CZERWCOWE WYJŚCIA I WYCIECZKI

14 czerwca uczniowie klasy 1b zwiedzili interaktywną wystawę robotów i nowoczesnych technologii w Centrum Handlowym „Gemini”. Mieli okazję zobaczyć i dotknąć interaktywnych robotów, które m.in. miały zdolność mówienia i porozumiewania się z ludźmi w różnych językach, rozpoznawały twarze ludzi, określały ich wiek i płeć. Wśród prezentowanych robotów znajdował się też robot wyglądający jak prawdziwy Elvis Presley, który mówił , śpiewał, gestykulował i poruszał się jak prawdziwy, nieżyjący już artysta. Uczniów rozbawiło legendarne robo-szczenię najnowszej generacji z Japonii, które nauczyło się wszystkich zachowań prawdziwych psów. Uczniowie obejrzeli także aktorskie umiejętności eksponatów w Teatrze Robotów. Na koniec miłośników wirtualnej rzeczywistości najbardziej ucieszyły przygotowane  strefy, w tym strefy rozszerzonej rzeczywistości z innowacyjnymi okularami HoloLens.

Klasy 2a i 2b udały się z kolei do Centrum Nauki w Świnnej. Uczniowie już od samego początku byli zachwyceni miejscem wycieczki. Każdy z nich mógł samodzielnie przeprowadzać ciekawe doświadczenia i przede wszystkim w sposób aktywny poznawać i rozwiązywać zagadnienia naukowe. Uczniowie brali udział w warsztatach geologicznych i niesamowitym pokazie ciekłego azotu. Na zakończenie uczniowie spędzili wolny czas na grach i zabawach na  świeżym powietrzu. Był to wspaniały i interesujący czas nauki oraz integracji klas.

Klasa 2c udała się na wycieczkę do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Dzieci oglądały stare maszyny górnicze, zapoznały się z ciężką pracą górnika, dowiedziały się o pracy dzieci w kopalni, płynęły łódkami po zalanych wodą chodnikach. Miały możliwość zaobserwowania uruchomienia ogromnej maszyny parowej, która pomagała wyciągać wagoniki z węglem na powierzchnię i obsługiwała windę dla górników. Poznały ponadto legendę o Skarbniku i Utoplaszku.

Zabawa, integracja i wspaniała współpraca dzieci to przepis na niezapomnianą wycieczkę. 14 czerwca uczniowie klasy 3a pojechali na wycieczkę do Ośrodka H2O w Kiczycach. Tam uczestniczyli w warsztatach Lego Fun. Mieli do dyspozycji klocki różnej wielkości, z których budowali pojazdy, roboty, tunele i mosty. Nie zabrakło też czasu na zabawy na świeżym powietrzu.

W dniu 5 czerwca klasa 3b wybrała się na wycieczkę do zoo w Chorzowie. Podróż była bardzo fascynująca! Uczniowie jechali pociągiem do Katowic, a potem tramwajem do ogrodu zoologicznego. Dzieci mogły zobaczyć wiele gatunków egzotycznych zwierząt, pobawić się na placu zabaw i w Dolinie Dinozaurów. Najbardziej zazdrościli pingwinom, które pluskały się wesoło w basenie. Wielu uczniów na pamiątkę kupiło sobie pluszowe zwierzęta.

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli ponadto w warsztatach „Majsterkowo” na terenie Castoramy. Dzieci zostały oprowadzone po obiekcie, dzięki czemu miały okazję poznać działy i pracowników marketu. Odpowiadali oni na pytania chętnie zadawane przez zainteresowanych uczniów i prezentowali  ciekawostki w swojej pracy. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach w ruch poszły młotki. Dzieci tworzyły na drewnianym podkładzie obrazek dla mamy i taty. Okazało się, że wbijanie gwoździ nie jest wcale taką prostą sprawą! Kolejna praca wymagała samodzielnego zaplanowania i wykonania zarysu łódki i stworzenia kolorowego żagla. Był to bardzo pracowity dzień. Wszyscy starannie wykonali swoje dzieła, które następnie zostały zapakowane przez pracowników Castoramy. Dodatkowo dzieci otrzymały drobne upominki.

W dniu 7 października odbyła się wycieczka klasy 5b na Klimczok. Klasa spędzała czas bardzo aktywnie – odbyły się różne zabawy i gry integracyjne, uczniowie także piekli kiełbaski na ognisku. Odbyła się ponadto prelekcja z ratownikiem GOPR, który pokazał dzieciom dyżurkę GOPR i zapoznał ich z pracą ratownika górskiego. Droga powrotna wiodła przez Szyndzielnię, Dolinę Luizy aż do samej szkoły. Długość trasy wyniosła aż 14 km! Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. Pogoda i humory dopisały.