Przejdź do treści Przejdź do menu

ABC DOBREGO WYCHOWANIA!

Za nami warsztaty z cyklu "ABC Dobrego Wychowania". W tym roku szkolnym tematyka spotkań związana jest z kulturalnym i bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Warsztaty przeprowadzone w klasach młodszych miały przede wszystkim na celu ukazanie dobrych stron Internetu, ale nie zapomnieliśmy także o tych złych i niebezpiecznych. Najmłodsi, rozwiązując różne zadania, przekonali się, że nie zawsze ten piękny internetowy świat jest dla nas bezpieczny. Poznali możliwości radzenia sobie w niebezpiecznych i niezrozumiałych sytuacjach, na które napotykają, korzystając z Internetu. Przekonali się, że bezpieczeństwo każdego z nich zależy od rozmów, zaufania i opieki Rodziców. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się także, czym jest NETYKIETA, czyli zbiór zasad kulturalnego korzystania z Internetu. Było to pierwsze z trzech spotkań przewidzianych na ten rok szkolny. Warsztaty "ABC Dobrego Wychowania" przygotowała Pani Marcelina Piechota.