2018/2019

~ X Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Poetycki „Pamięci Haliny Poświatowskiej” (organizator – Muzeum Częstochowskie i Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Częstochowy): Jadwiga Lorek - III miejsce. Opiekun: p. Grzegorz Wójtowicz.

~ XXVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” w ramach XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej (organizator – Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej): Maksymilian Dziedzic - I miejsce  w kategorii uczniów klas IV-VI, Wiktoria Hutyra – I miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII. Opiekun: p. Anna Bykowska, p. Anna Sądej, p. Grzegorz Wójtowicz.

~ Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej” (organizator – Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej): Franciszek Ślusarczyk – V miejsce (laureat). Opiekun: p. Lucyna Peterko.

~ VII edycja Międzynarodowych Zawodów Matematyczno-Fizycznych Naboj Junior (organizator – V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej): drużyna w składzie: Bartosz Budzyn, Małgorzata Grzanka, Franciszek Ślusarczyk i Wojciech Piwocha – IV miejsce. Opiekun: p. Monika Korowaj.

~ Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach Polskich w ramach XXIII Festiwalu Kompozytorów Polskich im. prof. H. M. Góreckiego (organizator – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej): Franciszek Ślusarczyk – I miejsce, Julia Ślusarczyk – III miejsce. Opiekun: p. Iwona Nowak.

~ Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Smog nas zje – dbajmy o czyste powietrze” (organizator – Fundacja Ekologiczna Wychowanie i Sztuka „Elementarz”): Kinga Czyż – laureatka. Opiekun: p. Małgorzata Józefowicz.

~ VII Konkurs Fotograficzny „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju” (organizator – Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy i Nadleśnictwo Bielsko): Klaudia Michoń – GRAND PRIX „e-FOTO”, Franciszek Ślusarczyk – II miejsce, Magdalena Mazgaj – III miejsce, Kinga Czyż – wyróżnienie, Jonatan Czyż – wyróżnienie. Opiekun: p. Grzegorz Wójtowicz.

~ Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców (organizator – Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej): drużyna w składzie: Tomasz Mysłowski, Zofia Mysłowska, Radosław Nurzyński i Filip Filipczak – II miejsce. Opiekun: p. Aldona Słonka.

~ Igrzyska Młodzieży Szkolnej (organizator – Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej): reprezentacja chłopców w składzie: Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Marcin Grzesiowski, Igor Grzesiowski i Fabian Biegun – I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentacja dziewcząt w składzie: Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Julia Skotnicka, Maria Szcześniak, Wiktoria Przybyła i Kinga Zarzecka – V miejsce w sztafetowych biegach przełajowych. Opiekun: p. Jakub Chojnacki, p. Anna Wojtyczka.