CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? GRUDZIEŃ 2019

11-01-2020 7:12 świetlica

Grudzień to miesiąc szczególny – wyjątkowy i magiczny. W naszej świetlicy upłynął on w atmosferze przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W pierwszym tygodniu grudnia wszystkie dzieci czekały na św. Mikołaja i w związku z tym wykonaliśmy wiele prac plastycznych pod hasłem „mikołajki” oraz rożnego rodzaju wizerunki św. Mikołaja. Został także rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszego aniołka – dzieci wykonały przepiękne prace przestrzenne, które prezentujemy w naszej galerii. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Kolejne dni grudnia upłynęły nam na przygotowaniu zimowych dekoracji, a w drugiej połowie miesiąca na naszej gazetce rozgościły się różnorodne choinki, renifery, bombki, szopki i inne świąteczne symbole. Nasi wychowankowie wzięli także udział w akcji „Marzycielska Poczta”, której honorowym patronem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to akcja polegająca na wysyłaniu tradycyjnych listów do chorych dzieci. Uczniowie z klas drugich i trzecich pisali listy do Julki, która cierpi na najrzadszą chorobę na świecie „klątwę Ondyny”. Choroba zabiera jej dzieciństwo – Julka nie może chodzić do szkoły, nie ma kontaktu z rówieśnikami. Dlatego też bardzo lubi dostawać listy od dzieci. Wychowankowie świetlicy napisali więc do Julki kilkanaście listów i wykonali dla niej kartki świąteczno-noworoczne z życzeniami. Dzieci wzięły także udział w akcji „Razem na święta”. Zrobiły prezenty w postaci małych choineczek i kartek świątecznych, które zostały dostarczone przez Panią Magdalenę Hanus do Domu Emerytowanego Nauczyciela w Bielsku-Białej. W naszej świetlicy pojawiła się także choinka – symbol tak wyczekiwanych, radosnych świąt Bożego Narodzenia.