EKOLOGICZNY HAPPENING UCZNIÓW SP 32 W CENTRUM MIASTA!

13-02-2020 15:53 profilaktyka i wychowanie

Uczniowie klasy 7d pod opieką swojego wychowawcy – Pana Grzegorza Wójtowicza oraz Pana Marcelina Makowskiego wzięli dzisiaj udział w warsztatach, które zorganizowała Fundacja Ekologiczna ARKA. Najpierw w Tlenodajni znajdującej się w centrum handlowym SFERA uczniowie dowiedzieli się, jakie są niekorzystne skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem, co stanowi źródło emisji pyłów oraz jak ograniczyć produkcję śmieci. Następnie na zewnątrz wzięli udział w happeningu inaugurującym tegoroczną edycję akcji Książka Wspiera Bohatera. Polega ona na tym, że ekolodzy zbierają niepotrzebne książki, by sprzedawać je na charytatywnych kiermaszach. Dochód trafia na rzecz dzieci ze świetlic środowiskowych i domów dziecka. Dzisiejsze zdarzenie rejestrowali dziennikarze telewizyjni, radiowi oraz prasowi. Niektórzy uczniowie mieli okazję udzielić pierwszego wywiadu w życiu! Kto wie, może to początek ich medialnej kariery...