Przejdź do treści Przejdź do menu

BĄDŹ I TY BEZPIECZNY NA DRODZE!

29-11-2021 14:57 profilaktyka i wychowanie

Dzisiaj w szkolnej auli uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez przedstawicieli Policji oraz Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska-Białej. Spotkanie pod hasłem "Bądź i Ty bezpieczny na drodze" zorganizowane zostało w reżimie sanitarnym. Pierwszoklasistom przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. Uświadomiono im ponadto, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w naszym ubiorze. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację oraz kilka filmów obrazujących niebezpieczne sytuacje na jezdni. Był również czas na pytania zadawane przez najmłodszych słuchaczy. Na zakończenie nasi Goście przekazali specjalne książeczki oraz odblaski dla każdego ucznia, z kolei pierwszoklasiści odwdzięczyli się gromkimi brawami oraz kartą z podziękowaniami.