POMOC DLA UCZNIÓW

Martwisz się czymś? Nie wiesz, co masz zrobić? Jesteś ofiarą przemocy? Chciałbyś po prostu z kimś porozmawiać? Wokół jest wielu ludzi, którzy chcą Ci pomóc! Z każdej sytuacji jest wyjście!

800 12 12 12
- to Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, jest telefonem skierowanym do wszystkich dzieci potrzebujących pomocy, dzwoniąc pod ten numer połączysz się ze specjalistą, który postara Ci się pomóc i połączysz się bezpłatnie z każdego stacjonarnego numeru oraz telefonów komórkowych Orange, telefon działa w godzinach 8:15 - 20:00.

116 000
- to numer telefonu, z którego mogą skorzystać m. in. młode osoby, które myślą o ucieczce z domu, ale także wszystkie osoby, które wiedzą coś o losach zaginionych, linia obsługiwana jest przez całą dobę, a połączenie jest całkowicie bezpłatne.

801 12 00 02
- to tzw. Niebieska Linia, tu możesz zadzwonić, jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś, kto doświadcza takiej przemocy w domu, połączenie jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora, telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 22:00 oraz w niedziele i święta w godzinach 8:00 - 16:00.

112
- jest numerem alarmowym, pod który możesz zadzwonić, gdy znajdziesz się w niebezpieczeństwie i będziesz potrzebować pomocy ze strony policji, straży pożarnej lub pogotowia, jest to numer uniwersalny, co oznacza, że możesz pod niego zadzwonić zawsze, gdy czujesz się zagrożony/a z jakiegokolwiek powodu.

800 100 100
- tu znajdziesz pomoc w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych, specjalista udzieli Ci porad na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, z tym numerem można połączyć się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz z telefonów komórkowych (poza siecią Play), działa od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 17:00.

801 199 990
- to Ogólnopolski Telefon Zaufania "Narkotyki – Narkomania", tu otrzymasz pomoc oraz wsparcie, jeśli Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków, możesz zadzwonić, jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś bliski ma problem z narkotykami, telefon jest czynny codzienne od 16:00 do 21:00, całe połączenie płatne 35 gr.