2023 – ROKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA

Rok 2023 obchodzimy jako Rok Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z 550 rocznicą urodzin i 480 rocznicą śmierci wybitnego astronoma. Z tej okazji w klasach VI-VIII uczniowie obejrzeli prezentacje i filmiki przybliżające jego życie i osiągnięcia oraz wykonali plakaty. Przeprowadzony został ponadto szkolny etap konkursu „Mikołaj Kopernik – Człowiek Renesansu” zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.  Zadania konkursowe dotyczyły nie tylko życia, pracy, osiągnięć Mikołaja Kopernika i epoki, w której żył, ale także umiejętności logicznego myślenia. Do etapu regionalnego zakwalifikowali się: Szymon Ślusarczyk (6a), Magdalena Grzesiowska (6a), Mateusz Muskała (8d), Angelika Dec (8e) i Robert Zera (8e). Natomiast w finale konkursu III miejsce wywalczył Szymon Ślusarczyk. Ucznia do współzawodnictwa przygotowała Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak. Serdecznie gratulujemy!