AKTUALNY NUMER SZKOLNEGO CZASOPISMA

https://sites.google.com/site/echoszkoly32/_/rsrc/1553577426807/aktualnosci/Echo%20Szko%C5%82y%20-%20nr%2075.png?height=320&width=230

OSTATNIO DODANE ALBUMY ZE ZDJĘCIAMI

https://photos.app.goo.gl/bEF5uzcjaf7MvZvq5
https://photos.app.goo.gl/aS7PqSZM3yZrTYbo9
https://photos.app.goo.gl/5nsRLifuD8pqdhmA6


K O M U N I K A T Y


Prosimy wszystkich Uczniów oraz ich Rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze – zwłaszcza w miejscach, w których aktualnie przeprowadzane są remonty ulic (ul. Cieszyńska, ul. Jaworzańska, ul. Zwierzyniecka, ul. Międzyrzecka), a także w pobliżu szkoły. Pogadanki na ten temat przeprowadzono na zajęciach z wychowawcą, podczas spotkań z przedstawicielami Policji oraz Straży Miejskiej organizowanych przez Naszą Szkołę.


Szanowni Rodzice! Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania Naszej Szkoły, prosimy o kontaktowanie się z wychowawcami, sekretariatem lub kierownictwem szkoły. Będziemy wdzięczni za Państwa opinie.A K T U A L N O Ś C I


04.04.2019 r.

II I III MIEJSCE
W KONKURSIE PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ I SZANTOWEJ!

W XIII Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Szantowej „KEN 2019”, którego organizatorami są: IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Wiktoria Hutyra, Simona Wójcik, Julia Nowy, Paulina Kuś, Jakub Hornik - zajęła II miejsce w kategorii „zespoły”, natomiast Wiktoria Hutyra uplasowała się na III miejscu w kategorii „solista”. Serdecznie gratulujemy kolejnych pięknych osiągnięć. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.


03.04.2019 r.

PODWÓJNE MISTRZOSTWO BIELSKA-BIAŁEJ
W PIŁCE RĘCZNEJ!

27 marca 2019 r. w Naszej Szkole przeprowadzone zostały finałowe mecze piłki ręcznej w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Bielska-Białej. Po kilkunastu wygranych spotkaniach we wcześniejszych etapach do finałów zaklasyfikowały się obie reprezentacje SP 32 – drużyna dziewcząt i chłopców. Dziewczęta, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium, musiały wygrać aż dwa mecze, co nasze zawodniczki osiągnęły z dużą przewagą nad rywalkami, nie dając im większych szans (20:5, 13:5). Drużynie chłopców do zwycięstwa wystarczyło zagrać i zwyciężyć tylko jeden mecz. I tu nasza reprezentacja nie pozostawiła konkurentom złudzeń - po zaciętej walce wygrała mecz 13:10. W ten sposób obie nasze reprezentacje zdobyły pierwszy raz w historii Naszej Szkoły dwa najwyższe zwycięskie miejsca w rozgrywkach piłki ręcznej w Bielsku-Białej. Obydwa zespoły przygotował do rozgrywek i wspierał podczas zawodów Pan Jakub Chojnacki. Kolejny etap to mecze 1/4 finału wojewódzkiego, które odbędą się 25 kwietnia w Bystrej. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich reprezentantów Naszej Szkoły, którzy kolejny już raz udowodnili, że ciężka praca, poświęcenie i determinacja pozwala osiągnąć najwyższe rezultaty.


02.04.2019 r.

FRANEK ŚLUSARCZYK 
NA UROCZYSTEJ GALI LAUREATÓW

Dzisiaj Franciszek Ślusarczyk – uczeń klasy 8b – pod opieką Pana Wicedyrektora Grzegorza Wójtowicza uczestniczył w gali laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów województwa śląskiego. Uroczystość odbyła się w sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej. Franek odebrał gratulacje z rąk m.in. Wicekuratora Oświaty Pana Jacka Szczotki oraz Dyrektora bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Pana Tomasza Kowalika. Przypomnijmy, że uczeń jest laureatem wojewódzkich konkursów aż z trzech przedmiotów: matematyki, geografii oraz chemii. Chłopca przygotowali do nich: Pani Monika Korowaj, Pan Marcelin Makowski oraz Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


29.03.2019 r.

WYRÓŻNIENIE
W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE!

Wczoraj uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie muzycznym towarzyszącym Międzynarodowemu Ekumenicznemu Konkursowi Biblijnemu „Jonasz” (organizator – Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Towarzystwo Ewangeliczne „JONASZ”). Zespół w składzie: Paulina Panek, Lena Gądkowska, Jakub Hornik, Paulina Kuś, Aleksandra Maciuk, Simona Wójcik, Julia Nowy oraz Wiktoria Hutyra – zdobył wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Nowak.


28.03.2019 r.

SPOTKANIE Z CYKLU
"ABC DOBREGO WYCHOWANIA"

W ostatnią środę (27 marca) uczniowie klas I-V wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „ ABC Dobrego Wychowania”. Klasy młodsze rozmawiały o kulturze korzystania z urządzeń elektronicznych – w szczególności z telefonu komórkowego. Uczestnicy spotkania zaobserwowali zachowania w codziennych sytuacjach, takich jak np. jazda autobusem i pociągiem. Przypomnieliśmy także miejsca, w których bezwzględnie należy telefon wyciszyć, a czasem nawet wyłączyć. Nawiązaliśmy nie tylko do kultury używania telefonu, ale także do bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze. Prelekcję zakończono pięknymi słowami, aby uważać, by telefon nie przysłonił nam niespodzianek, jakie niesie każdy dzień. Spotkanie przygotowała klasa 1b wraz z Panią Marceliną Piechotą. Z kolei apel dla klas IV-V przygotowała Pani Anna Sądej wraz z uczniami 5d. Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo w Internecie. Podczas prezentowanego materiału uczniowie zapoznali się z zagrożeniami czyhającymi na nich w świecie wirtualnym. Rozmawialiśmy również o tym, dlaczego uzależnienie od komputera i Internetu jest szkodliwe, z kim możemy porozmawiać, gdy zauważymy coś niepokojącego w sieci, w jaki sposób możemy chronić swój komputer przed niechcianymi treściami. Obejrzeliśmy przedstawienie obrazujące problem. Wiedza, którą utrwalili uczniowie, z pewnością przyda im się na co dzień.


27.03.2019 r.

KOLEJNA AKCJA
SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że w dniach 27.03-05.04 w Naszej Szkole przeprowadzana jest zbiórka artykułów plastycznych i papierniczych. Zebrane materiały przekazane zostaną do Świetlicy Środowiskowej w Wapienicy i będą one pomocą w organizowaniu ciekawych zajęć dla dzieci uczęszczających do świetlicy. Chętne osoby mogą włożyć do oznaczonych pojemników takie artykuły, jak: bloki techniczne i rysunkowe (białe i kolorowe), kredki, farby, papier kolorowy, plastelina, inne artykuły plastyczne. Zachęcamy do włączenia się w akcję, której koordynatorem jest Pani Magdalena Hanus.


26.03.2019 r.

NAJNOWSZY NUMER
SZKOLNEGO CZASOPISMA

Prezentujemy najnowszy numer naszego szkolnego czasopisma. Co znajdziecie w najświeższym wydaniu „Echa Szkoły”? Po raz kolejny specjalnie dla Was przygotowaliśmy ciekawe artykuły oraz sporą dawkę rozrywki. Tematem wydania uczyniliśmy karnawał. Oprócz tego jak zwykle serwujemy Wam teksty, dzięki którym wzbogacicie swoją wiedzę. Publikujemy ponadto zaprezentowany przez uczennicę klasy 5a pomysł na zakończenie jednej ze szkolnych lektur. Serdecznie zapraszamy! Wystarczy kliknąć TUTAJ.


25.03.2019 r.

NASI PRZEDSTAWICIELE
NA KONGRESIE MŁODZIEŻY

22 marca 2019 r. pięcioro uczniów oddziałów gimnazjalnych Naszej Szkoły pod opieką Pani Agnieszki Krywult wzięło udział w I Kongresie Aktywnej Młodzieży - KAM BB 2019 Kompetentnie i Kluczowo o Przyszłości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Kongres rozpoczął się warsztatami „Kompetencje kluczowe na start...” koordynowanych przez Agnieszkę Książek. Podczas zajęć uczniowie analizowali kluczowe kompetencje pożądane przez pracodawców. Następnie odbyło się oficjalne rozpoczęcie Kongresu, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących Janusz Berek przywitał zgromadzonych gości. Po części warsztatowej odbyła się seria wykładów pod wspólnym tytułem „Kompetencje kluczowe vs. wyzwania współczesnego świata”. Wystąpili między innymi: Katarzyna Chełmińska-Tworek – trener w zakresie kompetencji kluczowych w biznesie, Monika Bezak – członek Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dr Agnieszka Herma – Dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz przedstawiciele firm Team Prevent i IVA. Wydarzenie zakończył panel dyskusyjny, w którym podsumowano główne cele Kongresu.


24.03.2019 r.

PO RAZ KOLEJNY
ODKRYWALIŚMY TALENTY!

21 marca 2019 roku w auli budynku A Naszej Szkoły po raz kolejny odbył się pokaz talentów zorganizowany w ramach Dnia Promocji Talentów. Dziewięć lat temu Nasza Szkoła – jako pierwsza w mieście i czwarta w województwie śląskim – wyróżniona została przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytułem Szkoły Odkrywców Talentów za przyczynianie się w sposób szczególny do odkrywania, wspierania i rozwijania uzdolnień dzieci. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny – w ramach obchodów Dnia Promocji Talentów – w SP 32 zorganizowano pokaz, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje pasje. Na scenie pojawili się tancerze, gimnastyczki oraz wokalistki. Nikomu z występujących nie można było odmówić talentu! Widzowie zaskoczeni byli różnorodnością występów oraz świetnym przygotowaniem artystów. Nic więc dziwnego, że wszyscy uczestnicy pokazu nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Jak co roku gościliśmy uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej. Zaprezentowali nam oni inscenizację „Poszukiwacze skarbu”. Była to bardzo ciekawa i pouczająca historia o tym, że największy skarb każdy z nas ma w sobie. Musi tylko umieć go odnaleźć, a wtedy będzie najbogatszym i najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Ten skarb to nasze talenty, których nikomu nie brakuje. Odwdzięczyliśmy się gromkimi brawami i dyplomami z podziękowaniami za współpracę wręczonymi aktorom przez Panią Dyrektor Alicję Procner, która pogratulowała wszystkim występującym odwagi i determinacji w rozwijaniu swoich pasji. Na uroczystości zorganizowanej przez Panią Iwonę Golec obecny był również Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Najciekawsze zdjęcia opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.