AKTUALNY NUMER SZKOLNEGO CZASOPISMA

https://sites.google.com/site/echoszkoly32/magazyn-plikow/ECHO%20SZKO%C5%81Y%20-%20nr%2072.pdf?attredirects=0&d=1

OSTATNIO DODANY ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

https://photos.app.goo.gl/8JUjExWooj7YzJ1Q6


K O M U N I K A T Y


1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych czy odzieży. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej (TUTAJ). Ulotki informacyjne dla rodziców dostępne są w portierni budynku A i budynku B Naszej Szkoły, a także w wersji elektronicznej (TUTAJ).


22 stycznia 2018 roku rozpoczęła się termomodernizacja budynku A Naszej Szkoły przy ul. Cieszyńskiej 393 - zgodnie z programem regionalnym „Termomodernizacja bielskich placówek oświatowych”. Prace remontowe potrwają około dziewięciu miesięcy i będą przebiegały etapowo. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.


Szanowni Rodzice! Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania Naszej Szkoły, prosimy o kontaktowanie się z wychowawcami, sekretariatem lub kierownictwem szkoły. Będziemy wdzięczni za Państwa opinie.A K T U A L N O Ś C I

22.06.2018 r.

Dyrekcja, nauczyciele oraz pozostali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej życzą wszystkim Uczniom oraz ich Rodzinom wspaniałych, bezpiecznych wakacji obfitujących w niezapomniane przygody i najciekawsze podróże, beztroskiego odpoczynku oraz słońca bez końca. Dziękujemy jednocześnie za cały rok owocnej współpracy. Do zobaczenia już we wrześniu!


22.06.2018 r.

Pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018! Dzisiaj w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, kierownictwo szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Część oficjalną rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Potem czekało nas podsumowanie ostatnich dziesięciu miesięcy nauki, wręczenie dyplomów, nagród, podziękowań i listów gratulacyjnych. Pani Dyrektor Alicja Procner wręczyła ponadto stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wreszcie przyszła kolej na cześć artystyczną, po której uczniowie - pod opieką swoich wychowawców - udali się do sal lekcyjnych, gdzie czekały na nich świadectwa oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.


21.06.2018 r.

Za chwilę rozpoczną się wakacje - zasłużony czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie dostępne jest TUTAJ. Warto również przypomnieć adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.


21.06.2018 r.

Zapraszamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do udziału w kolejnej edycji KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ FOTOGRAFIĘ Z WAKACJI. Zdjęcia należy przesyłać na adres: echo_szkoly@o2.pl do dnia 23 sierpnia. W treści e-maila autor zdjęcia powinien podać swoje imię, nazwisko i klasę, a także tytuł fotografii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu, a najciekawsze prace będzie można obejrzeć już w dniu powitania nowego roku szkolnego. Organizatorem konkursu jest Pani Marta Barbasz-Sztajno. Regulamin konkursu: 1. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie zdjęcia autorstwa uczniów Naszej Szkoły. 2. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na publikację nadesłanego zdjęcia. 3. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie cztery prace. 4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 września. Autorzy dwóch najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe.


20.06.2018 r.

Dnia 19.06.2018 r. w Naszej Szkole odbyło się podsumowanie i prezentacja projektu edukacyjnego „Nie ma winy bez kary” – inscenizacja „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ze słynnym i trudnym dramatem zmierzyli się uczniowie oddziałów gimnazjalnych. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Emilia Kasińska, jej siostrę Alinę zagrała Kamila Woźniak. Pozostałe role odegrali: Przemysław Gajewski (Kirkor), Krystian Didyk (Pustelnik/Filon), Klaudia Majkut (Wdowa), Nikola Koropecka (Goplana), Julia Basiura (Skierka), Julia Rogalska (Chochlik), Szymon Chojnacki (Kanclerz), Amaliia Lykhotvoryk (Grabiec/Fon Kostryn), Oliwia Ciecierska (Lekarz), Robert Marek (Konferansjer). Inscenizację obejrzeli uczniowie klas szóstych, siódmych oraz oddziały gimnazjalne – drugie i trzecie. Na widowni zasiedli także Pani Dyrektor Alicja Procner, Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Rodzice, co było zaszczytem dla aktorów. Nad całością projektu czuwała Pani Katarzyna Kanik-Dendys. Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


19.06.2018 r.

My to mamy szczęście! Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli Bielskiego Towarzystwa Muzycznego, którzy przygotowali dla uczniów Naszej Szkoły następny wspaniały koncert. Tym razem nosił on tytuł „Muzyczne dialogi”. Przed widzami zaprezentowali się: Pani Urszula Mizia (wiolonczela i prowadzenie koncertu) oraz Pan Janusz Kohut (fortepian), którzy w bardzo ciekawy i przystępny sposób wyjaśnili, jak powstają utwory muzyczne i jakie są ich składniki. Wszyscy słuchali w skupieniu i chętnie odpowiadali na naprawdę trudne zagadki muzyków. Na koniec spotkania Pani Dyrektor Alicja Procner podziękowała artystom i wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym te piękne koncerty doczekają się kontynuacji.


18.06.2018 r.

Oddajemy w Wasze ręce ostatni w tym roku szkolnym numer naszego czasopisma „Echo Szkoły”. Tym razem tematem przewodnim wydania uczyniliśmy Dzień Patrona Naszej Szkoły, czyli Jana III Sobieskiego. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule opublikowanym na stronie 3. Poza tym jak zwykle przygotowaliśmy dla naszych czytelników wiele ciekawych wiadomości oraz sporą dawkę rozrywki. Już wkrótce wakacje! Z tej okazji życzymy Wam wspaniałego wypoczynku, przepięknej pogody i niezapomnianych przeżyć. Pamiętajcie jednak, by spędzić ten czas przede wszystkim bezpiecznie! Do zobaczenia za dwa miesiące! Najnowszy numer "Echa Szkoły" można pobrać TUTAJ.


18.06.2018 r.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka chemicznego udali się na wyprawę w poszukiwaniu pomników przyrody w okolicach Naszej Szkoły. Kilka z nich znaleźli w lesie niedaleko stadionu. Były to drzewa wyróżniające się od pozostałych znacznie większym obwodem (około 3-4 metrów). Pomniki przyrody to obiekty występujące w przyrodzie – ożywione lub nieożywione – będące szczególnie cennymi ze względów kulturowych, naukowych czy też zabytkowych. Mogą być nimi głazy, krzewy, drzewa lub skupisko drzew. Wyróżniane są spośród innych za pomocą specjalnych tabliczek.


17.06.2018 r.

SPORTOWCY Z WAPIENICY TRZECIĄ SIŁĄ W BIELSKU-BIAŁEJ! W ostatnią środę (13.06.2018 r.) w siedzibie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2017/2018. Bardzo miło jest nam poinformować, że Nasza Szkoła w Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2002 - 2004) zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce. Warto zauważyć, że jest to najwyższa lokata, jaką osiągnęła Nasza Szkoła w ostatnich czternastu latach. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu, gratulujemy i z całego serca dziękujemy. Szczegółowe wyniki klasyfikacji dostępne są na stronie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej w zakładce „sport szkolny”.