EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

15 i 18 maja br. w Naszej Szkole został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową dla uczniów czwartych klas. To dokument potrzebny dzieciom, które chcą jeździć po drogach. Bez niego nie mogą same poruszać się po nich na rowerze. Niepełnoletni rowerzysta, który ukończył 10 lat, może poruszać się rowerem po drogach publicznych samodzielnie wyłącznie wtedy, kiedy posiada kartę rowerową.

Do egzaminu przystąpiło 45 uczniów. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawierała pytania testowe dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków, prawidłowego rozpoznawania pierwszeństwa na drodze czy udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej należało potwierdzić, że opanowało się następujące umiejętności: przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie, jazda do przodu po prostej i łukach, jazda po wyznaczonym torze, manewr skrętu w prawo i w lewo, prawidłowe hamowanie i zatrzymanie pojazdu w wyznaczonych miejscach, właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się zdobyć kartę rowerową. Uczniów do egzaminu przygotowała Pani Sabina Bysko i Pani Iwona Nowak.