EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

27-10-2021 5:36 nasze zainteresowania

Kolejny rok z rzędu Nasza Szkoła wzięła udział w EU Code Week, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku #Code tego tygodnia uczniowie klas 4-6 na zajęciach informatyki uczyli się kodowania na stronie code.org. Kodując, podróżowali po świecie gry Minecraft, co dodatkowo sprawiło, że zadania rozwiązywali chętnie i z wielkim zaangażowaniem.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.