archiwum aktualności23.03.2019 r.

UCZENNICE SP 32 NAJLEPSZE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE!

Jedna znakomita wiadomość goni kolejną! Oto następna z nich! W IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej, Paulina Panek zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas 3-5, a Wiktoria Hutyra – I miejsce w kategorii uczniów klas 6-8. Jury oceniało walory głosowe, interpretację repertuaru, muzykalność i poczucie rytmu, dykcję i poprawność językową, dobór stroju do charakteru utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnym sukcesów!


22.03.2019 r.

32 UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY 
LAUREATAMI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU!

Ogłoszono wyniki XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”. W rywalizacji udział wzięło kilka tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Wśród laureatów znalazło się aż 31 uczniów Naszej Szkoły! Gratulujemy! Poniżej prezentujemy szczegóły rywalizacji! Uczniowie przygotowani przez Pana Grzegorza Wójtowicza: Klaudia Michoń – II miejsce w kat. poezja/proza, Aleksandra Kulawiak – II miejsce w kat. poezja/proza, Natalia Winek – wyróżnienie w kat. poezja/proza, Robert Panek– wyróżnienie w kat. poezja/proza, Oliwia Rzyman – III miejsce w kat. fotografia, Jennifer Bacelli – wyróżnienie w kat. fotografia, Magdalena Mazgaj – wyróżnienie w kat. fotografia, Nikola Kuryłowicz – wyróżnienie w kat. fotografia. Uczniowie przygotowani przez Panią Bronisławę Byrdy: Laura Jurek – wyróżnienie w kat. rysunek/malarstwo, Piotr Kubica – wyróżnienie w kat. rysunek/malarstwo, Kinga Pałucha – II miejsce w kat. formy przestrzenne. Uczniowie przygotowani przez Panią Alicję Wątor: Kacper Karpio – wyróżnienie w kat. rysunek/malarstwo, Patrycja Kogut – wyróżnienie w kat. rysunek/malarstwo, Wiktoria Jurek – wyróżnienie w kat. rysunek/malarstwo. Uczniowie przygotowani przez Panią Beatę Dudek: Laura Jurek – III miejsce w kat. kolaż/wyklejanka, Miłosz Polański – wyróżnienie w kat. kolaż/wyklejanka. Uczniowie przygotowani przez Panią Jolantę Telec: Aleksander Telec – II miejsce w kat. formy przestrzenne, Malwina Pawlusiak – III miejsce w kat. formy przestrzenne. Uczniowie przygotowani przez Panią Małgorzatę Józefowicz: Kinga Czyż – Nagroda Dyrektora, Kinga Czyż – I miejsce w kat. kolaż/wyklejanka. Uczniowie przygotowani przez Panią Magdalenę Hanus: Natalia Trębacz – wyróżnienie w kat. kolaż/wyklejanka, Magdalena Grzesiowska – I miejsce  w kat. nicią malowane. Uczniowie przygotowani przez Panią Joannę Krehut: Julia Ślusarczyk, Justyna Taratuta – Nagroda Specjalna. Uczniowie przygotowani przez Panią Sabinę Bysko: Jonatan Czyż – wyróżnienie w kat. mama, tata i ja. Uczniowie przygotowani przez Panią Łucję Dendys: Milena Kołacz – III miejsce w kat. rysunek/malarstwo, Maja Zdrowak - III miejsce w kat. formy przestrzenne. Uczniowie przygotowani przez Panią Renatę Małysz: Alicja Telec – II miejsce  w kat. formy przestrzenne. Uczniowie przygotowani przez Panią Mariolę Plazę-Panewkę: Olaf Białożyt – III miejsce w kat. makieta. Uczniowie przygotowani przez Panią Magdalenę Zuziak: Julia Nowy – I miejsce w kat. poezja/proza. Uczniowie przygotowani przez Panią Iwonę Nowak: Karina Zdrowak – I miejsce w kat. fotografia. Uczniowie przygotowani przez Panią Izabelę Gulis: Olga Zając – II miejsce w kat. poezja/proza.


21.03.2019 r.

PEWNY AWANS NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW!

Kolejne zwycięstwa sportowych reprezentantów SP 32 – tym razem szczypiornistów! W dniach 7 i 15 marca w Naszej Szkole rozegrane zostały mecze II i III etapu rozgrywek piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego obie drużyny z dużą przewagą nad innymi szkołami wygrały wszystkie mecze. Dziewczęta zwyciężyły z SP 13 (18:3), a chłopcy w meczach przeciwko SP 28 (17:3) i z ZS K.T.K. (13:5). Tym samym obie reprezentacje Naszej Szkoły awansowały do finałów miasta w piłce ręcznej i 27 marca będą walczyły o pierwsze miejsca w Bielsku-Białej. Gratulujemy i kibicujemy Naszym dalej!


20.03.2019 r.

MUZYCZNE SUKCESY NASZYCH WOKALISTÓW!

Z radością informujemy, że w VI Festiwalu Słowa „Razem w chmurach poezji” (organizator – Dom Kultury w Lipniku, Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Bielsku-Białej) Wiktoria Hutyra zdobyła wyróżnienie w kategorii solistów, natomiast zespół w składzie: Wiktoria Hutyra, Oliwia Witczak, Simona Wójcik, Paulina Kuś oraz Jakub Hornik zajął II miejsce w kategorii zespołów! Na lipnickiej scenie zmierzyło się ponad 90 uczestników w trzech kategoriach: Mistrz pięknego czytania, Konkurs recytatorski i wywiedzione ze słowa oraz Piosenka artystyczna. Jury w składzie: Natalia Firlej, Karolina Czapla oraz Marta Gzowska-Sawicka przyznało ponad 40 nagród. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.


19.03.2019 r.

FRANEK - WIELOKROTNYM LAUREATEM WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH!

Informujemy o niewiarygodnym sukcesie ucznia Naszej Szkoły! Franciszek Ślusarczyk został wielokrotnym laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych! W tym roku szkolnym chłopiec startował w trzech konkursach i we wszystkich znalazł się w gronie najlepszych! Uczeń zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego, którego organizatorami byli: Śląski Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Do konkursu ucznia przygotowała Pani Monika Korowaj. Chłopiec został ponadto laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego, którego organizatorami byli: Śląski Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia „WOM” w Katowicach. Do konkursu ucznia przygotowała Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak. Oprócz tego chłopiec został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego, którego organizatorami byli: Śląski Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku. Do konkursu ucznia przygotował Pan Marcelin Makowski. Franek zmagał się z niezwykle trudnymi zadaniami w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Zdobyta wiedza, zainteresowania i pasja ucznia pozwoliły mu znaleźć się wśród zwycięzców. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


18.03.2019 r.

KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW SP 32 W KONKURSACH MIĘDZYSZKOLNYCH!

Prezentujemy kolejną fantastyczną wiadomość dotyczącą sukcesów uczniów Naszej Szkoły. W Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Bielsku-Białej w ramach Festiwalu Nauk Ścisłych Mikołaj Łaciak z klasy 8d zdobył III miejsce (kategoria „matematyka”), Sebastian Kliszcz z 8d - wyróżnienie (kategoria „matematyka”), a Natalia Fiałek z 3GC - III miejsce (kategoria „chemia”). Uczniów do konkursu przygotowały: Pani Edyta Zaczek oraz Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak. Serdecznie gratulujemy!


17.03.2019 r.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY 
NA ŚWIĘCIE LICZBY π

15 marca uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych odwiedzili Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aby wziąć udział w organizowanym tam po raz trzynasty „ŚWIĘCIE LICZBY π”. W Instytucie Chemii studenci i doktoranci tego kierunku przygotowali pokazy, które przekonały młodzież, że chemia może być ciekawa i fascynująca. W pracowni syntezy polimerów można było nie tylko obejrzeć nowoczesny sprzęt, ale także samodzielnie wykonać doświadczenie i zaobserwować jego efekty. Niektórzy z uczniów spróbowali również swoich sił w konkursie „Od Alchemika do Milionera”. W Instytucie Matematyki królowały zagadki logiczne skutecznie zmuszające do wytężania umysłów. Wysiłek się opłacił, bo najlepsi otrzymali słodkie upominki. Dodatkową atrakcją okazała się podróż, ponieważ odbyła się nietypowym środkiem transportu – pociągiem, którym niektórzy jechali pierwszy raz.


16.03.2019 r.

WYNIKI KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

13 marca 2019 r. w Naszej Szkole odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Zgłosiło się do niego 13 uczniów z różnych klas. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy IV-V oraz VI-VIII. Zadaniem uczniów było przygotowanie piosenki  w języku angielskim i zaśpiewanie jej a cappella lub z podkładem muzycznym. Jury w składzie: Pani Dorota Wojdyła-Kondracka, Pani Agnieszka Krywult, Pani Iwona Nowak, Pan Piotr Kuziemka oraz Pani Maria Joniec oceniało poprawną dykcję i wymowę, interpretację i wykonanie utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Uczniowie przygotowali różnorodny repertuar na wysokim poziomie. Niektóre piosenki były naprawdę trudne do wykonania, jednakże uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale! W kategorii klas IV-V pierwsze miejsce zdobyła Paulina Panek z klasy 5a za świetne wykonanie  piosenki „Everything”, drugie miejsce otrzymała Natalia Antosik z kl. 5c za piosenkę „Darkside”, a trzecie miejsce przypadło Lenie Gądkowskiej z kl. 5a za piosenkę „Hallelujah”. W kategorii klas VI-VIII  pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Hutyra z kl. 8a za znakomite wykonanie piosenki „Back to Black”, drugie miejsce zdobyła fascynująca Aleksandra Maciuk z kl. VII b za piosenkę „Panic Room”, a trzecie miejsce otrzymała Irys Kornasiewicz z kl. 6c za piosenkę „The Hanging Tree”. W czasie przerwy Lidia Baszczyńska i Marcelina Suława z kl. 3GA  śpiewaniem umilały widowni czas. Opiekę techniczną sprawował Marcin Krzempek z kl. 3GC. Podczas imprezy kciuki za wszystkich uczestników konkursu trzymał Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz, który był pod ogromnym wrażeniem licznych talentów naszych uczniów. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu byli nauczyciele języka angielskiego: Pani Dorota Wojdyła-Kondracka oraz Pani Agnieszka Krywult. Najciekawsze zdjęcia opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


15.03.2019 r.

O TYM, JAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

12 marca 2019 r. uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w lekcji kulturowej poświęconej patronowi Irlandii – świętemu Patrykowi. Dowiedzieli się oni, kim był święty Patryk, jakie legendy wiążą się z jego osobą, kiedy, gdzie i w jaki sposób obchodzony jest jego dzień oraz jakie symbole kojarzą się z Irlandią. Następnie uczestnicy spotkania, z pomocą starszych koleżanek – uczennic oddziałów gimnazjalnych Naszej Szkoły, przystąpili do wykonywania przygotowanych dla nich zadań. Między innymi wysłuchali piosenki, której tekst mówił o życiu święto Patryka, a melodia była tradycyjną muzyką irlandzką, rozpoznawali słowa usłyszane w piosence, ułożyli puzzle prezentujące symbole irlandzkie. Na zakończenie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w zajęciach. Spotkanie zorganizowały i poprowadziły nauczycielki języka angielskiego - Pani Agnieszka Krywult i Pani Dorota Wojdyła-Kondracka.


14.03.2019 r.

ZA NAMI DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY!

14 marca 2019 roku w Naszej Szkole zorganizowana została uroczystość dla przyszłorocznych pierwszoklasistów, podczas której można było dokładniej poznać działalność SP 32. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.30 w szkolnej auli od wystąpienia Pani Dyrektor Alicji Procner, która przywitała serdecznie wszystkich gości i przybliżyła działalność szkoły. Potem można było obejrzeć interesującą część artystyczną, podczas której swoje talenty zaprezentowali uczniowie. Na scenie wystąpili mali tancerze, wokaliści oraz instrumentaliści. Wszystkie występy zrobiły ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w auli i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Po tej części rodzice wraz z dziećmi mogli udać się do sal lekcyjnych, w których czekały na nich liczne niespodzianki. Nauczyciele przygotowali dla nich symulacje różnych lekcji. Wszyscy zainteresowani mieli do wyboru m.in. zabawy językiem angielskim przy użyciu tablicy interaktywnej, doświadczenia przyrodnicze, zabawy logiczne i matematyczne, zajęcia muzyczne oraz plastyczne, a także „Wesoły tor przeszkód”. Poza tym była to również świetna okazja do zaprezentowania bazy szkoły oraz jej wyposażenia. Koordynatorem działań związanych z uroczystością była Pani Łucja Dendys. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


13.03.2019 r.

CZEGO UCZĄ NAS 
BAJKI DISNEYA?

Dzisiaj w auli budynku B Naszej Szkoły zgromadzili się uczniowie piątych i szóstych klas oraz 3GC, aby wziąć udział w podsumowaniu projektu edukacyjnego „Czego uczą nas bajki Disneya?” przygotowanego przez uczennice oddziałów gimnazjalnych: Justynę Brzeźną, Wiktorię Hutnik, Karolinę Ohirko oraz Angelikę Olkowską. Podczas spotkania wysłuchaliśmy kilku piosenek z bajek Disneya w wykonaniu uczennic, poznaliśmy najważniejsze fakty z życia twórcy Myszki Mickey, a także obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną. Najaktywniejsi widzowie mogli wziąć udział w kwizie i w ten sposób wygrać słodkie nagrody. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy przebój „Mam tę moc”.


01.03.2019 r.

DYSTRYBUTORY WODY NA SZKOLNYCH KORYTARZACH!

Jak z pewnością zauważyliście, zarówno w budynku A, jak i w budynku B Naszej Szkoły na korytarzu w rejonie dyżurki w czasie ferii zainstalowane zostały nowoczesne dystrybutory z wodą pitną dostępną dla wszystkich uczniów i pracowników SP 32. System Waterpoint działa w oparciu o istniejącą sieć wodociągową. Jakość wody uzyskuje się poprzez założone układy filtrujące, dzięki którym woda osiąga wysokie parametry jakościowe. Urządzenia są wyjątkowo estetyczne, wygodne w obsłudze, bezpieczne i przede wszystkim ekologiczne. Zastosowano w nich kompaktowe filtry na bazie węgla aktywnego amerykańskiego koncernu 3M Company (AP2-C405-SG) z atestem PZH.


28.02.2019 r.

POMAGAMY ALANOWI MIKOŁAJCZYKOWI!

Informujemy, że w ostatniej zbiórce pieniężnej zorganizowanej na terenie Naszej Szkoły, w porozumieniu z Fundacją "Iskierka", na rzecz naszego ucznia Alana Mikołajczyka zmagającego się z chorobą nowotworową zebraliśmy 3.612,08 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, serdecznie dziękujemy!27.02.2019 r.

O KSENOFOBII PODCZAS "ABC DOBREGO WYCHOWANIA"

Podczas ostatnich zajęć z wychowawcą w auli budynku B Naszej Szkoły odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich oddziałów klasy 6, 7 i 8 pod opieką swoich wychowawców. Obecni byli również: Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Głównym tematem prelekcji była tym razem ksenofobia – dowiedzieliśmy się, na czym polega ten sposób dyskryminacji, jak się objawia oraz jakie są jego najczęstsze przyczyny. Następnie uczniowie przeprowadzili dwa bardzo interesujące wywiady: jeden z uczniem klasy 8d – Ivanem Dziumą, który przyjechał do nas z Ukrainy, natomiast drugi – z Panem Bożydarem Kamenovem zatrudnionym w Naszej Szkole. Pan Bożydar jest Bułgarem, ale do Polski przyjechał z Hiszpanii. Nasi rozmówcy opowiedzieli nam, co spowodowało, że znaleźli się w naszym kraju, jak się tutaj czują i jakie problemy napotkali w związku ze swoją narodowością. Było to bardzo pouczające doświadczenie. W drugiej części spotkania przypomnieliśmy sobie, czym jest strój odświętny. Te informacje okazały się szczególnie ważne dla najstarszych uczniów Naszej Szkoły, którzy już wkrótce przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Całe spotkanie przygotowała i poprowadziła Pani Bogumiła Szczerbowska.


22.02.2019 r.

UCZEŃ SP 32 ZWYCIĘZCĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO!

Ogłoszono wyniki VII edycji Konkursu Plastycznego „Maska karnawałowa”, którego organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Olszówce. Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii uczniów klas V-VI szkoły podstawowej zajął Jonatan Czyż z SP 32! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.09.02.2019 r.

FERIE ZIMOWE: 9 LUTEGO - 24 LUTEGO

Zaczynamy ferie zimowe! Po ponad pięciu miesiącach wytężonej pracy udajemy się wreszcie na zasłużony wypoczynek. Jesteśmy pewni, że ciekawie zorganizujecie sobie ten wolny czas oraz że pogoda okaże się wkrótce prawdziwie zimowa i będzie można się oddać zimowemu szaleństwu… Pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie, abyście wrócili do szkoły cali i zdrowi – z głową pełną wspomnień! Na naszej stronie opublikowaliśmy materiały Głównego Inspektora Sanitarnego dot. bezpiecznego wypoczynku. Udanych ferii!


08.02.2019 r.

ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ O BEZPIECZNYCH FERIACH

W ostatnią środę (6 lutego) w auli budynku A Naszej Szkoły odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami Straży Miejskiej. Wygłosili oni pogadanki na temat bezpiecznych ferii. Uświadomili dzieciom, jakie sytuacje oraz zachowania mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia w czasie zimowego wypoczynku. Chętnie też odpowiadali na jak zwykle liczne pytania uczestników prelekcji. Była to realizacja kolejnego zadania Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.07.02.2019 r.

II MIEJSCE W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK!

I następna świetna wiadomość! Kolejny raz udowodniliśmy, że w szeregach uczniów SP32 są naprawdę utalentowani wokaliści! Zespół wokalny w składzie: Paulina Kuś, Jakub Hornik, Oliwia Witczak, Aleksandra Maciuk, Simona Wójcik, Julia Nowy, Oskar Banasik - zdobył II miejsce w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kamienica 2019” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 w Bielsku-Białej. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych muzycznych zmaganiach!


06.02.2019 r.

WYRÓŻNIENIE W PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK!

Pragniemy przekazać kolejną znakomitą wiadomość! Zespół wokalny w składzie: Paulina Kuś, Jakub Hornik, Oliwia Witczak, Aleksandra Maciuk, Marta Krzak, Julia Nowy - reprezentujący Naszą Szkołę zdobył wyróżnienie w XIX Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Hałcnowie. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!06.02.2019 r.

NAJSTARSI UCZNIOWIE SP 32 NA FESTIWALU NAUK ŚCISŁYCH

W tym tygodniu klasy: 8a, 8b, 8c, 8d oraz 3GB pod opieką swoich wychowawców udały się do II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej, aby wziąć udział w II edycji Festiwalu Nauk Ścisłych. Dla uczniów organizatorzy przygotowali wiele ciekawych wykładów, warsztatów i doświadczeń, m.in. „Matematyczna opowieść o newtonowskiej teorii grawitacji”, „Matematyka spacerowa”, „Małe struktury do wielkich zadań”, „Nowe standardy smołowania na żywca – czyli słów kilka o paleniu”, „Pierwsza pomoc: RKO osoby dorosłej i użycie AED, RKO dziecka, unieruchomienie na desce” czy „Jak realizować marzenia – wyznaczanie i realizacja celów”. Zajęcia poprowadzili m.in. wykładowcy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Wyższej Szkoły Bankowości, Wyższej Szkoły Informatyki oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.


04.02.2019 r.

POMÓŻMY ALANOWI! ZBIÓRKA NA RZECZ UCZNIA NASZEJ SZKOŁY!

W środę (6 lutego) zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka dla Alana Mikołajczyka – ucznia Naszej Szkoły. We wrześniu 2017 r. u chłopca zdiagnozowano rozległy guz kości biodrowej – mięsak Ewinga. Alan rozpoczął chemioterapię. Okazało się też, że guz dał przerzuty do płuc. Choć nieznany jest koniec leczenia, chłopiec dzielnie walczy z chorobą. Uczniowie będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych skarbonek Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć Alana. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie zbiórki przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego i rehabilitację Alana. Do wsparcia akcji serdecznie zapraszają członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz koordynator zbiórki – Pani Aurelia Woźniak.


03.02.2019 r.

CHŁOPCY - MISTRZAMI, A DZIEWCZĘTA - WICEMISTRZYNIAMI BIELSKA-BIAŁEJ!!!

Całe pierwsze półrocze tego roku szkolnego to ciągłe przygotowania młodzieży do wszelakich zawodów sportowych organizowanych przez MZO w Bielsku-Białej. Nasi uczniowie przygotowują się do nich zarówno w ramach zajęć wf., jak i podczas sportowych zajęć pozalekcyjnych. Od listopada cyklicznie w soboty odbywały się rozgrywki w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Mistrzostw Miasta (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Nasi koszykarze zmagali się z zawodnikami z innych szkół, rozgrywając mecze w trzech etapach, w których zajmowali zawsze pierwsze miejsca w grupach, zakończonych wielkim finałem 26 stycznia. W sumie zostało rozegranych 12 meczów, w większości zwycięskich (tylko 2 mecze przegrane). Wszystkie finałowe drużyny reprezentowały bardzo wysoki i wyrównany  poziom sportowy oraz wielką determinację, aby zdobyć tytuł Mistrza Bielska-Białej. Po bardzo emocjonujących zmaganiach drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając tytuł WICEMISTRZA Bielska-Białej, natomiast drużyna chłopców zajęła I miejsce i stała się tym samym MISTRZEM koszykówki w Bielsku-Białej! Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy tak wielki sukces w koszykówce w historii Naszej Szkoły! Przedstawiamy skład reprezentacji. Dziewczęta: Julia Basiura, Amaliia Lykhotvoryk, Klaudia Marekwica, Wiktoria Przybyła, Oliwia Rzyman, Julia Skotnicka, Natalia Talaga, Kinga Zarzecka, Zuzanna Barańska, Justyna Reiss, Kamila Addonizio, Angelika Olkowska. Chłopcy: Radosław Śpiewak, Fabian Biegun, Krystian Czekierda, Krystian Didyk, Marcin Grzesiowski, Igor Jaske, Krystian Kiszczak, Kamil Korczak, Oliwier Skrudlik, Dawid Szempliński, Mateusz Wytulany, Maciej Dębski, Marcel Czupryński. Drużyny do zawodów przygotowywali: Pan Jakub Chojnacki i Pani Dorota Rybińska. Wyniki poszczególnych spotkań można zobaczyć na szkolnej gazetce sportowej. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników! Życzymy kolejnych wielkich sukcesów!


02.02.2019 r.

SUKCESY UCZNIÓW SP 32 NA ZAWODACH PŁYWACKICH!

W dniu 25 stycznia 2019 r. dwie reprezentacje Naszej Szkoły – pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego oraz Pani Anny Wojtyczki – wzięły udział w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców zorganizowanych przez Miejski Zarząd Oświaty w ramach Igrzysk Młodzieży. SP 32 reprezentowało 20 uczniów z klas 3G i 8. Sztafeta dziewcząt zajęła wysokie 4. miejsce, a sztafeta chłopców – 5. miejsce w Bielsku-Białej. Ważne jest to, że obie drużyny poprawiły swój łączny czas w porównaniu z zeszłym rokiem. Gratulacje!01.02.2019 r.

RADA RODZICÓW PRZY SP 32 
PROSI O WSPARCIE

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Naszej Szkoły. Dziękujemy za okazaną pomoc! Szczegóły znajdą Państwo w zakładce „Rada Rodziców”.31.01.2019 r.

W NASZEJ SZKOLE PRZEPROWADZONE ZOSTAŁY PRÓBNE EGZAMINY

W mijającym tygodniu w Naszej Szkole najstarsze roczniki uczniów przystąpiły do próbnych egzaminów. Ósmoklasiści zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego, natomiast uczniowie trzeciej klasy gimnazjum – z egzaminem z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego nowożytnego na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Wydarzenie służyło zdiagnozowaniu poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, ale także przećwiczeniu kodowania prac, przenoszenia odpowiedzi na kartę oraz odpowiedniego zaplanowania pracy w czasie. Właściwe egzaminy w kwietniu, ale już teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


30.01.2019 r.

NASI SIATKARZE NAJLEPSI W GRUPIE!

Styczeń to także okres, kiedy w Naszej Szkole odbyły się zawody w siatkówce dziewcząt i chłopców w ramach tzw. Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ten sposób SP 32 jest współorganizatorem Mistrzostw Miasta w grach drużynowych. Drużyna dziewcząt tym razem miała mniej szczęścia i nie udało jej się awansować do kolejnego etapu, natomiast drużyna chłopców w wielkim stylu wygrała wszystkie mecze przeciwko innym szkołom, zdobywając najwyższe miejsce w grupie i gwarantując sobie w ten sposób awans do kolejnego etapu! Opiekunem obu drużyn był Pan Jakub Chojnacki. Trzymamy kciuki za zwycięstwa w następnych etapach.


29.01.2019 r.

AWANS SZCZYPIORNISTÓW Z NASZEJ SZKOŁY!

W styczniu w Naszej Szkole odbyły się mecze piłki ręcznej w ramach Mistrzostw Miasta szkół podstawowych. Były to zawody na poziomie pierwszego etapu rozgrywek. Naszą Szkołę pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt (25 uczniów z różnych klas 3G i 8 - głównie z klasy 3GS). W sumie w trakcie dwóch dni (7 i 10 stycznia) zostało rozegranych 5 meczów. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt wysoko pokonały wszystkich swoich rywali, wskutek czego zajęły pierwsze miejsca w grupach i zagwarantowały sobie awans do następnego etapu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


25.01.2019 r.

PO RAZ KOLEJNY 
POMAGAMY HIPOLITOWI!

Nasza Szkoła kolejny rok z rzędu podjęła współpracę z Fundacją „Dzieci Afryki”. Celem tej współpracy jest wsparcie finansowe uczniów Szkoły Muzycznej w Bouar (Republika Środkowoafrykańska), a szczególnie chłopca o imieniu Hipolit. Raz w miesiącu przeprowadzane są zbiórki na terenie Naszej Szkoły - wolontariusze wchodzą do wszystkich sal lekcyjnych w obu budynkach. Najbliższa zbiórka przeprowadzona zostanie w piątek (25 stycznia). Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej akcji! Jej koordynatorem jest Pani Dorota Wojdyła-Kondracka.


14.01.2019 r.

ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS RECYTATORSKI "ŚWIAT FANTAZJI"!

W piątek (11 stycznia) odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Świat fantazji”. Uczniowie klas 1-3 recytowali wiersze swoich ulubionych poetów. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, zgromadzeni goście nagradzali występy dzieci gromkimi brawami. Wśród uczniów pierwszych klas I miejsce zajęła Kinga Pałucha (1c), II miejsce – Karolina Siręga (1d), III miejsce – Michał Zacharek (1b). Wśród uczniów drugich klas I miejsce zajęła Daria Narewska (2b), II miejsce – Julia Ostrowska (2 c), III miejsce – Vladyslava Tolmachowa (2d). Wśród uczniów trzecich klas I miejsce zajęła Malwina Pawlusiak (3b), II miejsce – Hanna Kapała (3a), III miejsce – Zofia Pięta (3a). Specjalne wyróżnienie za recytację najdłuższego wiersza otrzymała Milena Konicka (1a). Konkurs zorganizowały i prowadziły Panie Małgorzata Różewicz-Dubiel i Łucja Dendys. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, które wręczyła obecna na konkursie Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz zdrowe słodycze. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.


12.01.2019 r.

NAJNOWSZY NUMER CZASOPISMA 
"ECHO SZKOŁY"!

Oddajemy w Wasze ręce drugi już w tym roku szkolnym numer naszego czasopisma „Echo Szkoły”. Tematem przewodnim aktualnego wydania gazety uczyniliśmy Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panem Wicedyrektorem Grzegorzem Wójtowiczem. Ponadto publikujemy wiele sprawozdań z imprez i uroczystości szkolnych. Oprócz tego – spora dawka rozrywki, ale też informacje, dzięki którym wzbogacicie swoją wiedzę i rozwiniecie własne zainteresowania. Na naszych łamach znajdziecie także kolejną porcję wierszy autorstwa uczniów. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego dwumiesięcznika! Wystarczy kliknąć TUTAJ.


11.01.2019 r.

KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU "ABC DOBREGO WYCHOWANIA" 

W ostatnią środę w auli budynku A zorganizowane zostały kolejne spotkania z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Apel dla klas 1-3 przygotowała Pani Marcelina Piechota wraz z dziećmi z 1b, natomiast apel dla klas 4-5 zorganizowała Pani Anna Sądej z uczniami klasy 4c. Tym razem tematem prelekcji była kultura posiłków. Dowiedzieliśmy się, jak odpowiednio zachować się przy stole, jak właściwie ułożyć sztućce i co z nimi zrobić po obiedzie, a także gdzie powinna spocząć serwetka. Rozmawialiśmy również o tym, dlaczego tak ważne jest wspólne spożywanie posiłków. Obejrzeliśmy ponadto kilka scenek doskonale obrazujących kłopotliwe sytuacje, jakie mogą nas spotkać przy stole. Całość dopełnił ciekawy film oraz prezentacja multimedialna. Wiedza, którą utrwalili uczniowie, z pewnością przyda im się na co dzień. Podczas spotkań obecni byli również: Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.


09.01.2019 r.

ZA NAMI 
KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO!

Nadeszła chwila, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie klas starszych oraz oddziałów gimnazjalnych. Dzisiaj w szkolnych aulach odbyły się dyskoteki karnawałowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Moniki Korowaj. Klasy 4-5 bawiły się w budynku A, natomiast klasy 6-3G - w budynku B. Na początku – co stało się już tradycją – uczniowie zapoznani zastali z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zabawy. Potem z głośników rozbrzmiała muzyka i można było się oddać radosnym pląsom. Organizatorzy dyskoteki przygotowali liczne muzyczne i taneczne niespodzianki. Nie zabrakło też balonów, kolorowych świateł, konfetti i wspólnych układów choreograficznych. Ta zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci. Najciekawsze zdjęcia jak zwykle opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


06.01.2019 r.

ZAPRASZAMY NA DYSKOTEKĘ KARNAWAŁOWĄ!

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas 4, 5, 6, 7, 8 i 3G na dyskotekę karnawałową! Ten niezwykły wieczór, pełen niespodzianek, połączony z muzyką i tańcem miło będzie spędzić w gronie kolegów i koleżanek! Dyskoteka odbędzie się 9 stycznia 2019 r. (środa) w godz. 16.30-18.30 w auli budynku A – dla klas 4 i 5 (mile widziane maski i stroje karnawałowe, ale nie są one obowiązkowe) oraz w auli budynku B – dla klas 6, 7, 8 i 3G. W poniedziałek od wychowawców uczniowie otrzymają bilety wstępu – zgody rodziców na udział w zabawie. Podpisane zgody przyniesione na zabawę są warunkiem, by wziąć udział w dyskotece. Uwaga! Obowiązuje obuwie zamienne!


02.01.2019 r.

ROZSTRZYGNIĘTO 
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O AIDS!

W grudniu odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS. Był on skierowany do uczniów klas 7, 8 i 3 gimnazjum. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Test sprawdzający wiedzę na temat profilaktyki i leczenia AIDS składał się z 28 pytań zamkniętych. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 30 minut. I miejsce zajął Patryk Pisarek (3GB), na II miejscu znalazła się Maja Machnio (8a), natomiast III miejsce przypadło ex aequo: Urszuli Klimczak (8a), Dawidowi Łaciakowi (3GA) oraz Emilii Bogacz (3GA). Serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowały Pani Maria Joniec i Pani Katarzyna Przybył.


21.12.2018 r.
SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE!

Już niebawem święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji życzymy wszystkim Przyjaciołom Naszej Szkoły, by były one pełne radości, spokoju i wytchnienia. Życzymy nieustającego zdrowia, odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w nowym roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.21.12.2018 r.

KOLĘDOWANIE I KLASOWE WIGILIJKI

 21 grudnia w szkolnych aulach (budynek A i B) tradycyjnie odbyło się wspólne kolędowanie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia Pani Wicedyrektor Jolancie Olejak-Bogaczyk oraz Panu Wicedyrektorowi Grzegorzowi Wójtowiczowi, którzy odwzajemnili świąteczne życzenia. W salach lekcyjnych uczniowie pod opieką swoich wychowawców urządzili klasowe wigilijki. Było dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pastorałek. Dzieci rozmawiały o bożonarodzeniowych zwyczajach, niekiedy wręczały sobie prezenty. Szkolne korytarze i sale przyozdobione zostały świątecznymi motywami.


20.12.2018 r.

PIĘKNE GRECKIE MASKI AUTORSTWA PIĄTOKLASISTÓW!

Uczniowie klasy 5a i 5b na lekcji historii, omawiając temat poświęcony teatrowi antycznej Grecji, zainteresowali się wyglądem i rolą masek, które były podstawowym elementem stroju starożytnego greckiego aktora. Dzięki temu rekwizytowi możliwe było odgrywanie wielu ról przez jedną osobę. Używane maski miały oznaczać przede wszystkim nastrój danego aktora. Zdjęcia prac uczniów można obejrzeć TUTAJ.20.12.2018 r.

STRAŻ MIEJSKA OSTRZEGA PRZED MATERIAŁAMI PIROTECHNICZNYMI!

Wczoraj oraz dzisiaj w auli budynku A Naszej Szkoły odbyły się spotkania uczniów klas I-V z przedstawicielami Straży Miejskiej - Panią Bożeną Jandurą oraz Panem Mirosławem Mroźnym. Wygłoszona została prelekcja pt. „Bezpieczeństwo a materiały pirotechniczne” – w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym. Spotkania urozmaiciła ciekawa prezentacja multimedialna. Dzieci dowiedziały się, jak dzielimy materiały pirotechniczne, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ich używania oraz kto i w jakim terminie może w ogóle z nich korzystać. Dzieci – zainteresowane tematem – zadawały mnóstwo ciekawych pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Było to kolejne zadanie Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły. 


19.12.2018 r.

ŚWIĄTECZNE "ABC DOBREGO WYCHOWANIA"

Podczas ostatnich zajęć z wychowawcą w szkolnej auli budynku B odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Tym razem rozmawialiśmy o zasadach zachowania się przy stole, wybierania stroju dostosowanego do rangi uroczystości, składania sobie życzeń, wręczania oraz przyjmowania prezentów - a wszystko to z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ponieważ w najbliższym czasie właśnie takie sytuacje będą częste i mogą sprawić nam nie lada kłopot. Pani Bogumiła Szczerbowska, która zorganizowała i poprowadziła apel, z pomocą uczniów zaprezentowała ciekawe filmy instruktażowe, scenki z udziałem publiczności, był również czas na szybki kurs finezyjnego składania serwetek. Bogatsi o tę wiedzę udamy się już wkrótce na zimową przerwę świąteczną. Z pewnością wykorzystamy te umiejętności podczas spotkań z rodziną oraz znajomymi.


16.12.2018 r.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

12 grudnia w auli budynku A Naszej Szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z autorem książek dla dzieci Panem Waldemarem Cichoniem. Napisał on między innymi serię książek o przygodach niezwykłego kota o imieniu Cukierek. Pierwsza z serii książka pt. „Cukierku, ty łobuzie!” została wpisana na listę lektur szkolnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pisarza o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem i ze zdumieniem usłyszały, że kot Cukierek... istnieje naprawdę i jest członkiem rodziny pisarza. A opisane w książkach jego zwariowane przygody są prawdziwe. Wysłuchały też czytanego przez Pana Cichonia jednego rozdziału 8. części serii pt. „Dasz radę, Cukierku!”. Uczniowie poznali też tytuły innych książek napisanych przez gościa spotkania: „Skrzat”, „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj” oraz „Tam kaj rodzom się djamynty” – zbiór opowiadań napisanych po polsku i po śląsku o wielkich ludziach i niezwykłych wydarzeniach z historii Górnego Śląska. Po wielu pytaniach zadanych przez dzieci pisarzowi nastąpiła najmilsza część spotkania – podpisywanie przez autora imiennymi dedykacjami książek zakupionych przez chętne dzieci. Więcej informacji o autorze i jego książkach można znaleźć na stronie www.waldemarcichon.pl. Książki o kocie Cukierku będą dostępne w bibliotece po przerwie świątecznej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Renatę Pysz.


14.12.2018 r.

POZNALIŚMY LAUREATÓW KONKURSU 
"ŚWIAT SŁOWEM MALOWANY"!

W piątkowy wieczór w Naszej Szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Świat słowem malowany”. Poziom był naprawdę wyrównany, dlatego jury miało twardy orzech do zgryzienia. I miejsce zajęła Zofia Stekla (4e). II miejsce ex aequo przypadło Lenie Gądkowskiej (5a) oraz Maksymilianowi Dziedzicowi (5a). Na III miejscu – również ex aequo – znaleźli się: Maria Świętochowska (4e) oraz Antoni Słonka (5b). Konkurs zorganizowała i poprowadziła Pani Anna Reglińska-Suchy. Podczas uroczystości obecny był również Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Na wszystkich uczestników konkursu czekały przepyszne słodycze. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji! Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć w naszej fotogalerii.


12.12.2018 r.

SPOTKANIE ÓSMOKLASISTÓW ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

W ostatnią środę (12 grudnia) wszystkie oddziały ósmej klasy spotkały się z Panem Mirosławem Mroźnym – przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem prelekcji był problem alkoholizmu wśród młodzieży. Nasz gość – przy pomocy prezentacji multimedialnej – przedstawił uczniom przyczyny picia alkoholu przez młodzież, sygnały ostrzegawcze, na które należy zwrócić szczególną uwagę, skutki spożywania alkoholu – w tym jego działanie na organizm dziecka, fazy uzależniania oraz konsekwencje prawne picia alkoholu przez nieletnich. Po części teoretycznej uczniowie mogli sami się przekonać, jak postrzega świat osoba pod wpływem alkoholu. Po założeniu specjalnych gogli można było sprawdzić, jak zmienia się percepcja, jak wydłużają się reakcje człowieka oraz jak trudno utrzymać równowagę. Z pozoru proste czynności, takie jak chodzenie po linii czy podanie drugiej osobie ręki, okazywały się o wiele trudniejsze, a niekiedy niemożliwe do wykonania. Spotkanie działało na wyobraźnię i uzmysłowiło uczniom negatywne skutki spożywania alkoholu.


07.12.2018 r.

UCZNIOWIE SP 32
- LAUREATAMI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO!

6 grudnia w siedzibie Rady Osiedla Wapienica odbyło się podsumowanie oraz ogłoszenie wyników VII Konkursu Fotograficznego pt. „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie Naszej Szkoły. I tak zdjęcie Klaudii Michoń zwyciężyło w kategorii „e-FOTO” i tym samym zdobyło Grand Prix całego konkursu. Ponadto II miejsce zajął Franciszek Ślusarczyk, III miejsce przyznano Magdalenie Mazgaj, wyróżniono ponadto prace Kingi Czyż oraz Jonatana Czyża. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz kalendarze zawierające nagrodzone zdjęcia. Tego wieczoru można było również obejrzeć pokonkursową wystawę prac fotograficznych. Szkolnym koordynatorem konkursu był Pan Grzegorz Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!


06.12.2018 r.

KINO MIKOŁAJKOWE W NASZEJ SZKOLE!

W czwartek (6 grudnia) w Naszej Szkole zorganizowane zostało Kino Mikołajkowe. Uczniowie starszych klas udali się do auli, gdzie na wielkim ekranie wyświetlony został bardzo ciekawy film. Aby oglądanie było jeszcze przyjemniejsze, widzowie przynieśli ze sobą koce, poduchy, zadbali także o mikołajkowe czapeczki, siwe brody lub różki renifera, co z pewnością podkreśliło towarzyszący wszystkim tego dnia wesoły nastrój! Każdy uczeń otrzymał ponadto słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Dziękujemy!


05.12.2018 r.

WSPIERAMY HOSPICJUM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W BIELSKU-BIAŁEJ

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie Otwarte Serce, którego celem jest wsparcie Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej niosącego ciągłą pomoc chorym na ciężkie, a często nieuleczalne choroby. Aby utrzymać placówkę w dobrej kondycji, by mogła nieść pomoc na wysokim poziomie, niezbędne jest zapewnienie odpowiednich środków finansowych i materialnych. W związku z tym zachęcamy Państwa do wsparcia tego przedsięwzięcia. Zgodnie z wymaganiami Projektu Otwarte Serce dary rzeczowe muszą być rzeczami nowymi, tj. nieużywanymi. Mogą Państwo wesprzeć akcję przez ofiarowanie pościeli, poduszek, ręczników papierowych, chusteczek wilgotnych, pianek dla chorych leżących, pampersów, środków czystości. Dary zbierane są do pojemników znajdujących się na parterze budynków A oraz B do dnia 19 grudnia. Koordynatorem akcji jest Pani Magdalena Hanus.


04.12.2018 r.

KINGA CZYŻ LAUREATKĄ 
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!

Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Smog nas zje – dbajmy o czyste powietrze”, którego organizatorem była Fundacja Ekologiczna – Wychowanie i Sztuka „Elementarz” w ramach realizacji zadania publicznego „Smog nas zje – edukacyjna bajka muzyczna dla dzieci” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. Adresowany był on do przedszkoli i szkół podstawowych – kl. 1-3 z terenu województwa śląskiego. Celem rywalizacji było przekazanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza pochodzącego z tzw. niskiej emisji oraz o jego negatywnych skutkach dla środowiska i dzieci, jak również kształtowanie świadomości ekologicznej, postaw proekologicznych, propagowanie działań ograniczających powstawanie smogu. Do udziału w konkursie można było zgłosić tylko jedną pracę – SP 32 reprezentowała praca plastyczna wykonana przez uczennicę klasy 2d – Kingę Czyż pod opieką Pani Małgorzaty Józefowicz. Nasza Szkoła znalazła się w ścisłym gronie laureatów – wśród osiemnastu najlepszych szkół i przedszkoli z całego województwa śląskiego. Otrzymaliśmy bardzo cenną nagrodę – teatrzyk o wartości 500 zł – z pewnością do wykorzystania w pracy każdego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.


01.12.2018 r.

ZA NAMI "LEGENDARNE"
 IV WIECZORNE CZYTANIE

W ostatni piątek (30 listopada) już po raz czwarty w Naszej Szkole odbyło się „Wieczorne Czytanie”. Miało ono na celu popularyzację książek i czytelnictwa oraz pokazanie biblioteki jako niezwykłego miejsca, w którym można ciekawie spędzić czas. Tym razem, ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, był to wieczór legend. Na każdym kroku można było zatem spotkać księżniczki, smoki, rycerzy… Pojawił się nawet sam Piast Kołodziej. Uczniowie i nauczyciele zebrali się o godzinie 18.00 w auli budynku A. Tam zostali zapoznani z planem wieczoru, a następnie - jako wprowadzenie do tematu spotkania - obejrzeli krótką prezentację o drodze Polski do suwerenności. Następnie podzieleni na grupy udali się do sal, w których czekały na nich wspaniałe atrakcje. Oprócz czytania, uczniowie wykonywali plakaty, rozwiązywali krzyżówki i kwizy multimedialne, próbowali się wydostać z „Pokoju Zagadek”, tańczyli, wyklejali, korzystali ze słowników, układali puzzle, brali udział w zabawach integracyjnych – a wszystko tematycznie związane było właśnie z legendami. Poszczególne grupy zmagały się także z zadaniami, które czekały na nich w szkolnej bibliotece. Wymagały one nie lada sprytu, spostrzegawczości oraz szerokiej wiedzy. W przerwie na posiłek serwowana była pyszna malinowa herbatka. Na koniec ponownie spotkaliśmy się w auli, by podsumować uroczystość, wymienić się wrażeniami oraz zaprezentować wykonane prace plastyczne. Najstarsza grupa wystawiła dla swoich młodszych kolegów spektakl kukiełkowy na podstawie legendy przeczytanej tego wieczoru. Ostatni uczestnicy opuścili szkołę po 21.00. Duże zainteresowanie dzieci wszystkimi atrakcjami oraz wypieki na ich buziach podczas wieczoru czytelniczego były nagrodą dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Tradycyjnie każdy uczestnik imprezy mógł ponadto wyrazić swoją opinię na temat wieczoru, wrzucając kolorową nakrętkę do pojemnika oznaczonego odpowiednią „minką”. Niezmiernie cieszy nas fakt, że pojemnik z uśmiechem kolejny raz wypełnił się po brzegi, co oznacza, że uczniom bardzo podobało się nasze spotkanie. W wieczornych zajęciach czytelniczych uczniom towarzyszyli również: Pani Dyrektor Alicja Procner, Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Koordynatorem spotkania był nauczyciel bibliotekarz – Pani Renata Pysz. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w naszej fotogalerii.


29.11.2018 r.

UCZNIOWIE SP 32 ROZKODOWYWALI FRAKTALE!

Fraktal brzmi zagadkowo, ale już nie dla uczniów Naszej Szkoły, którzy 29 listopada wzięli udział w warsztatach matematycznych organizowanych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej. Podczas zajęć młodzież wspólnie z opiekunami zbudowała „żywy” fraktal – Trójkąt Sierpińskiego zakodowany za pomocą trzech liter: L, R, U.  Ponadto każdy nauczył się kodować i rozkodować ten fraktal. Spotkanie wzbogaciły prezentacje ciekawych faktów z historii matematyki i liczne przykłady fraktali występujących w przyrodzie, a także praktycznie wykorzystywanych w nowoczesnych technologiach. Podobne działanie, jednak na znacznie szerszą skalę, zrealizowane zostanie 12 kwietnia 2019 r. w Krakowie na Błoniach. Inicjatywa będzie polegała na układaniu fraktala jakim jest Trójkąt Sierpińskiego. Utworzą go osoby, którzy staną tak względem siebie, że z góry będzie widoczny kształt fraktala. Na Błoniach planuje się ułożenie ósmego etapu konstrukcji Trójkąta Sierpińskiego, w którym będzie uczestniczyło 38 = 6561 osób.


28.11.2018 r.

ZA NAMI DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA!

Dzisiaj w Naszej Szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Klasy IV-VI bawiły się w auli budynku A, natomiast klasy VII, VIII oraz oddziały gimnazjalne - w auli budynku B. Czas zabawy i tańca minął szybko, ale pozostały wspomnienia i zabawne zdjęcia… Nad głowami tańczących latały samoloty z przepowiedniami. Niektórzy otrzymają większe kieszonkowe, inni będą szczęśliwymi posiadaczami słodkiego szczeniaka, a jeszcze inni wystąpią w programie Top Model! W tym samym czasie w tajemniczej komnacie przepowiadano przyszłość przy pomocy kart i szklanej kuli. Kto trafił do tego pokoju, dowiedział się, jak długo będzie żył, ile będzie posiadał cudownego potomstwa lub że wyjedzie za granicę i będzie pracować w restauracji jako kelner. Uczniowie wspólnie zatańczyli „chocolate" i „taniec belgijski”. Chciałoby się więcej, ale niestety wieczór dobiegł końca. Najciekawsze zdjęcia z dyskoteki opublikowaliśmy jak zwykle w naszej fotogalerii.


28.11.2018 r.

PIERWSZOKLASIŚCI ŚWIĘTOWALI DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Nie obejdzie się bez misia” – tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. W ostatni piątek (23 listopada) obchodziliśmy w Naszej Szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie klasy pierwsze spotkały się w jednej z sal, aby wspólnie celebrować to wspaniałe święto. W tym dniu każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia. Wspólnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację przedstawiającą historię powstania maskotki. Przywołaliśmy bohaterów bajek i książek, których główną postacią jest miś. Wszystkim pierwszoklasistom niezwykle spodobał się miś Uszatek, Coralgol, a także Paddington i Kubuś Puchatek. Jak przystało na prawdziwe urodziny wszyscy uczniowie odśpiewali sto lat, tuląc się do swoich maskotek. Na zakończenie obejrzeliśmy wspólnie bajkę, której głównym bohaterem był miś Uszatek. Imprezę przygotowała Pani Marcelina Piechota.


27.11.2018 r.

IV MIEJSCE UCZNIÓW SP 32 
W MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH!

23 listopada 2018 r. w V LO w Bielsku-Białej odbyły się Międzynarodowe Zawody Matematyczno-Fizyczne Nàboj Junior. Ich celem było pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki i fizyki. Náboj Junior odbywał się równocześnie w Białymstoku, Łodzi, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji. W Bielsku-Białej do zawodów przystąpiło aż 14 drużyn. Naszą Szkołę reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Małgorzata Grzanka (8c), Wojciech Piwocha (8a), Bartosz Budzyn (8b) oraz Franciszek Ślusarczyk (8b). Drogą do sukcesu okazały się umiejętności uczniów, ich twórczość i pomysłowość oraz efektywna współpraca całej drużyny, która w rezultacie zajęła wysokie IV miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała Pani Monika Korowaj.


26.11.2018 r.

WIZYTA UCZNIÓW W BYŁYM OBOZIE AUSCHWITZ-BIRKENAU

19.11.2018 r. odbyła się żywa lekcja historii. Klasy VIII oraz III gimnazjalne udały się do miejsca pamięci i martyrologii Auschwitz-Birkenau. Pomimo zimnego poranka uczniowie wraz z opiekunami zebrali się bardzo wczesną porą, aby rozpocząć przejście przez teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Odwiedzając poszczególne bloki obozu, obserwowaliśmy nieludzkie warunki, w jakich przebywali więźniowie przywiezieni transportami z wielu miejsc Europy. Mogliśmy obejrzeć zrabowane im przedmioty, które ze sobą zabrali. Oprócz zwykłych rzeczy jak garnki, ubrania i walizki, można było zobaczyć nawet protezy kończyn. Szczególnie przygnębiające wrażenie zrobiły budynki krematoriów, w których palono ludzkie zwłoki. Obejrzeliśmy także interaktywną wystawę poświęconą eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego z wielką księgą zawierającą nazwiska pomordowanych. Złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy świece, składając hołd pomordowanym pod „Ścianą Śmierci”. Po przejechaniu do drugiej części obozu w Birkenau zobaczyliśmy baraki, w których więźniowie przebywali w niehumanitarnych warunkach, a śmierć, choroby i cierpienie stały się ich codziennością. Zimny wiatr i brzydka pogoda dodawały autentyczności temu wydarzeniu. Mogliśmy doskonale wyobrazić sobie, jak ciężkie były to warunki do przeżycia. Wizyta ta nie była tylko lekcją historii, ale także ważnym osobistym doświadczeniem - postawiła przed nami wiele pytań i zmusiła do refleksji, dlaczego „ludzie ludziom zgotowali ten los”.


25.11.2018 r.

PIERWSZOKLASIŚCI NA WARSZTATACH "BĄDŹ I TY BEZPIECZNY"

15 listopada uczniowie wszystkich oddziałów pierwszej klasy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Bądź i Ty bezpieczny”. Warsztaty jak co roku organizowane były pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Dzieci pod opieką wychowawców i rodziców pojechały do Zespołu Szkół Samochodowych na ul. Filarowej. Na miejscu uczestniczyły w konkursach dotyczących zasad ruchu drogowego, w zabawowej formie przypominały i utrwalały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Bardzo ważnym momentem było uświadomienie pierwszoklasistom znaczenia odblasków. Powinniśmy o nich pamiętać, kiedy poruszamy się po zmroku, co znakomicie oddał pokaz mody odblaskowej przygotowany przez uczniów ZSS. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki – znaczki odblaskowe i słodycze.


19.11.2018 r.

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW DLA SCHRONISKA "REKSIO"

W dniach 19.11-14.12 Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę artykułów dla zwierząt ze schroniska „Reksio” w Bielsku-Białej. Na parterze budynków A oraz B Naszej Szkoły wystawione zostały pojemniki, do których można wkładać to, co najbardziej potrzebne, czyli karmę dla psów i kotów, żwirek dla kotów, obroże, smycze, koce, legowiska. Prosimy Uczniów oraz Rodziców o włączenie się do akcji. Koordynatorem działania jest Pani Magdalena Hanus.


12.11.2018 r.

MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 r. delegacja uczniów Naszej Szkoły pod opieką Pani Lucyny Peterko oraz Pana Sławomira Porębskiego wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 14.00 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie jej uczestnicy przeszli na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów. W przemarszu ulicami miasta uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, Policji, Straży Pożarnej, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, harcerze ZHP i ZHR oraz delegacje stowarzyszeń i szkół. Z udziałem kompanii honorowej 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego na cmentarzu na osiedlu Wojska Polskiego odbył się apel poległych. Na grobach żołnierzy zapłonęły znicze. Delegacja SP 32 – w imieniu całej szkolnej społeczności – złożyła również wiązankę kwiatów pod pomnikiem bojowników o wolność i demokrację.


11.11.2018 r.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ!

Nasza Szkoła odpowiedziała na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek (9 listopada) o godz. 11.11 – w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – odśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki hymnu narodowego. Efekt prezentujemy w postaci filmu. Zachęcamy do jego obejrzenia!09.11.2018 r.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, CZYLI DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada. Na to wydarzenie złożyło się wiele innych, które organizowaliśmy już od stycznia, m.in. „100 flag na stulecie niepodległości”, występ grupy rekonstrukcyjnej, wykonanie plakatów, prezentacji oraz gazetek ściennych, wyjście do koszar i na cmentarz wojskowy czy liczne konkursy. Kulminacją tych działań była piątkowa akademia. W budynku A przygotowana została ona przez klasę 5e, natomiast w budynku B – przez 7a. Wspaniałe przedstawienia, montaże słowno-muzyczne zostały w znakomity sposób przyjęte przez publiczność i nagrodzono je gromkimi brawami. Tego dnia cała społeczność szkolna wzięła również udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych. Każdy oddział wykonał utwór wylosowany kilka tygodni wcześniej. Momentami było radośnie, momentami – wzruszająco, jednak trud przygotowań opłacił się, gdyż o każdym wykonaniu można śmiało powiedzieć, że było wyśmienite. Uczniowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły – także jeśli chodzi o kostiumy. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” – wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Uczniom, którzy zwyciężyli w kwizie historycznym, wręczono atrakcyjne nagrody. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że wszyscy podkreśliliśmy rangę tego wydarzenia, zakładając odświętny strój. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Największe podziękowania należą się jednak organizatorom Dnia dla Niepodległej – Pani Lucynie Peterko, Panu Sławomirowi Porębskiemu, Pani Iwonie Nowak oraz Panu Piotrowi Kuziemce. W naszej fotogalerii opublikowaliśmy najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie.


08.11.2018 r.

NAJNOWSZY NUMER SZKOLNEGO CZASOPISMA

Przedstawiamy pierwszy powakacyjny numer naszego dwumiesięcznika „Echo Szkoły”. Prezentujemy w nim wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu i w październiku. Z pewnością znajdziecie w nim wiele interesujących wiadomości, sporą dawkę rozrywki oraz praktyczne informacje, a także teksty, dzięki którym wzbogacicie swoją wiedzę oraz liczne sprawozdania ze szkolnych imprez. Zaskoczeniem będzie dla Was zupełnie nowa szata graficzna! Zapraszamy do lektury! Najnowszy numer szkolnego czasopisma znajdziecie TUTAJ.


07.11.2018 r.

RUSZA 
JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY!

W dniach 13–16 listopada 2018 r. odbędzie się Jesienna Zbiórka Makulatury. Makulaturę należy: 1. Związać mocno sznurkiem lub zapakować w kartonowe pudło. 2. W widocznym miejscu paczki umieścić swoje imię, klasę i wagę makulatury. 3. Przynieść paczkę do sali tenisa stołowego w budynku B. 4. Poinformować wychowawcę o wadze przyniesionej makulatury. 5. W razie wątpliwości - zwrócić się do organizatorów, czyli Pani Edyty Zaczek i Pana Jakuba Chojnackiego.06.11.2018 r.

ŚWIĘTO DRZEWA - ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z KLUBEM GAJA

Uczniowie klasy 6d uczestniczyli dzisiaj w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Klub Gaja w ramach programu „Święto Drzewa”. Pan Jarosław Kasprzyk - pedagog, technik leśny i przewodnik górski - opowiedział dzieciom o najważniejszych funkcjach drzew - tych największych roślin na Ziemi. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, a następnie udali się do szkolnego ogrodu, gdzie uczyli się m.in. rozpoznawać rożne gatunki drzew. Od naszego gościa otrzymali ponadto ciekawe książki tematycznie związane z ekologią. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak interesujące spotkanie.


05.11.2018 r.

ZOSIA MYSŁOWSKA - NAJLEPSZĄ SZACHISTKĄ W POLSCE!

Okazuje się, że uczniowie Naszej Szkoły są bezkonkurencyjni, jeśli chodzi o grę w szachy. Możemy się pochwalić kolejnym sukcesem uczennicy SP 32. Otóż Zofia Mysłowska z 3a zajęła I miejsce w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „21 Podlesie”. Zawody odbyły się 30 października w katowickim Spodku. Serdecznie gratulujemy Zosi kolejnego spektakularnego zwycięstwa!30.10.2018 r.

FRANCISZEK ŚLUSARCZYK - FINALISTĄ KONKURSU WIEDZY O BIELSKU-BIAŁEJ!

30 października odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej”, którego organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej. W gronie finalistów znalazł się uczeń klasy 8b – Franciszek Ślusarczyk, który zajął wysokie V miejsce. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu! Ucznia do konkursu przygotowała Pani Lucyna Peterko.
26.10.2018 r.

KLAUDIA MICHOŃ - ZWYCIĘŻCZYNIĄ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W KATEGORII "E-FOTO"!

Właśnie opublikowano wyniki głosowania internautów w Konkursie Fotograficznym pt. „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Zwyciężyło zdjęcie Klaudii Michoń – uczennicy klasy 6d – przygotowanej przez Pana Grzegorza Wójtowicza. Tym samym Klaudia jest laureatką konkursu w kategorii „e-FOTO”. Gratulujemy! Czekamy jeszcze na werdykt jury i trzymamy kciuki za pozostałych uczestników!25.10.2018 r.

III MIEJSCE JADWIGI LOREK W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM!

24 października 2018 r. w Muzeum Częstochowskim odbyło się podsumowanie X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Pamięci Haliny Poświatowskiej” zorganizowanego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Częstochowy. Jadwiga Lorek z 6d zajęła w nim III miejsce za wiersz pt. „Spotkanie z poezją”! Uczennicę do konkursu przygotował Pan Grzegorz Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy! Konkurs organizowany jest z okazji rocznicy śmierci poetki oraz w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych przez Muzeum Częstochowskie i Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Jego uczestnicy to uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, uczniowie klas 3 gimnazjów i uczniowie szkół ponadpodstawowych, a ich zadanie to napisanie wiersza poświęconego poetce lub inspirowanego jej twórczością.24.10.2018 r.

ŚWIĘTUJEMY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 

Dzisiaj w auli budynku B Naszej Szkoły zorganizowany został apel z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną przedstawiającą zalety płynące z czytania książek. Dowiedzieliśmy się ponadto, jakie interesujące imprezy związane z czytelnictwem organizowane są w naszym kraju. Następnie wybrani uczniowie z klas VI-VIII odczytali najciekawsze fragmenty kilku książek dla dzieci i młodzieży. Wszyscy zgromadzeni słuchali ich w wielkim skupieniu, a występy nagrodzili gromkimi brawami. Całe wydarzenie poprowadzone zostało przez uczennice oddziałów gimnazjalnych, a zorganizowała je Pani Alicja Sroka – nauczyciel bibliotekarz. Podczas spotkania obecny był także Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.22.10.2018 r.

WYJŚCIE 2C I 2D NA SPEKTAKL PT. "BAJKA O KSIĘCIU I ZŁYM SMOGU"

 W dniu 22 października uczniowie klasy 2c i 2d mieli okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez Stowarzyszenie „Teatr Czwarta Scena” i Teatr „Gry i Ludzie” pt. ,,Bajka o Księciu i złym smogu”. W ten artystyczny sposób Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego kontynuuje ekologiczne działania edukacyjne skierowane do dzieci i dorosłych w województwie w ramach akcji „Śląskie bez smogu!”. Dzieci poznały historię księcia cierpiącego na dotkliwe przypadłości zdrowotne wynikające ze szkodliwego działania smogu, który każdej jesieni i zimy atakuje jego królestwo. Kolejni goście odwiedzający księcia próbowali pomóc zwalczyć intruza różnymi metodami, a przy okazji wzajemnie nauczyć się, jak wcielać w życie pozytywne zachowania i działania niwelujące smog. Uczniowie otrzymali również ulotki informacyjne ,,Mogę zatrzymać smog”, z których dowiedzieli się, jak smog wpływa na nasze zdrowie oraz co może zrobić każdy z nas, aby przyczynić się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.20.10.2018 r.

GŁOSUJEMY NA FOTOGRAFIE AUTORSTWA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

Zachęcamy do oddania głosów na prace uczniów Naszej Szkoły w konkursie fotograficznym pt. „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Wygrywa zdjęcie, które zdobędzie najwięcej „polubień”! Wystarczy kliknąć TUTAJ, wejść w zakładkę "SPOŁECZNOŚĆ" i polubić fotografie! Liczymy na Was!20.10.2018 r.

MAKSYMILIAN DZIEDZIC I WIKTORIA HUTYRA - ZWYCIĘZCAMI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyło się wręczenie nagród oraz koncert laureatów XXVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Przypominamy, że I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zajął Maksymilian Dziedzic z klasy 5a, natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII Wiktoria Hutyra z 8a także zajęła I miejsce! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska, Pani Anna Sądej oraz Pan Grzegorz Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy!18.10.2018 r.

NASI PIERWSZOKLASIŚCI PRZYWITALI PANIĄ JESIEŃ!

Dzisiaj w auli Naszej Szkoły, jak co roku, odbyła się impreza integracyjna dla uczniów klas pierwszych „Powitanie Pani Jesieni”. W zabawie pierwszoklasistom towarzyszyły ich wychowawczynie oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Nadrzędnym celem imprezy była dobra zabawa, ale uczestnicy mieli się również przekonać, że więcej korzyści przynosi współpraca z rówieśnikami niż praca w pojedynkę. Każda klasa stanęła przed wykonaniem specjalnego zadania, do wykonania którego instrukcje dzieci znalazły w tajemniczych pudełkach znajdujących się na końcu tropów wykonanych z jesiennych liści. Pierwszoklasiści rozwiązywali jesienne zagadki, układali puzzle przedstawiające różne zwierzęta, dopasowywali dary jesieni do liści drzew, z których pochodzą oraz wybierali obrazki pasujące do jesiennej pogody. Uczniowie zmierzyli się także z zadaniem plastycznym, którym było ozdobienie drzewa materiałem naturalnym tak, by pasowało do obecnej pory roku. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego – każda klasa wykonała piosenkę specjalnie przygotowaną na dzisiejszą okazję. Zwieńczeniem zabawy było rozdanie dyplomów oraz nagrodzenie każdego z uczestników odznaką wzorowego pomocnika Pani Jesieni. Imprezę przygotowała i prowadziła Pani Aurelia Woźniak. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


17.10.2018 r.

Dzisiaj w szkolnych aulach budynku A i B odbyły się pierwsze w tym roku spotkania z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Ich przewodnim tematem była kultura na co dzień, czyli kulturalne zachowanie oraz stosowanie zwrotów grzecznościowych. Nauczycielki przygotowujące prelekcję – Pani Anna Sądej z klasą 4c oraz Pani Bogumiła Szczerbowska z klasą 8d – sięgnęły po sprawdzone i skuteczne metody, takie jak odgrywanie scenek, piosenki czy hasła. Nowością był film od początku do końca zrealizowany przez ósmoklasistów. W budynku B przypomniano ponadto podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zadanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


14.10.2018 r.

W tym szczególnym dniu, Dniu Edukacji Narodowej, chcielibyśmy złożyć Kierownictwu SP 32, wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i pozostałym Pracownikom Naszej Szkoły najszczersze życzenia - samych pogodnych dni, cierpliwości, wytrwałości, radości i zadowolenia z wykonywanej pracy. Pragniemy, aby nie zabrakło Państwu zapału do kształcenia młodych charakterów. Jednocześnie dziękujemy za dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, za towarzyszenie uczniom w chwilach radości, ale i w momentach smutku, za dbanie o to, aby każdy dzień spędzony przez nich w szkole był przyjemny, odkrywczy i bezpieczny.


13.10.2018 r.

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyła się XXVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zajął uczeń 5a – Maksymilian Dziedzic, natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII również nie daliśmy szans konkurentom – Wiktoria Hutyra z 8a także zajęła I miejsce! Przypomnijmy tylko, że w ubiegłym roku Maks oraz Wiktoria również zwyciężyli w tym konkursie w swoich kategoriach wiekowych! Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska, Pani Anna Sądej oraz Pan Grzegorz Wójtowicz.


12.10.2018 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to przypada w tym roku w niedzielę. W obu budynkach przygotowane zostały piękne akademie. W budynku A mogliśmy obejrzeć trzecioklasistów, którzy wystawili spektakl ukazujący „szkołę na opak” – wyobraźmy sobie sytuację, w której za odrobienie zadania domowego otrzymuje się jedynkę, a bójka w klasie to powód do nagrody… Nic dobrego nie może z tego wyniknąć! Dzieci wspaniale recytowały oraz śpiewały. Całość okraszona została sporą dawką dowcipu, choć były również momenty nostalgiczne. Uczniów przygotowała Pani Małgorzata Różewicz-Dubiel oraz Pani Jolanta Telec. Z kolei w budynku B uczniowie klas VI-VIII pod kierunkiem Pani Iwony Nowak zaprezentowali inscenizację w duchu kabaretu. I tu zachwycały znakomicie przygotowane kompozycje muzyczne. Całość dopełniła prezentacja multimedialna. Podczas akademii obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi oraz kierownictwo szkoły: Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.


11.10.2018 r.

11 października 2018 roku w Naszej Szkole uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne z pełnym wyposażeniem. Jego budowę sfinansowano z budżetu miasta. To kolejna inwestycja, jaką poczyniono w SP 32 w ostatnich miesiącach. W szkolnej auli zgromadzili się tego dnia zaproszeni goście, m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pan Lubomir Zawierucha, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Klimaszewski, Radny Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Pan Piotr Ryszka, Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego Pan Ryszard Radwan, Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Pan Janusz Kaps oraz Inspektor Miejskiego Zarządu Oświaty Pani Elżbieta Milewska. Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej reprezentowała Wizytator Pani Karolina Kaliska-Skrabania. Obecni byli również przedstawiciele środowiska lokalnego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół, uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także kierownictwo szkoły. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Alicja Procner, która przywitała wszystkich przybyłych, podziękowała władzom miasta i przypomniała znaczące sukcesy sportowe uczniów SP 32.  Potem swoje przemówienie wygłosił Zastępca Prezydenta Miasta Pan Lubomir Zawierucha. Kolejnym punktem programu była część artystyczna przygotowana przez dzieci i ich nauczycieli. Zabawne scenki kabaretowe prezentujące poszczególne dyscypliny sportowe przeplecione zostały piosenkami, pokazami tańca czy gimnastyki artystycznej. Następnie wszyscy goście przeszli na boisko szkolne, gdzie Wiceprezydent Miasta oraz Dyrektor Szkoły dokonali przecięcia wstęgi i tym samym oficjalnie otworzyli boisko sportowe. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Adrian Mętel. Na wszystkich w szkolnej stołówce czekał potem słodki poczęstunek. Najciekawsze zdjęcia z uroczystości można obejrzeć TUTAJ.


10.10.2018 r.

5 października 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą Szkołę pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego i Pani Anny Wojtyczki reprezentowało 12 uczniów wyselekcjonowanych z klasy 3GS oraz 7a i tyleż samo uczniów z klas 5-6. Największym sukcesem może pochwalić się drużyna chłopców z rocznika 2003-2005 (tzw. Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Sztafeta, w której skład weszli: Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Marcin Grzesiowski, Igor Grzesiowski i Fabian Biegun, nie dała żadnych szans pozostałym szkołom, zdobywając I miejsce w mieście. Kolejnym znaczącym wynikiem był rezultat, jaki osiągnęły nasze uczennice startujące w tej samej kategorii wiekowej. Po zaciętej i wyrównanej walce, drużyna w składzie: Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Julia Skotnicka, Maria Szcześniak, Wiktoria Przybyła i Kinga Zarzecka uplasowała się na V miejscu. Warto zaznaczyć, że w zawodach startowały drużyny z 19 bielskich szkół. Medalistom gratulujemy, a wszystkim reprezentantom dziękujemy za rywalizację i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach sportowych.


09.10.2018 r.

Dzisiaj w auli budynku A Naszej Szkoły odbyło się kolejne spotkanie z Panią Bożeną Jandurą – przedstawicielką Straży Miejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich oddziałów pierwszej klasy. Tym razem problematyka prelekcji dotyczyła kontaktów z nieznajomymi. Dzieci obejrzały film instruktażowy prezentujący odpowiednie zachowanie w przypadku spotkania z obcymi osobami, dowiedziały się, jak reagować w takich sytuacjach, odegrały również kilka scenek. Była to także okazja do powtórzenia numerów alarmowych. Uczniowie przypomnieli ponadto, jakie informacje należy podać przez telefon w sytuacji zagrożenia.


09.10.2018 r.

Za nami impreza „Biegniemy z Mają dla Alana i Zuzi”. Przyciągnęła ona tylu ludzi, że według organizatorów zabrakło numerów startowych! W ostatnią niedzielę w okolicach zapory biegało i spacerowało blisko 2 tysiące osób! Wśród nich liczna reprezentacja Uczniów Naszej Szkoły, ich Rodziców i Nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za okazane serce! Zebrano kwotę ponad 56 tysięcy złotych! Cała suma zostanie przeznaczona na leczenie ciężko chorych dzieci. Tego dnia, oprócz udziału w biegu głównym lub rodzinnym, można było zarejestrować się jako dawca szpiku, oddać krew albo włosy na peruki dla małych pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową. Biegowi towarzyszyła ponadto akcja edukacyjna dotycząca zdrowego odżywiania i profilaktyki antynowotworowej.


08.10.2018 r.

I następna znakomita wiadomość! Uczniowie Naszej Szkoły sięgają po kolejne laury - tym razem w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kompozytorach Polskich zorganizowanym przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej w ramach XXIII Festiwalu Kompozytorów Polskich im. prof. H. M. Góreckiego. Otóż Franciszek Ślusarczyk zajął w nim I miejsce, natomiast Julia Ślusarczyk – III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy!


07.10.2018 r.

5 października 2018 roku klasa 7a pod opieką wychowawcy – Pani Lucyny Peterko oraz Pani Alicji Sroki wzięła udział w święcie 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego im. kpt. Ignacego Gazurka. Wydarzenie miało miejsce w koszarach jednostki przy ul. Bardowskiego 3. W programie obchodów znalazły się: uroczysta zbiórka, defilada pododdziałów, pokazy dynamiczne, skoki spadochronowe oraz piknik wojskowy i pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego. Słoneczna pogoda przyciągnęła wiele osób – głównie grupy przedszkolne, szkolne, a także rodziny i znajomych żołnierzy.


07.10.2018 r.

3 października 2018 r. odbyły się Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej. Z radością informujemy, że Nasza Szkoła zajęła w nich wysokie II miejsce! SP 32 reprezentowali: Tomasz Mysłowski, Zofia Mysłowska, Radosław Nurzyński oraz Filip Filipczak. W turnieju brało udział aż 21 placówek. Uczniów do zawodów przygotowała Pani Aldona Słonka. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!04.10.2018 r.

Za nami jesienne wycieczki! Dzisiaj uczniowie Naszej Szkoły pod opieką swoich wychowawców wybrali się na interesujące eskapady. Niektórzy zdecydowali się na wizytę w kinie lub muzeum, inni postawili na górskie wyprawy albo na spacer po najbliżej okolicy. Byli i tacy, którzy woleli spędzić czas z rówieśnikami w „Pokoju Zagadek” czy kręgielni. Popularnością cieszyła się także Pszczyna czy Chlebowa Chata w Górkach Małych. Niezależnie od celu wyjścia – każdemu z nich towarzyszyła znakomita zabawa! Pogoda też dopisała – nie padało, było chłodno, a niekiedy spoza chmur wychylało się słońce. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, kiedy to odbędą się kolejne wycieczki.


01.10.2018 r.

Dyrekcja oraz nauczyciele SP 32 serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w biegu charytatywnym! Pobiegniemy dla 12-letniego Alana – ucznia Naszej Szkoły. Spotykamy się w niedzielę (7 października) obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Start Biegu Głównego (dystans ok. 10 km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po zakończeniu biegu w planie ciepły posiłek, a na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Każda forma pokonania trasy jest możliwa: bieg, marsz, nordic walking. Uczestnicy biegu, zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty do specjalnych skarbonek Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć Alana. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego i rehabilitację chłopca. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową do piątku. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Od soboty (6 października) zapisy możliwe tylko w dniu biegu w biurze biegu. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzinami.


01.10.2018 r.

Dzisiaj przed południem w Naszej Szkole przeprowadzona została próbna ewakuacja. Po odpowiednim sygnale dźwiękowym uczniowie pod opieką swoich nauczycieli opuścili szkolne budynki i ustawili się na boisku. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, a ich celem było przygotowanie do prawidłowej, samodzielnej ewakuacji prowadzonej przed przybyciem straży pożarnej w przypadku rzeczywistego zagrożenia.28.09.2018 r.

W środę (26.09) na zajęciach z wychowawcą uczniowie wszystkich oddziałów klasy ósmej i trzeciej gimnazjalnej spotkali się z Panią Pedagog Katarzyną Przybył, która przedstawiła informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 oraz zagadnienia dotyczące szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019. Natomiast w czwartek (27.09) w spotkaniu na ten sam temat wzięli udział rodzice. Prelekcję poprowadzili: Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.


23.09.2018 r.

Z radością przekazujemy kolejną znakomitą wiadomość! Zosia Mysłowska – uczennica klasy 3a - zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szachach „Opolskie/Śląskie 2018”. Zawody odbyły się w dn. 14-16 września 2018 r. To następne wielkie osiągnięcie naszej uczennicy w tej dyscyplinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


21.09.2018 r.

Szkolny konkurs na najciekawszą fotografię z wakacji 2018 już rozstrzygnięty! I miejsce zajęła fotografia pt. „Jezioro Vransko”. Autorem tej pięknej pracy jest Jonatan Czyż. II miejsce zajęło zdjęcie „Paskudne chwasty” autorstwa Moniki Nowak. Dodatkowo przyznano wyróżnienie Natalii Czarneckiej za fotografię pt. „Fale na brzegu”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nadesłane na konkurs prace będzie można oglądać na gazetce na I piętrze w budynku A Naszej Szkoły.19.09.2018 r.

Dzisiaj w obu budynkach Naszej Szkoły odbyły się apele porządkowe adresowane do uczniów starszych klas. Pani Monika Korowaj oraz Pani Katarzyna Kanik-Dendys przypomniały dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady obowiązujące w SP 32, wiele uwagi poświęcono zachowaniu uczniów podczas przerw międzylekcyjnych. Szczególnie uważnie słuchali tegoroczni czwartoklasiści, dla których niektóre reguły są nowością.


18.09.2018 r.

17 i 18 września w auli budynku A Naszej Szkoły odbyły się spotkania uczniów klas I-IV z Panią Bożeną Jandurą - przedstawicielką Straży Miejskiej. Ich głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono znaki i sygnalizację drogową. Zwrócono uwagę na konieczność stosowania odblasków przez pieszych, chodzenie lewą stroną drogi czy przechodzenie na oznakowanych przejściach dla pieszych. Po prelekcji uczniowie zadawali pytania dotyczące przepisów. Był też czas na ćwiczenia praktyczne, które okazały się wielką atrakcją dla dzieci. Prelekcje Straży Miejskiej to kolejny punkt Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


17.09.2018 r.

Na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej oraz w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Małgorzaty dnia 17 września odbyły się obchody Dnia Sybiraka upamiętniające 78. rocznicę trzech wielkich wywózek Polaków na Sybir oraz 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W roku Stulecia Odzyskania Niepodległości uroczystości przypominały w sposób szczególny ofiarę Polaków poległych i pomordowanych na wschodzie. W uroczystości, jaką zorganizował Związek Sybiraków Oddział Bielsko-Biała, udział wzięli Sybiracy i ich rodziny, a także parlamentarzyści, władze samorządowe Bielska-Białej i powiatu bielskiego, przedstawiciele związków kombatanckich i uczniowie bielskich szkół. SP 32 reprezentowała liczna delegacja uczniów klas VI-VIII z opiekunami - Panem Sławomirem Porębskim i Panią Lucyną Peterko.


16.09.2018 r.

Nasza Szkoła przystąpiła do realizacji projektu pt. „Szkoła równych szans”. Skierowany on jest do 10 szkół publicznych realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bielsko-Biała, a także do 632 uczniów tych placówek. W projekcie założono również udział 28 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Jego głównym celem jest wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 632 uczniów i uczennic uczęszczających do placówek edukacyjnych w Bielsku-Białej oraz podniesienie efektywności kształcenia w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki i stworzenie w 10 szkołach objętych projektem warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu. Wszelkie informacje oraz niezbędne dokumenty znajdują się w zakładce „Szkoła równych szans” na naszej stronie internetowej. Dokumenty prosimy składać do środy (19 września) w sekretariacie Naszej Szkoły (budynek B). Zajęcia rozpoczną się w październiku i zakończą najpóźniej w czerwcu 2020 r. (2 lata).


13.09.2018 r.

12 września 2018 r. w Naszej Szkole zorganizowano demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Odbyły się one w głosowaniu powszechnym, tajnym, równym i bezpośrednim – w systemie większościowym. Przeprowadziła je Komisja Wyborcza w składzie: Julia Nowy (8a) oraz Barbara Waliczek (8a). W szkolnej auli utworzono lokal wyborczy, który był czynny w godz. 10.50-12.30. Komisja Wyborcza sporządziła listę uczniów i na jej podstawie wydawała karty do głosowania. Uczniowie pod opieką nauczycieli przybyli w wyznaczone miejsce o odpowiedniej godzinie według ustalonego porządku. Kandydaci przedstawili swoje programy pełne kreatywności i ciekawych pomysłów. Uczniowie wysłuchali prezentacji, a następnie oddali głos na swojego kandydata. W wyniku głosowania Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Seweryn Segieda (8d), Zastępcą – Wiktoria Hutyra (8a). Członkami SU zostali: Zofia Ochodek (6b), Julia Ciecierska (8d) oraz Michał Mołek (8c). Serdecznie gratulujemy! Funkcję opiekuna – podobnie jak w ubiegłych latach – pełni Pani Monika Korowaj.


11.09.2018 r.

Dzisiaj w szkolnej auli odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z Panem Marcinem Adamczykiem – dzielnicowym. Na początku Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz przedstawił gościa i zaprezentował cel jego wizyty w Naszej Szkole. Potem uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej pracy policjanta. Głównym tematem prelekcji były jednak zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, np. w drodze do szkoły, na podwórku, w wodzie i w domu. Dzieci powtórzyły również numery alarmowe. Chętnie zadawały pytania i bezbłędnie odpowiadały na te formułowane przez policjanta. Na koniec każdy uczeń otrzymał kolorową książeczkę pt. „Bezpiecznie – to znaczy jak?”. W podziękowaniu za poświęcony czas Pan Marcin Adamczyk otrzymał od dzieci piękną kartę okolicznościową.


10.09.2018 r.

Czas na szczegóły zmian, które zaszły w Naszej Szkole podczas wakacji! SP 32 wypiękniała! Zakończono termomodernizację budynku A w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Nasza Szkoła zyskała piękną elewację, wyremontowano także dach. Z budżetu miasta sfinansowano budowę boiska wielofunkcyjnego z pełnym wyposażeniem. W budynku A przeprowadzono remont instalacji oświetlenia ewakuacyjnego oraz wymieniono oświetlenie w sali gimnastycznej na ledowe. W trakcie urządzania jest Centrum Edukacji Przyrodniczej, Ekopracownia Miłośników Przyrody (tzw. „Zielona Pracownia”) oraz Szkolny Ogród Doświadczeń. Przeprowadzono ponadto remont gabinetu szkolnej pielęgniarki, wyposażono go w nowoczesny sprzęt, m.in. w elektroniczną tablicę do badania wzroku. Założono łącze światłowodowe (szybki internet) oraz bezpośrednie połączenie telefoniczne pomiędzy szkolnymi budynkami. Dla poprawy bezpieczeństwa wybudowano chodniki prowadzące z parkingu do wejścia do szkoły oraz na plac zabaw. I to wszystko dla naszych Uczniów!


08.09.2018 r.

Zachęcamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju”. Organizatorem konkursu jest po raz kolejny Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Celem konkursu jest upamiętnienie i uczczenie setnej rocznicy odrodzenia Państwa Polskiego oraz kształtowanie postaw patriotycznych, szczególnie wśród młodych pokoleń, dokumentowanie: walorów środowiska naturalnego – w tym szczególnie leśnego, tradycji i historii  oraz zjawisk, faktów, wydarzeń z życia  obecnej społeczności, jak i tworzących ją mieszkańców osiedla, propagowanie sztuki fotografii oraz aktywnych form spędzania czasu połączonych z poznawaniem Wapienicy. Prace (dowolną ich liczbę) w formie papierowej o wymiarach minimum 220x185 mm (format A5) przyjmuje do 25 października Pan Grzegorz Wójtowicz.


07.09.2018 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego! Chcesz pracować w Samorządzie Uczniowskim? A może marzysz, by zostać jego Przewodniczącym? Jesteś osobą kreatywną i pomysłową? Masz poczucie humoru i motywację do działania? Zgłoś swoją kandydaturę i weź udział w wyborach. Napisz krótki program wyborczy, który zaprezentujesz przed społecznością szkolną 12 września. Pamiętaj, tylko od Ciebie zależy atrakcyjność inicjatyw podejmowanych w Naszej Szkole. Opisz jedynie takie pomysły, które jesteś w stanie zrealizować, np. propozycje zabaw podczas szkolnych dyskotek, mikołajki, walentynki czy Piknik Edukacyjny. Programy wyborcze należy dostarczyć opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – Pani Monice Korowaj – najpóźniej do 11 września.


05.09.2018 r.

Podajemy najważniejsze informacje dotyczące obiadów. Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od 05.09.2018 r. W skład ww. obiadów wchodzi zupa, II danie i kompot. Posiłki sprzedawane będą wyłącznie w ww. zestawach, nie ma możliwości wykupienia samego II dania lub samej zupy. Zapisy będą przyjmowane do 5-ego dnia każdego miesiąca w stołówce szkolnej. Cena obiadu wynosi 8,00 zł (x liczba dni nauki szkolnej w miesiącu). Opłat za obiady można dokonywać osobiście w stołówce lub przelewem bankowym na konto do 10-ego dnia każdego miesiąca. Menu obiadowe na dany tydzień będzie dostępne przy wejściu do szkoły oraz na stronie www.dorys.pl. Szczegóły opublikowaliśmy w zakładce „obiady”.


04.09.2018 r.

Z radością informujemy, że profil Naszej Szkoły na portalu społecznościowym Facebook (kliknij TUTAJ) uzyskał już ponad 800 polubień! Dziękujemy wszystkim, którzy na bieżąco śledzą informacje na temat Naszej Szkoły. Tych, którzy jeszcze nie odkryli naszego profilu, zachęcamy gorąco do odwiedzin!
03.09.2018 r.

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019! Na uroczystą akademię przybyli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Po części oficjalnej – odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przemówieniach – obejrzeliśmy ciekawy film złożony z wakacyjnych zdjęć uczniów Naszej Szkoły oraz prezentację dotyczącą rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie ciepło zostali przyjęci nasi pierwszoklasiści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją. Złożyli oni przysięgę i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zapoznali się oni ponadto z prezentacją przedstawiającą najważniejsze informacje o szkole. Uczniom SP 32 w Bielsku-Białej życzymy samych sukcesów, ich rodzicom - jak najwięcej radości ze swoich pociech, a nauczycielom - cierpliwości i powodzenia w nowym roku szkolnym! Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie prezentujemy w naszej fotogalerii.