CZYM JEST OVERTHINKING?

19.03.2024 r. uczniowie klas 7 wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu społecznego „A co, jeśli…?”. Projekt ten prowadzą uczennice liceum w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Siódmoklasiści dowiedzieli się, czym jest paraliż analityczny oraz jakie są jego przyczyny i skutki. Zostali zapoznani z metodami zwalczania tego problemu. Podczas spotkania młodzież miała okazję rozwiązać test, aby dowiedzieć się, czy należą do grona osób z tendencją do nadmiernego myślenia oraz sprawdzić swoją zdobytą na warsztatach wiedzę podczas krótkiego quizu podsumowującego. Na zakończenie spotkania uczniowie dostali instrukcję 7-dniowego wyzwania bez overthinkingu, aby osoby zainteresowane mogły popracować nad tym problemem również w domu.