AKTUALNY NUMER SZKOLNEGO CZASOPISMA


OSTATNIO DODANY ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

https://photos.app.goo.gl/Y6qiO0LMD3bhKM1I3


K O M U N I K A T Y


22 stycznia 2018 roku rozpoczęła się termomodernizacja budynku A Naszej Szkoły przy ul. Cieszyńskiej 393 - zgodnie z programem regionalnym „Termomodernizacja bielskich placówek oświatowych”. Jej głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej. Prace remontowe potrwają około dziewięciu miesięcy i będą przebiegały etapowo. Wykonawca zastosuje zabezpieczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na bieżąco będą przekazywane informacje o zaistniałych utrudnieniach. Z uczniami przeprowadzono pogadanki o zakazie wchodzenia na teren zagrodzony, zabezpieczony ze względu na prowadzone prace remontowe.


Informujemy, że w Naszej Szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych - zgodnie z § 5 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2010 nr 186, poz. 1245) - są: 2 listopada, 18, 19, 20 kwietnia (egzaminy gimnazjalne), 30 kwietnia, 2, 4 maja oraz 1 czerwca. W tych dniach dyżur pełni świetlica szkolna.


Szanowni Rodzice! Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania Naszej Szkoły, prosimy o kontaktowanie się z wychowawcami, sekretariatem lub kierownictwem szkoły. Będziemy wdzięczni za Państwa opinie.


A K T U A L N O Ś C I

18.02.2018 r.

Nasza Szkoła co roku angażuje się w akcje antysmogowe. Uczniowie na lekcjach przyrody i zajęciach z wychowawcą informowani są o przyczynach, skutkach i możliwościach walki ze smogiem. Przypominamy, że to prace plastyczne uczniów Naszej Szkoły zostały zamieszczone w ulotce informacyjnej „Jest sposób na smog” wydanej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Nasi uczniowie są na bieżąco informowani o stanie jakości powietrza w danym dniu i prognozie na dzień następny, dzięki codziennie aktualizowanej planszy „Informacja o jakości powietrza w mieście Bielsku-Białej” wywieszonej przy drzwiach w budynkach A i B. Państwo również mogą  w każdej chwili sprawdzać stan jakości powietrza dzięki aplikacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska ,,Jakość powietrza w Polsce", która aktualizuje informacje z najbliższej stacji pomiarowej co godzinę. Zachęcamy Państwa do pobrania na smartfon tej aplikacji. Ciekawą propozycją skierowaną do Państwa jest akcja „List do sąsiada” promowana przez Samorząd Województwa. Pomysł polega na wysłaniu listu do osoby, o której wiemy, że przyczynia się do zanieczyszczania powietrza. Często brakuje nam odwagi, żeby powiedzieć sąsiadowi, że nas truje. W tym przypadku możemy anonimowo wrzucić list do skrzynki. List ma zachęcić do refleksji i uświadomić, że palenie złej jakości paliwem nie jest anonimowe i będzie piętnowane przez sąsiadów między innymi w ten sposób. To kolejny sposób uświadomienia ludziom, że palenie śmieci, mebli, ubrań, a także mułu, flotu, węgla brunatnego czy wilgotnego drewna uwalnia do powietrza ogromną ilość niebezpiecznych substancji, które są groźne dla środowiska, ale przede wszystkim dla zdrowia ludzi. Ww. materiały można pobrać TUTAJ.


29.01.2018 r.

Zaczynamy ferie zimowe! Po prawie pięciu miesiącach wytężonej pracy udajemy się wreszcie na zasłużony wypoczynek. Jesteśmy pewni, że ciekawie zorganizujecie sobie ten wolny czas oraz że pogoda okaże się wkrótce prawdziwie zimowa i będzie można się oddać zimowemu szaleństwu… Pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie, abyście wrócili do szkoły cali i zdrowi – z głową pełną wspomnień! Udanych ferii!


28.01.2018 r.

24 stycznia 2018 roku w godzinach od 12.30 do 16.15 w Naszej Szkole odbył się bal karnawałowy przeprowadzony w dwóch turach. W pierwszej wzięły udział dzieci z pierwszej i drugiej klasy, w drugiej natomiast – uczniowie oddziałów trzeciej klasy. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy był kosmos. Prowadzący spotkanie, przebrani w stroje kosmonautów, zadbali o atrakcyjny przebieg wydarzenia. Na początku imprezy dzieci z gwiazdorskim wdziękiem prezentowały swoje stroje nawiązujące do bohaterów kultowych bajek i filmów. Przechodziły Drogą Mleczną w iście hollywoodzkim stylu, błyszcząc w świetle fleszy. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawili się radośnie. Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii uczniowie pląsali w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewali teksty słyszanych hitów, skacząc wesoło i klaszcząc. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.


23.01.2018 r.

Wczoraj (tj. 22 stycznia) w szkolnej stołówce odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez klasę 3b wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Włodek, która wymyśliła i przygotowała tę wspaniałą uroczystość. Dzieci fantastycznie odegrały swoje role, pokazując przy tym swoje talenty. Nie odbyło się oczywiście bez łez wzruszenia, których nie kryli zaproszeni goście. Najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie można obejrzeć TUTAJ.


23.01.2018 r.

Dzisiaj w auli szkolnej budynku A odbyły się spotkania uczniów klas 1-5 z przedstawicielami Straży Miejskiej. Wygłosili oni pogadanki na temat bezpiecznych ferii. Uświadomili dzieciom, jakie sytuacje oraz zachowania mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia w czasie zimowego wypoczynku.


21.01.2018 r.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy w bieżącym roku szkolnym wspierają naszą bibliotekę. Pani Beata Zontek-Pięta oraz Rodzic uczennicy kl. 3 zakupili łącznie kilkadziesiąt nowości książkowych oraz lektur dla naszych uczniów. Zaś Pani Magdalena Gądkowska jest sponsorem drewnianego teatrzyku Kamishibai, czyli teatru ilustracji (japońskiej techniki opowiadania i czytania), który jest pomocą dydaktyczną w edukacji czytelniczej. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!


18.01.2018 r.

Oddajemy w Wasze ręce drugi w tym roku szkolnym numer naszego czasopisma „Echo Szkoły”. Tym razem wiele uwagi poświęciliśmy wydarzeniom związanym z Bożym Narodzeniem, które miały miejsce w SP 32 w Bielsku-Białej. Ponadto jak zwykle publikujemy wiele sprawozdań z imprez i uroczystości szkolnych. Oprócz tego – spora dawka rozrywki, ale też informacje, dzięki którym wzbogacicie swoją wiedzę i rozwiniecie własne zainteresowania. Zachęcamy także do zapoznania się z tekstem o Alanie Mikołajczyku – uczniu Naszej Szkoły zmagającym się z ciężką chorobą. Okażmy serce i pomóżmy naszemu Koledze! Zachęcamy wszystkich do lektury „Echa Szkoły”! Można się z nim zapoznać TUTAJ.


17.01.2018 r.

Dzisiaj podczas zajęć z wychowawcą w szkolnej auli odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Wzięli w nim udział uczniowie starszych klas, a przygotowały je Pani Bogumiła Szczerbowska i Pani Elżbieta Tomana. Tym razem wiele uwagi poświęciliśmy mediacjom rówieśniczym. Dowiedzieliśmy się, czym one są, w jakich przypadkach je prowadzimy oraz jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry mediator. Obejrzeliśmy ponadto ciekawą prezentację multimedialną oraz scenki przygotowane przez uczniów, dzięki którym przekonaliśmy się, jak skutecznie rozwiązywać konflikty wśród dzieci. Wydarzenie to stanowi realizację kolejnego punktu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.


15.01.2018 r.

12 stycznia w Naszej Szkole po raz kolejny odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych pod hasłem „Świat fantazji”. Zorganizowały go i poprowadziły Panie: Małgorzata Różewicz-Dubiel oraz Łucja Dendys. Wśród uczniów pierwszych klas I miejsce zajął Szymon Ślusarczyk (1a), II miejsce – Estera Wolas (1c), III miejsce – Kinga Czyż (1d). Wśród uczniów drugich klas I miejsce zajęła Zofia Gwóźdź (2b), II miejsce – Malwina Pawlusiak (2b), III miejsce – Zofia Pięta (2a). Wśród uczniów trzecich klas I miejsce zdobyła Zofia Stekla (3e), II miejsce – Laura Gnatowsky (3a), III miejsce – Maria Świętochowska (3e). Część artystyczną przygotowała Pani Iwona Nowak wraz z członkami kółka wokalnego. Imprezie towarzyszyła miła atmosfera, występy uczestników były nagradzane gromkimi brawami. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.