DZIEŃ DZIECKA I NIE TYLKO... Z „LABORATORIAMI PRZYSZŁOŚCI”

Tym razem na zajęciach uczniowie klasy 3a wykonali praktyczne prezenty dla siebie. Wystarczyła zwykła biała czapka z daszkiem, jakich wiele, farby i pisaki do tkanin, własny projekt i własnoręczne wykonanie. Uczniowie, malując wzory na czapkach, doskonalili sprawność manualną, rozwijali wyobraźnię i kreatywność, uczyli się cierpliwości i dokładności. Zachęcając dzieci do podejmowania aktywności artystycznej, nie tylko uwrażliwiamy je na piękno, stymulujemy także ich wyobraźnię, uczymy różnych technik plastycznych oraz wspieramy ich rozwój w pozostałych rodzajach edukacji. Planowanie z wyprzedzeniem, które kolory będą wykorzystywane, wspomaga rozwijanie umiejętności zarządzania zasobami i wyznaczania priorytetów. Zachęcanie dzieci do malowania może mieć na nich niesamowity wpływ poprzez odnalezienie sposobu wyrażania siebie, wzrost samooceny, koordynacji, a nawet umiejętności poznawczych. Należy pamiętać, że malowanie jest sztuką dla wszystkich, niezależnie od wieku. Malowanie korzysta ze wszystkich połączeń nerwowych u dziecka i zapewnia szeroki zakres rozwoju. Podczas tej czynności dziecko używa większości obszarów mózgu, ponieważ lewa strona koncentruje się na procesach logicznych i analitycznych, podczas gdy prawa strona działa na procesy twórcze i ekspresyjne. Malowanie to czynność, która utrzymuje stymulację obu stron mózgu i pomaga im rozwijać bardziej efektywne ścieżki nerwowe. Działania, które stymulują mózg w ten sposób, są niezbędne, aby mógł on rozwijać się i działać tak skutecznie, umożliwiając dziecku osiągnięcie pełnego potencjału w dalszym życiu. Farby zostały również wykorzystane do wykonania prezentów  dla mam z okazji ich majowego święta. Były to kolorowe obrazki malowane na szpatułkach laryngologicznych. Niebawem wakacje! Ciesząc się słońcem czy to nad wodą, czy na rowerowych wycieczkach, czy na placu zabaw – pamiętajmy o nakryciu głowy! Czapki wykonanej własnoręcznie nikt nie zapomni nałożyć i z dumą będzie ją nosić w upalne dni.

„Laboratoria Przyszłości” to największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawiło się we wszystkich polskich szkołach.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, Laboratoria Przyszłości