CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK 2022

08-11-2022 5:30 świetlica

Wrzesień w naszej świetlicy to czas poznawania się i integracji grup. Sprzyjały temu liczne gry zespołowe, konkursy sprawnościowe i zabawy, które dzięki pięknej pogodzie odbywały się na szkolnym boisku i placu zabaw. Dzieci dzieliły się wrażeniami z minionych wakacji, ustalały wspólnie reguły współpracy oraz rozmawiały o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły, poznając zasady właściwego korzystania z jezdni. Relacje koleżeńskie i umiejętność współpracy uczniowie kształtowali także podczas konstruowania wymyślnych budowli przestrzennych, które powstawały z wielu rodzajów klocków modułowych dostępnych w naszej świetlicy. Zamki i tory przeszkód dzieci budowały także w auli szkolnej z klocków „Radosna szkoła”.

15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To wspaniała okazja do rozwijania kreatywności i twórczego działania. Naszym uczniom jak zawsze nie zabrakło ciekawych pomysłów, a efekty ich prac można zobaczyć w naszej galerii.

29 września wychowankowie świetlicy aktywnie włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. W każdej z grup dzieci z uwagą słuchały czytanych przez nauczycieli tekstów, a uczniowie trzecich klas sami czytali swoim kolegom. Do wysłuchanych bajek wykonali piękne ilustracje, które znajdują się w szkolnej bibliotece i zachęcają dzieci do czytelnictwa.

7 października był w naszej świetlicy wyjątkowo wesoły, ponieważ świętowaliśmy Dzień Uśmiechu. Każdy starał się obdarzyć uśmiechem kolegów, czemu sprzyjały opowiadane tego dnia anegdotki i dowcipy. Dzieci z pierwszych klas podczas zajęć manualnych wykonały antystresowe gniotki.

12 października uczniowie w „Dniu bezpiecznego komputera” przypomnieli sobie zasady właściwego korzystania z komputera i zasobów Internetu, które utrwalili, tworząc plansze edukacyjne.

19  października rozmawialiśmy o tym, że warto pisać listy – tym samym poświęcamy czas drugiej osobie i pięknie wyrażamy siebie. Aby list dotarł do adresata, potrzebny jest znaczek. Dlatego też w Światowym Dniu Znaczka Pocztowego dzieci wykonywały projekty znaczków. Powstały przepiękne prace o różnej tematyce, które można było oglądać na wystawie. Nie zapomnieliśmy również o powitaniu Pani Jesieni. Z darów jesieni – warzyw i owoców – dzieci z pierwszych klas stworzyły teatrzyk sylwetkowy do wiersza „Na straganie”. Dary jesieni dzieci wykorzystały także do zabaw manualnych pod hasłem „Kasztanowe stworzonka”. Podczas zajęć „Baw się z nami w origami” powstały piękne prace przestrzenne. Pamiętaliśmy także o naszych zwierzętach i  w „Dniu Kundelka” rozmawialiśmy o naszych pupilach.

Nasi wychowankowie bardzo lubią zajęcia muzyczne, dlatego w każdy wtorek dzieci z pierwszych klas ćwiczą swoje umiejętności taneczne na zajęciach  muzycznych „Zumba – ćwicz i tańcz”. Świetlica w Naszej Szkole to miejsce odpoczynku, radosnej zabawy, spotkań z przyjaciółmi oraz miłego spędzania czasu  po nauce w szkolnej ławce.