archiwum aktualności22.06.2018 r.

Dyrekcja, nauczyciele oraz pozostali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej życzą wszystkim Uczniom oraz ich Rodzinom wspaniałych, bezpiecznych wakacji obfitujących w niezapomniane przygody i najciekawsze podróże, beztroskiego odpoczynku oraz słońca bez końca. Dziękujemy jednocześnie za cały rok owocnej współpracy. Do zobaczenia już we wrześniu!
22.06.2018 r.

Pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018! Dzisiaj w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, kierownictwo szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Część oficjalną rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Potem czekało nas podsumowanie ostatnich dziesięciu miesięcy nauki, wręczenie dyplomów, nagród, podziękowań i listów gratulacyjnych. Pani Dyrektor Alicja Procner wręczyła ponadto stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wreszcie przyszła kolej na cześć artystyczną, po której uczniowie - pod opieką swoich wychowawców - udali się do sal lekcyjnych, gdzie czekały na nich świadectwa oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.21.06.2018 r.

Za chwilę rozpoczną się wakacje - zasłużony czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie dostępne jest TUTAJ. Warto również przypomnieć adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.21.06.2018 r.

Zapraszamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do udziału w kolejnej edycji KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ FOTOGRAFIĘ Z WAKACJI. Zdjęcia należy przesyłać na adres: echo_szkoly@o2.pl do dnia 23 sierpnia. W treści e-maila autor zdjęcia powinien podać swoje imię, nazwisko i klasę, a także tytuł fotografii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu, a najciekawsze prace będzie można obejrzeć już w dniu powitania nowego roku szkolnego. Organizatorem konkursu jest Pani Marta Barbasz-Sztajno. Regulamin konkursu: 1. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie zdjęcia autorstwa uczniów Naszej Szkoły. 2. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na publikację nadesłanego zdjęcia. 3. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie cztery prace. 4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 września. Autorzy dwóch najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe.


20.06.2018 r.

Dnia 19.06.2018 r. w Naszej Szkole odbyło się podsumowanie i prezentacja projektu edukacyjnego „Nie ma winy bez kary” – inscenizacja „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ze słynnym i trudnym dramatem zmierzyli się uczniowie oddziałów gimnazjalnych. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Emilia Kasińska, jej siostrę Alinę zagrała Kamila Woźniak. Pozostałe role odegrali: Przemysław Gajewski (Kirkor), Krystian Didyk (Pustelnik/Filon), Klaudia Majkut (Wdowa), Nikola Koropecka (Goplana), Julia Basiura (Skierka), Julia Rogalska (Chochlik), Szymon Chojnacki (Kanclerz), Amaliia Lykhotvoryk (Grabiec/Fon Kostryn), Oliwia Ciecierska (Lekarz), Robert Marek (Konferansjer). Inscenizację obejrzeli uczniowie klas szóstych, siódmych oraz oddziały gimnazjalne – drugie i trzecie. Na widowni zasiedli także Pani Dyrektor Alicja Procner, Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Rodzice, co było zaszczytem dla aktorów. Nad całością projektu czuwała Pani Katarzyna Kanik-Dendys. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


19.06.2018 r.

My to mamy szczęście! Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli Bielskiego Towarzystwa Muzycznego, którzy przygotowali dla uczniów Naszej Szkoły następny wspaniały koncert. Tym razem nosił on tytuł „Muzyczne dialogi”. Przed widzami zaprezentowali się: Pani Urszula Mizia (wiolonczela i prowadzenie koncertu) oraz Pan Janusz Kohut (fortepian), którzy w bardzo ciekawy i przystępny sposób wyjaśnili, jak powstają utwory muzyczne i jakie są ich składniki. Wszyscy słuchali w skupieniu i chętnie odpowiadali na naprawdę trudne zagadki muzyków. Na koniec spotkania Pani Dyrektor Alicja Procner podziękowała artystom i wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym te piękne koncerty doczekają się kontynuacji.


18.06.2018 r.

Oddajemy w Wasze ręce ostatni w tym roku szkolnym numer naszego czasopisma „Echo Szkoły”. Tym razem tematem przewodnim wydania uczyniliśmy Dzień Patrona Naszej Szkoły, czyli Jana III Sobieskiego. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule opublikowanym na stronie 3. Poza tym jak zwykle przygotowaliśmy dla naszych czytelników wiele ciekawych wiadomości oraz sporą dawkę rozrywki. Już wkrótce wakacje! Z tej okazji życzymy Wam wspaniałego wypoczynku, przepięknej pogody i niezapomnianych przeżyć. Pamiętajcie jednak, by spędzić ten czas przede wszystkim bezpiecznie! Do zobaczenia za dwa miesiące! Najnowszy numer "Echa Szkoły" można pobrać TUTAJ.


18.06.2018 r.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka chemicznego udali się na wyprawę w poszukiwaniu pomników przyrody w okolicach Naszej Szkoły. Kilka z nich znaleźli w lesie niedaleko stadionu. Były to drzewa wyróżniające się od pozostałych znacznie większym obwodem (około 3-4 metrów). Pomniki przyrody to obiekty występujące w przyrodzie – ożywione lub nieożywione – będące szczególnie cennymi ze względów kulturowych, naukowych czy też zabytkowych. Mogą być nimi głazy, krzewy, drzewa lub skupisko drzew. Wyróżniane są spośród innych za pomocą specjalnych tabliczek.


17.06.2018 r.

SPORTOWCY Z WAPIENICY TRZECIĄ SIŁĄ W BIELSKU-BIAŁEJ! W ostatnią środę (13.06.2018 r.) w siedzibie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2017/2018. Bardzo miło jest nam poinformować, że Nasza Szkoła w Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2002 - 2004) zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce. Warto zauważyć, że jest to najwyższa lokata, jaką osiągnęła Nasza Szkoła w ostatnich czternastu latach. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu, gratulujemy i z całego serca dziękujemy. Szczegółowe wyniki klasyfikacji dostępne są na stronie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej w zakładce „sport szkolny”.


16.06.2018 r.

07.06.2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się ostatnie zawody tegorocznego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą Szkołę pod opieką Pana Bartłomieja Żuka reprezentowało dziewięcioro uczniów z klas 3-6. Najlepszy start zanotowała Maja Dendewicz, która zdobyła srebro w biegu na 60 m i brąz w rzucie piłeczką palantową. Bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria Rzeszowska, która była druga w rzucie piłeczką palantową. Warto wyróżnić także Jakuba Dyczkę, który wprawdzie nie stanął na podium, ale ponownie pobił swój rekord życiowy na 1000 m. Wynik Kuby to 3.45,50 s. Medalistom gratulujemy, a wszystkim uczniom, którzy reprezentowali Naszą Szkołę w tegorocznych Czwartkach Lekkoatletycznych, serdecznie dziękujemy!


15.06.2018 r.

Już po raz ósmy uczniowie Naszej Szkoły pojawiali się w Parku Słowackiego, aby celebrować finał i poznać wyniki VIII edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” na Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii. Ta energia towarzyszy im podczas wielu zajęć poświęconych tematom: jak chronić środowisko, co to jest ciepło sieciowe, jak będzie wyglądać segregacja w naszym mieście od 1 lipca. Festiwal to zwieńczenie całorocznych wysiłków edukacyjnych, a najlepsze prace w ww. konkursie zostały wyeksponowane właśnie podczas imprezy. Wśród licznych atrakcji na uczniów czekały m.in. rodzinna gra miejska z nagrodami, pokaz mega baniek mydlanych, dmuchana ścianka wspinaczkowa z asystą trenerów, pokazy akrobatyczne, jazdy testowe samochodami BMW o napędzie elektrycznym, carving w owocach i warzywach, tworzenie naturalnych kosmetyków, niewiarygodne pokazy iluzji, pokazy bezdymnego spalania węgla i drewna, budowa ekologicznych domów w wersji mini i maxi.


13.06.2018 r.

Dzisiaj w auli budynku B Naszej Szkoły odbyło się podsumowanie XI edycji Festiwalu Naukowego. W ciągu roku szkolnego uczniowie SP 32 rozwiązywali różne zadania, przygotowali zagadki przedmiotowe, wiele ćwiczeń on line, które z pewnością będą pomagać w nauce innym dzieciom. Odszukali ponadto mnóstwo ciekawych stron przydatnych podczas nauki i stworzyli kilkanaście prezentacji na różne tematy. Wszystkie materiały w formie elektronicznej zostaną opublikowane na stronie Festiwalu Naukowego. Przez wszystkie te lata, co roku oglądaliśmy inną, ciekawą formę zakończenia naszej imprezy: przedstawialiśmy inscenizacje, prezentacje, teatrzyki. Odbyło się też spotkanie z pasjonatem wiedzy o naszym regionie - dr. Jackiem Proszykiem. Byliśmy również świadkami prawdziwego festiwalu, na którym zagościła muzyka i śpiew w wykonaniu kwartetu klarnetowego. Natomiast w zeszłym roku gościliśmy grupę rekonstrukcji historycznej – Husycką Chorągiew Najemną, której członkiem jest uczeń klasy 6a – Tymon Olejarz. On także wystąpił na scenie. W tym roku coś, czego jeszcze nie było… Uczniowie klasy 6b pod opieką Pani Ewy Szering postanowili przenieść się w czasie. Przygotowali program artystyczny, który pomógł nam odpowiedzieć na pytania, jaki jest sens nauki oraz jaki wpływ na dalsze życie mogą mieć nasze dzisiejsze decyzje. Na zakończenie imprezy wręczone zostały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Procner. Gratulujemy wszystkim laureatom! Najciekawsze zdjęcia można obejrzeć w naszej fotogalerii.


13.06.2018 r.

W poniedziałek w auli budynku B Naszej Szkoły odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej, której celem było wsparcie African Music School w Bouar w Republice Środkowej Afryki. Na podstawie porozumienia z fundacją "Dzieci Afryki" od stycznia do czerwca przeprowadzaliśmy co miesiąc zbiórkę pieniędzy. Zgromadzona w ten sposób łączna kwota na ten szczytny cel wyniosła 2509,58 zł. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Koordynatorami projektu byli: Pan Łukasz Gibała oraz Pani Dorota Wojdyła-Kondracka.


12.06.2018 r.

Dzisiaj uczniowie Naszej Szkoły udali się na wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Najczęściej wybieranymi miejscami były: Ojcowski Park Narodowy, Kraków, kopalnia soli w Wieliczce, Muzeum Ognia czy Ogrody Kapias. Niektórzy wybrali kino, a inni - góry. Celem wszystkich wypraw było poznanie środowiska, zapewnienie ich uczestnikom możliwie najkorzystniejszych warunków aktywnego i radosnego wypoczynku oraz wzbogacenie działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły. Wycieczki dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń i już teraz myślimy nad celem kolejnych naszych podróży.


11.06.2018 r.

W sobotę (9 czerwca) po raz kolejny odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Wapienicy. Impreza ta organizowana jest przez Radę Osiedla Wapienica przy udziale koalicjantów, którymi są placówki kulturalno-oświatowe działające w naszej okolicy. Uczniowie SP 32 czynnie uczestniczyli w imprezie i przygotowali piękne występy artystyczne. Na scenie „śpiewająco” zaprezentowali się starsi koledzy z kółka wokalnego prowadzonego przez Panią Iwonę Nowak oraz zespół „1 p.m.” pod kierunkiem Pana Piotra Kuziemki. Wielki aplauz wzbudziły też występy dziewcząt z kółka tanecznego, które zaprezentowały pięć układów tanecznych utrzymanych w różnych klimatach. Widzowie za sprawą „Tańca kibica” wspólnie z dziewczynkami poczuli klimat zbliżającego się mundialu, przeżywali piękną i tajemniczą prezentację walca wiedeńskiego, dali się również ponieść gorącym latynoskim rytmom. Uczennice zaprezentowały się w kolorowych strojach uszytych specjalnie na tę okazję przez Panią Aleksandrę Jasińską, która była także twórczynią układów choreograficznych do sobotniego pokazu.


10.06.2018 r.

Kolejna świetna wiadomość i kolejne sukcesy muzyczne – tym razem w XI Przeglądzie Piosenki Ulubionej „Moja Nutka”, którego organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowano drugą kategorię: „Niepodległa 1918-2018”, w której dzieci prezentowały pieśni patriotyczne. Do konkursu zgłosiło się 26 zespołów i 11 solistów. Łącznie daje to liczbę 103 młodych muzyków. Celem przeglądu było wzmacnianie radości śpiewania wśród dzieci między innymi poprzez prezentację swoich ulubionych piosenek. Występy młodych wokalistów dają możliwość porównania dokonań solistów i zespołów w dziedzinie śpiewu dziecięcego, wzbogacają doświadczenia, uczą poprzez obserwację. W kategorii „zespoły” (10-13 lat) I miejsce zajął zespół wokalny z SP 32 w składzie: Paulina Kuś, Jakub Hornik, Simona Wójcik, Oliwia Witczak, Julia Nowy, Wiktoria Hutyra. W kategorii „soliści” (14-15 lat) I miejsce przyznano Barbarze Konior. W kategorii „zespoły” (14-15 lat) na I miejscu znalazł się zespół „1 p.m.”. W kategorii „soliści – piosenka patriotyczna” (14-15 lat) I miejsce przypadło Wiktorii Hutyrze. Ponadto jury młodzieżowe uznało za najlepszy występ zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej. Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Iwona Nowak i Pan Piotr Kuziemka.


09.06.2018 r.

W ostatniej zbiórce pieniężnej zorganizowanej na terenie Naszej Szkoły, w porozumieniu z Fundacją „Iskierka”, na rzecz Alana Mikołajczyka - ucznia SP 32 zmagającego się z chorobą nowotworową - zebraliśmy 3573,73 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, serdecznie dziękujemy!08.06.2018 r.

Informujemy, że 8 czerwca 2018 roku Grupa Teatralna „Emotikon” działająca przy Naszej Szkole wystąpiła dla grupy dzieci w Przedszkolu „Ziarenko”. Zaprezentowała ona przedstawienie pacynkowe pt. „Królestwo uprzejmości”. Jego scenariusz - w przystępny i zabawny sposób – wyjaśniał, dlaczego bycie dla siebie miłym na co dzień jest tak istotne. Małym widzom do gustu przypadł spektakl przygotowany przez starszych kolegów, czego wyrazem były gromkie brawa na zakończenie występu. Zespół aktorów przygotowany został przez Pana Łukasza Gibałę.


07.06.2018 r.

Dzisiaj w auli budynku B Naszej Szkoły miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – koncert pt. „Tajemnice instrumentów muzycznych – klarnety i saksofony” przygotowany przez Bielskie Towarzystwo Muzyczne. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele oraz kierownictwo Naszej Szkoły. Na scenie wystąpili przed nami: Pan Łukasz Iskrzycki (klarnety), Pan Tomasz Gmyrek (saksofony) oraz Pani Małgorzata Surowiak-Then (fortepian). Koncert poprowadziła Pani Urszula Mizia. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu edukacyjno-muzycznego pt. „MUZYKA DLA WSZYSTKICH – KONCERTY W SZKOŁACH WIEJSKICH I DLA WYBRANYCH ŚRODOWISK NA WSI I W MIEŚCIE”, który dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Artyści wykonali popularne i mniej znane utwory instrumentalne, prezentując urok instrumentów dętych. Widzowie z wielką atencją słuchali wykonywanych utworów, z podziwem patrzyli na niesamowite umiejętności doświadczonych muzyków i z zainteresowaniem zerkali w stronę niezwykłych instrumentów. Dzieci z ogromną ochotą korzystały z nadarzającej się okazji obcowania z wielką sztuką i wspólnego muzykowania. Na koniec najmłodsi uczestnicy spotkania wręczyli artystom samodzielnie wykonane karty okolicznościowe będące wyrazem głębokiej wdzięczności. Pani Dyrektor Alicja Procner podziękowała artystom za wspaniały występ i stworzenie możliwości obcowania z prawdziwą sztuką. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


04.06.2018 r.

18 maja ruszyły zapisy do udziału w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, który odbędzie się podczas V etapu 75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej w dniu 8 sierpnia. Mogą w nim startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 7 do 14 lat. Wszystkie informacje można znaleźć na www.minitourdepologne.pl oraz na gazetce na szkolnym korytarzu.02.06.2018 r.

Zapraszamy do lektury wiosennego numeru naszego czasopisma „Echo Szkoły”. W ostatnich dwóch miesiącach naprawdę dużo się działo, dlatego na łamach naszej gazetki najdziecie mnóstwo sprawozdań ze szkolnych uroczystości. Dzień Otwarty, Dzień Seniora, Dzień Promocji Talentów, Tydzień Ziemi… – to tylko niektóre z nich. Nie zapomnieliśmy jednak o czytelnikach, którzy liczą na sporą dawką rozrywki. I tym razem nie zawiedziecie się! Ponadto zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Barbarą Jurkiewicz – nauczycielką języka polskiego w Naszej Szkole. Szkoda czasu – serdecznie zapraszamy wszystkich do lektury „Echa Szkoły” - wystarczy kliknąć TUTAJ.


01.06.2018 r.

Z okazji Dnia Dziecka Uczniom Naszej Szkoły życzymy zadań, które Was mobilizują i w które angażujecie się z ochotą. Byłoby wspaniale, gdybyście nie musieli realizować swego dzieła w samotności, tylko z przyjaciółmi. Każdy dzień nieustannie rzuca nam nowe wyzwania. Podejmujcie je odważnie przez całe swoje życie... No i dużo cukierków! A w prezencie – nagranie środowego występu!  Wystarczy kliknąć TUTAJ.31.05.2018 r.

30 maja 2018 roku w Naszej Szkole – w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – odbyła się żywa lekcja historii. Pod hasłem „Oni walczyli za Ojczyznę” w auli budynku B wystąpiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Beskidy”, która opowiedziała o historii Zgrupowania Oddziałów Partyzanckich VII Okręgu Śląskiego Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame „Bartka”. Prelekcja historyczna urozmaicona była pokazem filmów, umundurowania i broni. Spotkanie z GRH Beskidy zorganizowała Pani Lucyna Peterko oraz Pan Sławomir Porębski.


30.05.2018 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole uroczyście obchodzono Dzień Dziecka. Święto to już drugi rok z rzędu przybrało prawdziwie bajkowy charakter. Dla uczniów klas 1-5 oraz dla oddziału Przedszkola nr 41 nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz uczniowie przygotowali spektakl pt. „Smerfy”. Pełna humoru opowieść zaskoczyła wszystkich. Nie codziennie przecież można zobaczyć osoby mijane na szkolnym korytarzu, prowadzące lekcje – tym razem w bajkowym przebraniu. Widzowie odwdzięczyli się artystom ogromnymi brawami i salwami śmiechu. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Alicja Procner podziękowała aktorom i złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Podczas spektaklu obecni byli także: Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Pan Wicedyrektor Krzysztof Grot. Wszystkie dzieci otrzymały tego dnia słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorem uroczystości była Pani Bronisława Byrdy. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć w naszej fotogalerii.


29.05.2018 r.

Dnia 24 maja 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się piąte zawody wiosennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą Szkołę pod opieką Pana Bartłomieja Żuka reprezentowało dziesięcioro uczniów z klas 3-6. Nasi reprezentanci zdobyli w sumie pięć medali, czyli o jeden więcej niż w zeszłym tygodniu. Najlepszy start zanotowała Maja Dendewicz z klasy 5b, która zdobyła srebro w biegu na 60 m (9,46 s) i brąz w rzucie piłeczką palantową (28,10 m). Wiktoria Rzeszowska z tej samej klasy zdobyła srebro w rzucie piłeczką palantową (37,80). Igor Grzesiowski z klasy 6a był drugi w biegu na 300 m (46,80 s). Jakub Dyczka z klasy 4e zdobył brąz w biegu na 1000 m (3.48,79 s) i ponownie pobił swój rekord życiowy. Medalistom gratulujemy, a wszystkim startującym dziękujemy i życzymy powodzenia w finale miejskim, który odbędzie się 7 czerwca 2018 r. 


29.05.2018 r.

W dniu 27.05.2018 r. ulicami naszego miasta pobiegli uczestnicy 26. edycji Biegu Fiata. W ramach zawodów biegi odbywały się na dwóch dystansach: 10000 m dla dorosłych i 3000 m dla młodzieży. W biegu młodzieżowym startowało łącznie 226 zawodników (chłopcy i dziewczęta) w wieku od 12 do 18 roku życia. Naszą Szkołę reprezentował tylko jeden zawodnik - Szymon Chojnacki z klasy 2GS, który w klasyfikacji OPEN zajął wysokie XIV miejsce, a w swojej kategorii wiekowej stanął na najwyższym stopniu podium, zajmując I miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Organizatorem zawodów było Miasto Bielsko-Biała oraz Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak. Ucznia do konkursu przygotował Pan Jakub Chojnacki.


28.05.2018 r.

NASI LEKKOATLECI TRZECIĄ DRUŻYNĄ W WOJEWÓDZTWIE!!! 23 maja w Częstochowie odbył się finał województwa śląskiego w drużynowych zawodach lekkoatletycznych rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży. Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie zakończyli zmagania na bardzo wysokim trzecim miejscu, co jest największym sportowym sukcesem Naszej Szkoły w ostatnich latach. Praktycznie każdy zawodnik poprawiał swój wynik z poprzednich zawodów, co zaowocowało końcowym rezultatem w postaci 1399 pkt. Warto przypomnieć, że w etapie powiatowym (8 maja) chłopcy uzbierali 1238 pkt., a w etapie półfinałowym (15 maja) 1273 pkt. Jak więc widzimy, nasi reprezentanci dali z siebie absolutne maksimum, ponieważ w ciągu zaledwie dwóch tygodni poprawili rezultat aż o 161 pkt.! Na szczególną uwagę zasługuje występ Krystiana Didyka, który z wynikiem 6,05 m zajął drugie miejsce w skoku w dal, a także występ sztafety 4x100 m (w składzie: Kamil Bochenek, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak i Krystian Didyk), która z wynikiem 47,40 s zajęła trzecie miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniały rezultat. Naszą Szkołę reprezentowali: Kamil Bochenek, Krzysztof Siuda, Marek Barcik, Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Igor Jaske, Mateusz Głodzik, Kamil Kuśmierczyk, Miłosz Turała, Olivier Stefanów i Grzegorz Alankiewicz. Uczniów do zawodów przygotowali: Pani Dorota Rybińska i Pan Jakub Chojnacki. Szczegółowe wyniki poszczególnych uczniów znajdują się na tablicy korkowej przy sali gimnastycznej w budynku „B”.  


26.05.2018 r.

24 maja 2018 roku w Naszej Szkole odbył się VIII Przegląd Teatrzyków Anglojęzycznych „WAPIENICA 2018”. Impreza ta od lat gromadzi młodych ludzi z bielskich i okolicznych szkół w szczególny sposób zainteresowanych z jednej strony – aktorstwem, a z drugiej – komunikacją w języku angielskim. Co roku wiosną spotykają się więc uczniowie z różnych szkół i prezentują owoce swojej kilkumiesięcznej pracy. Celem przeglądu nie jest wyłonienie najlepszego zespołu, a zaprezentowanie się poszczególnych grup teatralnych, wymienienie się doświadczeniami, nawiązanie nowych znajomości oraz podzielenie się refleksjami na temat przygotowań do występu. Pomysł tego ciekawego przedsięwzięcia zrodził się w wyniku długoletniej pracy nauczycielki języka angielskiego – Pani Bogumiły Szczerbowskiej – zatrudnionej w SP 32  i przygotowującej co roku przedstawienia w języku angielskim. – Pomyślałam, że dobrze byłoby zobaczyć, porównać i nauczyć się czegoś nowego, konfrontując swoją pracę z doświadczeniami innych anglistów mających taką samą pasję – przyznaje nauczycielka. W tej edycji wystąpiły trzy grupy teatralne. Szkoła Podstawowa nr 23 pod opieką Pani Gabrieli Nachyły zaprezentowała przedstawienie pt. „Socks”. Z kolei uczniowie SP 32 byli reprezentowani przez dwa zespoły. Jeden z nich, przygotowany przez Panią Bogumiłę Szczerbowską, wystawił spektakl pt. „Anne from Green Gables”. Natomiast uczniowie oddziałów gimnazjalnych pod kierunkiem Pani Agnieszki Krywult oraz Pani Doroty Wojdyły-Kondrackiej przedstawili widowisko pt. „Peter Pan”. Wszystkie zespoły były wspaniale przygotowane, zachwycały strojami, pomysłową dekoracją, choreografią, tańcem, muzyką oraz piękną wymową w języku angielskim. Na zakończenie uroczystości uczniom z każdej grupy wręczono dyplomy w następujących kategoriach: najlepsza aktorka, najlepszy aktor, najlepsza wymowa w języku angielskim oraz najlepszy strój i charakteryzacja. Przyznano także nagrodę oraz dyplom dla Osobowości Przeglądu. Każda grupa biorąca udział w przeglądzie tradycyjnie otrzymała ponadto statuetkę upamiętniającą to wydarzenie. Dyplomy oraz statuetki wręczyła obecna na przeglądzie Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pan Wicedyrektor Krzysztof Grot. Przegląd Teatrzyków Anglojęzycznych jest jedną z wielu cyklicznych imprez, które już na stałe wpisały się w tradycje Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej. Najciekawsze zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.


25.05.2018 r.

19 maja 2018 r. podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego pod hasłem „Razem raźniej – Dzień Przyjaciela” w Zespole Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Integracyjnego Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Kartka urodzinowa dla kolegi/koleżanki”. I miejsce zajęła uczennica 5b – Paulina Żydek, II miejsce przyznano Oldze Zając z 4a, natomiast III miejsce przypadło uczennicy 5b – Zuzannie Pawlusiak. Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Sabina Bysko.


24.05.2018 r.

21 maja w Naszej Szkole zorganizowany został Dzień Patrona. Z tej okazji już w marcu i kwietniu przeprowadzone zostały szkolne konkursy: Konkurs wiedzy „Jan III Sobieski i jego czasy” podzielony został na dwie kategorie: uczniów II i III klas gimnazjalnych oraz uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej. Uczniowie klas III, IV i V szkoły podstawowej brali udział w konkursie plastycznym. W ramach konkursu plastycznego należało wykonać pracę na jeden z trzech tematów: Bitwa pod Chocimiem, Odsiecz wiedeńska oraz Pałac w Wilanowie. Poniżej przedstawiamy zwycięzców wymienionych konkursów: KLASY II-III ODDZIAŁY GIMNAZJALNE: I MIEJSCE - Przemysław Śpiewak (3GC), II MIEJSCE - Martyna Salenga (2GA), III MIEJSCE - Oliwia Ciecierska (3GB). KLASY VI-VII: I MIEJSCE - Julia Wilk (6c), II MIEJSCE - Justyna Reiss (7d), III MIEJSCE - Jakub Janasik (6a). KLASY III-V: I MIEJSCE - Julia Then (5b), II MIEJSCE - Kinga Kasińska (5a), III MIEJSCE - Karina Zdrowak (5a). W ETAPIE KLAS III-V WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI: Kamila Nykiel (4e), Martyna Mazur (4e), Paweł Wilk (4e), Angelika Śpiewak (5b), Nikola Stryczek (5d). Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach. Uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami, książkami i innymi nagrodami rzeczowymi. W dniu obchodów Dnia Patrona odbył się także konkurs, w ramach którego uczniowie odszukiwali odpowiedzi na pytania na planszach informacyjnych umieszczonych na terenie szkoły. Odpowiedzi wrzucali do specjalnych skrzynek. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowani zostali uczniowie, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. Na terenie szkoły zostały wystawione prace plastyczne wykonane przez uczniów. W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klas gimnazjalnych pisali dyktando, którego treść dotyczyła życia Jana III Sobieskiego. W dniu 21 maja w auli szkolnej budynku B odbyło się uroczyste spotkanie uczniów wszystkich klas w celu poznania sylwetki patrona Naszej Szkoły – króla Jana III Sobieskiego. Wysłuchaliśmy marszu triumfalnego Sobieskiego. Następnie w ramach programu „Wielcy Polacy” uczniowie klas II i III gimnazjum przedstawili swym kolegom, kim był, jak przebiegało życie, nauka, kariera wojskowa i polityczna Jana Sobieskiego. Uczniowie mogli ujrzeć, jakimi cechami – wartymi naśladowania – charakteryzował się nasz patron. Mieli także możliwość zrozumieć, dlaczego Jan III Sobieski został wybrany patronem Szkoły Podstawowej nr 32. Pokaz przygotowali uczniowie: Barbara Konior, Marcelina Suława, Aleksandra Wencel, Szymon Babik. Po występie zostały wręczone nagrody dla uczniów wyróżnionych w szkolnych konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Patrona Szkoły. Na zakończenie spotkanie uatrakcyjnił występ szkolnego zespołu wokalnego kierowanego przez Pana Piotra Kuziemkę. Akademię oraz konkursy przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii: Pani Lucyna Peterko i Pan Sławomir Porębski. Najciekawsze fotografie opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


23.05.2018 r.

Dzisiaj w auli budynku A Naszej Szkoły odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie w ramach programu „ABC Dobrego Wychowania”. To jedno z zadań Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły. Tym razem poświęcone ono było dobrym manierom na wakacjach. Uczniowie klasy 4c i 4d pod opieką Pani Elżbiety Tomany przygotowali kilka scenek obrazujących odpowiednie zachowanie w podróży, na plaży czy za granicą. Wszystko okraszone zostało sporą dawką humoru, bo – jak wiadomo – najskuteczniejsza nauka to ta przez zabawę. Pamiętajmy o odpowiednim zachowaniu także latem!


22.05.2018 r.

22 maja klasa 5b uczestniczyła w „Festiwalu Ekodzieło dla zwierząt” zorganizowanym przez Klub Gaja w BWA. Podczas warsztatów uczniowie zbudowali profesjonalne schronienie dla jeży, które zostanie umieszczone w naszym szkolnym ogrodzie, a także wykonali torby z samodzielnie zaprojektowanym motywem jeża.21.05.2018 r.

I wiadomość z ostatniej chwili! W XX Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki „O złotą nutkę” (organizator – Szkoła Podstawowa nr 37 w Bielsku-Białej) reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Paulina Kuś, Jakub Hornik, Julia Nowy, Simona Wójcik, Wiktoria Hutyra, Oliwia Witczak zajęła I miejsce w kategorii zespołów! Oprócz tego Wiktoria Hutyra zdobyła Grand Prix całego konkursu! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.


21.05.2018 r.

Mamy kolejne sukcesy - tym razem w XXI edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2017/2018! Otóż Julia Ślusarczyk zajęła II miejsce w pierwszej grupie wiekowej, natomiast Franciszek Ślusarczyk – II miejsce w trzeciej grupie wiekowej. Ogółem w rywalizacji wzięło udział kilkanaście tysięcy uczestników w czterech kategoriach wiekowych. W finale Naszą Szkołę reprezentowało 4 uczniów. 17 maja w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej finaliści oraz laureaci odebrali nagrody, dyplomy oraz gratulacje od zwierzchników Kościoła katolickiego i Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Tegoroczna edycja była oparta o księgi Starego Testamentu: Rut, Estery, Jonasza i Daniela. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Bielsko-Żywieckiej i Towarzystwo Katechetyczne „Jonasz” ze Skoczowa. Uczniów do konkursu przygotowali: Ks. Krzysztof Kuliński oraz Pan Łukasz Gibała. Serdecznie gratulujemy!


20.05.2018 r.

18 maja 2018 r. odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Śląskie bez smogu – zadbajmy razem o czyste powietrze” zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej. Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczennic biorących udział w rywalizacji! I miejsce w kategorii 7-9 lat przyznano Irynie Labiak - uczennicy klasy 3b, której opiekunem była Pani Magdalena Hanus. Ponadto wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-13 lat przyznano Mai Urbaniec, którą przygotowała Pani Sabina Bysko. Serdecznie gratulujemy!


19.05.2018 r.

Dnia 17 maja 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się czwarte zawody wiosennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą Szkołę pod opieką Pana Bartłomieja Żuka reprezentowało troje uczniów z klas 4-6. Pomimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych naszej „okrojonej” reprezentacji udało się ponownie zdobyć cztery medale. Tradycyjnie złoty medal w rzucie piłeczką palantową wywalczyła Wiktoria Rzeszowska z klasy 5b. Igor Grzesiowski z klasy 6a zdobył srebro w biegu na 300 m i brąz w rzucie piłeczką palantową. Jakub Dyczka z klasy 4e zdobył srebro w biegu na 1000 m, bijąc przy tym swój rekord życiowy. Jest to pierwszy medal Kuby na Czwartkach. Jak więc widzimy, nasi reprezentanci wykazali się bardzo wysoką skutecznością, gdyż startowało ich troje, a miejsca na podium mamy cztery. Naszym młodym lekkoatletom gratulujemy wyników oraz wytrwałości i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach.


18.05.2018 r.

Sukces goni sukces! 15 maja 2018 r. w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Klas Trzecich zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Macierzy Szkolnej w Bielsku-Białej Paulina Bieniek – uczennica klasy 3f – zajęła II miejsce, natomiast uczeń klasy 3c – Dominik Tomczak – zdobył wyróżnienie. Nasza Szkoła zdobyła ponadto puchar za najmniejszą liczbę popełnionych błędów (II miejsce). Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Maks oraz Pani Bronisława Byrdy. 


18.05.2018 r.

I kolejna znakomita wiadomość! Ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2018”, którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wynik bardzo dobry uzyskali: Aleksandra Kapała i Michał Wochnik. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Zofia Mysłowska, Malwina Pawlusiak, Julia Antolak, Lena Fitowska, Zofia Stekla, Maja Forma, Wiktoria Jurek, Maksymilian Matejko, Martyna Mazur, Julia Ślusarczyk, Justyna Taratuta, Amelia Kwaśniewska, Magdalena Kapała, Filip Filipczak, Hubert Tyrna, Franciszek Ślusarczyk, Bartosz Budzyn, Tymoteusz Danisiewicz, Krystian Pisarek, Jakub Stokłosiński, Szymon Babik i Piotr Owczorz. Uczniów do konkursu przygotowały Panie: Jolanta Telec, Małgorzata Różewicz-Dubiel, Bronisława Byrdy,  Łucja Dendys,  Aurelia Woźniak,  Agnieszka Maks,  Bożena Hubert,  Monika Korowaj, Katarzyna Gut oraz Edyta Zaczek.


17.05.2018 r.

W dniu 16 maja 2018 r. w auli szkolnej budynku B odbyło się czwarte w tym roku szkolnym spotkanie w ramach programu ABC Dobrego Wychowania dla klas VI-VII. Tym razem poświęcone ono było dobrym manierom na wakacjach oraz podstawowym zasadom bezpieczeństwa i przybrało formę warsztatów – uczniowie sami spisali kodeks dobrych zachowań oraz zasad bezpieczeństwa, które obowiązują nas w podróży, w hotelu, w górach, na biwaku czy w lesie. Potem wszystkie wypracowane reguły zostały omówione, następnie zostaną one umieszczone w salach lekcyjnych poszczególnych oddziałów, aby tuż przed wakacjami ponownie je sobie przypomnieć. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Pani Bogumiła Szczerbowska.


17.05.2018 r.

Ogłoszono wyniki XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Miło nam zakomunikować, że Nagrodę Główną zdobyli: Szymon Ślusarczyk oraz Franciszek Ślusarczyk! Ponadto Nagrodę otrzymała Julia Ślusarczyk. Wyróżnieni w konkursie zostali: Aleksandra Kapała, Jacek Dymek oraz Bartosz Budzyn. Gratulujemy! Uczniów do rywalizacji przygotowali: Pan Marcelin Makowski, Pani Urszula Ficoń i Pani Jolanta Telec.


16.05.2018 r.

FINAŁ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO DLA NASZYCH LEKKOATLETÓW!!! Dnia 15 maja 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbył się półfinał województwa śląskiego w drużynowych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży. Naszą Szkołę pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego i Pana Bartłomieja Żuka reprezentowało czternastu uczniów z oddziałów gimnazjalnych. Jest nam bardzo miło poinformować, że nasi uczniowie wywalczyli awans na zawody finałowe województwa śląskiego! Chłopcy zdobyli łącznie 1273 punkty (o 35 punktów więcej niż w etapie miejskim), co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w zawodach. Naszą Szkołę reprezentowali: Kamil Bochenek, Krzysztof Siuda, Marek Barcik, Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Igor Jaske, Fabian Biegun, Kamil Kuśmierczyk, Miłosz Turała, Olivier Stefanów i Grzegorz Alankiewicz. Warto podkreślić, że ostatni raz Nasza Szkoła reprezentowała Bielsko-Białą w finale województwa śląskiego dwa lata temu. Chłopcy zajęli wówczas siódme miejsce, a dziewczęta dziewiąte. Naszym  lekkoatletom serdecznie gratulujemy i życzymy pobicia wyników swoich poprzedników.        


16.05.2018 r.

Dnia 10 maja 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się trzecie zawody wiosennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą Szkołę pod opieką Pana Bartłomieja Żuka reprezentowało piętnaścioro uczniów z klas 3-6. Nasza drużyna zdobyła w sumie cztery medale, czyli tyle samo, co w poprzednich zawodach. Najlepszy start zanotowała Wiktoria Rzeszowska z klasy 5b, która wynikiem 33,00 m ponownie wygrała rywalizację dziewcząt z rocznika 2006 w rzucie piłeczką palantową. W konkursie skoku wzwyż dziewcząt z rocznika 2006 swój pierwszy medal w tej konkurencji wywalczyła Zofia Ochodek z klasy 5b. Zosia zajęła trzecie miejsce z wynikiem 100 cm. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się Maja Dendewicz (również z klasy 5b, z rocznika 2006), która z wynikiem 9,48 s zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m. Jest to pierwszy medal Mai w tej konkurencji. Warto także zwrócić uwagę na występ Igora Grzesiowskiego z klasy 6a, który w roczniku 2005 zdobył drugie miejsce w biegu na 300 m. Uczeń powtórzył osiągnięcie sprzed tygodnia, ale na pokonanie dystansu potrzebował tylko 46,16 s i tym samym pobił swój rekord życiowy o ponad 2 sekundy! Wynik Igora sprzed tygodnia to 48,48 s. Medalistom gratulujemy, a wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych sportowych zmaganiach. 


15.05.2018 r.

Dnia 8 maja 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się drużynowe zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców, rozgrywane w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży. Naszą Szkołę pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego i Pana Bartłomiej Żuka reprezentowało dwudziestu ośmiu uczniów z oddziałów gimnazjalnych i klas siódmych. Drużyna chłopców nie dała szans rywalom i z przewagą 193 punktów wygrała zawody miejskie, awansując do półfinału województwa śląskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Kamil Bochenek, Krzysztof Siuda, Marek Barcik, Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Igor Jaske, Fabian Biegun, Kamil Kuśmierczyk, Miłosz Turała, Olivier Stefanów i Grzegorz Alankiewicz. Drużyna dziewcząt wprawdzie nie zmieściła się na podium, ale zajęła bardzo dobre czwarte miejsce. Naszą Szkołę reprezentowały: Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Emilia Kasińska, Amaliia Lykhotvoryk, Wiktoria Tereszczak, Karolina Matuła, Julia Skotnicka, Małgorzata Dzirba, Kinga Zarzecka, Wiktoria Przybyła, Klaudia Marekwica, Angelika Forma, Weronika Barańska i Julia Dyrduł. Lista z poszczególnymi wynikami wywieszona jest na tablicy korkowej przy sali gimnastycznej w budynku „B”. Wszystkim startującym dziękujemy i trzymamy kciuki za chłopaków w półfinale województwa śląskiego.


14.05.2018 r.

Dzisiaj w szkolnej auli klasy I-III uczestniczyły w ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu ABC Dobrego Wychowania. Jego celem była odpowiedź na pytanie „Czy dobre maniery zabieramy ze sobą na wakacje?”. Uczniowie klasy 3f pod opieką Pani Agnieszki Maks zaprezentowali scenki o tematyce związanej z savoir-vivre'em na wakacjach. Uczestnicy spotkania wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat tego, jak właściwie i kulturalnie zachować się np. na plaży, w muzeum czy w parku narodowym. Odpowiedź na postawione pytanie brzmiała oczywiście TAK. Zwieńczeniem spotkania było tak jak w roku ubiegłym nagrodzenie uczniów, którzy byli najbardziej aktywni podczas całego cyklu spotkań. Uczniowie klas I-III kolejny raz swoją wiedzą i postawą udowodnili, że dobre maniery nie są im obce i śmiało mogą być wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


10.05.2018 r.

Dzielimy się z Wami kolejną wspaniałą wiadomością! Wydawnictwo Sofijka postanowiło wydać Książkę Charytatywną Dzieci Dzieciom. Spośród 220 zgłoszeń wybrano 32 prace, wśród których znalazł się tekst Julii Ślusarczyk – uczennicy Naszej Szkoły. Wkrótce nastąpi podpisanie umów z rodzicami młodych autorów, przygotowanie ilustracji oraz druk książek, które we wrześniu przekazane zostaną do szpitali dziecięcych, domów dziecka i bibliotek. Wtedy też odbędzie się premiera wydawnictwa. Serdecznie gratulujemy utalentowanej pisarce oraz jej opiekunce – Pani Elżbiecie Tomanie. Życzymy dalszych sukcesów!


08.05.2018 r.

Zakończyliśmy tegoroczne obchody „Tygodnia Ziemi“. Dziękujemy Uczniom, Wychowawcom, Nauczycielom, Dyrekcji i Pracownikom Naszej Szkoły za zaangażowanie. Wszyscy włączyliśmy się aktywnie w różne działania. Poprzez pracę, naukę i zabawę pokazaliśmy, że dobro naszej planety jest dla nas bardzo ważne. W konkursie „Wiedzy o kosmosie” nagrody otrzymują: Zofia Woltman (1c), Julia Antolak (3d), Olaf Panek (3d), Adrian Rzepka (3d), Wiktoria Jurek (3f), Weronika Waloszek (5a). Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym największym dobrem – dbajmy o nią każdego dnia! Dziękują organizatorzy: Pani Magdalena Hanus i Pan Marcelin Makowski.


07.05.2018 r.

Dnia 26 kwietnia 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się drugie zawody wiosennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą Szkołę pod opieką Pana Bartłomieja Żuka reprezentowało jedenaścioro uczniów z klas 3-6. Nasza drużyna zdobyła w sumie cztery medale, czyli o trzy więcej niż w poprzednich zawodach. Najlepszy start zanotowała Wiktoria Rzeszowska z klasy 5b, która wynikiem 36,20 m ponownie wygrała rywalizację dziewcząt z rocznika 2006 w rzucie piłeczką palantową. W konkursie skoku w dal chłopców z rocznika 2006 trzecie miejsce z wynikiem 4,43 m zajął Jakub Kijowski z klasy 5c (pierwszy medal na Czwartkach). Warto także wyróżnić występ Igora Grzesiowskiego z klasy 6a, który w roczniku 2005 zdobył drugie miejsce w biegu na 300 m (48,48 s) oraz trzecie miejsce w rzucie piłeczką palantową (40,10 m). Medalistom gratulujemy, a wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych sportowych zmaganiach.


07.05.2018 r.

Delegacja uczniów Naszej Szkoły wraz z opiekunem – Panią Lucyną Peterko – wzięła udział w miejskich obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczęły sie o godz.10.00 na Placu Ratuszowym okolicznościowymi wystąpieniami oraz defiladą Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego Wojska Polskiego i złożeniem kwiatów przy pomniku Konfederatów Barskich. Około godz. 10.30 odbył się przemarsz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich, Młodzieżowej Rady Miasta, Bielskiej Orkiestry Dętej Formacji Wojskowej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, Harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół ulicami miasta do Katedry p.w. św. Mikołaja. Tam, o godz. 11.00, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.


06.05.2018 r.

Podczas obchodzonego w Naszej Szkole Tygodnia Ziemi uczniowie klasy 4a odwiedzili Nadleśnictwo Bielsko. Ta wyprawa wzbogaciła dzieci o wiedzę o tym, dlaczego lasy są nam tak bardzo potrzebne. Młodzi wędrowcy przypomnieli, jakie zwierzęta w nich żyją, a dla kilku z nich wybudowali nawet mieszkanka. Wycieczkę zakończyło wykonanie pięknych obrazów z listków, szyszek i gałązek. Dzieci wróciły z wyprawy bogatsze o wiedzę, że las to nie tylko zielone płuca Ziemi. Najciekawsze zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.


27.04.2018 r.

Samorząd Uczniowski zakończył dzisiaj akcję „100 flag na stulecie niepodległości”. Udział w niej wzięli uczniowie klas 1-7 oraz oddziałów gimnazjalnych. Każdy zespół wykonał flagi państwowe, którymi udekorował następnie swoją salę lekcyjną. W budynku A wykonano 403 flagi, natomiast w budynku B – aż 6513! Łącznie w salach lekcyjnych znalazło się 6916 flag!
27.04.2018 r.

Piątek był ostatnim dniem obchodów Tygodnia Ziemi w Naszej Szkole. Wszystkich obowiązywał kolor niebieski. Dla uczniów zorganizowany został konkurs wiedzy o Kosmosie, natomiast szóstoklasiści udali się na wycieczkę – lekcję edukacyjną – do Planetarium Śląskiego im. M. Kopernika w Chorzowie. To nie tylko obiekt wyposażony w salę z półkulistym ekranem, ale przede wszystkim skomplikowana aparatura służąca do odtwarzania wyglądu nieba w różnych miejscach na Ziemi oraz ruchów ciał niebieskich. Dzięki dwugodzinnym zajęciom pt. „A jednak się kręci…” uczniowie dowiedzieli się, co można zobaczyć na nocnym niebie w różnych porach roku, jak wschodzą i zachodzą Słońce i Księżyc, jakie gwiazdozbiory i układy gwiazd są widoczne nocą w naszym regionie oraz gdzie wypatrywać planet. Niektóre klasy udały się tego dnia do Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu, a inne wzięły udział w zajęciach Zakładu Gospodarki Odpadami. To już koniec naszej zabawy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i szalone pomysły. Pamiętajcie o naszej planecie codziennie! To nasz dom, więc dbajmy o niego! Koordynatorami wszystkich działań związanych z TYGODNIEM ZIEMI byli: Pan Marcelin Makowski oraz Pani Magdalena Hanus.


26.04.2018 r.

Za nami kolejny dzień TYGODNIA ZIEMI w Naszej Szkole. Dzisiaj obowiązywał kolor ŻÓŁTY! Większość uczniów miała również kapelusze oraz okulary przeciwsłoneczne. W każdym oddziale Samorząd Klasowy wybrał najbardziej „słoneczną“ osobę, której wręczono specjalny dyplom. Pierwszoklasiści wzięli udział w zabawach sportowych „Powitanie wiosny“. Starsi uczniowie udali się do Nadleśnictwa Bielsko na zajęcia przyrodnicze organizowane w Dolinie Wapienicy, do Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu lub wzięli udział w zajęciach Zakładu Gospodarki Odpadami. Także dzisiaj miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Ekoludki“ dla klas 1-3 na najciekawszą pracę wykonaną z materiałów naturalnych lub recyklingowych. Przygotowana została także pokonkursowa wystawa prac. Jutro ostatni dzień naszej zabawy – w piątek obowiązuje kolor NIEBIESKI!


25.04.2018 r.

Za nami półmetek TYGODNIA ZIEMI! Środa również okazała się wielkim sukcesem! Dzisiaj obowiązywał kolor BIAŁY! Chętni uczniowie pisali listy dla Ziemi - na specjalnym papierze ekologicznym przygotowanym przez Fundację Ekologiczną Arka. Dzieci nakłaniały w nich dorosłych do proekologicznych działań. Tego dnia odbyły się także szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W salach lekcyjnych i na szkolnym korytarzu powstały tematyczne gazetki ścienne, natomiast w auli budynku A i budynku B odbyły się uroczyste akademie. Uczniowie klasy 4d i 6a pod opieką swoich wychowawców – Pani Joanny Włodarczyk-Pilch oraz Pani Lucyny Peterko – przygotowali dla nas część artystyczną, dzięki której poznaliśmy okoliczności powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Oprawą muzyczną wydarzenia zajęli się: Pani Iwona Nowak oraz Pan Piotr Kuziemka. Widzowie byli pod wrażeniem wspaniałych recytacji i pięknych wykonań pieśni patriotycznych. Spotkanie uświetniło odśpiewanie hymnu państwowego. Niespodzianką okazał się występ szkolnego zespołu muzycznego „1 p.m.”. Tego dnia wszyscy uczniowie zadbali również o strój odświętny. Podczas apelu obecna była także Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Pan Wicedyrektor Krzysztof Grot.


24.04.2018 r.

Jak Wam się podobał drugi dzień TYGODNIA ZIEMI? Dzisiaj obowiązywał kolor czerwony – cała szkoła pięknie się zarumieniła. Oprócz tego każda klasa wykonała plakat pt. „Zwierzę chronione“ i wyeksponowała go na drzwiach swojej sali lekcyjnej. Dla uczniów siódmej klasy oraz oddziałów gimnazjalnych zorganizowano ponadto konkurs wiedzy o uzależnieniach. Jesteście przygotowani na jutrzejsze niespodzianki? Przypominamy, że w środę obowiązuje biały kolor oraz strój odświętny!23.04.2018 r.

Za nami pierwszy dzień TYGODNIA ZIEMI – DZIEŃ DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH! Obowiązywał kolor zielony, więc na korytarzach i w salach lekcyjnych wszystko się zazieleniło. Niektóre dzieci wzięły udział w zajęciach Zakładu Gospodarki Odpadami, natomiast w szkolnej auli przez cały dzień grupy ekspertów prezentowały doświadczenia. Były to m.in. „Suchy lód”, „Pasta do mycia zębów dla… słonia”, „Kwadratowe bańki”, „Prąd z cytryny”, „Balon w butelce”, „Dlaczego warto zapinać pasy?” czy „Pociąg elektromagnetyczny”. Na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę prac uczniów: „Bezpieczeństwo w czasie burzy”, „Parki narodowe” i „Smog”. Najciekawsze zdjęcia można obejrzeć TUTAJ. Przypominamy, że jutro obowiązuje czerwony kolor!


23.04.2018 r.

Dnia 12 kwietnia 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy rozpoczęła się wiosenna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą Szkołę, pod opieką Pani Doroty Rybińskiej i Pana Bartłomieja Żuka, reprezentowało dwanaścioro uczniów z klas 4-6. Najlepszy start zanotowała Wiktoria Rzeszowska z 5b, która wynikiem 38,60 m wygrała rywalizację dziewcząt z rocznika 2006 w rzucie piłeczką palantową. Medalistce gratulujemy, a wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych sportowych zmaganiach.


20.04.2018 r.

W ubiegłym tygodniu odbył się XII Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Szantowej „KEN 2018” zorganizowany przez Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej przy IV LO im. KEN w Bielsku-Białej oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Kolejny raz udowodniliśmy, że SP 32 ma znakomitych wokalistów, wśród laureatów konkursu znaleźli się bowiem nasi uczniowie! Wiktoria Hutyra zdobyła wyróżnienie w kategorii solistów, natomiast grupa w składzie: Paulina Kuś, Jakub Hornik, Aleksandra Maciuk, Simona Wójcik, Julia Nowy, Wiktoria Hutyra, Oliwia Witczak, Bartosz Budzyn - zajęła III miejsce w kategorii zespołów. Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.


17.04.2018 r.

W roku szkolnym 2017/2018 134 uczniów klasy trzeciej uczących się w oddziałach a, b, c, d, e, f Naszej Szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii „NIE DLA CZADU”. Realizowana jest ona pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych od 2010 roku. Jej koordynatorem jest Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Od grudnia 2017 roku do końca marca 2018 roku wychowawcy przeprowadzili cykl zajęć poświęconych tematyce zapobiegania nieszczęśliwym zdarzeniom w domu, ze szczególnym uwzględnieniem niebezpieczeństw związanych z czadem. Podsumowaniem kampanii było spotkanie ze strażakami, które odbyło się na terenie Naszej Szkoły 12.04.2018 r. Szkolnym koordynatorem działań związanych z programem była Pani Renata Małysz. Najciekawsze zdjęcia można obejrzeć w naszej fotogalerii.


14.04.2018 r.

W ostatni piątek (13 kwietnia) już po raz trzeci w Naszej Szkole odbyło się „Wieczorne Czytanie”. Miało ono na celu popularyzację książek i czytelnictwa oraz pokazanie biblioteki jako niezwykłego miejsca, w którym można ciekawie spędzić czas. Tym razem, ze względu na rodzaj czytanych książek, był to wieczór podróżniczy. Uczniowie i nauczyciele zebrali się o godzinie 18.00 w auli budynku A. Tam zostali zapoznani z planem wieczoru, a następnie - jako wprowadzenie do tematu spotkania - obejrzeli krótką prezentację o sposobach podróżowania. Następnie podzieleni na sześć grup udali się do sal, w których czekały na nich wspaniałe atrakcje. Nasi pierwszoklasiści zapoznali się z książką pt. „Zaczarowana zagroda”. W magiczny sposób przenieśli się na Antarktydę, wykonywali przepiękne pingwinki techniką płaskiego origami, a także rozwiązywali różnorodne zagadki, co sprawiło im olbrzymia frajdę. Wymyślali ponadto zakończenie historii oraz brali udział w wyścigach z książką na głowie i w zabawie z latarkami polegającej na odczytywaniu obrazów z cieni. Uczniowie oddziałów drugiej, czwartej oraz piątej klasy – podzieleni na trzy grupy – czytali fragmenty książki pt. „Machiną przez Chiny”. Ponadto obejrzeli prezentację dotyczącą tego kraju, studiowali mapy, zmagali się z łamigłówkami oraz zadaniami dotyczącymi książek czy kierunków geograficznych. Znalazł się również czas na atrakcyjne konkursy. Na koniec dzieci jednej z grup wykonały pracę plastyczną techniką kolażu, inne – zaprojektowały kartkę pocztową z pozdrowieniami z Chin albo przygotowały „żywą książkę” w 80-letniej walizce. Kilkoro piątoklasistów, a także uczniowie szóstej i siódmej klasy – pod opieką samego Jacka Sparrowa – odwiedzili Australię. Ich lekturą była kolejna część cyklu „Kroniki Archeo” pt. „Tajemnica Diamentowej Doliny”. Ponadto rozwiązywali kwiz multimedialny dotyczący wielkich podróżników i słynnych podróży. Wielką atrakcją okazał się „Pokój Zagadek” – uczniowie wyposażeni jedynie w latarki szukali w sali wskazówek, a następnie rozwiązywali szereg zadań, aby uzyskać kod do walizki, w której ukryte były słodkie sztabki złota. Na koniec wykonali plakaty reklamujące biuro podróży oferujące wyprawy na ww. kontynent. Niektóre grupy zmagały się także z zadaniami, które czekały na nich w szkolnej bibliotece. Wymagały one nie lada sprytu, spostrzegawczości oraz szerokiej wiedzy. W przerwie na posiłek serwowana była pyszna malinowa herbatka. Każdy uczestnik otrzymał również Certyfikat Podróżnika. Na koniec ponownie spotkaliśmy się w auli, by podsumować uroczystość, wymienić się wrażeniami, opowiedzieć innym o swojej literackiej podróży oraz zaprezentować wykonane prace plastyczne. Ostatni uczestnicy opuścili szkołę po 21.00. Duże zainteresowanie dzieci zabawami tematycznie związanymi z podróżami oraz wypieki na ich buziach podczas wieczoru czytelniczego były nagrodą dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Każdy uczestnik imprezy mógł ponadto wyrazić swoją opinię na temat wieczoru, wrzucając kolorową nakrętkę do pojemnika oznaczonego odpowiednią „minką”. Niezmiernie cieszy nas fakt, że pojemnik z uśmiechem wypełnił się po brzegi, co oznacza, że uczniom bardzo podobało się nasze spotkanie. W wieczornych zajęciach czytelniczych uczniom towarzyszyła również Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Koordynatorem spotkania był nauczyciel bibliotekarz – Pani Renata Pysz. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


05.04.2018 r.

28 marca odbyło się trzecie spotkanie klas czwartych i piątych w ramach programu „ABC Dobrego Wychowania”. Grupa uczniów przygotowanych przez Panią Elżbietę Tomanę zaprezentowała wiersze Jana Brzechwy o tematyce związanej z savoir-vivre'em, a później odbył się quiz. Przedstawiciele klas zebranych w auli po konsultacji z kolegami i koleżankami prawidłowo odpowiadali na pytania, co było dobrym podsumowaniem wcześniejszych spotkań dotyczących kultury w szkole i poza nią, a także rodzajów dyskryminacji.


28.03.2018 r.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, niosących nadzieję i odrodzenie życia, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa bożego. Niech ten radosny czas spędzony bez pośpiechu i trosk, w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze, będzie dla wszystkich Uczniów Naszej Szkoły oraz Ich Rodzin źródłem nieustającej wiary.27.03.2018 r.

I kolejna znakomita wiadomość! Z radością informujemy, że Julia Nowy – uczennica Naszej Szkoły – zdobyła wyróżnienie w kategorii solistów w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy!26.03.2018 r.

W dniu 26 marca 2018 r. w szkolnej auli budynku A odbyło się kolejne spotkanie dla uczniów klas I-III – w ramach programu „ABC Dobrego Wychowania”. Tematem  były mediacje rówieśnicze. Spotkanie prowadzone i przygotowane przez Panią Agnieszkę Maks miało charakter warsztatów, uczniowie pracowali w zespołach klasowych pod nadzorem prowadzącej oraz wychowawców. Odpowiadali na pytania i rozwiązywali problemy związane z tematem. Uczniowie klasy 3f – podobnie jak na poprzednich spotkaniach – przygotowali scenkę, która celowo nie dobiegła końca. Zadaniem dzieci uczestniczących w spotkaniu było jej dokończenie, czyli zaproponowanie rozwiązania konfliktu drogą mediacji rówieśniczych. Uczniowie klas młodszych wykazali się bardzo dużymi wiadomościami na temat mediacji rówieśniczych i bezbłędnie radzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


26.03.2018 r.

23 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Uczniów Drugiej Klasy. Jego celem było szerzenie wśród dzieci nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Uczestnicy pisali dyktanda oraz rozwiązywali różne łamigłówki pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce. I miejsce zajęła Aleksandra Kapała (2b), na II znalazła się Malwina Pawlusiak (2b), natomiast na III uplasowali się: Zofia Mysłowska (2a) oraz Mateusz Jarmułowicz (2a). Gratulujemy! Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Katarzyna Włodek.


25.03.2018 r.

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer naszego czasopisma „Echo Szkoły”. Tym samym świętujemy niewielki jubileusz, ponieważ to już 70. wydanie gazetki. Wiele się zmieniło przez te lata: liczba stron, szata graficzna, stałe działy, zawartość. W tworzenie „Echa Szkoły” zaangażowanych było kilkuset uczniów! To właśnie ich zasługa, że nasze czasopismo wygląda teraz tak, a nie inaczej. Dziękujemy! Tematem przewodnim aktualnego numeru uczyniliśmy karnawał – jego historię, znaczenie, obchody w różnych krajach, ale i w Naszej Szkole. Oprócz tego – spora dawka rozrywki oraz mnóstwo aktualnych informacji. Zachęcamy wszystkich do lektury „Echa Szkoły”! Gazetka dostępna jest TUTAJ.


24.03.2018 r.

13 kwietnia 2018 roku (piątek) od 18.00 do 21.00 już po raz trzeci odbędzie się w Naszej Szkole „Wieczorne czytanie”. W tym roku będzie to wieczór podróżniczy. Wydarzenie to ma na celu popularyzację książek i czytelnictwa. Spędzimy wspólnie czas na czytaniu fragmentów książek, konkursach czytelniczych, grach i zabawach związanych z książkami oraz czytaniem. Warunkiem zapisania się na wieczór czytelniczy jest pobranie przez uczniów, wypełnienie i oddanie do biblioteki do 6 kwietnia specjalnego biletu. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia zamieszczone będą na plakatach.


23.03.2018 r.

W miniony wtorek (20.03.2018 r.) w hali sportowej Naszej Szkoły zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Bielska-Białej w piłce ręcznej dziewcząt z rocznika 2002-2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Jest nam bardzo miło poinformować, że dziewczyny zdobyły I miejsce, wygrywając wszystkie mecze w turnieju. Naszą Szkołę reprezentowało 13 uczennic z oddziałów gimnazjalnych i klasy siódmej pod opieką Pana Bartłomieja Żuka. Były to: Wiktoria Tereszczak, Klaudia Ziomek, Angelika Forma, Małgorzata Dzirba, Kinga Machner, Julia Skotnicka, Klaudia Marekwica, Kinga Zarzecka, Julia Basiura, Amaliia Lykhotvoryk, Wiktoria Przybyła, Natalia Talaga i Julia Dyrduł. Warto podkreślić, że reprezentacja Naszej Szkoły wygrała rozgrywki o Mistrzostwo Miasta w piłce ręcznej dziewcząt trzeci rok z rzędu! Należy tutaj wyróżnić Wiktorię Tereszczak, Klaudię Ziomek i Angelikę Formę, które od pierwszej klasy gimnazjum zagrały we wszystkich trzech turniejach, a także Małgorzatę Dzirbę i Julię Skotnicką, które reprezentowały Naszą Szkołę również w zeszłym roku. Wszystkim uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach na etapie rejonowym.    


22.03.2018 r.

W ostatnią środę (21 marca 2018 roku), w ramach Dnia Promocji Talentów, zorganizowane zostało spotkanie z pasjonatem capoeiry, czyli brazylijskiej sztuki walki. Naszym gościem był Pan Michał Kozaczko, który w bardzo atrakcyjny sposób przedstawił istotę oraz historię tej dyscypliny.  Ponadto mogliśmy posłuchać gry na brazylijskich instrumentach ludowych oraz śpiewu charakterystycznego dla tej części świata. Chyba najciekawszym punktem programu okazał się sam pokaz, dzięki któremu uczniowie mogli poznać techniki tej walki. Na koniec przeprowadzone zostały krótkie warsztaty w formie zabawy. Całe spotkanie zakończyło się oryginalnym pożegnaniem oraz wręczeniem okolicznościowej karty Panu Michałowi. W auli budynku B, w której miało miejsce wydarzenie, obecny był również Pan Wicedyrektor Krzysztof Grot. Najciekawsze zdjęcia ze spotkania można obejrzeć TUTAJ.


21.03.2018 r.

21 marca 2018 roku w auli budynku A Naszej Szkoły po raz kolejny odbył się pokaz talentów zorganizowany w dwóch turach (dla młodszych i dla starszych uczniów) w ramach Dnia Promocji Talentów. Przypomnijmy, że osiem lat temu SP 32 – jako pierwsza w mieście i czwarta w województwie śląskim – wyróżniona została przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytułem Szkoły Odkrywców Talentów za przyczynianie się w sposób szczególny do odkrywania, wspierania i rozwijania uzdolnień dzieci. Tytuł zobowiązuje i dlatego dzisiaj – pierwszego dnia kalendarzowej wiosny – uczniowie zaprezentowali swoje pasje. Tego dnia na scenie pojawili się m.in. tancerze, pianiści, żonglerzy czy wokaliści – i tu warto zaznaczyć, że padł rekord – wystąpiło ponad 50 uczniów! Niektórzy z nich zachwycali swoimi umiejętnościami gimnastycznymi, a inni – architektonicznymi. Nikomu z występujących nie można było odmówić talentu! Widzowie zaskoczeni byli różnorodnością występów oraz świetnym przygotowaniem artystów. Nic więc dziwnego, że wszyscy uczestnicy pokazu nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Otrzymali oni również słodkie upominki. W tegorocznej edycji nowością było to, że występy poprzedzone zostały wizytówkami nagranymi przez samych uczniów. Dowiedzieliśmy się z nich, skąd wzięły się ich zainteresowania, w jaki sposób je rozwijają oraz czym chcieliby się zająć w przyszłości. Po raz kolejny podczas naszej święta gościliśmy uczniów zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej. Uzdolniona tancerka – Magdalena Piwowarczyk – zaprezentowała wspaniały występ taneczny, którym zachwyciła publiczność zgromadzoną w auli. Odwdzięczyliśmy się gromkimi brawami, a opiekunce uczennicy – Pani Gabrieli Jaskule – dzieci wręczyły okolicznościową kartkę z podziękowaniami za współpracę. Podczas pokazu, który zorganizowany został przez Pana Grzegorza Wójtowicza, obecna była również Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk, która pogratulowała wszystkim występującym odwagi i determinacji w rozwijaniu swoich pasji. Aby obejrzeć najciekawsze zdjęcia upamiętniające tę imprezę, należy kliknąć TUTAJ.


21.03.2018 r.

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas III-VI do wzięcia udziału w konkursie logopedycznym „Łamańce językowe”. Zadanie polega na napisaniu wiersza, który zawiera mnóstwo wyrazów nasączonych głoskami (s, z, c, dz, sz, ż/rz, cz, dż, r, l). Wszystkie głoski nie muszą zaistnieć w wierszu. Tematyka oraz długość utworu jest dowolna. Tekst należy napisać z wykorzystaniem programu komputerowego i wydrukować. Pod wierszem należy umieścić imię, nazwisko autora oraz klasę. Prace konkursowe przyjmuje Pani Renata Loranc-Klajner w sali 40C (budynek A) do 16.04.2018 r. Dla laureatów konkursu przewidziano dyplomy oraz nagrody książkowe.


20.03.2018 r.

10 marca w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci Starszych i Młodszych w Lekkiej Atletyce. W zawodach pod opieką Pana Bartłomieja Żuka wzięło udział sześcioro uczniów Naszej Szkoły. Byli to: Zuzanna Pawlusiak, Mateusz Szarek, Adrian Niewiadomy, Marta Krzak, Maria Szcześniak i Julia Wilk. Najlepszym rezultatem może pochwalić się Julka, która została wicemistrzynią Śląska w pchnięciu kulą! Medalistce gratulujemy, a wszystkim startującym dziękujemy za udział i liczymy na Was w kolejnych zawodach.


19.03.2018 r.

8 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Miasta w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2002-2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Naszą Szkołę pod opieką Pana Bartłomieja Żuka reprezentowało 15 uczniów z klas gimnazjalnych. Drużyna w składzie: Krzysztof Siuda, Kamil Bochenek, Patryk Wanat, Tobiasz Madej, Marek Barcik, Nikodem Witosz, Damian Pawlik, Jakub Stokłosiński, Igor Jaske, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Krystian Czekierda, Oliwier Skrudlik, Marcin Grzesiowski, Fabian Biegun zajęła III miejsce. Wszystkim chłopcom dziękujemy za zaangażowanie i walkę do samego końca oraz gratulujemy końcowego rezultatu!


17.03.2018 r.

Informujemy, że właśnie ogłoszono wyniki jubileuszowej XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. W rywalizacji udział wzięło prawie 10 tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Wśród laureatów znalazło się aż 25 uczniów Naszej Szkoły! Gratulujemy! Poniżej prezentujemy szczegóły rywalizacji!

Uczniowie przygotowani przez Pana Grzegorza Wójtowicza:
Julia Nowy – I miejsce w kat. poezja
Anna Bartosiewicz – II miejsce w kat. poezja
Olga Zając – II miejsce w kat. poezja
Nikola Recman – III miejsce w kat. poezja
Natan Szczepara – III miejsce w kat. poezja
Natalia Jurek – III miejsce w kat. poezja
Lena Gądkowska – wyróżnienie w kat. poezja
Stanisław Zwięczak – wyróżnienie w kat. poezja
Emilia Surdy – III miejsce w kat. fotografia
Witold Wójcik – III miejsce w kat. fotografia
Emilia Surdy – wyróżnienie w kat. prezentacja multimedialna

Uczennice przygotowane przez Panią Małgorzatę Józefowicz:
Kinga Czyż – Nagroda Dyrektora GOK w Świnnej
Maja Gruszka – wyróżnienie w kat. rysunek

Uczniowie przygotowani przez Panią Iwonę Golec:
Michał Smyczyński – II miejsce w kat. rysunek
Lena Kubiak – wyróżnienie w kat. makieta

Uczennice przygotowane przez Panią Bronisławę Byrdy:
Maja Forma – III miejsce w kat. makieta
Aleksandra Goryl – wyróżnienie w kat. wyklejanka

Uczennica przygotowana przez Panią Beatę Dudek:
Emilia Smyczyńska – I miejsce w kat. rysunek 

Uczennica przygotowana przez Panią Mariolę Plazę-Panewkę:
Magdalena Grzesiowska – II miejsce w kat. rysunek

Uczennica przygotowana przez Panią Iwonę Nowak:
Karina Zdrowak – III miejsce w kat. formy przestrzenne

Uczennica przygotowana przez Panią Aleksandrę Jasińską:
Katarzyna Halama – II miejsce w kat. wyklejanka

Uczennica przygotowana przez Panią Magdalenę Hanus:
Amelia Rączka – III miejsce w kat. wyklejanka

Uczennica przygotowana przez Panią Małgorzatę Różewicz-Dubiel:
Dorota Szczotka – wyróżnienie w kat. makieta 

Uczennica przygotowana przez Panią Joannę Krehut:
Julia Ślusarczyk – I miejsce w kat. prezentacja multimedialna

Uczeń przygotowany przez Panią Ewę Szering:
Franciszek Ślusarczyk – I miejsce w kat. prezentacja multimedialna


13.03.2018 r.

2 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Uczniów Trzeciej Klasy. Jego celem było szerzenie wśród dzieci nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Do współzawodnictwa przystąpiło 26 uczniów. Tym razem uczestnicy pisali dyktanda oraz rozwiązywali różne łamigłówki pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce. I miejsce zajęła Paulina Bieniek (3f), na II znalazł się Dominik Tomczak (3c), natomiast na III uplasowała się Wiktoria Jurek (3f). Gratulujemy! Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Katarzyna Włodek.


11.03.2018 r.

Informujemy o kolejnym sukcesie uczennicy Naszej Szkoły! Zosia Mysłowska z klasy 2a wygrała Pierwszy Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP nr 10 w Bielsku-Białej! Mała Mistrzyni reprezentowała Szkołę Podstawową nr 32 jako jedyna dziewczynka wśród zawodników w swojej kategorii wiekowej (1-3 klasa). Zosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!10.03.2018 r.

Przypominamy, że w nadchodzącym tygodniu w kościele św. Franciszka w Wapienicy odbędą się rekolekcje wielkopostne. Klasy: I, II, III i IV – 12, 13, 14 marca w godz. 8.30 – 9.30, spowiedź (klasy: III i IV) w środę w godz. 8.00 – 8.30. Z kolei klasy: V, VI, VII oraz II i III gimnazjalne – 12, 13 marca w godz. 10.30 – 11.30, 14 marca: spowiedź w godz. 10.00 – 11.00, msza św. w godz. 11.00 – 12.00.09.03.2018 r.

Zachęcamy uczniów klas I-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Gimnastyka buzi i języka na wesoło” zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Logopedy przez Panią Renatę Loranc-Klajner. Czas trwania konkursu: 6 marca - 30 marca 2018. Jego celem jest rozbudzanie plastycznej i językowej twórczości dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu. Każda praca musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa) i powinna być wykonane samodzielnie, dowolną techniką (format A4). Ogłoszenie wyników odbędzie się na początku kwietnia. Nagrodami w konkursie są dyplomy oraz książki.


08.03.2018 r.

Za nami Dzień Otwarty! 8 marca 2018 roku w Naszej Szkole zorganizowana została uroczystość dla przyszłorocznych pierwszoklasistów, podczas której można było dokładniej poznać działalność SP 32. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.30 w szkolnej auli od wystąpienia Pani Wicedyrektor Jolanty Olejak-Bogaczyk, która przywitała serdecznie wszystkich gości i przybliżyła działalność szkoły. Potem można było obejrzeć interesującą część artystyczną, podczas której swoje talenty zaprezentowali uczniowie. Na scenie wystąpili mali tancerze, wokaliści oraz recytator. Wszystkie występy zrobiły ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w auli i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Po tej części rodzice wraz z dziećmi mogli udać się do sal lekcyjnych, w których czekały na nich liczne niespodzianki. Nauczyciele przygotowali dla nich symulacje różnych lekcji. Wszyscy zainteresowani mieli do wyboru m.in. zabawy językiem angielskim przy użyciu tablicy interaktywnej, doświadczenia przyrodnicze, zabawy logiczne i matematyczne, zajęcia muzyczne oraz plastyczne, a także „Wesoły tor przeszkód”. Poza tym była to również świetna okazja do zaprezentowania bazy szkoły oraz jej wyposażenia. Koordynatorem działań związanych z uroczystością była Pani Łucja Dendys. Najciekawsze zdjęcia z imprezy opublikowaliśmy TUTAJ.


08.03.2018 r.

W dniu 7 marca 2018 r. w szkolnej auli budynku B odbyło się kolejne spotkanie dla uczniów klas szóstych i siódmych – w ramach programu „ABC Dobrego Wychowania”. Tematem apelu były mediacje rówieśnicze. Na spotkaniu, prowadzonym i przygotowanym przez Panią Bogumiłę Szczerbowską, była obecna Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Miało ono charakter warsztatów, uczniowie pracowali w zespołach klasowych pod nadzorem prowadzącej oraz wychowawców. Odpowiadali na pytania i rozwiązywali problemy związane z tematem. Uczniowie klas szóstych i siódmych wykazali się bardzo dużymi wiadomościami na temat mediacji rówieśniczych i bezbłędnie radzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie pracowali w ciszy i słuchali siebie nawzajem, okazując sobie szacunek. Życzeniem Kierownictwa Szkoły oraz wszystkich nauczycieli jest teraz, aby wiedzę przekształcić w umiejętności i rozwiązywać problemy drogą mediacji rówieśniczych. Zatem czekamy na efekty programu!


07.03.2018 r.

Wczoraj w szkolnej auli odbyło się spotkanie uczniów wszystkich oddziałów piątej klasy z przedstawicielami Straży Miejskiej. Tym razem tematem prelekcji była cyberprzemoc. Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Alicję Procner rozpoczęła się rozmowa na temat agresji i przemocy oraz negatywnych emocji. Potem dzieci dowiedziały się, na czym polega różnica pomiędzy wykroczeniem i przestępstwem. Następnie poruszony został problem posiadania kont na portalach społecznościowych przez osoby poniżej 13. roku życia. Dużo czasu poświęcono ponadto omówieniu zasad udostępniania danych oraz zdjęć w internecie oraz ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Na koniec uczniom przypomniano, co zrobić, gdy jesteśmy ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Prelekcji towarzyszyła ciekawa prezentacja multimedialna.


06.03.2018 r.

W piątkowe popołudnie w auli budynku B Naszej Szkoły zorganizowany został Dzień Seniora. Przygotowaniem tej uroczystości dla starszych osób zamieszkujących Wapienicę zajęli się członkowie tutejszej koalicji. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 41, Przedszkola nr 42 oraz Przedszkola „Figlarz”. Pokazały się one we wspaniałych układach tanecznych, które na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. Wystąpiła ponadto młodzież oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 32 – zespół muzyczny „1 p.m.”, który urozmaicił spotkanie własnymi wersjami popularnych przebojów. Na scenie wystąpił także Zespół Wokalny dla Seniorów „Retro” działający w wapienickim Domu Kultury pod kierunkiem instruktora-muzyka Pani Ewy Rabaszowskiej oraz Pan Władysław Woźniak – prezes Stowarzyszenia Klub Seniora 60+ Wapienica, który wyrecytował wiersz. Zgromadzonym czas umiliły pieśni w wykonaniu grupy śpiewaczej „Marianki”. Na wszystkich zaproszonych czekał słodki poczęstunek. Spotkanie swoją obecnością uświetnił Pan Piotr Ryszka – radny Rady Miejskiej Bielska-Białej. Dzień Seniora zorganizowała Rada Osiedla Wapienicy w ścisłej współpracy z Przedszkolem nr 41, Przedszkolem nr 42, Przedszkolem „Figlarz”, Szkołą Podstawową nr 32 im. Jana III Sobieskiego, Zespołem Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego, Świetlicą Środowiskową, Domem Kultury w Wapienicy oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Imprezę poprowadzili: Pani Alicja Procner oraz Pan Piotr Kochowski. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


05.03.2018 r.

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o patronie „Jan III Sobieski - patron Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej. Jego celem jest przybliżenie postaci króla Jana III Sobieskiego, życia, kariery politycznej i militarnej władcy. Konkurs przebiegał będzie w dwóch grupach zadaniowych: a) klasy III, IV, V - uczniowie wykonają pracę w formie plakatu lub makiety na jeden z tematów podanych w regulaminie; b) klasy VI, VII oraz II, III gimnazjalne - uczniowie przystąpią do pisemnego testu wiedzy o Janie III Sobieskim. Szczegółowy regulamin znajduje się na szkolnej stronie internetowej w zakładce „nasz patron”.


28.02.2018 r.

I kolejna znakomita wiadomość! W XVII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kamienica 2018” – zorganizowanym przez Dom Kultury w Kamienicy oraz Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Bielsku-Białej – I miejsce w kategorii „duet” wywalczyli: Paulina Kuś oraz Jakub Hornik. Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.
26.02.2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłorocznych Pierwszoklasistów oraz Ich Rodziców na Dzień Otwarty w Naszej Szkole. Odbędzie się on 8 marca 2018 roku. Początek o godz. 16.30. W programie m.in.: występy artystyczne, symulacje lekcji prowadzone przez nauczycieli, zabawy ruchowe „Wesoły tor przeszkód”. W czasie trwania Dnia Otwartego będzie można zapoznać się z bazą i wyposażeniem szkoły oraz porozmawiać z dyrektorem i nauczycielami. Liczymy na Państwa obecność!24.02.2018 r.

W ostatni piątek uczniowie wszystkich oddziałów siódmej klasy wzięli udział w prelekcji poprowadzonej przez przedstawicieli Straży Miejskiej. Tematem tego spotkania było szeroko rozumiane uzależnienie. Młodzież dowiedziała się, jakie są jego fazy, rodzaje, objawy oraz sposoby radzenia sobie z nałogami. Nasi goście w przystępny sposób przedstawili zagadnienia dotyczące uzależnień, czemu służyła atrakcyjna prezentacja multimedialna. Chętnie odpowiadali również na wszystkie pytania uczniów zgromadzonych w auli budynku B. Wydarzenie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


22.02.2018 r.

W dniu 22.02.2018 r. w Naszej Szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów oddziałów gimnazjalnych. Dotyczył on historii Wspólnot Europejskich oraz współpracy państw w ramach UE. I miejsce zajęła w nim Oliwia Ciecierska z klasy 3GB, na II znalazła się Justyna Klec z 3GC, a na III - Aleksandra Bem z 3GB. Na zwycięzców czekają m.in. nagrody książkowe. Konkurs zorganizował i przeprowadził Pan Sławomir Porębski. Serdecznie gratulujemy!18.02.2018 r.

Nasza Szkoła co roku angażuje się w akcje antysmogowe. Uczniowie na lekcjach przyrody i zajęciach z wychowawcą informowani są o przyczynach, skutkach i możliwościach walki ze smogiem. Przypominamy, że to prace plastyczne uczniów Naszej Szkoły zostały zamieszczone w ulotce informacyjnej „Jest sposób na smog” wydanej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Nasi uczniowie są na bieżąco informowani o stanie jakości powietrza w danym dniu i prognozie na dzień następny, dzięki codziennie aktualizowanej planszy „Informacja o jakości powietrza w mieście Bielsku-Białej” wywieszonej przy drzwiach w budynkach A i B. Państwo również mogą  w każdej chwili sprawdzać stan jakości powietrza dzięki aplikacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska ,,Jakość powietrza w Polsce", która aktualizuje informacje z najbliższej stacji pomiarowej co godzinę. Zachęcamy Państwa do pobrania na smartfon tej aplikacji. Ciekawą propozycją skierowaną do Państwa jest akcja „List do sąsiada” promowana przez Samorząd Województwa. Pomysł polega na wysłaniu listu do osoby, o której wiemy, że przyczynia się do zanieczyszczania powietrza. Często brakuje nam odwagi, żeby powiedzieć sąsiadowi, że nas truje. W tym przypadku możemy anonimowo wrzucić list do skrzynki. List ma zachęcić do refleksji i uświadomić, że palenie złej jakości paliwem nie jest anonimowe i będzie piętnowane przez sąsiadów między innymi w ten sposób. To kolejny sposób uświadomienia ludziom, że palenie śmieci, mebli, ubrań, a także mułu, flotu, węgla brunatnego czy wilgotnego drewna uwalnia do powietrza ogromną ilość niebezpiecznych substancji, które są groźne dla środowiska, ale przede wszystkim dla zdrowia ludzi. Ww. materiały można pobrać TUTAJ.


29.01.2018 r.

Zaczynamy ferie zimowe! Po prawie pięciu miesiącach wytężonej pracy udajemy się wreszcie na zasłużony wypoczynek. Jesteśmy pewni, że ciekawie zorganizujecie sobie ten wolny czas oraz że pogoda okaże się wkrótce prawdziwie zimowa i będzie można się oddać zimowemu szaleństwu… Pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie, abyście wrócili do szkoły cali i zdrowi – z głową pełną wspomnień! Udanych ferii!


28.01.2018 r.

24 stycznia 2018 roku w godzinach od 12.30 do 16.15 w Naszej Szkole odbył się bal karnawałowy przeprowadzony w dwóch turach. W pierwszej wzięły udział dzieci z pierwszej i drugiej klasy, w drugiej natomiast – uczniowie oddziałów trzeciej klasy. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy był kosmos. Prowadzący spotkanie, przebrani w stroje kosmonautów, zadbali o atrakcyjny przebieg wydarzenia. Na początku imprezy dzieci z gwiazdorskim wdziękiem prezentowały swoje stroje nawiązujące do bohaterów kultowych bajek i filmów. Przechodziły Drogą Mleczną w iście hollywoodzkim stylu, błyszcząc w świetle fleszy. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawili się radośnie. Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii uczniowie pląsali w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewali teksty słyszanych hitów, skacząc wesoło i klaszcząc. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.


23.01.2018 r.

Wczoraj (tj. 22 stycznia) w szkolnej stołówce odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez klasę 3b wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Włodek, która wymyśliła i przygotowała tę wspaniałą uroczystość. Dzieci fantastycznie odegrały swoje role, pokazując przy tym swoje talenty. Nie odbyło się oczywiście bez łez wzruszenia, których nie kryli zaproszeni goście. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.23.01.2018 r.

Dzisiaj w auli szkolnej budynku A odbyły się spotkania uczniów klas 1-5 z przedstawicielami Straży Miejskiej. Wygłosili oni pogadanki na temat bezpiecznych ferii. Uświadomili dzieciom, jakie sytuacje oraz zachowania mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia w czasie zimowego wypoczynku.21.01.2018 r.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy w bieżącym roku szkolnym wspierają naszą bibliotekę. Pani Beata Zontek-Pięta oraz Rodzic uczennicy kl. 3 zakupili łącznie kilkadziesiąt nowości książkowych oraz lektur dla naszych uczniów. Zaś Pani Magdalena Gądkowska jest sponsorem drewnianego teatrzyku Kamishibai, czyli teatru ilustracji (japońskiej techniki opowiadania i czytania), który jest pomocą dydaktyczną w edukacji czytelniczej. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!18.01.2018 r.

Oddajemy w Wasze ręce drugi w tym roku szkolnym numer naszego czasopisma „Echo Szkoły”. Tym razem wiele uwagi poświęciliśmy wydarzeniom związanym z Bożym Narodzeniem, które miały miejsce w SP 32 w Bielsku-Białej. Ponadto jak zwykle publikujemy wiele sprawozdań z imprez i uroczystości szkolnych. Oprócz tego – spora dawka rozrywki, ale też informacje, dzięki którym wzbogacicie swoją wiedzę i rozwiniecie własne zainteresowania. Zachęcamy także do zapoznania się z tekstem o Alanie Mikołajczyku – uczniu Naszej Szkoły zmagającym się z ciężką chorobą. Okażmy serce i pomóżmy naszemu Koledze! Zachęcamy wszystkich do lektury „Echa Szkoły”! Można się z nim zapoznać TUTAJ.


17.01.2018 r.

Dzisiaj podczas zajęć z wychowawcą w szkolnej auli odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Wzięli w nim udział uczniowie starszych klas, a przygotowały je Pani Bogumiła Szczerbowska i Pani Elżbieta Tomana. Tym razem wiele uwagi poświęciliśmy mediacjom rówieśniczym. Dowiedzieliśmy się, czym one są, w jakich przypadkach je prowadzimy oraz jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry mediator. Obejrzeliśmy ponadto ciekawą prezentację multimedialną oraz scenki przygotowane przez uczniów, dzięki którym przekonaliśmy się, jak skutecznie rozwiązywać konflikty wśród dzieci. Wydarzenie to stanowi realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


15.01.2018 r.

12 stycznia w Naszej Szkole po raz kolejny odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych pod hasłem „Świat fantazji”. Zorganizowały go i poprowadziły Panie: Małgorzata Różewicz-Dubiel oraz Łucja Dendys. Wśród uczniów pierwszych klas I miejsce zajął Szymon Ślusarczyk (1a), II miejsce – Estera Wolas (1c), III miejsce – Kinga Czyż (1d). Wśród uczniów drugich klas I miejsce zajęła Zofia Gwóźdź (2b), II miejsce – Malwina Pawlusiak (2b), III miejsce – Zofia Pięta (2a). Wśród uczniów trzecich klas I miejsce zdobyła Zofia Stekla (3e), II miejsce – Laura Gnatowsky (3a), III miejsce – Maria Świętochowska (3e). Część artystyczną przygotowała Pani Iwona Nowak wraz z członkami kółka wokalnego. Imprezie towarzyszyła miła atmosfera, występy uczestników były nagradzane gromkimi brawami. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.


10.01.2018 r.

Nadeszła chwila, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie klas IV-VI. Dzisiaj w szkolnej auli odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez 6b pod opieką Pani Moniki Korowaj. Na początku – co stało się już tradycją – uczniowie zapoznani zastali z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zabawy. Potem z głośników rozbrzmiała muzyka i można było się oddać radosnym pląsom. Organizatorzy dyskoteki przygotowali liczne niespodzianki. Największym powodzeniem cieszył się konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową. Najpierw uczniowie w jednej z sal przygotowywali prace konkursowe, ozdabiali je, by następnie zaprezentować swe dzieła kolegom i koleżankom podczas zabawy. Nie zabrakło też balonów, kolorowych świateł, konfetti i wspólnych układów choreograficznych. Ta zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci. Aby obejrzeć zdjęcia z dyskoteki, należy kliknąć TUTAJ.


08.01.2018 r.

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV, V i VI na dyskotekę karnawałową! Ten niezwykły wieczór, pełen niespodzianek, połączony z muzyką i tańcem, miło będzie spędzić w gronie kolegów i koleżanek! Dyskoteka odbędzie się 10 stycznia 2018 r. (tj. środa) w godz. 16.30 – 18.30 w auli budynku A Naszej Szkoły. Od wychowawców otrzymacie bilet wstępu – zgodę rodziców na Wasz udział w zabawie. Nie zapomnicie zabrać jej uzupełnionej ze sobą! To warunek, by wziąć udział w dyskotece. Uwaga! Obowiązuje obuwie zamienne!


06.01.2018 r.

W piątkowy wieczór w Naszej Szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „Świat słowem malowany”. Poziom był naprawdę wyrównany, dlatego jury miało twardy orzech do zgryzienia. Wśród uczniów czwartych i piątych klas I miejsce zajęła Milena Majka, II miejsce przypadło Weronice Wojtas, a na III miejscu znalazł się Michał Wochnik. Wśród uczniów szóstych i siódmych klas na I miejscu uplasowała się Małgorzata Grzanka, II miejsce jury przyznało Krystianowi Lorancowi, natomiast na III miejscu znalazła się Julia Wilk. Konkurs poprowadziła Pani Teresa Lewandowska. Część artystyczną przygotowała Pani Iwona Nowak wraz z członkami kółka muzycznego. Na wszystkich uczestników konkursu czekały przepyszne słodycze. Serdecznie gratulujemy laureatom! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji! Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć w naszej fotogalerii.


04.01.2018 r.

W ostatnią środę, podczas zajęć z wychowawcą - zgodnie z Programem Wychowawczo-Profilaktycznym Szkoły - odbyła się prelekcja pt. „Multimedialny wykład na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych (papierosy, alkohol, narkotyki)”. Uczniowie zostali poinformowani o zagrożeniach wynikających z uzależnień oraz zachęceni do prowadzenia zdrowego trybu życia. Spotkanie poprowadzili szkolni pedagodzy: Pani Aleksandra Wojtanowicz (budynek A) oraz Pani Katarzyna Przybył (budynek B).


02.01.2018 r.

Święta, święta i po świętach! Mamy nadzieję, że ten czas minął Wam w miłej, rodzinnej, prawdziwie ciepłej atmosferze. Przypominamy wydarzenie, którym zakończyliśmy ten rok kalendarzowy. 22 grudnia w szkolnej auli (budynek A) odbyło się wspólne kolędowanie przygotowane przez Panią Iwonę Nowak oraz członków kółka wokalnego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia Pani Dyrektor Alicji Procner i Pani Wicedyrektor Jolancie Olejak-Bogaczyk, które odwzajemniły świąteczne życzenia. W salach lekcyjnych uczniowie pod opieką swoich wychowawców urządzili klasowe wigilijki. Szkolny korytarz i sale przyozdobione zostały bożonarodzeniowymi motywami. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową oraz profil na portalu społecznościowym facebook.


22.12.2017 r.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć serdeczne życzenia pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą wszystkim Przyjaciołom Naszej Szkoły przez cały nowy rok.21.12.2017 r.

W tym tygodniu uczniowie oddziałów znajdujących się w budynku B Naszej Szkoły wzięli udział w jasełkowym happeningu pt. „Ukryta wielkość” przygotowanym przez grupę teatralną „Emotikon” pod opieką Pana Łukasza Gibały. Uczestnicy tego wydarzenia podążali szkolnymi korytarzami za „przewodnikiem”, poznając różne oblicza słowa „wielkość”, aby na końcu przekonać się, że prawdziwa wielkość ukryta jest w miłości. W happeningu udział wzięli: Katarzyna Syrek, Weronika Szczotka, Barbara Konior, Martyna  Mieszczyńska, Sabina Majdak i Aleksandra Wencel. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie jak zwykle opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


19.12.2017 r.

Z radością przekazujemy kolejną znakomitą wiadomość! Zosia Mysłowska – uczennica klasy 2a - zajęła III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach w grupie dziewcząt klas II szkół podstawowych. Zawody odbyły się 18.12.2017 r. w Katowicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
18.12.2017 r.

Również dzisiaj w sali gimnastycznej budynku A klasy I-III uczestniczyły w drugim w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu ABC Dobrego Wychowania. Tym razem poruszyliśmy temat mediacji rówieśniczych. Wspólnie ustaliliśmy, co to jest mediacja, jakie są pozytywne i negatywne strony mediacji oraz jakie cechy powinna posiadać osoba, która jest mediatorem. Ponadto poznaliśmy mediatorów z klas I-III i dzięki temu wiemy, do kogo zwrócić się o pomoc w razie konfliktu. Uczniowie 3f pod opieką Pani Agnieszki Maks zaprezentowali scenkę przedstawiającą konflikt miedzy dwoma kolegami. Dzięki pomocy dwóch mediatorów i prawidłowo przeprowadzonej mediacji konflikt został pozytywnie rozwiązany. Uczniowie swoją wiedzą i postawą udowodnili, że gotowi są wdrożyć w swoje życie szkolne tak trudny temat, jakim są mediacje rówieśnicze. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


18.12.2017 r.

Dzisiaj w auli budynku A Naszej Szkoły odbyły się spotkania uczniów klas I-IV z przedstawicielami Straży Miejskiej. Wygłoszona została prelekcja pt. „Bezpieczeństwo a materiały pirotechniczne” – w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym. Spotkanie urozmaiciła ciekawa prezentacja multimedialna. Dzieci dowiedziały się, jak dzielimy materiały pirotechniczne, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ich używania oraz kto i w jakim terminie może w ogóle z nich korzystać. Dzieci – zainteresowane tematem – zadawały mnóstwo ciekawych pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Było to kolejne zadanie Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


13.12.2017 r.

W porozumieniu z Fundacją ISKIERKA, przy udziale rodziców i uczniów Naszej Szkoły, udało nam się zebrać 6.950,75 zł na leczenie i rehabilitację naszego ucznia, Alana Mikołajczyka, który zmaga się z chorobą nowotworową. Wszystkim, którzy okazali wsparcie, włączając się w przeprowadzoną zbiórkę pieniędzy, serdecznie dziękujemy.11.12.2017 r.

Prezentujemy wyniki szkolnego konkursu ortograficznego przeprowadzonego wśród uczniów starszych klas! Czwartoklasiści: I miejsce – Lena Gądkowska (4a), II miejsce – Dorota Górna (4b), III miejsce – Weronika Wojtas (4c). Piątoklasiści: I miejsce – Wiktoria Janikowska (5c), II miejsce – Zuzanna Pawlusiak (5b), III miejsce – Kinga Kasińska (5a). Szóstoklasiści: I miejsce – Julia Wilk (6c), II miejsce – Natalia Jurek (6b), III miejsce – Paulina Drążek (6a). Siódmoklasiści: I miejsce – Wiktoria Hutyra (7a), II miejsce – Natalia Trojak (7a), III miejsce – Simona Wójcik (7a). Serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowała Pani Teresa Lewandowska.


07.12.2017 r.

6 grudnia 2017 roku w auli budynku A Naszej Szkoły odbył się mikołajkowy konkurs „Jeden z dziesięciu”, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich oddziałów czwartej i piątej klasy. Uczestnicy rywalizacji wykazali się wysokim poziomem wiedzy, refleksem oraz umiejętnością strategicznego myślenia. Wśród uczniów czwartej klasy zwyciężyła Julia Ślusarczyk z 4c, natomiast wśród piątoklasistów najlepszy okazał się Maksymilian Matuszny z 5c. Serdecznie gratulujemy!03.12.2017 r.

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego dwumiesięcznika „Echo Szkoły”! Tematem przewodnim wydania uczyniliśmy zmianę patrona SP 32, do której doszło w bieżącym roku szkolnym. Oprócz tego jak zwykle wiele miejsca poświęciliśmy aktualnym wydarzeniom z życia Naszej Szkoły, rozrywce oraz artykułom, które pomogą Wam w nauce! Zapraszamy do lektury! Aby pobrać wspomnianą gazetkę, należy kliknąć TUTAJ.


30.11.2017 r.

W ostatnią środę w auli budynku A Naszej Szkoły odbyła się prelekcja zatytułowana „Tajemniczy świat jaskiń, życie grotołaza” skierowana do uczniów drugiej i trzeciej klasy. Gościliśmy członków Polskiego Związku Alpinizmu oraz Bielskiego Speleoklubu – Pana Sebastiana Korczyka i Pana Wacława Michalskiego. Na spotkaniu obecna była także Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Taternicy jaskiniowi przybliżyli nam tematykę podziemnego świata. Podzielili się z uczniami swoją ogromną wiedzą oraz wieloma ciekawostkami. Przygotowana prezentacja, zawierająca zdjęcia z ich wypraw do jaskiń,  została szczegółowo omówiona. Prowadzący co jakiś czas sprawdzali wiedzę audytorium, zadając pytania, na które błyskawicznie uzyskiwali odpowiedź. Uczniowie poznali zasady, o których należy pamiętać podczas wyprawy w głąb jaskini. Ponadto mieli okazję zobaczyć niezbędny ekwipunek grotołaza. Prelegentów nagrodzono wielkimi brawami oraz wręczono symboliczne podziękowania w formie własnoręcznie przygotowanych kartek. Spotkanie zorganizowała Pani Aurelia Woźniak. Zapraszamy do naszej fotogalerii, w której opublikowaliśmy najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie.


27.11.2017 r.

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów na dyskotekę andrzejkową! Ten niezwykły wieczór, pełen tajemniczych wróżb i czarów, połączony z muzyką i tańcem, miło będzie spędzić w gronie kolegów i koleżanek! Zabawa odbędzie się 29 listopada 2017 r. (środa): dla uczniów klas IV-VI w godz. 16.30 – 18.30 w auli budynku A, natomiast dla uczniów klasy VII oraz oddziałów gimnazjalnych – w godz. 16.30 – 20.00 w auli budynku B. Od wychowawców otrzymacie  bilet wstępu – zgodę rodziców na Wasz udział w zabawie. Nie zapomnicie zabrać jej uzupełnionej ze sobą! To warunek, by wziąć udział w dyskotece. Uwaga! Obowiązuje obuwie zamienne!


23.11.2017 r.

W ostatni czwartek uczniowie 5c i 5d pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem – Panem Andrzejem Żakiem. Wydarzenie to miało miejsce w filii Książnicy Beskidzkiej w Wapienicy. Autor takich książek, jak „Kapelusz kapitana Drake’a” czy „Brajan i ogniowe smoki” opowiadał dzieciom o swojej twórczości, czytał fragmenty własnych powieści, wreszcie odpowiadał na liczne i bardzo interesujące pytania publiczności. Na koniec uczniowie Naszej Szkoły – w ramach podziękowań za możliwość udziału w tak fascynującym spotkaniu – wręczyli pisarzowi okolicznościową kartkę. Wszyscy zainteresowani mogli dokonać zakupu ciekawych książek i przy okazji poprosić samego autora o autograf oraz dedykację. Jak zwykle zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


15.11.2017 r.

Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tolerancji 15 listopada w auli Naszej Szkoły, w budynku A, na 4. lekcji odbyło się przedstawienie „Bajki o łaciatym słoniu”. Uczniowie klasy 2a gimnazjum zaprosili swoich młodszych kolegów z klas drugich i trzecich do obejrzenia pouczającego widowiska, którego głównym przesłaniem było budowanie między ludźmi mostów porozumienia, szacunku i współpracy. W rodzinie Bombalskich przyszedł na świat słoń Bombik. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że Bombik miał na grzbiecie łatę - dużą, czarną, z daleka widoczną plamę. I ta właśnie plama zaważyła na jego życiu - wyśmiewany przez hieny czuł się gorszy od innych zwierząt, nie potrafił zaakceptować swojego wyglądu i bardzo chciałby się pozbyć skazy. Rodzice Bombika, aby pomóc synkowi, wysłali go do ostatniego żyjącego mamuta, Sapiącego Bambidu. Bambidu mieszkał pod Wielkim Baobabem, a droga do niego była długa i pełna niebezpieczeństw. Dzielny Bombik potrafił je przezwyciężyć. Mamut pomógł mu, Bombik wreszcie uwierzył w siebie i przestał zwracać uwagę na dogadywanie hien. Przedstawienie w przystępny i atrakcyjny sposób pokazało  dzieciom, jak można zaakceptować swą inność i uczynić z niej atut, jak uwierzyć w siebie i tolerancyjnie spojrzeć na innych. Po inscenizacji bajki starsi uczniowie przekazali młodszym kolegom drzewko, na którym wypisane były wskazówki do życia zgodnego z założeniami tolerancji. Spotkanie zakończyło się wyświetleniem przez gimnazjalistów filmiku, który ukazywał ich trud w przygotowywaniu całego przedsięwzięcia. Później Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk podziękowała młodzieży i Pani Barbarze Jurkiewicz za przygotowanie pouczającego przedstawienia.


14.11.2017 r.

I udało się! Wygraliśmy 100 tys. zł na realizację projektu pn. „Centrum Edukacji Przyrodniczej w Szkole Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej” w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 2018 w Bielsku-Białej. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie oddane głosy, a było ich aż 564! Dziękujemy Mieszkańcom Wapienicy, zwłaszcza Rodzicom i Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom i innym Pracownikom Naszej Szkoły oraz Stowarzyszeniu Mieszkańców Wapienicy za ogromne wsparcie, które przyczyniło się do osiągnięcia tego sukcesu! Szczegóły głosowania znajdują się TUTAJ.


13.11.2017 r.

Dzięki współpracy z Bielskim Towarzystwem Muzycznym dzisiaj w auli budynku B Naszej Szkoły odbył się przepiękny koncert pt. „Dzieje hymnu polskiego w dobie odzyskania niepodległości”. Jego program wprowadzał w tematykę związaną z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na naszej scenie wystąpili: Pani Urszula Mizia (wiolonczela, prowadzenie koncertu), Pani Joanna Jatkowska-Korpiela (sopran, recytacje), Pan Janusz Kohut (fortepian) oraz Pan Piotr Sadowski (skrzypce). Wysłuchaliśmy m.in. takich pieśni, jak „Bogurodzica”, „Warszawianka”, „Rota”, „Pierwsza Brygada” i „Mazurek Dąbrowskiego”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI-VII oraz II-III gimnazjalnych. Widzowie z wielką atencją słuchali wykonywanych utworów, z podziwem patrzyli na niesamowite umiejętności doświadczonych muzyków i z zainteresowaniem zerkali w stronę niezwykłych instrumentów. Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli artystom samodzielnie wykonane karty okolicznościowe będące wyrazem wdzięczności. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


10.11.2017 r.

Dzisiaj w Domu Kultury w Wapienicy podczas wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości ogłoszono wyniki VI Konkursu Fotograficznego „Woda – temat rzeka: jezioro, potok, rzeka, wodospad, staw, deszcz, a może zwykła kałuża? Różne oblicza wody w wapienickim krajobrazie” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. W kategorii wiekowej 13-18 lat I miejsce zdobył Franciszek Ślusarczyk, a na II miejscu znalazła się Izabela Kruczek. W kategorii wiekowej do 12 lat I miejsce zajął Witold Wójcik, II miejsce przyznano Marii Anczakowskiej, a na III miejscu uplasowała się Karina Zdrowak. Wyróżniono ponadto: Amelię Kopiczko, Annę Bartosiewicz, Roberta Panka, Szymona Juraszka i Sebastiana Gawrońskiego. GRAND PRIX „e-FOTO” przyznano Lenie Gądkowskiej. Uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. cyfrowe aparaty fotograficzne, „powerbanki”, książki, latarki czy płyty kompaktowe. Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotował Pan Grzegorz Wójtowicz.


10.11.2017 r.

Stało się już tradycją, że w listopadzie organizowana jest wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości. I w tym roku po raz kolejny zaprosiło na nią Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy, Rada Osiedla Wapienica oraz Dom Kultury w Wapienicy. Uroczystość rozpoczęła część oficjalna poprowadzona przez Pana Zbigniewa Koniecznego. Wprowadzono poczet sztandarowy kombatantów oraz odśpiewano hymn państwowy. Potem wystąpiła młodzież z Naszej Szkoły. Uczniowie 2a, 3a oraz 3s pod kierunkiem Pani Barbary Jurkiewicz, Pana Sławomira Porębskiego i Pana Piotra Kuziemki zaprezentowali część artystyczną składającą się ze wspaniałych recytacji, wzruszających pieśni patriotycznych oraz współczesnych piosenek. Całość dopełniła prezentacja multimedialna. Nie mogło ponadto zabraknąć miejsca na fakty historyczne. Występ zrobił na wszystkich zgromadzonych duże wrażenie. Nic dziwnego, że młodzi artyści oraz ich opiekunowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Spotkanie było także okazją do podsumowania VI Konkursu Fotograficznego „Woda – temat rzeka: jezioro, potok, rzeka, wodospad, staw, deszcz, a może zwykła kałuża? Różne oblicza wody w wapienickim krajobrazie”.


08.11.2017 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole zorganizowana została uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada. W budynku A apel przygotowali uczniowie 4e pod opieką swojego wychowawcy – Pana Pawła Pełki. W budynku B wystąpili uczniowie 2a, 3a oraz 3s pod kierunkiem Pani Barbary Jurkiewicz, Pana Sławomira Porębskiego i Pana Piotra Kuziemki. Po odśpiewaniu hymnu państwowego publiczność została zaproszona do obejrzenia części artystycznej. Występ składał się ze wspaniałych recytacji oraz pięknych pieśni patriotycznych. Mogliśmy ponadto wysłuchać kilka współczesnych piosenek o wolności. Nie zabrakło także miejsca na fakty historyczne. Młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Wszyscy uczniowie zadbali tego dnia o odświętny strój. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie jak zwykle opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


04.11.2017 r.

W ostatni piątek uczniowie wybranych oddziałów szóstej i siódmej klasy uczestniczyli  w warsztatach „Wirtualne życie, realne problemy – wykorzystanie przestrzeni wirtualnej w zjawiskach narkotykowych”, które poprowadził Pan Piotr Rychły – pedagog resocjalizacji, profilaktyk uzależnień. Temat spotkania obejmował: propagowanie różnych form aktywności, dostarczenie rzetelnej i obiektywnej wiedzy o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków, środków psychoaktywnych, dopalaczy i leków, kształtowanie umiejętności reagowania, kiedy ktoś inny jest pod wpływem środków odurzających oraz rozpoznawanie takich sytuacji, promowanie zdrowego trybu życia, podejmowanie świadomych decyzji, rozwijanie poczucia własnej wartości, rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, rozwijanie aktywnej i odpowiedzialnej postawy wobec zdrowia własnego i innych ludzi. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


30.10.2017 r.

Prezentujemy kolejną świetną wiadomość! Uczeń klasy 7b – Franciszek Ślusarczyk – został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej” zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach: w pierwszym z nich – spośród uczestników wyłoniono finalistów, natomiast dzisiaj odbył się drugi etap, w którym to wybrano laureatów. Franek znalazł się w ich gronie – uplasował się na VI miejscu! Serdecznie gratulujemy! Ucznia do konkursu przygotowała Pani Lucyna Peterko.


25.10.2017 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania” będące realizacją następnego zadania Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.  W budynku A poprowadziła je Pani Elżbieta Tomana, natomiast w budynku B – Pani Bogumiła Szczerbowska. Podczas apelu przypomniane zostało jedno z zagadnień omówionych szczegółowo w ubiegłym roku szkolnym – przypomnieliśmy pojęcie i rodzaje dyskryminacji. Druga część poświęcona była dobrym manierom na co dzień. Dowiedzieliśmy się m.in., jak przedstawić znajomych i jak przywitać się z dorosłą osobą.  


22.10.2017 r.

Kolejny sukces uczennicy SP 32! W konkursie „Brzechwolandia. Podróż z Janem Brzechwą” wystartowało aż 200 osób z powiatu bielskiego. Konkurs odbył się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz, a zorganizowany został przez Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Talentu Dzieci i Młodzieży Protalent oraz Pałac Młodzieży w Katowicach pod patronatem Narodowego Centrum Kultury. Do finału konkursu,  który odbył 5 października 2017 r., zakwalifikowało się 60 osób. Uczennica 3a – Laura Gnatowsky – recytacją fragmentów „Pchły Szachrajki” – zdobyła specjalne wyróżnienie. Udział w tym konkursie otworzył uczennicy drogę do kolejnego sukcesu. Dziecięco-Młodzieżowy Teatr Muzyczny Protalent w Bielsku-Białej 10 października organizował przesłuchania odtwórców głównych ról do spektaklu muzycznego „Podróż z Panem Kleksem”, gdzie dostrzeżono talent Laury, dzięki czemu zakwalifikowała się do 20-osobowej grupy teatralnej. Życzymy dalszych sukcesów na deskach scenicznych! Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Renata Małysz.


21.10.2017 r.

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyło się wręczenie nagród oraz koncert laureatów jubileuszowej XXV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Przypominamy, że I miejsce w kategorii uczniów klas II-IV zajął Maksymilian Dziedzic, natomiast wyróżnienie zdobył Antoni Słonka. W kategorii uczniów klas V-VII Wiktoria Hutyra także zajęła I miejsce! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska oraz Pan Grzegorz Wójtowicz.


20.10.2017 r.

18 października w auli Naszej Szkoły, jak co roku, odbyła się impreza integracyjna „Powitanie Jesieni” dla uczniów wszystkich oddziałów pierwszej klasy. W zabawie pierwszoklasistom towarzyszyły ich wychowawczynie. Obecnością zaszczyciła nas również Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Nadrzędnym celem imprezy była dobra zabawa, ale uczestnicy mieli się również przekonać, że więcej korzyści przynosi współpraca z rówieśnikami niż praca w pojedynkę. Każda grupa stanęła przed wykonaniem specjalnego zadania, do którego instrukcję dzieci znalazły w tajemniczych pudełkach znajdujących się na końcu tropów wykonanych z jesiennych liści. Pierwszoklasiści rozwiązywali jesienne zagadki, układali puzzle przedstawiające różne zwierzęta, dopasowywali dary jesieni do liści drzew, z których pochodzą oraz wybierali obrazki pasujące do jesiennej pogody. Dzieci próbowały też ustalić właściwy wizerunek Pani Jesieni, ozdabiając otrzymane elementy jej postaci. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego – piosenka wykonana przez wszystkich zgromadzonych zabrzmiała wspaniale. Zwieńczeniem zabawy było rozdanie dyplomów oraz nagrodzenie każdego z uczestników jesiennym medalem. Imprezę przygotowała i prowadziła Pani Aurelia Woźniak. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


20.10.2017 r.

Za nami jesienne wycieczki! W miniony czwartek uczniowie Naszej Szkoły pod opieką swoich wychowawców wybrali się na interesujące eskapady. Niektórzy zdecydowali się na wizytę w kinie lub w teatrze, inni postawili na górskie wyprawy albo na spacer po najbliżej okolicy. Byli i tacy, którzy woleli spędzić czas z rówieśnikami w „Pokoju Zagadek” czy kręgielni. Niezależnie od celu wyjścia – każdemu z nich towarzyszyła znakomita zabawa! Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, kiedy to odbędą się kolejne wycieczki.


17.10.2017 r.

Dnia 12 października 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się drugie zawody z cyklu Czwartków Lekkoatletycznych w roku szkolnym 2017/2018. Naszą Szkołę, pod opieką Pani Doroty Rybińskiej i Pana Bartłomieja Żuka, reprezentowało dwanaścioro uczniów z klas 4-6. Tym razem dorobek medalowy naszych uczniów to jedno złoto i dwa brązy, czyli o jeden krążek więcej niż dwa tygodnie temu. Najlepszy start zanotowała Maja Dendewicz z klasy 5b, która wynikiem 32,20 m wygrała rywalizację dziewcząt z rocznika 2006 w rzucie piłeczką palantową. W tej samej kategorii wiekowej w biegu na 300 m III miejsce zajęła Zuzia Pawlusiak z klasy 5b. Rezultat Zuzi to 56,36 s. III miejsce w biegu na 60 m w kategorii chłopców z rocznika 2007 osiągnął Oskar Banasik z klasy 4b. Czas Oskara to 9,79 s. Jako że były to ostatnie zawody z serii Czwartków Lekkoatletycznych w tym roku kalendarzowym, medalistom gratulujemy, a wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w wiosennych zmaganiach.


17.10.2017 r.

W ubiegły piątek uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Święcie Drzewa. Jego 15. już edycję zorganizował Klub Gaja. Na terenach Nadleśnictwa Bielsko – wraz z przedstawicielami Miasta Bielska-Białej oraz Stowarzyszenia „Region Beskidy” – posadziliśmy kolejne drzewa – buki. Uczyliśmy się, dlaczego drzewa są tak ważne. Wydarzeniu towarzyszył happening „Walka smoka ze smogiem” oraz liczne gry i zabawy dla młodzieży. Akcja edukacyjna „Święto Drzewa w Bielsku-Białej” dofinansowana jest ze środków Miasta Bielska-Białej.


16.10.2017 r.

Dzisiaj w szkolnej auli klasy I–III uczestniczyły w pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu ABC Dobrego Wychowania. Tym razem rozmawialiśmy o szeroko rozumianej kulturze. Poznaliśmy pojęcia takie jak: savoir-vivre, kindersztuba czy dobre maniery. Uczniowie 3f pod opieką Pani Agnieszki Maks zaprezentowali scenki z życia szkolnego, w których zaakcentowane zostały zasady grzecznościowe. Ponadto wszyscy uczniowie stworzyli postać Kulturalnego Ucznia Szkoły Podstawowej nr 32, która znalazła swoje honorowe miejsce na gazetce znajdującej się na drugim piętrze szkolnego budynku A. Swoją postawą dzieci udowodniły, że magiczne słowa klucze – proszę, przepraszam i dziękuję – nie są im obce i dodatkowo są mistrzami dobrych manier. Pożegnaliśmy się wierszem Agnieszki Borowieckiej pt. „Podczas zabawy” oraz hasłem dzisiejszego spotkania „Kultura – jestem na tak!”. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


15.10.2017 r.

W bieżącym roku szkolnym, w ramach koła wolontariatu prowadzonego przez Panią Alicję Srokę, kontynuujemy współpracę z Domem Pomocy Społecznej „Sadyba” w Bystrej. 11 października po raz kolejny odwiedziliśmy seniorów. Tym razem dołączyło do nas koło PCK pod opieką Pani Marii Joniec. Przygotowaliśmy wieczór literacko-muzyczny. Przedstawiliśmy fragmenty książki „Papierowe marzenia” i zaśpiewaliśmy kilka piosenek - przebojów z dawnych lat. Seniorzy poczęstowali się przyniesionymi ciasteczkami. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ. Zachęcamy wszystkich do udziału w kole wolontariatu. Warto poświęcić czas innym w zamian za uśmiech na ich twarzach.


14.10.2017 r.

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyła się jubileuszowa XXV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii uczniów klas II-IV zajął uczeń 4a – Maksymilian Dziedzic, natomiast wyróżnienie zdobył Antoni Słonka z 4b. W kategorii uczniów klas V-VII również nie daliśmy szans konkurentom – Wiktoria Hutyra z 7a także zajęła I miejsce! Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska oraz Pan Grzegorz Wójtowicz.


14.10.2017 r.

W tym szczególnym dniu, Dniu Edukacji Narodowej, chcielibyśmy złożyć Kierownictwu SP 32, wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i pozostałym Pracownikom Naszej Szkoły najszczersze życzenia - samych pogodnych dni, cierpliwości, wytrwałości, radości i zadowolenia z wykonywanej pracy. Pragniemy, aby nie zabrakło Państwu zapału do kształcenia młodych charakterów.12.10.2017 r.

Jesteście gotowi na naprawdę znakomitą informację? Filip Madzia – uczeń 5d – został powołany w skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji World Kyoukushin Budokai, które odbędą się w dn. 14 - 15 października 2017 roku w Rzeszowie! Trzymamy mocno kciuki za Filipa! Powodzenia!
11.10 2017 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to przypada w tym roku w sobotę. W obu budynkach przygotowane zostały piękne akademie. W budynku A mogliśmy obejrzeć trzecioklasistów, którzy recytowali, tańczyli i śpiewali. Całość okraszona została delikatnym dowcipem, były też momenty nostalgiczne. Uczniów przygotowały Panie: Renata Małysz, Katarzyna Włodek, Bronisława Byrdy, Łucja Dendys, Agnieszka Maks, Aurelia Woźniak oraz Aleksandra Jasińska. Z kolei w budynku B uczniowie pod kierunkiem Pani Katarzyny Kanik-Dendys oraz Pani Elżbiety Tomany przygotowali inscenizację będącą metaforą szkolnego życia, prezentującą nauczyciela jako przewodnika i mistrza. Usłyszeliśmy wiersz Czesława Miłosza pt. „Nadzieja” oraz utwór Zbigniewa Herberta pt. „Dom”. Całość dopełniły trzy rockowe utwory w wykonaniu zespołu pod opieką Pana Piotra Kuziemki. Podczas akademii obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oraz kierownictwo szkoły. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy jak zwykle w naszej fotogalerii.


11.10.2017 r.

10 października 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą Szkołę, pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego i Pana Bartłomieja Żuka, reprezentowało 12 uczniów z klas 5-6 i 12 uczniów z klas gimnazjalnych. Największym osiągnięciem mogą pochwalić się chłopcy startujący w przedziale wiekowym 2002 - 2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Sztafeta, w skład której weszli: Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Kamil Kuśmierczyk, Szymon Chojnacki i Fabian Biegun nie dała szans rywalom, zajmując pierwsze miejsce w mieście. Kolejnym znaczącym osiągnięciem był rezultat, jaki osiągnęły nasze uczennice startujące w tej samej kategorii. Po zaciętej walce drużyna w składzie: Wiktoria Tereszczak, Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Amalia Lykhotvoryk, Julia Skotnicka i Kinga Zarzecka uplasowała się na najniższym stopniu podium. Wartym odnotowania jest również start naszych uczennic w przedziale wiekowym 2005 i młodsze (tzw. Igrzyska Dzieci). Dziewczyny w składzie: Zuzanna Pawlusiak, Julia Wilk, Dominika Bojda, Maja Dendewicz, Zofia Ochodek i Marta Krzak po dramatycznej i zaciętej walce zajęły czwarte miejsce. Mówi się, że dla sportowca jest to najgorsza lokata, ale zważywszy na bardzo trudne warunki atmosferyczne, dużą liczbę uczestników (16 szkół) i na to, że wszystkie zawodniczki startowały po raz pierwszy w sztafetowych biegach przełajowych, należy z szacunkiem spojrzeć na wynik dziewcząt. Słowa uznania i podziękowania należą się tutaj Pani Annie Wojtyczce, która wyselekcjonowała i przygotowała drużynę. Medalistom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych zawodach.  


10.10.2017 r.

Z radością informujemy, że profil Naszej Szkoły na portalu społecznościowym Facebook (kliknij TUTAJ) uzyskał już ponad 700 polubień! Dziękujemy wszystkim, którzy na bieżąco śledzą informacje na temat Naszej Szkoły. Tych, którzy jeszcze nie odkryli naszego profilu, zachęcamy gorąco do odwiedzin!09.10.2017 r.

Spieszymy do Was z następną świetną wiadomością! Otóż Lena Gądkowska - uczennica 4a - zdobyła I miejsce w internetowym konkursie czytelniczym organizowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej. Quiz o zwierzęcych bohaterach literackich był częścią projektu „Książka i zwierzę – nie tylko na papierze” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017. Lena wykorzystała wiedzę m.in. z książek omawianych na zajęciach kółka czytelniczego prowadzonego przez Panią Renatę Pysz. Serdecznie gratulujemy!


08.10.2017 r.

Przypominamy o zbiórce kasztanów i żołędzi, które posłużą do dokarmiania leśnych zwierząt. Zbiórka – wzorem poprzednich lat – jest organizowana we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko. W budynku A kasztany i żołędzie wrzucamy do koszy znajdujących się przy bibliotece (do końca października). W budynku B, zapakowane oddzielnie w worki i opisane (imię i nazwisko, klasa, liczba kilogramów), składujemy je w portierni, gdzie można także skorzystać z wagi (do 16 października). Ponadto przypominamy, że do 13 października trwa zbiórka makulatury. Paczki należy zanosić do salki ze stołem do ping-ponga w budynku B. Rodzice mogą przywozić również makulaturę po południu.


07.10.2017 r.

28 września 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się pierwsze zawody z cyklu Czwartków Lekkoatletycznych w roku szkolnym 2017/2018. Naszą Szkołę, pod opieką Pani Doroty Rybińskiej i Pana Bartłomieja Żuka, dzielnie i z pełnym zaangażowaniem reprezentowało ośmioro uczniów z klas 4-6. Na szczególną uwagę zasługują wyniki Zosi Ochodek i Wiktorii Rzeszowskiej z klasy 5b. Zosia z wynikiem 55,81 s zajęła III miejsce w biegu na 300 m w kategorii dziewcząt z rocznika 2006. W tej samej kategorii wiekowej Wiktoria z wynikiem 29,50 m zajęła również III miejsce w rzucie piłeczką palantową. Medalistkom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych zawodach.


06.10.2017 r.

Dzisiaj uczniowie wszystkich oddziałów trzeciej i piątej klasy wzięli udział w Dniu Otwartym Koszar zorganizowanym przez 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy. Impreza połączona była z obchodami święta batalionu. Dzieci mogły wziąć udział w pokazie sprzętu oraz wyposażenia żołnierzy batalionu. Nie lada atrakcją okazały się różne rodzaje broni prezentowane przez żołnierzy, którzy bardzo chętnie opowiadali o swoim zawodzie i odpowiadali na pytania dzieci. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak hammer. Sesja zdjęciowa w tym samochodzie wzbudziła wiele radości i będzie wspaniałą pamiątką po wizycie w koszarach. Goście mogli ponadto zwiedzić teren jednostki. Dla dzieci przygotowano specjalny tor komandosa w tutejszej hali sportowej. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na pyszną wojskową grochówkę. Najciekawsze zdjęcia z Dnia Otwartego Koszar opublikowaliśmy TUTAJ.


04.10.2017 r.

Prezentujemy kolejną znakomitą wiadomość! Ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kompozytorach Polskich: H. M. Góreckim, K. Szymanowskim, F. Nowowiejskim, który odbył się w ramach XXII Festiwalu Kompozytorów Polskich im. prof. H. M. Góreckiego. II miejsce zajął w nim Franciszek Ślusarczyk, na III miejscu znalazła się Julia Ślusarczyk, wyróżniono ponadto Małgorzatę Grzankę. Konkurs zorganizowany został przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej. Uczniów przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom!


02.10.2017 r.

Z radością informujemy, że Martin Stanclik z klasy 7c zajął I miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej „Winobranie” w Zielonej Górze. Uczeń zaprezentował wraz z kolegami dwa układy: statyczny i dynamiczny. Serdecznie gratulujemy! Aby obejrzeć nagrania obu występów, należy kliknąć TUTAJ oraz TUTAJ.
01.10.2017 r.

28 września w auli Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość związana ze zmianą patrona. Przez blisko 60 lat był nim Ludwik Waryński, teraz stał się nim Jan III Sobieski – patron dotychczasowego Gimnazjum nr 15 poddanego procesowi „wygaszania”. - W wyniku reformy edukacji w 1999 roku utworzono w Wapienicy Gimnazjum nr 15, które siedzibę otrzymało w budynku SP 32. W późniejszych latach gimnazjum nadano imię Jana III Sobieskiego. Pracowaliśmy w trudnych warunkach, uczniowie uczyli się w trzech miejscach. Dzięki decyzji prezydenta Jacka Krywulta w 2012 roku gimnazjum przeprowadziło się do nowego budynku oddalonego od szkoły o kilkadziesiąt metrów. W dalszym ciągu współpracowaliśmy, podejmowaliśmy wspólne inicjatywy na rzecz środowiska lokalnego. W bieżącym roku kolejna reforma edukacji łączy gimnazjum z naszą szkołą. Chcąc uhonorować 18-letni dorobek Gimnazjum nr 15, wspólnie z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim, złożyliśmy wniosek do Rady Miejskiej o nadanie nam imienia dotychczasowego patrona Gimnazjum nr 15 – mówiła podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Alicja Procner. Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Klimaszewski odczytał treść uchwały o nadaniu imienia SP 32. Podczas uroczystości obecny był również Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jacek Krywult. Podczas swojego wystąpienia podkreślił on, że postać patrona jest wzorem, który powinien być brany pod uwagę we wszystkich działaniach szkoły. Kolejny punkt programu uroczystości stanowiła część artystyczna przygotowana przez uczniów i ich opiekunów: Pana Grzegorza Wójtowicza, Panią Iwonę Nowak oraz Panią Aleksandrę Jasińską. Całość w konwencji telewizyjnego serwisu informacyjnego sprawiała wrażenie lekkiego i dowcipnego montażu, w którym znalazło się miejsce zarówno na grę aktorską, taniec, jak i poważne pieśni. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


29.09.2017 r.

W piątek na pierwszej i drugiej lekcji w Naszej Szkole przeprowadzona została próbna ewakuacja - najpierw w budynku B, a następnie w budynku A. Po odpowiednim sygnale dźwiękowym uczniowie pod opieką swoich nauczycieli opuścili szkolny budynek i ustawili się na boisku. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, a ich celem było przygotowanie do prawidłowej, samodzielnej ewakuacji prowadzonej przed przybyciem straży pożarnej w przypadku rzeczywistego zagrożenia.25.09.2017 r.

Znamy już laureatów Szkolnego Konkursu na Najciekawszą Fotografię z Wakacji. I tak I miejsce zajęło zdjęcie pt. "Jezioro marzeń" autorstwa Grażyny Paszek, natomiast na II miejscu znalazło się zdjęcie Natalii Czarneckiej pt. "Morski żywioł". Serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowany został przez Panią Martę Barbasz-Sztajno. Wystawę, na którą złożyły się wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs, można obejrzeć na parterze w budynku A Naszej Szkoły.22.09.2017 r.

W ostatnią środę (20 września 2017 r.) w auli budynku B odbyła się szkolna uroczystość pożegnania sztandarów, w której wzięła udział społeczność szkoły podstawowej oraz wygaszanego gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Po wystąpieniach Pani Dyrektor Alicji Procner oraz Pana Wicedyrektora Krzysztofa Grota nadeszła chwila wspomnień. Potem sztandary kolejno pożegnali uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy, a następnie uroczyście je wyprowadzono. Wydarzenie zorganizowała Pani Lucyna Peterko. Najciekawsze zdjęcia jak zwykle opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


21.09.2017 r.

20 września w szkolnej auli odbyło się spotkanie drugiej i czwartej klasy z przedstawicielami Straży Miejskiej dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiono znaki i sygnalizację drogową. Zwrócono uwagę na konieczność stosowania odblasków przez pieszych, chodzenie lewą stroną drogi czy przechodzenie na oznakowanych przejściach dla pieszych. Po prelekcji uczniowie zadawali pytania dotyczące przepisów, zwłaszcza karty rowerowej. Z kolei 21 września przedstawiciele Straży Miejskiej spotkali się z trzecioklasistami. Tematem prelekcji była ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci obejrzały film edukacyjny, którego bohaterami były bajkowe postacie. Uczniowie wzięli ponadto udział w scenkach dramowych, dzięki którym nauczyły się, jak zachowywać się wobec obcych osób. Spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej stanowiły realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


17.09.2017 r.

Zachęcamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Woda – temat rzeka: jezioro, potok, rzeka, wodospad, staw, deszcz, a może zwykła kałuża…? Różne oblicza wody w wapienickim krajobrazie”. Organizatorem konkursu jest po raz kolejny Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy. Prace (dowolną ich liczbę) w formie papierowej o wymiarach minimum 220x185 mm (format A5) przyjmuje do 17 października Pan Grzegorz Wójtowicz.15.09.2017 r.

Dzisiaj uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję przekonać się, że wybory do Samorządu Uczniowskiego są świętem demokracji. Wybory odbyły się zgodnie z prawem i czterema podstawowymi zasadami. Były: bezpośrednie (uczniowie mogli poczuć powagę chwili), tajne (uczniowie wybierali obiektywnie), równe (uczniowie mieli takie same prawa) i powszechne (społeczność uczniowska stanowiła jedność i każdy mógł podjąć z pełną świadomością ważną decyzję). Najpierw w szkolnej auli odbyły się prezentacje kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Opowiedzieli oni o swoich zainteresowaniach oraz pomysłach, które mają zamiar wprowadzić w Naszej Szkole. Prawie wszystkie propozycje spotkały się wielkim entuzjazmem widowni. Potem rozpoczęło się głosowanie, w wyniku którego Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Julia Nowy z 7a, natomiast funkcję Zastępcy powierzono Aleksandrze Kulawiak z 5d. Serdecznie gratulujemy! Przypominamy, że opiekunem Samorządu Szkolnego jest Pani Monika Korowaj.


08.09.2017 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego! Chcesz pracować w Samorządzie Uczniowskim? A może marzysz, by zostać jego Przewodniczącym? Jesteś osobą kreatywną i pomysłową ? Masz poczucie humoru i motywację do działania? Zgłoś swoją kandydaturę i weź udział w wyborach. Napisz krótki program wyborczy, który zaprezentujesz przed społecznością szkolną 15 września. Pamiętaj, tylko od Ciebie zależy atrakcyjność inicjatyw podejmowanych w Naszej Szkole. Opisz jedynie takie pomysły, które jesteś w stanie zrealizować, np. propozycje zabaw podczas szkolnych dyskotek, mikołajki, walentynki czy Piknik Edukacyjny. Programy wyborcze należy dostarczyć opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – Pani Monice Korowaj – najpóźniej do 14 września.


07.09.2017 r.

Podajemy najważniejsze informacje dotyczące obiadów. Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od 11.09.2017 r. W skład ww. obiadów wchodzi zupa, II danie i kompot. Posiłki sprzedawane będą wyłącznie w ww. zestawach, nie ma możliwości wykupienia samego II dania lub samej zupy. Zapisy będą przyjmowane do 5-ego dnia każdego miesiąca w stołówce szkolnej. Cena obiadu wynosi 8,00 zł (x liczba dni nauki szkolnej w miesiącu). Opłat za obiady można dokonywać osobiście w stołówce lub przelewem bankowym na konto do 10-ego dnia każdego miesiąca. Menu obiadowe na dany tydzień będzie dostępne przy wejściu do szkoły oraz na stronie www.dorys.pl. Szczegóły opublikowaliśmy w zakładce „obiady”.


06.09.2017 r.

Przed nami nowy rok szkolny 2017/2018! Mamy nadzieję, że jesteście wypoczęci i pełni zapału do nauki! W wakacje w Naszej Szkole nastąpiły bardzo pozytywne zmiany! Nowością jest to, że dysponujemy teraz dwoma budynkami. Budynek A to dotychczasowy gmach SP 32 (ul. Cieszyńska 393). Natomiast budynek B to dotychczasowa siedziba Gimnazjum nr 15 (ul. Cieszyńska 385). W tym pierwszym uczą się oddziały 1-5, w drugim natomiast – oddziały 6-7 oraz oddziały gimnazjalne. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Alicji Procner w budynku A gruntownie wyremontowano szkolną bibliotekę, na korytarzu wymieniono poręcze na bezpieczniejsze i estetyczniejsze, w auli zamontowano nowe drzwi, odnowiono podłogę w pracowni komputerowej i stworzono dodatkową  toaletę przy sali gimnastycznej. Ponadto dostosowano jedną salę, toalety oraz szatnię do potrzeb przedszkolaków, których jeden oddział będzie się mieścił w Naszej Szkole. W salach pojawiły się także nowe, praktyczne kosze na śmieci z podziałem na frakcję suchą i mokrą. W budynku B wydzielone zostały dwie nowe sale lekcyjne. Z pewnością te zmiany wpłyną pozytywnie na komfort nauki i pracy.


04.09.2017 r.

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018! Na uroczystą akademię przybyli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. W budynku A dzieci z klas II-V obejrzały ciekawy film złożony w wakacyjnych zdjęć uczniów Naszej Szkoły oraz prezentację dotyczącą rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie ciepło zostali przyjęci nasi pierwszoklasiści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją. Złożyli oni przysięgę i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Obejrzeli ponadto prezentację przedstawiającą najważniejsze informacje o szkole. W budynku B na uczniów czekała część artystyczna, której narracja przepleciona została pieśniami. Uczniom SP 32 w Bielsku-Białej życzymy samych sukcesów, ich rodzicom - jak najwięcej radości ze swoich pociech, a nauczycielom - cierpliwości i powodzenia w nowym roku szkolnym! Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie prezentujemy w naszej fotogalerii.