strój szkolny

REGULAMIN STROJU SZKOLNEGO

1. Podczas obchodów świąt państwowych (np. Święto KEN, Święto Odzyskania Niepodległości, Święto Konstytucji 3V) oraz uroczystości szkolnych (np. rozpoczęcie, zakończenie roku szkolnego) uczniowie zobowiązani są do założenia stroju odświętnego.

2. Strój odświętny składa się z białej bluzki lub koszuli i ciemnej spódnicy lub spodni.

3. O konieczności założenia stroju odświętnego uczniowie poinformowani zostaną przez wychowawcę.

4. W szczególnych sytuacjach (np. Dzień Wiosny, Dzień Sportu) dopuszcza się założenie innego stroju. W takim przypadku jednak uczniowie zostaną o tym poinformowani przez wychowawcę.

5. Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie zobowiązani są do noszenia stroju gimnastycznego.

6. Strój gimnastyczny składa się z koszulki i spodenek gimnastycznych. Koszulka powinna być biała, z krótkim rękawem, o długości pozwalającej na włożenie jej do spodenek. Spodenki powinny być krótkie (przed kolano), uszyte z ciemnego materiału, bez zamków błyskawicznych, guzików itp. Obuwie - sportowe, płytkie, na cienkiej, gumowej podeszwie, sznurowane.

7. Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zamienne sportowe na cienkiej podeszwie.

8. W budynku szkolnym zabrania się noszenia nakryć głowy oraz ozdób zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.