Przejdź do treści Przejdź do menu

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu to wydarzenie obchodzone w całej Europie mające na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Z tej okazji klasy młodsze w ramach projektu ABC Dobrego Wychowania brały udział w kolejnych warsztatach pod tytułem Bezpiecznie i z kulturą w Internecie. Nasi najmłodsi uczniowie w tym dniu mieli do wykonania kilka zadań, których celem było utrwalenie poznanych już wcześniej zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Warsztaty rozpoczęliśmy od uzupełnienia ankiet, których wyniki poznamy już niebawem. Następnie przeszliśmy do zadań praktycznych, podczas których dzieci samodzielnie podejmowały decyzje między innymi o prawidłowym zakończeniu przedstawionych historii. W każdej klasie uczniowie bezbłędnie pomogli naszym bohaterom, wskazując bezpieczne rozwiązanie problemu. Przypomnieliśmy sobie zasady ochrony naszych danych, mówiliśmy także o kulturalnym traktowaniu innych w Internecie oraz o tym, gdzie szukać pomocy i do kogo się zgłosić, gdy coś nas zaniepokoi. Na podsumowanie warsztatów stworzyliśmy pracę plastyczną Nasza Szkolna Bezpieczna Sieć Internetowa, która będzie przypominać nam o omówionych zasadach i jednocześnie zdobić nasz szkolny korytarz. Warsztaty przygotowała Pani Marcelina Piechota.