archiwum aktualności12.11.2018 r.

MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 r. delegacja uczniów Naszej Szkoły pod opieką Pani Lucyny Peterko oraz Pana Sławomira Porębskiego wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 14.00 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie jej uczestnicy przeszli na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów. W przemarszu ulicami miasta uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, Policji, Straży Pożarnej, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, harcerze ZHP i ZHR oraz delegacje stowarzyszeń i szkół. Z udziałem kompanii honorowej 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego na cmentarzu na osiedlu Wojska Polskiego odbył się apel poległych. Na grobach żołnierzy zapłonęły znicze. Delegacja SP 32 – w imieniu całej szkolnej społeczności – złożyła również wiązankę kwiatów pod pomnikiem bojowników o wolność i demokrację.


11.11.2018 r.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ!

Nasza Szkoła odpowiedziała na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek (9 listopada) o godz. 11.11 – w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – odśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki hymnu narodowego. Efekt prezentujemy w postaci filmu. Zachęcamy do jego obejrzenia!09.11.2018 r.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, CZYLI DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada. Na to wydarzenie złożyło się wiele innych, które organizowaliśmy już od stycznia, m.in. „100 flag na stulecie niepodległości”, występ grupy rekonstrukcyjnej, wykonanie plakatów, prezentacji oraz gazetek ściennych, wyjście do koszar i na cmentarz wojskowy czy liczne konkursy. Kulminacją tych działań była piątkowa akademia. W budynku A przygotowana została ona przez klasę 5e, natomiast w budynku B – przez 7a. Wspaniałe przedstawienia, montaże słowno-muzyczne zostały w znakomity sposób przyjęte przez publiczność i nagrodzono je gromkimi brawami. Tego dnia cała społeczność szkolna wzięła również udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych. Każdy oddział wykonał utwór wylosowany kilka tygodni wcześniej. Momentami było radośnie, momentami – wzruszająco, jednak trud przygotowań opłacił się, gdyż o każdym wykonaniu można śmiało powiedzieć, że było wyśmienite. Uczniowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły – także jeśli chodzi o kostiumy. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” – wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Uczniom, którzy zwyciężyli w kwizie historycznym, wręczono atrakcyjne nagrody. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że wszyscy podkreśliliśmy rangę tego wydarzenia, zakładając odświętny strój. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Największe podziękowania należą się jednak organizatorom Dnia dla Niepodległej – Pani Lucynie Peterko, Panu Sławomirowi Porębskiemu, Pani Iwonie Nowak oraz Panu Piotrowi Kuziemce. W naszej fotogalerii opublikowaliśmy najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie.


08.11.2018 r.

NAJNOWSZY NUMER SZKOLNEGO CZASOPISMA

Przedstawiamy pierwszy powakacyjny numer naszego dwumiesięcznika „Echo Szkoły”. Prezentujemy w nim wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu i w październiku. Z pewnością znajdziecie w nim wiele interesujących wiadomości, sporą dawkę rozrywki oraz praktyczne informacje, a także teksty, dzięki którym wzbogacicie swoją wiedzę oraz liczne sprawozdania ze szkolnych imprez. Zaskoczeniem będzie dla Was zupełnie nowa szata graficzna! Zapraszamy do lektury! Najnowszy numer szkolnego czasopisma znajdziecie TUTAJ.


07.11.2018 r.

RUSZA 
JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY!

W dniach 13–16 listopada 2018 r. odbędzie się Jesienna Zbiórka Makulatury. Makulaturę należy: 1. Związać mocno sznurkiem lub zapakować w kartonowe pudło. 2. W widocznym miejscu paczki umieścić swoje imię, klasę i wagę makulatury. 3. Przynieść paczkę do sali tenisa stołowego w budynku B. 4. Poinformować wychowawcę o wadze przyniesionej makulatury. 5. W razie wątpliwości - zwrócić się do organizatorów, czyli Pani Edyty Zaczek i Pana Jakuba Chojnackiego.06.11.2018 r.

ŚWIĘTO DRZEWA - ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z KLUBEM GAJA

Uczniowie klasy 6d uczestniczyli dzisiaj w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Klub Gaja w ramach programu „Święto Drzewa”. Pan Jarosław Kasprzyk - pedagog, technik leśny i przewodnik górski - opowiedział dzieciom o najważniejszych funkcjach drzew - tych największych roślin na Ziemi. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, a następnie udali się do szkolnego ogrodu, gdzie uczyli się m.in. rozpoznawać rożne gatunki drzew. Od naszego gościa otrzymali ponadto ciekawe książki tematycznie związane z ekologią. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak interesujące spotkanie.


05.11.2018 r.

ZOSIA MYSŁOWSKA - NAJLEPSZĄ SZACHISTKĄ W POLSCE!

Okazuje się, że uczniowie Naszej Szkoły są bezkonkurencyjni, jeśli chodzi o grę w szachy. Możemy się pochwalić kolejnym sukcesem uczennicy SP 32. Otóż Zofia Mysłowska z 3a zajęła I miejsce w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „21 Podlesie”. Zawody odbyły się 30 października w katowickim Spodku. Serdecznie gratulujemy Zosi kolejnego spektakularnego zwycięstwa!30.10.2018 r.

FRANCISZEK ŚLUSARCZYK - FINALISTĄ KONKURSU WIEDZY O BIELSKU-BIAŁEJ!

30 października odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej”, którego organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej. W gronie finalistów znalazł się uczeń klasy 8b – Franciszek Ślusarczyk, który zajął wysokie V miejsce. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu! Ucznia do konkursu przygotowała Pani Lucyna Peterko.
26.10.2018 r.

KLAUDIA MICHOŃ - ZWYCIĘŻCZYNIĄ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W KATEGORII "E-FOTO"!

Właśnie opublikowano wyniki głosowania internautów w Konkursie Fotograficznym pt. „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Zwyciężyło zdjęcie Klaudii Michoń – uczennicy klasy 6d – przygotowanej przez Pana Grzegorza Wójtowicza. Tym samym Klaudia jest laureatką konkursu w kategorii „e-FOTO”. Gratulujemy! Czekamy jeszcze na werdykt jury i trzymamy kciuki za pozostałych uczestników!25.10.2018 r.

III MIEJSCE JADWIGI LOREK W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM!

24 października 2018 r. w Muzeum Częstochowskim odbyło się podsumowanie X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Pamięci Haliny Poświatowskiej” zorganizowanego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Częstochowy. Jadwiga Lorek z 6d zajęła w nim III miejsce za wiersz pt. „Spotkanie z poezją”! Uczennicę do konkursu przygotował Pan Grzegorz Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy! Konkurs organizowany jest z okazji rocznicy śmierci poetki oraz w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych przez Muzeum Częstochowskie i Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Jego uczestnicy to uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, uczniowie klas 3 gimnazjów i uczniowie szkół ponadpodstawowych, a ich zadanie to napisanie wiersza poświęconego poetce lub inspirowanego jej twórczością.24.10.2018 r.

ŚWIĘTUJEMY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 

Dzisiaj w auli budynku B Naszej Szkoły zorganizowany został apel z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną przedstawiającą zalety płynące z czytania książek. Dowiedzieliśmy się ponadto, jakie interesujące imprezy związane z czytelnictwem organizowane są w naszym kraju. Następnie wybrani uczniowie z klas VI-VIII odczytali najciekawsze fragmenty kilku książek dla dzieci i młodzieży. Wszyscy zgromadzeni słuchali ich w wielkim skupieniu, a występy nagrodzili gromkimi brawami. Całe wydarzenie poprowadzone zostało przez uczennice oddziałów gimnazjalnych, a zorganizowała je Pani Alicja Sroka – nauczyciel bibliotekarz. Podczas spotkania obecny był także Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.22.10.2018 r.

WYJŚCIE 2C I 2D NA SPEKTAKL PT. "BAJKA O KSIĘCIU I ZŁYM SMOGU"

 W dniu 22 października uczniowie klasy 2c i 2d mieli okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez Stowarzyszenie „Teatr Czwarta Scena” i Teatr „Gry i Ludzie” pt. ,,Bajka o Księciu i złym smogu”. W ten artystyczny sposób Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego kontynuuje ekologiczne działania edukacyjne skierowane do dzieci i dorosłych w województwie w ramach akcji „Śląskie bez smogu!”. Dzieci poznały historię księcia cierpiącego na dotkliwe przypadłości zdrowotne wynikające ze szkodliwego działania smogu, który każdej jesieni i zimy atakuje jego królestwo. Kolejni goście odwiedzający księcia próbowali pomóc zwalczyć intruza różnymi metodami, a przy okazji wzajemnie nauczyć się, jak wcielać w życie pozytywne zachowania i działania niwelujące smog. Uczniowie otrzymali również ulotki informacyjne ,,Mogę zatrzymać smog”, z których dowiedzieli się, jak smog wpływa na nasze zdrowie oraz co może zrobić każdy z nas, aby przyczynić się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.20.10.2018 r.

GŁOSUJEMY NA FOTOGRAFIE AUTORSTWA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

Zachęcamy do oddania głosów na prace uczniów Naszej Szkoły w konkursie fotograficznym pt. „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Wygrywa zdjęcie, które zdobędzie najwięcej „polubień”! Wystarczy kliknąć TUTAJ, wejść w zakładkę "SPOŁECZNOŚĆ" i polubić fotografie! Liczymy na Was!20.10.2018 r.

MAKSYMILIAN DZIEDZIC I WIKTORIA HUTYRA - ZWYCIĘZCAMI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyło się wręczenie nagród oraz koncert laureatów XXVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Przypominamy, że I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zajął Maksymilian Dziedzic z klasy 5a, natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII Wiktoria Hutyra z 8a także zajęła I miejsce! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska, Pani Anna Sądej oraz Pan Grzegorz Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy!18.10.2018 r.

NASI PIERWSZOKLASIŚCI PRZYWITALI PANIĄ JESIEŃ!

Dzisiaj w auli Naszej Szkoły, jak co roku, odbyła się impreza integracyjna dla uczniów klas pierwszych „Powitanie Pani Jesieni”. W zabawie pierwszoklasistom towarzyszyły ich wychowawczynie oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Nadrzędnym celem imprezy była dobra zabawa, ale uczestnicy mieli się również przekonać, że więcej korzyści przynosi współpraca z rówieśnikami niż praca w pojedynkę. Każda klasa stanęła przed wykonaniem specjalnego zadania, do wykonania którego instrukcje dzieci znalazły w tajemniczych pudełkach znajdujących się na końcu tropów wykonanych z jesiennych liści. Pierwszoklasiści rozwiązywali jesienne zagadki, układali puzzle przedstawiające różne zwierzęta, dopasowywali dary jesieni do liści drzew, z których pochodzą oraz wybierali obrazki pasujące do jesiennej pogody. Uczniowie zmierzyli się także z zadaniem plastycznym, którym było ozdobienie drzewa materiałem naturalnym tak, by pasowało do obecnej pory roku. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego – każda klasa wykonała piosenkę specjalnie przygotowaną na dzisiejszą okazję. Zwieńczeniem zabawy było rozdanie dyplomów oraz nagrodzenie każdego z uczestników odznaką wzorowego pomocnika Pani Jesieni. Imprezę przygotowała i prowadziła Pani Aurelia Woźniak. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


17.10.2018 r.

Dzisiaj w szkolnych aulach budynku A i B odbyły się pierwsze w tym roku spotkania z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Ich przewodnim tematem była kultura na co dzień, czyli kulturalne zachowanie oraz stosowanie zwrotów grzecznościowych. Nauczycielki przygotowujące prelekcję – Pani Anna Sądej z klasą 4c oraz Pani Bogumiła Szczerbowska z klasą 8d – sięgnęły po sprawdzone i skuteczne metody, takie jak odgrywanie scenek, piosenki czy hasła. Nowością był film od początku do końca zrealizowany przez ósmoklasistów. W budynku B przypomniano ponadto podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zadanie stanowiło realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


14.10.2018 r.

W tym szczególnym dniu, Dniu Edukacji Narodowej, chcielibyśmy złożyć Kierownictwu SP 32, wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i pozostałym Pracownikom Naszej Szkoły najszczersze życzenia - samych pogodnych dni, cierpliwości, wytrwałości, radości i zadowolenia z wykonywanej pracy. Pragniemy, aby nie zabrakło Państwu zapału do kształcenia młodych charakterów. Jednocześnie dziękujemy za dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, za towarzyszenie uczniom w chwilach radości, ale i w momentach smutku, za dbanie o to, aby każdy dzień spędzony przez nich w szkole był przyjemny, odkrywczy i bezpieczny.


13.10.2018 r.

Dzisiaj w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyła się XXVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zajął uczeń 5a – Maksymilian Dziedzic, natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII również nie daliśmy szans konkurentom – Wiktoria Hutyra z 8a także zajęła I miejsce! Przypomnijmy tylko, że w ubiegłym roku Maks oraz Wiktoria również zwyciężyli w tym konkursie w swoich kategoriach wiekowych! Serdecznie gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Anna Bykowska, Pani Anna Sądej oraz Pan Grzegorz Wójtowicz.


12.10.2018 r.

Dzisiaj w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to przypada w tym roku w niedzielę. W obu budynkach przygotowane zostały piękne akademie. W budynku A mogliśmy obejrzeć trzecioklasistów, którzy wystawili spektakl ukazujący „szkołę na opak” – wyobraźmy sobie sytuację, w której za odrobienie zadania domowego otrzymuje się jedynkę, a bójka w klasie to powód do nagrody… Nic dobrego nie może z tego wyniknąć! Dzieci wspaniale recytowały oraz śpiewały. Całość okraszona została sporą dawką dowcipu, choć były również momenty nostalgiczne. Uczniów przygotowała Pani Małgorzata Różewicz-Dubiel oraz Pani Jolanta Telec. Z kolei w budynku B uczniowie klas VI-VIII pod kierunkiem Pani Iwony Nowak zaprezentowali inscenizację w duchu kabaretu. I tu zachwycały znakomicie przygotowane kompozycje muzyczne. Całość dopełniła prezentacja multimedialna. Podczas akademii obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi oraz kierownictwo szkoły: Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.


11.10.2018 r.

11 października 2018 roku w Naszej Szkole uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne z pełnym wyposażeniem. Jego budowę sfinansowano z budżetu miasta. To kolejna inwestycja, jaką poczyniono w SP 32 w ostatnich miesiącach. W szkolnej auli zgromadzili się tego dnia zaproszeni goście, m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pan Lubomir Zawierucha, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Klimaszewski, Radny Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Pan Piotr Ryszka, Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego Pan Ryszard Radwan, Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Pan Janusz Kaps oraz Inspektor Miejskiego Zarządu Oświaty Pani Elżbieta Milewska. Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej reprezentowała Wizytator Pani Karolina Kaliska-Skrabania. Obecni byli również przedstawiciele środowiska lokalnego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół, uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także kierownictwo szkoły. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Alicja Procner, która przywitała wszystkich przybyłych, podziękowała władzom miasta i przypomniała znaczące sukcesy sportowe uczniów SP 32.  Potem swoje przemówienie wygłosił Zastępca Prezydenta Miasta Pan Lubomir Zawierucha. Kolejnym punktem programu była część artystyczna przygotowana przez dzieci i ich nauczycieli. Zabawne scenki kabaretowe prezentujące poszczególne dyscypliny sportowe przeplecione zostały piosenkami, pokazami tańca czy gimnastyki artystycznej. Następnie wszyscy goście przeszli na boisko szkolne, gdzie Wiceprezydent Miasta oraz Dyrektor Szkoły dokonali przecięcia wstęgi i tym samym oficjalnie otworzyli boisko sportowe. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Adrian Mętel. Na wszystkich w szkolnej stołówce czekał potem słodki poczęstunek. Najciekawsze zdjęcia z uroczystości można obejrzeć TUTAJ.


10.10.2018 r.

5 października 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą Szkołę pod opieką Pana Jakuba Chojnackiego i Pani Anny Wojtyczki reprezentowało 12 uczniów wyselekcjonowanych z klasy 3GS oraz 7a i tyleż samo uczniów z klas 5-6. Największym sukcesem może pochwalić się drużyna chłopców z rocznika 2003-2005 (tzw. Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Sztafeta, w której skład weszli: Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Marcin Grzesiowski, Igor Grzesiowski i Fabian Biegun, nie dała żadnych szans pozostałym szkołom, zdobywając I miejsce w mieście. Kolejnym znaczącym wynikiem był rezultat, jaki osiągnęły nasze uczennice startujące w tej samej kategorii wiekowej. Po zaciętej i wyrównanej walce, drużyna w składzie: Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Julia Skotnicka, Maria Szcześniak, Wiktoria Przybyła i Kinga Zarzecka uplasowała się na V miejscu. Warto zaznaczyć, że w zawodach startowały drużyny z 19 bielskich szkół. Medalistom gratulujemy, a wszystkim reprezentantom dziękujemy za rywalizację i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach sportowych.


09.10.2018 r.

Dzisiaj w auli budynku A Naszej Szkoły odbyło się kolejne spotkanie z Panią Bożeną Jandurą – przedstawicielką Straży Miejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich oddziałów pierwszej klasy. Tym razem problematyka prelekcji dotyczyła kontaktów z nieznajomymi. Dzieci obejrzały film instruktażowy prezentujący odpowiednie zachowanie w przypadku spotkania z obcymi osobami, dowiedziały się, jak reagować w takich sytuacjach, odegrały również kilka scenek. Była to także okazja do powtórzenia numerów alarmowych. Uczniowie przypomnieli ponadto, jakie informacje należy podać przez telefon w sytuacji zagrożenia.


09.10.2018 r.

Za nami impreza „Biegniemy z Mają dla Alana i Zuzi”. Przyciągnęła ona tylu ludzi, że według organizatorów zabrakło numerów startowych! W ostatnią niedzielę w okolicach zapory biegało i spacerowało blisko 2 tysiące osób! Wśród nich liczna reprezentacja Uczniów Naszej Szkoły, ich Rodziców i Nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za okazane serce! Zebrano kwotę ponad 56 tysięcy złotych! Cała suma zostanie przeznaczona na leczenie ciężko chorych dzieci. Tego dnia, oprócz udziału w biegu głównym lub rodzinnym, można było zarejestrować się jako dawca szpiku, oddać krew albo włosy na peruki dla małych pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową. Biegowi towarzyszyła ponadto akcja edukacyjna dotycząca zdrowego odżywiania i profilaktyki antynowotworowej.


08.10.2018 r.

I następna znakomita wiadomość! Uczniowie Naszej Szkoły sięgają po kolejne laury - tym razem w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kompozytorach Polskich zorganizowanym przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej w ramach XXIII Festiwalu Kompozytorów Polskich im. prof. H. M. Góreckiego. Otóż Franciszek Ślusarczyk zajął w nim I miejsce, natomiast Julia Ślusarczyk – III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak. Serdecznie gratulujemy!


07.10.2018 r.

5 października 2018 roku klasa 7a pod opieką wychowawcy – Pani Lucyny Peterko oraz Pani Alicji Sroki wzięła udział w święcie 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego im. kpt. Ignacego Gazurka. Wydarzenie miało miejsce w koszarach jednostki przy ul. Bardowskiego 3. W programie obchodów znalazły się: uroczysta zbiórka, defilada pododdziałów, pokazy dynamiczne, skoki spadochronowe oraz piknik wojskowy i pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego. Słoneczna pogoda przyciągnęła wiele osób – głównie grupy przedszkolne, szkolne, a także rodziny i znajomych żołnierzy.


07.10.2018 r.

3 października 2018 r. odbyły się Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej. Z radością informujemy, że Nasza Szkoła zajęła w nich wysokie II miejsce! SP 32 reprezentowali: Tomasz Mysłowski, Zofia Mysłowska, Radosław Nurzyński oraz Filip Filipczak. W turnieju brało udział aż 21 placówek. Uczniów do zawodów przygotowała Pani Aldona Słonka. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!04.10.2018 r.

Za nami jesienne wycieczki! Dzisiaj uczniowie Naszej Szkoły pod opieką swoich wychowawców wybrali się na interesujące eskapady. Niektórzy zdecydowali się na wizytę w kinie lub muzeum, inni postawili na górskie wyprawy albo na spacer po najbliżej okolicy. Byli i tacy, którzy woleli spędzić czas z rówieśnikami w „Pokoju Zagadek” czy kręgielni. Popularnością cieszyła się także Pszczyna czy Chlebowa Chata w Górkach Małych. Niezależnie od celu wyjścia – każdemu z nich towarzyszyła znakomita zabawa! Pogoda też dopisała – nie padało, było chłodno, a niekiedy spoza chmur wychylało się słońce. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, kiedy to odbędą się kolejne wycieczki.


01.10.2018 r.

Dyrekcja oraz nauczyciele SP 32 serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w biegu charytatywnym! Pobiegniemy dla 12-letniego Alana – ucznia Naszej Szkoły. Spotykamy się w niedzielę (7 października) obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Start Biegu Głównego (dystans ok. 10 km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po zakończeniu biegu w planie ciepły posiłek, a na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Każda forma pokonania trasy jest możliwa: bieg, marsz, nordic walking. Uczestnicy biegu, zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty do specjalnych skarbonek Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć Alana. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego i rehabilitację chłopca. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową do piątku. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Od soboty (6 października) zapisy możliwe tylko w dniu biegu w biurze biegu. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzinami.


01.10.2018 r.

Dzisiaj przed południem w Naszej Szkole przeprowadzona została próbna ewakuacja. Po odpowiednim sygnale dźwiękowym uczniowie pod opieką swoich nauczycieli opuścili szkolne budynki i ustawili się na boisku. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, a ich celem było przygotowanie do prawidłowej, samodzielnej ewakuacji prowadzonej przed przybyciem straży pożarnej w przypadku rzeczywistego zagrożenia.28.09.2018 r.

W środę (26.09) na zajęciach z wychowawcą uczniowie wszystkich oddziałów klasy ósmej i trzeciej gimnazjalnej spotkali się z Panią Pedagog Katarzyną Przybył, która przedstawiła informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 oraz zagadnienia dotyczące szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019. Natomiast w czwartek (27.09) w spotkaniu na ten sam temat wzięli udział rodzice. Prelekcję poprowadzili: Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.


23.09.2018 r.

Z radością przekazujemy kolejną znakomitą wiadomość! Zosia Mysłowska – uczennica klasy 3a - zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szachach „Opolskie/Śląskie 2018”. Zawody odbyły się w dn. 14-16 września 2018 r. To następne wielkie osiągnięcie naszej uczennicy w tej dyscyplinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


21.09.2018 r.

Szkolny konkurs na najciekawszą fotografię z wakacji 2018 już rozstrzygnięty! I miejsce zajęła fotografia pt. „Jezioro Vransko”. Autorem tej pięknej pracy jest Jonatan Czyż. II miejsce zajęło zdjęcie „Paskudne chwasty” autorstwa Moniki Nowak. Dodatkowo przyznano wyróżnienie Natalii Czarneckiej za fotografię pt. „Fale na brzegu”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nadesłane na konkurs prace będzie można oglądać na gazetce na I piętrze w budynku A Naszej Szkoły.19.09.2018 r.

Dzisiaj w obu budynkach Naszej Szkoły odbyły się apele porządkowe adresowane do uczniów starszych klas. Pani Monika Korowaj oraz Pani Katarzyna Kanik-Dendys przypomniały dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady obowiązujące w SP 32, wiele uwagi poświęcono zachowaniu uczniów podczas przerw międzylekcyjnych. Szczególnie uważnie słuchali tegoroczni czwartoklasiści, dla których niektóre reguły są nowością.


18.09.2018 r.

17 i 18 września w auli budynku A Naszej Szkoły odbyły się spotkania uczniów klas I-IV z Panią Bożeną Jandurą - przedstawicielką Straży Miejskiej. Ich głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono znaki i sygnalizację drogową. Zwrócono uwagę na konieczność stosowania odblasków przez pieszych, chodzenie lewą stroną drogi czy przechodzenie na oznakowanych przejściach dla pieszych. Po prelekcji uczniowie zadawali pytania dotyczące przepisów. Był też czas na ćwiczenia praktyczne, które okazały się wielką atrakcją dla dzieci. Prelekcje Straży Miejskiej to kolejny punkt Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


17.09.2018 r.

Na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej oraz w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Małgorzaty dnia 17 września odbyły się obchody Dnia Sybiraka upamiętniające 78. rocznicę trzech wielkich wywózek Polaków na Sybir oraz 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W roku Stulecia Odzyskania Niepodległości uroczystości przypominały w sposób szczególny ofiarę Polaków poległych i pomordowanych na wschodzie. W uroczystości, jaką zorganizował Związek Sybiraków Oddział Bielsko-Biała, udział wzięli Sybiracy i ich rodziny, a także parlamentarzyści, władze samorządowe Bielska-Białej i powiatu bielskiego, przedstawiciele związków kombatanckich i uczniowie bielskich szkół. SP 32 reprezentowała liczna delegacja uczniów klas VI-VIII z opiekunami - Panem Sławomirem Porębskim i Panią Lucyną Peterko.


16.09.2018 r.

Nasza Szkoła przystąpiła do realizacji projektu pt. „Szkoła równych szans”. Skierowany on jest do 10 szkół publicznych realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bielsko-Biała, a także do 632 uczniów tych placówek. W projekcie założono również udział 28 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Jego głównym celem jest wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 632 uczniów i uczennic uczęszczających do placówek edukacyjnych w Bielsku-Białej oraz podniesienie efektywności kształcenia w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki i stworzenie w 10 szkołach objętych projektem warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu. Wszelkie informacje oraz niezbędne dokumenty znajdują się w zakładce „Szkoła równych szans” na naszej stronie internetowej. Dokumenty prosimy składać do środy (19 września) w sekretariacie Naszej Szkoły (budynek B). Zajęcia rozpoczną się w październiku i zakończą najpóźniej w czerwcu 2020 r. (2 lata).


13.09.2018 r.

12 września 2018 r. w Naszej Szkole zorganizowano demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Odbyły się one w głosowaniu powszechnym, tajnym, równym i bezpośrednim – w systemie większościowym. Przeprowadziła je Komisja Wyborcza w składzie: Julia Nowy (8a) oraz Barbara Waliczek (8a). W szkolnej auli utworzono lokal wyborczy, który był czynny w godz. 10.50-12.30. Komisja Wyborcza sporządziła listę uczniów i na jej podstawie wydawała karty do głosowania. Uczniowie pod opieką nauczycieli przybyli w wyznaczone miejsce o odpowiedniej godzinie według ustalonego porządku. Kandydaci przedstawili swoje programy pełne kreatywności i ciekawych pomysłów. Uczniowie wysłuchali prezentacji, a następnie oddali głos na swojego kandydata. W wyniku głosowania Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Seweryn Segieda (8d), Zastępcą – Wiktoria Hutyra (8a). Członkami SU zostali: Zofia Ochodek (6b), Julia Ciecierska (8d) oraz Michał Mołek (8c). Serdecznie gratulujemy! Funkcję opiekuna – podobnie jak w ubiegłych latach – pełni Pani Monika Korowaj.


11.09.2018 r.

Dzisiaj w szkolnej auli odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z Panem Marcinem Adamczykiem – dzielnicowym. Na początku Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz przedstawił gościa i zaprezentował cel jego wizyty w Naszej Szkole. Potem uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej pracy policjanta. Głównym tematem prelekcji były jednak zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, np. w drodze do szkoły, na podwórku, w wodzie i w domu. Dzieci powtórzyły również numery alarmowe. Chętnie zadawały pytania i bezbłędnie odpowiadały na te formułowane przez policjanta. Na koniec każdy uczeń otrzymał kolorową książeczkę pt. „Bezpiecznie – to znaczy jak?”. W podziękowaniu za poświęcony czas Pan Marcin Adamczyk otrzymał od dzieci piękną kartę okolicznościową.


10.09.2018 r.

Czas na szczegóły zmian, które zaszły w Naszej Szkole podczas wakacji! SP 32 wypiękniała! Zakończono termomodernizację budynku A w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Nasza Szkoła zyskała piękną elewację, wyremontowano także dach. Z budżetu miasta sfinansowano budowę boiska wielofunkcyjnego z pełnym wyposażeniem. W budynku A przeprowadzono remont instalacji oświetlenia ewakuacyjnego oraz wymieniono oświetlenie w sali gimnastycznej na ledowe. W trakcie urządzania jest Centrum Edukacji Przyrodniczej, Ekopracownia Miłośników Przyrody (tzw. „Zielona Pracownia”) oraz Szkolny Ogród Doświadczeń. Przeprowadzono ponadto remont gabinetu szkolnej pielęgniarki, wyposażono go w nowoczesny sprzęt, m.in. w elektroniczną tablicę do badania wzroku. Założono łącze światłowodowe (szybki internet) oraz bezpośrednie połączenie telefoniczne pomiędzy szkolnymi budynkami. Dla poprawy bezpieczeństwa wybudowano chodniki prowadzące z parkingu do wejścia do szkoły oraz na plac zabaw. I to wszystko dla naszych Uczniów!


08.09.2018 r.

Zachęcamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Mała Ojczyzna – wielka sprawa, Wapienica w 100-lecie odrodzenia kraju”. Organizatorem konkursu jest po raz kolejny Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Celem konkursu jest upamiętnienie i uczczenie setnej rocznicy odrodzenia Państwa Polskiego oraz kształtowanie postaw patriotycznych, szczególnie wśród młodych pokoleń, dokumentowanie: walorów środowiska naturalnego – w tym szczególnie leśnego, tradycji i historii  oraz zjawisk, faktów, wydarzeń z życia  obecnej społeczności, jak i tworzących ją mieszkańców osiedla, propagowanie sztuki fotografii oraz aktywnych form spędzania czasu połączonych z poznawaniem Wapienicy. Prace (dowolną ich liczbę) w formie papierowej o wymiarach minimum 220x185 mm (format A5) przyjmuje do 25 października Pan Grzegorz Wójtowicz.


07.09.2018 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego! Chcesz pracować w Samorządzie Uczniowskim? A może marzysz, by zostać jego Przewodniczącym? Jesteś osobą kreatywną i pomysłową? Masz poczucie humoru i motywację do działania? Zgłoś swoją kandydaturę i weź udział w wyborach. Napisz krótki program wyborczy, który zaprezentujesz przed społecznością szkolną 12 września. Pamiętaj, tylko od Ciebie zależy atrakcyjność inicjatyw podejmowanych w Naszej Szkole. Opisz jedynie takie pomysły, które jesteś w stanie zrealizować, np. propozycje zabaw podczas szkolnych dyskotek, mikołajki, walentynki czy Piknik Edukacyjny. Programy wyborcze należy dostarczyć opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – Pani Monice Korowaj – najpóźniej do 11 września.


05.09.2018 r.

Podajemy najważniejsze informacje dotyczące obiadów. Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od 05.09.2018 r. W skład ww. obiadów wchodzi zupa, II danie i kompot. Posiłki sprzedawane będą wyłącznie w ww. zestawach, nie ma możliwości wykupienia samego II dania lub samej zupy. Zapisy będą przyjmowane do 5-ego dnia każdego miesiąca w stołówce szkolnej. Cena obiadu wynosi 8,00 zł (x liczba dni nauki szkolnej w miesiącu). Opłat za obiady można dokonywać osobiście w stołówce lub przelewem bankowym na konto do 10-ego dnia każdego miesiąca. Menu obiadowe na dany tydzień będzie dostępne przy wejściu do szkoły oraz na stronie www.dorys.pl. Szczegóły opublikowaliśmy w zakładce „obiady”.


04.09.2018 r.

Z radością informujemy, że profil Naszej Szkoły na portalu społecznościowym Facebook (kliknij TUTAJ) uzyskał już ponad 800 polubień! Dziękujemy wszystkim, którzy na bieżąco śledzą informacje na temat Naszej Szkoły. Tych, którzy jeszcze nie odkryli naszego profilu, zachęcamy gorąco do odwiedzin!
03.09.2018 r.

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019! Na uroczystą akademię przybyli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Po części oficjalnej – odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przemówieniach – obejrzeliśmy ciekawy film złożony z wakacyjnych zdjęć uczniów Naszej Szkoły oraz prezentację dotyczącą rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie ciepło zostali przyjęci nasi pierwszoklasiści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją. Złożyli oni przysięgę i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zapoznali się oni ponadto z prezentacją przedstawiającą najważniejsze informacje o szkole. Uczniom SP 32 w Bielsku-Białej życzymy samych sukcesów, ich rodzicom - jak najwięcej radości ze swoich pociech, a nauczycielom - cierpliwości i powodzenia w nowym roku szkolnym! Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie prezentujemy w naszej fotogalerii.