archiwum aktualności17.03.2018 r.

Informujemy, że właśnie ogłoszono wyniki jubileuszowej XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. W rywalizacji udział wzięło prawie 10 tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Wśród laureatów znalazło się aż 25 uczniów Naszej Szkoły! Gratulujemy! Poniżej prezentujemy szczegóły rywalizacji!

Uczniowie przygotowani przez Pana Grzegorza Wójtowicza:
Julia Nowy – I miejsce w kat. poezja
Anna Bartosiewicz – II miejsce w kat. poezja
Olga Zając – II miejsce w kat. poezja
Nikola Recman – III miejsce w kat. poezja
Natan Szczepara – III miejsce w kat. poezja
Natalia Jurek – III miejsce w kat. poezja
Lena Gądkowska – wyróżnienie w kat. poezja
Stanisław Zwięczak – wyróżnienie w kat. poezja
Emilia Surdy – III miejsce w kat. fotografia
Witold Wójcik – III miejsce w kat. fotografia
Emilia Surdy – wyróżnienie w kat. prezentacja multimedialna

Uczennice przygotowane przez Panią Małgorzatę Józefowicz:
Kinga Czyż – Nagroda Dyrektora GOK w Świnnej
Maja Gruszka – wyróżnienie w kat. rysunek

Uczniowie przygotowani przez Panią Iwonę Golec:
Michał Smyczyński – II miejsce w kat. rysunek
Lena Kubiak – wyróżnienie w kat. makieta

Uczniowie przygotowani przez Panią Bronisławę Byrdy:
Maja Forma – III miejsce w kat. makieta
Aleksandra Goryl – wyróżnienie w kat. wyklejanka

Uczennica przygotowana przez Panią Beatę Dudek:
Emilia Smyczyńska – I miejsce w kat. rysunek 

Uczennica przygotowana przez Panią Mariolę Plazę-Panewkę:
Magdalena Grzesiowska – II miejsce w kat. rysunek

Uczennica przygotowana przez Panią Iwonę Nowak:
Karina Zdrowak – III miejsce w kat. formy przestrzenne

Uczennica przygotowana przez Panią Aleksandrę Jasińską:
Katarzyna Halama – II miejsce w kat. wyklejanka

Uczennica przygotowana przez Panią Magdalenę Hanus:
Amelia Rączka – III miejsce w kat. wyklejanka

Uczennica przygotowana przez Panią Małgorzatę Różewicz-Dubiel:
Dorota Szczotka – wyróżnienie w kat. makieta 

Uczennica przygotowana przez Panią Joannę Krehut:
Julia Ślusarczyk – I miejsce w kat. prezentacja multimedialna

Uczeń przygotowany przez Panią Ewę Szering:
Franciszek Ślusarczyk – I miejsce w kat. prezentacja multimedialna


13.03.2018 r.

2 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Uczniów Trzeciej Klasy. Jego celem było szerzenie wśród dzieci nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Do współzawodnictwa przystąpiło 26 uczniów. Tym razem uczestnicy pisali dyktanda oraz rozwiązywali różne łamigłówki pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce. I miejsce zajęła Paulina Bieniek (3f), na II znalazł się Dominik Tomczak (3c), natomiast na III uplasowała się Wiktoria Jurek (3f). Gratulujemy! Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Katarzyna Włodek.


11.03.2018 r.

Informujemy o kolejnym sukcesie uczennicy Naszej Szkoły! Zosia Mysłowska z klasy 2a wygrała Pierwszy Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP nr 10 w Bielsku-Białej! Mała Mistrzyni reprezentowała Szkołę Podstawową nr 32 jako jedyna dziewczynka wśród zawodników w swojej kategorii wiekowej (1-3 klasa). Zosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!10.03.2018 r.

Przypominamy, że w nadchodzącym tygodniu w kościele św. Franciszka w Wapienicy odbędą się rekolekcje wielkopostne. Klasy: I, II, III i IV – 12, 13, 14 marca w godz. 8.30 – 9.30, spowiedź (klasy: III i IV) w środę w godz. 8.00 – 8.30. Z kolei klasy: V, VI, VII oraz II i III gimnazjalne – 12, 13 marca w godz. 10.30 – 11.30, 14 marca: spowiedź w godz. 10.00 – 11.00, msza św. w godz. 11.00 – 12.00.09.03.2018 r.

Zachęcamy uczniów klas I-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Gimnastyka buzi i języka na wesoło” zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Logopedy przez Panią Renatę Loranc-Klajner. Czas trwania konkursu: 6 marca - 30 marca 2018. Jego celem jest rozbudzanie plastycznej i językowej twórczości dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu. Każda praca musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa) i powinna być wykonane samodzielnie, dowolną techniką (format A4). Ogłoszenie wyników odbędzie się na początku kwietnia. Nagrodami w konkursie są dyplomy oraz książki.


08.03.2018 r.

Za nami Dzień Otwarty! 8 marca 2018 roku w Naszej Szkole zorganizowana została uroczystość dla przyszłorocznych pierwszoklasistów, podczas której można było dokładniej poznać działalność SP 32. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.30 w szkolnej auli od wystąpienia Pani Wicedyrektor Jolanty Olejak-Bogaczyk, która przywitała serdecznie wszystkich gości i przybliżyła działalność szkoły. Potem można było obejrzeć interesującą część artystyczną, podczas której swoje talenty zaprezentowali uczniowie. Na scenie wystąpili mali tancerze, wokaliści oraz recytator. Wszystkie występy zrobiły ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w auli i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Po tej części rodzice wraz z dziećmi mogli udać się do sal lekcyjnych, w których czekały na nich liczne niespodzianki. Nauczyciele przygotowali dla nich symulacje różnych lekcji. Wszyscy zainteresowani mieli do wyboru m.in. zabawy językiem angielskim przy użyciu tablicy interaktywnej, doświadczenia przyrodnicze, zabawy logiczne i matematyczne, zajęcia muzyczne oraz plastyczne, a także „Wesoły tor przeszkód”. Poza tym była to również świetna okazja do zaprezentowania bazy szkoły oraz jej wyposażenia. Koordynatorem działań związanych z uroczystością była Pani Łucja Dendys. Najciekawsze zdjęcia z imprezy opublikowaliśmy TUTAJ.


08.03.2018 r.

W dniu 7 marca 2018 r. w szkolnej auli budynku B odbyło się kolejne spotkanie dla uczniów klas szóstych i siódmych – w ramach programu „ABC Dobrego Wychowania”. Tematem apelu były mediacje rówieśnicze. Na spotkaniu, prowadzonym i przygotowanym przez Panią Bogumiłę Szczerbowską, była obecna Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Miało ono charakter warsztatów, uczniowie pracowali w zespołach klasowych pod nadzorem prowadzącej oraz wychowawców. Odpowiadali na pytania i rozwiązywali problemy związane z tematem. Uczniowie klas szóstych i siódmych wykazali się bardzo dużymi wiadomościami na temat mediacji rówieśniczych i bezbłędnie radzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie pracowali w ciszy i słuchali siebie nawzajem, okazując sobie szacunek. Życzeniem Kierownictwa Szkoły oraz wszystkich nauczycieli jest teraz, aby wiedzę przekształcić w umiejętności i rozwiązywać problemy drogą mediacji rówieśniczych. Zatem czekamy na efekty programu!


07.03.2018 r.

Wczoraj w szkolnej auli odbyło się spotkanie uczniów wszystkich oddziałów piątej klasy z przedstawicielami Straży Miejskiej. Tym razem tematem prelekcji była cyberprzemoc. Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Alicję Procner rozpoczęła się rozmowa na temat agresji i przemocy oraz negatywnych emocji. Potem dzieci dowiedziały się, na czym polega różnica pomiędzy wykroczeniem i przestępstwem. Następnie poruszony został problem posiadania kont na portalach społecznościowych przez osoby poniżej 13. roku życia. Dużo czasu poświęcono ponadto omówieniu zasad udostępniania danych oraz zdjęć w internecie oraz ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Na koniec uczniom przypomniano, co zrobić, gdy jesteśmy ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Prelekcji towarzyszyła ciekawa prezentacja multimedialna.


06.03.2018 r.

W piątkowe popołudnie w auli budynku B Naszej Szkoły zorganizowany został Dzień Seniora. Przygotowaniem tej uroczystości dla starszych osób zamieszkujących Wapienicę zajęli się członkowie tutejszej koalicji. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 41, Przedszkola nr 42 oraz Przedszkola „Figlarz”. Pokazały się one we wspaniałych układach tanecznych, które na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. Wystąpiła ponadto młodzież oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 32 – zespół muzyczny „1 p.m.”, który urozmaicił spotkanie własnymi wersjami popularnych przebojów. Na scenie wystąpił także Zespół Wokalny dla Seniorów „Retro” działający w wapienickim Domu Kultury pod kierunkiem instruktora-muzyka Pani Ewy Rabaszowskiej oraz Pan Władysław Woźniak – prezes Stowarzyszenia Klub Seniora 60+ Wapienica, który wyrecytował wiersz. Zgromadzonym czas umiliły pieśni w wykonaniu grupy śpiewaczej „Marianki”. Na wszystkich zaproszonych czekał słodki poczęstunek. Spotkanie swoją obecnością uświetnił Pan Piotr Ryszka – radny Rady Miejskiej Bielska-Białej. Dzień Seniora zorganizowała Rada Osiedla Wapienicy w ścisłej współpracy z Przedszkolem nr 41, Przedszkolem nr 42, Przedszkolem „Figlarz”, Szkołą Podstawową nr 32 im. Jana III Sobieskiego, Zespołem Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego, Świetlicą Środowiskową, Domem Kultury w Wapienicy oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Imprezę poprowadzili: Pani Alicja Procner oraz Pan Piotr Kochowski. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


05.03.2018 r.

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o patronie „Jan III Sobieski - patron Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej. Jego celem jest przybliżenie postaci króla Jana III Sobieskiego, życia, kariery politycznej i militarnej władcy. Konkurs przebiegał będzie w dwóch grupach zadaniowych: a) klasy III, IV, V - uczniowie wykonają pracę w formie plakatu lub makiety na jeden z tematów podanych w regulaminie; b) klasy VI, VII oraz II, III gimnazjalne - uczniowie przystąpią do pisemnego testu wiedzy o Janie III Sobieskim. Szczegółowy regulamin znajduje się na szkolnej stronie internetowej w zakładce „nasz patron”.


28.02.2018 r.

I kolejna znakomita wiadomość! W XVII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kamienica 2018” – zorganizowanym przez Dom Kultury w Kamienicy oraz Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Bielsku-Białej – I miejsce w kategorii „duet” wywalczyli: Paulina Kuś oraz Jakub Hornik. Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.
26.02.2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłorocznych Pierwszoklasistów oraz Ich Rodziców na Dzień Otwarty w Naszej Szkole. Odbędzie się on 8 marca 2018 roku. Początek o godz. 16.30. W programie m.in.: występy artystyczne, symulacje lekcji prowadzone przez nauczycieli, zabawy ruchowe „Wesoły tor przeszkód”. W czasie trwania Dnia Otwartego będzie można zapoznać się z bazą i wyposażeniem szkoły oraz porozmawiać z dyrektorem i nauczycielami. Liczymy na Państwa obecność!24.02.2018 r.

W ostatni piątek uczniowie wszystkich oddziałów siódmej klasy wzięli udział w prelekcji poprowadzonej przez przedstawicieli Straży Miejskiej. Tematem tego spotkania było szeroko rozumiane uzależnienie. Młodzież dowiedziała się, jakie są jego fazy, rodzaje, objawy oraz sposoby radzenia sobie z nałogami. Nasi goście w przystępny sposób przedstawili zagadnienia dotyczące uzależnień, czemu służyła atrakcyjna prezentacja multimedialna. Chętnie odpowiadali również na wszystkie pytania uczniów zgromadzonych w auli budynku B. Wydarzenie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


22.02.2018 r.

W dniu 22.02.2018 r. w Naszej Szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów oddziałów gimnazjalnych. Dotyczył on historii Wspólnot Europejskich oraz współpracy państw w ramach UE. I miejsce zajęła w nim Oliwia Ciecierska z klasy 3GB, na II znalazła się Justyna Klec z 3GC, a na III - Aleksandra Bem z 3GB. Na zwycięzców czekają m.in. nagrody książkowe. Konkurs zorganizował i przeprowadził Pan Sławomir Porębski. Serdecznie gratulujemy!18.02.2018 r.

Nasza Szkoła co roku angażuje się w akcje antysmogowe. Uczniowie na lekcjach przyrody i zajęciach z wychowawcą informowani są o przyczynach, skutkach i możliwościach walki ze smogiem. Przypominamy, że to prace plastyczne uczniów Naszej Szkoły zostały zamieszczone w ulotce informacyjnej „Jest sposób na smog” wydanej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Nasi uczniowie są na bieżąco informowani o stanie jakości powietrza w danym dniu i prognozie na dzień następny, dzięki codziennie aktualizowanej planszy „Informacja o jakości powietrza w mieście Bielsku-Białej” wywieszonej przy drzwiach w budynkach A i B. Państwo również mogą  w każdej chwili sprawdzać stan jakości powietrza dzięki aplikacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska ,,Jakość powietrza w Polsce", która aktualizuje informacje z najbliższej stacji pomiarowej co godzinę. Zachęcamy Państwa do pobrania na smartfon tej aplikacji. Ciekawą propozycją skierowaną do Państwa jest akcja „List do sąsiada” promowana przez Samorząd Województwa. Pomysł polega na wysłaniu listu do osoby, o której wiemy, że przyczynia się do zanieczyszczania powietrza. Często brakuje nam odwagi, żeby powiedzieć sąsiadowi, że nas truje. W tym przypadku możemy anonimowo wrzucić list do skrzynki. List ma zachęcić do refleksji i uświadomić, że palenie złej jakości paliwem nie jest anonimowe i będzie piętnowane przez sąsiadów między innymi w ten sposób. To kolejny sposób uświadomienia ludziom, że palenie śmieci, mebli, ubrań, a także mułu, flotu, węgla brunatnego czy wilgotnego drewna uwalnia do powietrza ogromną ilość niebezpiecznych substancji, które są groźne dla środowiska, ale przede wszystkim dla zdrowia ludzi. Ww. materiały można pobrać TUTAJ.


29.01.2018 r.

Zaczynamy ferie zimowe! Po prawie pięciu miesiącach wytężonej pracy udajemy się wreszcie na zasłużony wypoczynek. Jesteśmy pewni, że ciekawie zorganizujecie sobie ten wolny czas oraz że pogoda okaże się wkrótce prawdziwie zimowa i będzie można się oddać zimowemu szaleństwu… Pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie, abyście wrócili do szkoły cali i zdrowi – z głową pełną wspomnień! Udanych ferii!


28.01.2018 r.

24 stycznia 2018 roku w godzinach od 12.30 do 16.15 w Naszej Szkole odbył się bal karnawałowy przeprowadzony w dwóch turach. W pierwszej wzięły udział dzieci z pierwszej i drugiej klasy, w drugiej natomiast – uczniowie oddziałów trzeciej klasy. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy był kosmos. Prowadzący spotkanie, przebrani w stroje kosmonautów, zadbali o atrakcyjny przebieg wydarzenia. Na początku imprezy dzieci z gwiazdorskim wdziękiem prezentowały swoje stroje nawiązujące do bohaterów kultowych bajek i filmów. Przechodziły Drogą Mleczną w iście hollywoodzkim stylu, błyszcząc w świetle fleszy. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawili się radośnie. Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii uczniowie pląsali w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewali teksty słyszanych hitów, skacząc wesoło i klaszcząc. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.


23.01.2018 r.

Wczoraj (tj. 22 stycznia) w szkolnej stołówce odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez klasę 3b wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Włodek, która wymyśliła i przygotowała tę wspaniałą uroczystość. Dzieci fantastycznie odegrały swoje role, pokazując przy tym swoje talenty. Nie odbyło się oczywiście bez łez wzruszenia, których nie kryli zaproszeni goście. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.23.01.2018 r.

Dzisiaj w auli szkolnej budynku A odbyły się spotkania uczniów klas 1-5 z przedstawicielami Straży Miejskiej. Wygłosili oni pogadanki na temat bezpiecznych ferii. Uświadomili dzieciom, jakie sytuacje oraz zachowania mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia w czasie zimowego wypoczynku.21.01.2018 r.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy w bieżącym roku szkolnym wspierają naszą bibliotekę. Pani Beata Zontek-Pięta oraz Rodzic uczennicy kl. 3 zakupili łącznie kilkadziesiąt nowości książkowych oraz lektur dla naszych uczniów. Zaś Pani Magdalena Gądkowska jest sponsorem drewnianego teatrzyku Kamishibai, czyli teatru ilustracji (japońskiej techniki opowiadania i czytania), który jest pomocą dydaktyczną w edukacji czytelniczej. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!18.01.2018 r.

Oddajemy w Wasze ręce drugi w tym roku szkolnym numer naszego czasopisma „Echo Szkoły”. Tym razem wiele uwagi poświęciliśmy wydarzeniom związanym z Bożym Narodzeniem, które miały miejsce w SP 32 w Bielsku-Białej. Ponadto jak zwykle publikujemy wiele sprawozdań z imprez i uroczystości szkolnych. Oprócz tego – spora dawka rozrywki, ale też informacje, dzięki którym wzbogacicie swoją wiedzę i rozwiniecie własne zainteresowania. Zachęcamy także do zapoznania się z tekstem o Alanie Mikołajczyku – uczniu Naszej Szkoły zmagającym się z ciężką chorobą. Okażmy serce i pomóżmy naszemu Koledze! Zachęcamy wszystkich do lektury „Echa Szkoły”! Można się z nim zapoznać TUTAJ.


17.01.2018 r.

Dzisiaj podczas zajęć z wychowawcą w szkolnej auli odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Wzięli w nim udział uczniowie starszych klas, a przygotowały je Pani Bogumiła Szczerbowska i Pani Elżbieta Tomana. Tym razem wiele uwagi poświęciliśmy mediacjom rówieśniczym. Dowiedzieliśmy się, czym one są, w jakich przypadkach je prowadzimy oraz jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry mediator. Obejrzeliśmy ponadto ciekawą prezentację multimedialną oraz scenki przygotowane przez uczniów, dzięki którym przekonaliśmy się, jak skutecznie rozwiązywać konflikty wśród dzieci. Wydarzenie to stanowi realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


15.01.2018 r.

12 stycznia w Naszej Szkole po raz kolejny odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych pod hasłem „Świat fantazji”. Zorganizowały go i poprowadziły Panie: Małgorzata Różewicz-Dubiel oraz Łucja Dendys. Wśród uczniów pierwszych klas I miejsce zajął Szymon Ślusarczyk (1a), II miejsce – Estera Wolas (1c), III miejsce – Kinga Czyż (1d). Wśród uczniów drugich klas I miejsce zajęła Zofia Gwóźdź (2b), II miejsce – Malwina Pawlusiak (2b), III miejsce – Zofia Pięta (2a). Wśród uczniów trzecich klas I miejsce zdobyła Zofia Stekla (3e), II miejsce – Laura Gnatowsky (3a), III miejsce – Maria Świętochowska (3e). Część artystyczną przygotowała Pani Iwona Nowak wraz z członkami kółka wokalnego. Imprezie towarzyszyła miła atmosfera, występy uczestników były nagradzane gromkimi brawami. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.


10.01.2018 r.

Nadeszła chwila, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie klas IV-VI. Dzisiaj w szkolnej auli odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez 6b pod opieką Pani Moniki Korowaj. Na początku – co stało się już tradycją – uczniowie zapoznani zastali z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zabawy. Potem z głośników rozbrzmiała muzyka i można było się oddać radosnym pląsom. Organizatorzy dyskoteki przygotowali liczne niespodzianki. Największym powodzeniem cieszył się konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową. Najpierw uczniowie w jednej z sal przygotowywali prace konkursowe, ozdabiali je, by następnie zaprezentować swe dzieła kolegom i koleżankom podczas zabawy. Nie zabrakło też balonów, kolorowych świateł, konfetti i wspólnych układów choreograficznych. Ta zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci. Aby obejrzeć zdjęcia z dyskoteki, należy kliknąć TUTAJ.


08.01.2018 r.

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV, V i VI na dyskotekę karnawałową! Ten niezwykły wieczór, pełen niespodzianek, połączony z muzyką i tańcem, miło będzie spędzić w gronie kolegów i koleżanek! Dyskoteka odbędzie się 10 stycznia 2018 r. (tj. środa) w godz. 16.30 – 18.30 w auli budynku A Naszej Szkoły. Od wychowawców otrzymacie bilet wstępu – zgodę rodziców na Wasz udział w zabawie. Nie zapomnicie zabrać jej uzupełnionej ze sobą! To warunek, by wziąć udział w dyskotece. Uwaga! Obowiązuje obuwie zamienne!


06.01.2018 r.

W piątkowy wieczór w Naszej Szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „Świat słowem malowany”. Poziom był naprawdę wyrównany, dlatego jury miało twardy orzech do zgryzienia. Wśród uczniów czwartych i piątych klas I miejsce zajęła Milena Majka, II miejsce przypadło Weronice Wojtas, a na III miejscu znalazł się Michał Wochnik. Wśród uczniów szóstych i siódmych klas na I miejscu uplasowała się Małgorzata Grzanka, II miejsce jury przyznało Krystianowi Lorancowi, natomiast na III miejscu znalazła się Julia Wilk. Konkurs poprowadziła Pani Teresa Lewandowska. Część artystyczną przygotowała Pani Iwona Nowak wraz z członkami kółka muzycznego. Na wszystkich uczestników konkursu czekały przepyszne słodycze. Serdecznie gratulujemy laureatom! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji! Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć w naszej fotogalerii.


04.01.2018 r.

W ostatnią środę, podczas zajęć z wychowawcą - zgodnie z Programem Wychowawczo-Profilaktycznym Szkoły - odbyła się prelekcja pt. „Multimedialny wykład na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych (papierosy, alkohol, narkotyki)”. Uczniowie zostali poinformowani o zagrożeniach wynikających z uzależnień oraz zachęceni do prowadzenia zdrowego trybu życia. Spotkanie poprowadzili szkolni pedagodzy: Pani Aleksandra Wojtanowicz (budynek A) oraz Pani Katarzyna Przybył (budynek B).


02.01.2018 r.

Święta, święta i po świętach! Mamy nadzieję, że ten czas minął Wam w miłej, rodzinnej, prawdziwie ciepłej atmosferze. Przypominamy wydarzenie, którym zakończyliśmy ten rok kalendarzowy. 22 grudnia w szkolnej auli (budynek A) odbyło się wspólne kolędowanie przygotowane przez Panią Iwonę Nowak oraz członków kółka wokalnego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia Pani Dyrektor Alicji Procner i Pani Wicedyrektor Jolancie Olejak-Bogaczyk, które odwzajemniły świąteczne życzenia. W salach lekcyjnych uczniowie pod opieką swoich wychowawców urządzili klasowe wigilijki. Szkolny korytarz i sale przyozdobione zostały bożonarodzeniowymi motywami. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową oraz profil na portalu społecznościowym facebook.


22.12.2017 r.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć serdeczne życzenia pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą wszystkim Przyjaciołom Naszej Szkoły przez cały nowy rok.21.12.2017 r.

W tym tygodniu uczniowie oddziałów znajdujących się w budynku B Naszej Szkoły wzięli udział w jasełkowym happeningu pt. „Ukryta wielkość” przygotowanym przez grupę teatralną „Emotikon” pod opieką Pana Łukasza Gibały. Uczestnicy tego wydarzenia podążali szkolnymi korytarzami za „przewodnikiem”, poznając różne oblicza słowa „wielkość”, aby na końcu przekonać się, że prawdziwa wielkość ukryta jest w miłości. W happeningu udział wzięli: Katarzyna Syrek, Weronika Szczotka, Barbara Konior, Martyna  Mieszczyńska, Sabina Majdak i Aleksandra Wencel. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie jak zwykle opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


19.12.2017 r.

Z radością przekazujemy kolejną znakomitą wiadomość! Zosia Mysłowska – uczennica klasy 2a - zajęła III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach w grupie dziewcząt klas II szkół podstawowych. Zawody odbyły się 18.12.2017 r. w Katowicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
18.12.2017 r.

Również dzisiaj w sali gimnastycznej budynku A klasy I-III uczestniczyły w drugim w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu ABC Dobrego Wychowania. Tym razem poruszyliśmy temat mediacji rówieśniczych. Wspólnie ustaliliśmy, co to jest mediacja, jakie są pozytywne i negatywne strony mediacji oraz jakie cechy powinna posiadać osoba, która jest mediatorem. Ponadto poznaliśmy mediatorów z klas I-III i dzięki temu wiemy, do kogo zwrócić się o pomoc w razie konfliktu. Uczniowie 3f pod opieką Pani Agnieszki Maks zaprezentowali scenkę przedstawiającą konflikt miedzy dwoma kolegami. Dzięki pomocy dwóch mediatorów i prawidłowo przeprowadzonej mediacji konflikt został pozytywnie rozwiązany. Uczniowie swoją wiedzą i postawą udowodnili, że gotowi są wdrożyć w swoje życie szkolne tak trudny temat, jakim są mediacje rówieśnicze. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


18.12.2017 r.

Dzisiaj w auli budynku A Naszej Szkoły odbyły się spotkania uczniów klas I-IV z przedstawicielami Straży Miejskiej. Wygłoszona została prelekcja pt. „Bezpieczeństwo a materiały pirotechniczne” – w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym. Spotkanie urozmaiciła ciekawa prezentacja multimedialna. Dzieci dowiedziały się, jak dzielimy materiały pirotechniczne, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ich używania oraz kto i w jakim terminie może w ogóle z nich korzystać. Dzieci – zainteresowane tematem – zadawały mnóstwo ciekawych pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Było to kolejne zadanie Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


13.12.2017 r.

W porozumieniu z Fundacją ISKIERKA, przy udziale rodziców i uczniów Naszej Szkoły, udało nam się zebrać 6.950,75 zł na leczenie i rehabilitację naszego ucznia, Alana Mikołajczyka, który zmaga się z chorobą nowotworową. Wszystkim, którzy okazali wsparcie, włączając się w przeprowadzoną zbiórkę pieniędzy, serdecznie dziękujemy.11.12.2017 r.

Prezentujemy wyniki szkolnego konkursu ortograficznego przeprowadzonego wśród uczniów starszych klas! Czwartoklasiści: I miejsce – Lena Gądkowska (4a), II miejsce – Dorota Górna (4b), III miejsce – Weronika Wojtas (4c). Piątoklasiści: I miejsce – Wiktoria Janikowska (5c), II miejsce – Zuzanna Pawlusiak (5b), III miejsce – Kinga Kasińska (5a). Szóstoklasiści: I miejsce – Julia Wilk (6c), II miejsce – Natalia Jurek (6b), III miejsce – Paulina Drążek (6a). Siódmoklasiści: I miejsce – Wiktoria Hutyra (7a), II miejsce – Natalia Trojak (7a), III miejsce – Simona Wójcik (7a). Serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowała Pani Teresa Lewandowska.


07.12.2017 r.

6 grudnia 2017 roku w auli budynku A Naszej Szkoły odbył się mikołajkowy konkurs „Jeden z dziesięciu”, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich oddziałów czwartej i piątej klasy. Uczestnicy rywalizacji wykazali się wysokim poziomem wiedzy, refleksem oraz umiejętnością strategicznego myślenia. Wśród uczniów czwartej klasy zwyciężyła Julia Ślusarczyk z 4c, natomiast wśród piątoklasistów najlepszy okazał się Maksymilian Matuszny z 5c. Serdecznie gratulujemy!03.12.2017 r.

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego dwumiesięcznika „Echo Szkoły”! Tematem przewodnim wydania uczyniliśmy zmianę patrona SP 32, do której doszło w bieżącym roku szkolnym. Oprócz tego jak zwykle wiele miejsca poświęciliśmy aktualnym wydarzeniom z życia Naszej Szkoły, rozrywce oraz artykułom, które pomogą Wam w nauce! Zapraszamy do lektury! Aby pobrać wspomnianą gazetkę, należy kliknąć TUTAJ.


30.11.2017 r.

W ostatnią środę w auli budynku A Naszej Szkoły odbyła się prelekcja zatytułowana „Tajemniczy świat jaskiń, życie grotołaza” skierowana do uczniów drugiej i trzeciej klasy. Gościliśmy członków Polskiego Związku Alpinizmu oraz Bielskiego Speleoklubu – Pana Sebastiana Korczyka i Pana Wacława Michalskiego. Na spotkaniu obecna była także Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Taternicy jaskiniowi przybliżyli nam tematykę podziemnego świata. Podzielili się z uczniami swoją ogromną wiedzą oraz wieloma ciekawostkami. Przygotowana prezentacja, zawierająca zdjęcia z ich wypraw do jaskiń,  została szczegółowo omówiona. Prowadzący co jakiś czas sprawdzali wiedzę audytorium, zadając pytania, na które błyskawicznie uzyskiwali odpowiedź. Uczniowie poznali zasady, o których należy pamiętać podczas wyprawy w głąb jaskini. Ponadto mieli okazję zobaczyć niezbędny ekwipunek grotołaza. Prelegentów nagrodzono wielkimi brawami oraz wręczono symboliczne podziękowania w formie własnoręcznie przygotowanych kartek. Spotkanie zorganizowała Pani Aurelia Woźniak. Zapraszamy do naszej fotogalerii, w której opublikowaliśmy najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie.


27.11.2017 r.

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów na dyskotekę andrzejkową! Ten niezwykły wieczór, pełen tajemniczych wróżb i czarów, połączony z muzyką i tańcem, miło będzie spędzić w gronie kolegów i koleżanek! Zabawa odbędzie się 29 listopada 2017 r. (środa): dla uczniów klas IV-VI w godz. 16.30 – 18.30 w auli budynku A, natomiast dla uczniów klasy VII oraz oddziałów gimnazjalnych – w godz. 16.30 – 20.00 w auli budynku B. Od wychowawców otrzymacie  bilet wstępu – zgodę rodziców na Wasz udział w zabawie. Nie zapomnicie zabrać jej uzupełnionej ze sobą! To warunek, by wziąć udział w dyskotece. Uwaga! Obowiązuje obuwie zamienne!


23.11.2017 r.

W ostatni czwartek uczniowie 5c i 5d pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem – Panem Andrzejem Żakiem. Wydarzenie to miało miejsce w filii Książnicy Beskidzkiej w Wapienicy. Autor takich książek, jak „Kapelusz kapitana Drake’a” czy „Brajan i ogniowe smoki” opowiadał dzieciom o swojej twórczości, czytał fragmenty własnych powieści, wreszcie odpowiadał na liczne i bardzo interesujące pytania publiczności. Na koniec uczniowie Naszej Szkoły – w ramach podziękowań za możliwość udziału w tak fascynującym spotkaniu – wręczyli pisarzowi okolicznościową kartkę. Wszyscy zainteresowani mogli dokonać zakupu ciekawych książek i przy okazji poprosić samego autora o autograf oraz dedykację. Jak zwykle zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


15.11.2017 r.

Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tolerancji 15 listopada w auli Naszej Szkoły, w budynku A, na 4. lekcji odbyło się przedstawienie „Bajki o łaciatym słoniu”. Uczniowie klasy 2a gimnazjum zaprosili swoich młodszych kolegów z klas drugich i trzecich do obejrzenia pouczającego widowiska, którego głównym przesłaniem było budowanie między ludźmi mostów porozumienia, szacunku i współpracy. W rodzinie Bombalskich przyszedł na świat słoń Bombik. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że Bombik miał na grzbiecie łatę - dużą, czarną, z daleka widoczną plamę. I ta właśnie plama zaważyła na jego życiu - wyśmiewany przez hieny czuł się gorszy od innych zwierząt, nie potrafił zaakceptować swojego wyglądu i bardzo chciałby się pozbyć skazy. Rodzice Bombika, aby pomóc synkowi, wysłali go do ostatniego żyjącego mamuta, Sapiącego Bambidu. Bambidu mieszkał pod Wielkim Baobabem, a droga do niego była długa i pełna niebezpieczeństw. Dzielny Bombik potrafił je przezwyciężyć. Mamut pomógł mu, Bombik wreszcie uwierzył w siebie i przestał zwracać uwagę na dogadywanie hien. Przedstawienie w przystępny i atrakcyjny sposób pokazało  dzieciom, jak można zaakceptować swą inność i uczynić z niej atut, jak uwierzyć w siebie i tolerancyjnie spojrzeć na innych. Po inscenizacji bajki starsi uczniowie przekazali młodszym kolegom drzewko, na którym wypisane były wskazówki do życia zgodnego z założeniami tolerancji. Spotkanie zakończyło się wyświetleniem przez gimnazjalistów filmiku, który ukazywał ich trud w przygotowywaniu całego przedsięwzięcia. Później Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk podziękowała młodzieży i Pani Barbarze Jurkiewicz za przygotowanie pouczającego przedstawienia.


14.11.2017 r.

I udało się! Wygraliśmy 100 tys. zł na realizację projektu pn. „Centrum Edukacji Przyrodniczej w Szkole Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej” w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 2018 w Bielsku-Białej. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie oddane głosy, a było ich aż 564! Dziękujemy Mieszkańcom Wapienicy, zwłaszcza Rodzicom i Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom i innym Pracownikom Naszej Szkoły oraz Stowarzyszeniu Mieszkańców Wapienicy za ogromne wsparcie, które przyczyniło się do osiągnięcia tego sukcesu! Szczegóły głosowania znajdują się TUTAJ.


13.11.2017 r.

Dzięki współpracy z Bielskim Towarzystwem Muzycznym dzisiaj w auli budynku B Naszej Szkoły odbył się przepiękny koncert pt. „Dzieje hymnu polskiego w dobie odzyskania niepodległości”. Jego program wprowadzał w tematykę związaną z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na naszej scenie wystąpili: Pani Urszula Mizia (wiolonczela, prowadzenie koncertu), Pani Joanna Jatkowska-Korpiela (sopran, recytacje), Pan Janusz Kohut (fortepian) oraz Pan Piotr Sadowski (skrzypce). Wysłuchaliśmy m.in. takich pieśni, jak „Bogurodzica”, „Warszawianka”, „Rota”, „Pierwsza Brygada” i „Mazurek Dąbrowskiego”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI-VII oraz II-III gimnazjalnych. Widzowie z wielką atencją słuchali wykonywanych utworów, z podziwem patrzyli na niesamowite umiejętności doświadczonych muzyków i z zainteresowaniem zerkali w stronę niezwykłych instrumentów. Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli artystom samodzielnie wykonane karty okolicznościowe będące wyrazem wdzięczności. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


10.11.2017 r.

Dzisiaj w Domu Kultury w Wapienicy podczas wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości ogłoszono wyniki VI Konkursu Fotograficznego „Woda – temat rzeka: jezioro, potok, rzeka, wodospad, staw, deszcz, a może zwykła kałuża? Różne oblicza wody w wapienickim krajobrazie” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. W kategorii wiekowej 13-18 lat I miejsce zdobył Franciszek Ślusarczyk, a na II miejscu znalazła się Izabela Kruczek. W kategorii wiekowej do 12 lat I miejsce zajął Witold Wójcik, II miejsce przyznano Marii Anczakowskiej, a na III miejscu uplasowała się Karina Zdrowak. Wyróżniono ponadto: Amelię Kopiczko, Annę Bartosiewicz, Roberta Panka, Szymona Juraszka i Sebastiana Gawrońskiego. GRAND PRIX „e-FOTO” przyznano Lenie Gądkowskiej. Uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. cyfrowe aparaty fotograficzne, „powerbanki”, książki, latarki czy płyty kompaktowe. Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotował Pan Grzegorz Wójtowicz.


10.11.2017 r.

Stało się już tradycją, że w listopadzie organizowana jest wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości. I w tym roku po raz kolejny zaprosiło na nią Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy, Rada Osiedla Wapienica oraz Dom Kultury w Wapienicy. Uroczystość rozpoczęła część oficjalna poprowadzona przez Pana Zbigniewa Koniecznego. Wprowadzono poczet sztandarowy kombatantów oraz odśpiewano hymn państwowy. Potem wystąpiła młodzież z Naszej Szkoły. Uczniowie 2a, 3a oraz 3s pod kierunkiem Pani Barbary Jurkiewicz, Pana Sławomira Porębskiego i Pana Piotra Kuziemki zaprezentowali część artystyczną składającą się ze wspaniałych recytacji, wzruszających pieśni patriotycznych oraz współczesnych piosenek. Całość dopełniła prezentacja multimedialna. Nie mogło ponadto zabraknąć miejsca na fakty historyczne. Występ zrobił na wszystkich zgromadzonych duże wrażenie. Nic dziwnego, że młodzi artyści oraz ich opiekunowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Spotkanie było także okazją do podsumowania VI Konkursu Fotograficznego „Woda – temat rzeka: jezioro, potok, rzeka, wodospad, staw, deszcz, a może zwykła kałuża? Różne oblicza wody w wapienickim krajobrazie”.


08.11.2017 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole zorganizowana została uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada. W budynku A apel przygotowali uczniowie 4e pod opieką swojego wychowawcy – Pana Pawła Pełki. W budynku B wystąpili uczniowie 2a, 3a oraz 3s pod kierunkiem Pani Barbary Jurkiewicz, Pana Sławomira Porębskiego i Pana Piotra Kuziemki. Po odśpiewaniu hymnu państwowego publiczność została zaproszona do obejrzenia części artystycznej. Występ składał się ze wspaniałych recytacji oraz pięknych pieśni patriotycznych. Mogliśmy ponadto wysłuchać kilka współczesnych piosenek o wolności. Nie zabrakło także miejsca na fakty historyczne. Młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Wszyscy uczniowie zadbali tego dnia o odświętny strój. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie jak zwykle opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


04.11.2017 r.

W ostatni piątek uczniowie wybranych oddziałów szóstej i siódmej klasy uczestniczyli  w warsztatach „Wirtualne życie, realne problemy – wykorzystanie przestrzeni wirtualnej w zjawiskach narkotykowych”, które poprowadził Pan Piotr Rychły – pedagog resocjalizacji, profilaktyk uzależnień. Temat spotkania obejmował: propagowanie różnych form aktywności, dostarczenie rzetelnej i obiektywnej wiedzy o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków, środków psychoaktywnych, dopalaczy i leków, kształtowanie umiejętności reagowania, kiedy ktoś inny jest pod wpływem środków odurzających oraz rozpoznawanie takich sytuacji, promowanie zdrowego trybu życia, podejmowanie świadomych decyzji, rozwijanie poczucia własnej wartości, rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, rozwijanie aktywnej i odpowiedzialnej postawy wobec zdrowia własnego i innych ludzi. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


30.10.2017 r.

Prezentujemy kolejną świetną wiadomość! Uczeń klasy 7b – Franciszek Ślusarczyk – został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej” zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach: w pierwszym z nich – spośród uczestników wyłoniono finalistów, natomiast dzisiaj odbył się drugi etap, w którym to wybrano laureatów. Franek znalazł się w ich gronie – uplasował się na VI miejscu! Serdecznie gratulujemy! Ucznia do konkursu przygotowała Pani Lucyna Peterko.


25.10.2017 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania” będące realizacją następnego zadania Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.  W budynku A poprowadziła je Pani Elżbieta Tomana, natomiast w budynku B – Pani Bogumiła Szczerbowska. Podczas apelu przypomniane zostało jedno z zagadnień omówionych szczegółowo w ubiegłym roku szkolnym – przypomnieliśmy pojęcie i rodzaje dyskryminacji. Druga część poświęcona była dobrym manierom na co dzień. Dowiedzieliśmy się m.in., jak przedstawić znajomych i jak przywitać się z dorosłą osobą.  


22.10.2017 r.

Kolejny sukces uczennicy SP 32! W konkursie „Brzechwolandia. Podróż z Janem Brzechwą” wystartowało aż 200 osób z powiatu bielskiego. Konkurs odbył się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz, a zorganizowany został przez Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Talentu Dzieci i Młodzieży Protalent oraz Pałac Młodzieży w Katowicach pod patronatem Narodowego Centrum Kultury. Do finału konkursu,  który odbył 5 października 2017 r., zakwalifikowało się 60 osób. Uczennica 3a – Laura Gnatowsky – recytacją fragmentów „Pchły Szachrajki” – zdobyła specjalne wyróżnienie. Udział w tym konkursie otworzył uczennicy drogę do kolejnego sukcesu. Dziecięco-Młodzieżowy Teatr Muzyczny Protalent w Bielsku-Białej 10 października organizował przesłuchania odtwórców głównych ról do spektaklu muzycznego „Podróż z Panem Kleksem”, gdzie dostrzeżono talent Laury, dzięki czemu zakwalifikowała się do 20-osobowej grupy teatralnej. Życzymy dalszych sukcesów na deskach scenicznych! Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Renata Małysz.


21.10.2017 r.

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyło się wręczenie nagród oraz koncert laureatów jubileuszowej XXV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Przypominamy, że I miejsce w kategorii uczniów klas II-IV zajął Maksymilian Dziedzic, natomiast wyróżnienie zdobył Antoni Słonka. W kategorii uczniów klas V-VII Wiktoria Hutyra także zajęła I miejsce! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska oraz Pan Grzegorz Wójtowicz.


20.10.2017 r.

18 października w auli Naszej Szkoły, jak co roku, odbyła się impreza integracyjna „Powitanie Jesieni” dla uczniów wszystkich oddziałów pierwszej klasy. W zabawie pierwszoklasistom towarzyszyły ich wychowawczynie. Obecnością zaszczyciła nas również Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Nadrzędnym celem imprezy była dobra zabawa, ale uczestnicy mieli się również przekonać, że więcej korzyści przynosi współpraca z rówieśnikami niż praca w pojedynkę. Każda grupa stanęła przed wykonaniem specjalnego zadania, do którego instrukcję dzieci znalazły w tajemniczych pudełkach znajdujących się na końcu tropów wykonanych z jesiennych liści. Pierwszoklasiści rozwiązywali jesienne zagadki, układali puzzle przedstawiające różne zwierzęta, dopasowywali dary jesieni do liści drzew, z których pochodzą oraz wybierali obrazki pasujące do jesiennej pogody. Dzieci próbowały też ustalić właściwy wizerunek Pani Jesieni, ozdabiając otrzymane elementy jej postaci. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego – piosenka wykonana przez wszystkich zgromadzonych zabrzmiała wspaniale. Zwieńczeniem zabawy było rozdanie dyplomów oraz nagrodzenie każdego z uczestników jesiennym medalem. Imprezę przygotowała i prowadziła Pani Aurelia Woźniak. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


20.10.2017 r.

Za nami jesienne wycieczki! W miniony czwartek uczniowie Naszej Szkoły pod opieką swoich wychowawców wybrali się na interesujące eskapady. Niektórzy zdecydowali się na wizytę w kinie lub w teatrze, inni postawili na górskie wyprawy albo na spacer po najbliżej okolicy. Byli i tacy, którzy woleli spędzić czas z rówieśnikami w „Pokoju Zagadek” czy kręgielni. Niezależnie od celu wyjścia – każdemu z nich towarzyszyła znakomita zabawa! Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, kiedy to odbędą się kolejne wycieczki.


17.10.2017 r.

Dnia 12 października 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się drugie zawody z cyklu Czwartków Lekkoatletycznych w roku szkolnym 2017/2018. Naszą Szkołę, pod opieką Pani Doroty Rybińskiej i Pana Bartłomieja Żuka, reprezentowało dwanaścioro uczniów z klas 4-6. Tym razem dorobek medalowy naszych uczniów to jedno złoto i dwa brązy, czyli o jeden krążek więcej niż dwa tygodnie temu. Najlepszy start zanotowała Maja Dendewicz z klasy 5b, która wynikiem 32,20 m wygrała rywalizację dziewcząt z rocznika 2006 w rzucie piłeczką palantową. W tej samej kategorii wiekowej w biegu na 300 m III miejsce zajęła Zuzia Pawlusiak z klasy 5b. Rezultat Zuzi to 56,36 s. III miejsce w biegu na 60 m w kategorii chłopców z rocznika 2007 osiągnął Oskar Banasik z klasy 4b. Czas Oskara to 9,79 s. Jako że były to ostatnie zawody z serii Czwartków Lekkoatletycznych w tym roku kalendarzowym, medalistom gratulujemy, a wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w wiosennych zmaganiach.


17.10.2017 r.

W ubiegły piątek uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Święcie Drzewa. Jego 15. już edycję zorganizował Klub Gaja. Na terenach Nadleśnictwa Bielsko – wraz z przedstawicielami Miasta Bielska-Białej oraz Stowarzyszenia „Region Beskidy” – posadziliśmy kolejne drzewa – buki. Uczyliśmy się, dlaczego drzewa są tak ważne. Wydarzeniu towarzyszył happening „Walka smoka ze smogiem” oraz liczne gry i zabawy dla młodzieży. Akcja edukacyjna „Święto Drzewa w Bielsku-Białej” dofinansowana jest ze środków Miasta Bielska-Białej.


16.10.2017 r.

Dzisiaj w szkolnej auli klasy I–III uczestniczyły w pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu ABC Dobrego Wychowania. Tym razem rozmawialiśmy o szeroko rozumianej kulturze. Poznaliśmy pojęcia takie jak: savoir-vivre, kindersztuba czy dobre maniery. Uczniowie 3f pod opieką Pani Agnieszki Maks zaprezentowali scenki z życia szkolnego, w których zaakcentowane zostały zasady grzecznościowe. Ponadto wszyscy uczniowie stworzyli postać Kulturalnego Ucznia Szkoły Podstawowej nr 32, która znalazła swoje honorowe miejsce na gazetce znajdującej się na drugim piętrze szkolnego budynku A. Swoją postawą dzieci udowodniły, że magiczne słowa klucze – proszę, przepraszam i dziękuję – nie są im obce i dodatkowo są mistrzami dobrych manier. Pożegnaliśmy się wierszem Agnieszki Borowieckiej pt. „Podczas zabawy” oraz hasłem dzisiejszego spotkania „Kultura – jestem na tak!”. Spotkanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


15.10.2017 r.

W bieżącym roku szkolnym, w ramach koła wolontariatu prowadzonego przez Panią Alicję Srokę, kontynuujemy współpracę z Domem Pomocy Społecznej „Sadyba” w Bystrej. 11 października po raz kolejny odwiedziliśmy seniorów. Tym razem dołączyło do nas koło PCK pod opieką Pani Marii Joniec. Przygotowaliśmy wieczór literacko-muzyczny. Przedstawiliśmy fragmenty książki „Papierowe marzenia” i zaśpiewaliśmy kilka piosenek - przebojów z dawnych lat. Seniorzy poczęstowali się przyniesionymi ciasteczkami. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ. Zachęcamy wszystkich do udziału w kole wolontariatu. Warto poświęcić czas innym w zamian za uśmiech na ich twarzach.


14.10.2017 r.

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyła się jubileuszowa XXV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii uczniów klas II-IV zajął uczeń 4a – Maksymilian Dziedzic, natomiast wyróżnienie zdobył Antoni Słonka z 4b. W kategorii uczniów klas V-VII również nie daliśmy szans konkurentom – Wiktoria Hutyra z 7a także zajęła I miejsce! Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska oraz Pan Grzegorz Wójtowicz.


14.10.2017 r.

W tym szczególnym dniu, Dniu Edukacji Narodowej, chcielibyśmy złożyć Kierownictwu SP 32, wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i pozostałym Pracownikom Naszej Szkoły najszczersze życzenia - samych pogodnych dni, cierpliwości, wytrwałości, radości i zadowolenia z wykonywanej pracy. Pragniemy, aby nie zabrakło Państwu zapału do kształcenia młodych charakterów.12.10.2017 r.

Jesteście gotowi na naprawdę znakomitą informację? Filip Madzia – uczeń 5d – został powołany w skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji World Kyoukushin Budokai, które odbędą się w dn. 14 - 15 października 2017 roku w Rzeszowie! Trzymamy mocno kciuki za Filipa! Powodzenia!
11.10 2017 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to przypada w tym roku w sobotę. W obu budynkach przygotowane zostały piękne akademie. W budynku A mogliśmy obejrzeć trzecioklasistów, którzy recytowali, tańczyli i śpiewali. Całość okraszona została delikatnym dowcipem, były też momenty nostalgiczne. Uczniów przygotowały Panie: Renata Małysz, Katarzyna Włodek, Bronisława Byrdy, Łucja Dendys, Agnieszka Maks, Aurelia Woźniak oraz Aleksandra Jasińska. Z kolei w budynku B uczniowie pod kierunkiem Pani Katarzyny Kanik-Dendys oraz Pani Elżbiety Tomany przygotowali inscenizację będącą metaforą szkolnego życia, prezentującą nauczyciela jako przewodnika i mistrza. Usłyszeliśmy wiersz Czesława Miłosza pt. „Nadzieja” oraz utwór Zbigniewa Herberta pt. „Dom”. Całość dopełniły trzy rockowe utwory w wykonaniu zespołu pod opieką Pana Piotra Kuziemki. Podczas akademii obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oraz kierownictwo szkoły. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy jak zwykle w naszej fotogalerii.


11.10.2017 r.

10 października 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą Szkołę, pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego i Pana Bartłomieja Żuka, reprezentowało 12 uczniów z klas 5-6 i 12 uczniów z klas gimnazjalnych. Największym osiągnięciem mogą pochwalić się chłopcy startujący w przedziale wiekowym 2002 - 2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Sztafeta, w skład której weszli: Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Kamil Kuśmierczyk, Szymon Chojnacki i Fabian Biegun nie dała szans rywalom, zajmując pierwsze miejsce w mieście. Kolejnym znaczącym osiągnięciem był rezultat, jaki osiągnęły nasze uczennice startujące w tej samej kategorii. Po zaciętej walce drużyna w składzie: Wiktoria Tereszczak, Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Amalia Lykhotvoryk, Julia Skotnicka i Kinga Zarzecka uplasowała się na najniższym stopniu podium. Wartym odnotowania jest również start naszych uczennic w przedziale wiekowym 2005 i młodsze (tzw. Igrzyska Dzieci). Dziewczyny w składzie: Zuzanna Pawlusiak, Julia Wilk, Dominika Bojda, Maja Dendewicz, Zofia Ochodek i Marta Krzak po dramatycznej i zaciętej walce zajęły czwarte miejsce. Mówi się, że dla sportowca jest to najgorsza lokata, ale zważywszy na bardzo trudne warunki atmosferyczne, dużą liczbę uczestników (16 szkół) i na to, że wszystkie zawodniczki startowały po raz pierwszy w sztafetowych biegach przełajowych, należy z szacunkiem spojrzeć na wynik dziewcząt. Słowa uznania i podziękowania należą się tutaj Pani Annie Wojtyczce, która wyselekcjonowała i przygotowała drużynę. Medalistom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych zawodach.  


10.10.2017 r.

Z radością informujemy, że profil Naszej Szkoły na portalu społecznościowym Facebook (kliknij TUTAJ) uzyskał już ponad 700 polubień! Dziękujemy wszystkim, którzy na bieżąco śledzą informacje na temat Naszej Szkoły. Tych, którzy jeszcze nie odkryli naszego profilu, zachęcamy gorąco do odwiedzin!09.10.2017 r.

Spieszymy do Was z następną świetną wiadomością! Otóż Lena Gądkowska - uczennica 4a - zdobyła I miejsce w internetowym konkursie czytelniczym organizowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej. Quiz o zwierzęcych bohaterach literackich był częścią projektu „Książka i zwierzę – nie tylko na papierze” realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017. Lena wykorzystała wiedzę m.in. z książek omawianych na zajęciach kółka czytelniczego prowadzonego przez Panią Renatę Pysz. Serdecznie gratulujemy!


08.10.2017 r.

Przypominamy o zbiórce kasztanów i żołędzi, które posłużą do dokarmiania leśnych zwierząt. Zbiórka – wzorem poprzednich lat – jest organizowana we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko. W budynku A kasztany i żołędzie wrzucamy do koszy znajdujących się przy bibliotece (do końca października). W budynku B, zapakowane oddzielnie w worki i opisane (imię i nazwisko, klasa, liczba kilogramów), składujemy je w portierni, gdzie można także skorzystać z wagi (do 16 października). Ponadto przypominamy, że do 13 października trwa zbiórka makulatury. Paczki należy zanosić do salki ze stołem do ping-ponga w budynku B. Rodzice mogą przywozić również makulaturę po południu.


07.10.2017 r.

28 września 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się pierwsze zawody z cyklu Czwartków Lekkoatletycznych w roku szkolnym 2017/2018. Naszą Szkołę, pod opieką Pani Doroty Rybińskiej i Pana Bartłomieja Żuka, dzielnie i z pełnym zaangażowaniem reprezentowało ośmioro uczniów z klas 4-6. Na szczególną uwagę zasługują wyniki Zosi Ochodek i Wiktorii Rzeszowskiej z klasy 5b. Zosia z wynikiem 55,81 s zajęła III miejsce w biegu na 300 m w kategorii dziewcząt z rocznika 2006. W tej samej kategorii wiekowej Wiktoria z wynikiem 29,50 m zajęła również III miejsce w rzucie piłeczką palantową. Medalistkom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych zawodach.


06.10.2017 r.

Dzisiaj uczniowie wszystkich oddziałów trzeciej i piątej klasy wzięli udział w Dniu Otwartym Koszar zorganizowanym przez 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy. Impreza połączona była z obchodami święta batalionu. Dzieci mogły wziąć udział w pokazie sprzętu oraz wyposażenia żołnierzy batalionu. Nie lada atrakcją okazały się różne rodzaje broni prezentowane przez żołnierzy, którzy bardzo chętnie opowiadali o swoim zawodzie i odpowiadali na pytania dzieci. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak hammer. Sesja zdjęciowa w tym samochodzie wzbudziła wiele radości i będzie wspaniałą pamiątką po wizycie w koszarach. Goście mogli ponadto zwiedzić teren jednostki. Dla dzieci przygotowano specjalny tor komandosa w tutejszej hali sportowej. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na pyszną wojskową grochówkę. Najciekawsze zdjęcia z Dnia Otwartego Koszar opublikowaliśmy TUTAJ.


04.10.2017 r.

Prezentujemy kolejną znakomitą wiadomość! Ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kompozytorach Polskich: H. M. Góreckim, K. Szymanowskim, F. Nowowiejskim, który odbył się w ramach XXII Festiwalu Kompozytorów Polskich im. prof. H. M. Góreckiego. II miejsce zajął w nim Franciszek Ślusarczyk, na III miejscu znalazła się Julia Ślusarczyk, wyróżniono ponadto Małgorzatę Grzankę. Konkurs zorganizowany został przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej. Uczniów przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom!


02.10.2017 r.

Z radością informujemy, że Martin Stanclik z klasy 7c zajął I miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej „Winobranie” w Zielonej Górze. Uczeń zaprezentował wraz z kolegami dwa układy: statyczny i dynamiczny. Serdecznie gratulujemy! Aby obejrzeć nagrania obu występów, należy kliknąć TUTAJ oraz TUTAJ.
01.10.2017 r.

28 września w auli Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość związana ze zmianą patrona. Przez blisko 60 lat był nim Ludwik Waryński, teraz stał się nim Jan III Sobieski – patron dotychczasowego Gimnazjum nr 15 poddanego procesowi „wygaszania”. - W wyniku reformy edukacji w 1999 roku utworzono w Wapienicy Gimnazjum nr 15, które siedzibę otrzymało w budynku SP 32. W późniejszych latach gimnazjum nadano imię Jana III Sobieskiego. Pracowaliśmy w trudnych warunkach, uczniowie uczyli się w trzech miejscach. Dzięki decyzji prezydenta Jacka Krywulta w 2012 roku gimnazjum przeprowadziło się do nowego budynku oddalonego od szkoły o kilkadziesiąt metrów. W dalszym ciągu współpracowaliśmy, podejmowaliśmy wspólne inicjatywy na rzecz środowiska lokalnego. W bieżącym roku kolejna reforma edukacji łączy gimnazjum z naszą szkołą. Chcąc uhonorować 18-letni dorobek Gimnazjum nr 15, wspólnie z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim, złożyliśmy wniosek do Rady Miejskiej o nadanie nam imienia dotychczasowego patrona Gimnazjum nr 15 – mówiła podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Alicja Procner. Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Klimaszewski odczytał treść uchwały o nadaniu imienia SP 32. Podczas uroczystości obecny był również Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jacek Krywult. Podczas swojego wystąpienia podkreślił on, że postać patrona jest wzorem, który powinien być brany pod uwagę we wszystkich działaniach szkoły. Kolejny punkt programu uroczystości stanowiła część artystyczna przygotowana przez uczniów i ich opiekunów: Pana Grzegorza Wójtowicza, Panią Iwonę Nowak oraz Panią Aleksandrę Jasińską. Całość w konwencji telewizyjnego serwisu informacyjnego sprawiała wrażenie lekkiego i dowcipnego montażu, w którym znalazło się miejsce zarówno na grę aktorską, taniec, jak i poważne pieśni. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


29.09.2017 r.

W piątek na pierwszej i drugiej lekcji w Naszej Szkole przeprowadzona została próbna ewakuacja - najpierw w budynku B, a następnie w budynku A. Po odpowiednim sygnale dźwiękowym uczniowie pod opieką swoich nauczycieli opuścili szkolny budynek i ustawili się na boisku. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, a ich celem było przygotowanie do prawidłowej, samodzielnej ewakuacji prowadzonej przed przybyciem straży pożarnej w przypadku rzeczywistego zagrożenia.25.09.2017 r.

Znamy już laureatów Szkolnego Konkursu na Najciekawszą Fotografię z Wakacji. I tak I miejsce zajęło zdjęcie pt. "Jezioro marzeń" autorstwa Grażyny Paszek, natomiast na II miejscu znalazło się zdjęcie Natalii Czarneckiej pt. "Morski żywioł". Serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowany został przez Panią Martę Barbasz-Sztajno. Wystawę, na którą złożyły się wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs, można obejrzeć na parterze w budynku A Naszej Szkoły.22.09.2017 r.

W ostatnią środę (20 września 2017 r.) w auli budynku B odbyła się szkolna uroczystość pożegnania sztandarów, w której wzięła udział społeczność szkoły podstawowej oraz wygaszanego gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Po wystąpieniach Pani Dyrektor Alicji Procner oraz Pana Wicedyrektora Krzysztofa Grota nadeszła chwila wspomnień. Potem sztandary kolejno pożegnali uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy, a następnie uroczyście je wyprowadzono. Wydarzenie zorganizowała Pani Lucyna Peterko. Najciekawsze zdjęcia jak zwykle opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


21.09.2017 r.

20 września w szkolnej auli odbyło się spotkanie drugiej i czwartej klasy z przedstawicielami Straży Miejskiej dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiono znaki i sygnalizację drogową. Zwrócono uwagę na konieczność stosowania odblasków przez pieszych, chodzenie lewą stroną drogi czy przechodzenie na oznakowanych przejściach dla pieszych. Po prelekcji uczniowie zadawali pytania dotyczące przepisów, zwłaszcza karty rowerowej. Z kolei 21 września przedstawiciele Straży Miejskiej spotkali się z trzecioklasistami. Tematem prelekcji była ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci obejrzały film edukacyjny, którego bohaterami były bajkowe postacie. Uczniowie wzięli ponadto udział w scenkach dramowych, dzięki którym nauczyły się, jak zachowywać się wobec obcych osób. Spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej stanowiły realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


17.09.2017 r.

Zachęcamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Woda – temat rzeka: jezioro, potok, rzeka, wodospad, staw, deszcz, a może zwykła kałuża…? Różne oblicza wody w wapienickim krajobrazie”. Organizatorem konkursu jest po raz kolejny Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy. Prace (dowolną ich liczbę) w formie papierowej o wymiarach minimum 220x185 mm (format A5) przyjmuje do 17 października Pan Grzegorz Wójtowicz.15.09.2017 r.

Dzisiaj uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję przekonać się, że wybory do Samorządu Uczniowskiego są świętem demokracji. Wybory odbyły się zgodnie z prawem i czterema podstawowymi zasadami. Były: bezpośrednie (uczniowie mogli poczuć powagę chwili), tajne (uczniowie wybierali obiektywnie), równe (uczniowie mieli takie same prawa) i powszechne (społeczność uczniowska stanowiła jedność i każdy mógł podjąć z pełną świadomością ważną decyzję). Najpierw w szkolnej auli odbyły się prezentacje kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Opowiedzieli oni o swoich zainteresowaniach oraz pomysłach, które mają zamiar wprowadzić w Naszej Szkole. Prawie wszystkie propozycje spotkały się wielkim entuzjazmem widowni. Potem rozpoczęło się głosowanie, w wyniku którego Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Julia Nowy z 7a, natomiast funkcję Zastępcy powierzono Aleksandrze Kulawiak z 5d. Serdecznie gratulujemy! Przypominamy, że opiekunem Samorządu Szkolnego jest Pani Monika Korowaj.


08.09.2017 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego! Chcesz pracować w Samorządzie Uczniowskim? A może marzysz, by zostać jego Przewodniczącym? Jesteś osobą kreatywną i pomysłową ? Masz poczucie humoru i motywację do działania? Zgłoś swoją kandydaturę i weź udział w wyborach. Napisz krótki program wyborczy, który zaprezentujesz przed społecznością szkolną 15 września. Pamiętaj, tylko od Ciebie zależy atrakcyjność inicjatyw podejmowanych w Naszej Szkole. Opisz jedynie takie pomysły, które jesteś w stanie zrealizować, np. propozycje zabaw podczas szkolnych dyskotek, mikołajki, walentynki czy Piknik Edukacyjny. Programy wyborcze należy dostarczyć opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – Pani Monice Korowaj – najpóźniej do 14 września.


07.09.2017 r.

Podajemy najważniejsze informacje dotyczące obiadów. Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od 11.09.2017 r. W skład ww. obiadów wchodzi zupa, II danie i kompot. Posiłki sprzedawane będą wyłącznie w ww. zestawach, nie ma możliwości wykupienia samego II dania lub samej zupy. Zapisy będą przyjmowane do 5-ego dnia każdego miesiąca w stołówce szkolnej. Cena obiadu wynosi 8,00 zł (x liczba dni nauki szkolnej w miesiącu). Opłat za obiady można dokonywać osobiście w stołówce lub przelewem bankowym na konto do 10-ego dnia każdego miesiąca. Menu obiadowe na dany tydzień będzie dostępne przy wejściu do szkoły oraz na stronie www.dorys.pl. Szczegóły opublikowaliśmy w zakładce „obiady”.


06.09.2017 r.

Przed nami nowy rok szkolny 2017/2018! Mamy nadzieję, że jesteście wypoczęci i pełni zapału do nauki! W wakacje w Naszej Szkole nastąpiły bardzo pozytywne zmiany! Nowością jest to, że dysponujemy teraz dwoma budynkami. Budynek A to dotychczasowy gmach SP 32 (ul. Cieszyńska 393). Natomiast budynek B to dotychczasowa siedziba Gimnazjum nr 15 (ul. Cieszyńska 385). W tym pierwszym uczą się oddziały 1-5, w drugim natomiast – oddziały 6-7 oraz oddziały gimnazjalne. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Alicji Procner w budynku A gruntownie wyremontowano szkolną bibliotekę, na korytarzu wymieniono poręcze na bezpieczniejsze i estetyczniejsze, w auli zamontowano nowe drzwi, odnowiono podłogę w pracowni komputerowej i stworzono dodatkową  toaletę przy sali gimnastycznej. Ponadto dostosowano jedną salę, toalety oraz szatnię do potrzeb przedszkolaków, których jeden oddział będzie się mieścił w Naszej Szkole. W salach pojawiły się także nowe, praktyczne kosze na śmieci z podziałem na frakcję suchą i mokrą. W budynku B wydzielone zostały dwie nowe sale lekcyjne. Z pewnością te zmiany wpłyną pozytywnie na komfort nauki i pracy.


04.09.2017 r.

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018! Na uroczystą akademię przybyli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. W budynku A dzieci z klas II-V obejrzały ciekawy film złożony w wakacyjnych zdjęć uczniów Naszej Szkoły oraz prezentację dotyczącą rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie ciepło zostali przyjęci nasi pierwszoklasiści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją. Złożyli oni przysięgę i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Obejrzeli ponadto prezentację przedstawiającą najważniejsze informacje o szkole. W budynku B na uczniów czekała część artystyczna, której narracja przepleciona została pieśniami. Uczniom SP 32 w Bielsku-Białej życzymy samych sukcesów, ich rodzicom - jak najwięcej radości ze swoich pociech, a nauczycielom - cierpliwości i powodzenia w nowym roku szkolnym! Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie prezentujemy w naszej fotogalerii.