GALA WRĘCZENIA NAGRÓD

Dzisiaj w szkolnej auli budynku B zorganizowane zostało uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom III edycji projektu „Szkolny Globtroter”. Spotkanie, podczas którego obecna była Pani Dyrektor Edyta Zaczek oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz, przygotowała i poprowadziła Pani Aldona Słonka – koordynatorka projektu. Uczniowie obejrzeli film złożony ze zdjęć uczestników zabawy oraz wysłuchali kilku ciekawostek. Na koniec wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę HYDRO ZNPHS Sp. z o. o., Studio Filmów Rysunkowych oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Bielsku-Białej.  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za ogromne wsparcie!

A oto krótkie podsumowanie III edycji „Szkolnego Globtrotera”. Do projektu przystąpiło 70 uczniów Naszej Szkoły. Od stycznia do grudnia wzięli oni udział w 566 wycieczkach i tym samym pobili rekord poprzednich edycji! Przypomnijmy, że I edycja to 453 wycieczki, a II edycja – 510 wycieczek.

Podczas wszystkich wyjść uczniowie tym razem pokonali łącznie 3075 km. To prawie tyle co odległość w linii prostej z Bielska-Białej do Grenlandii! I tu przekroczyliśmy kolejną granicę w porównaniu z poprzednimi latami – I edycja to 2863 km, a II edycja – 2862 km.

Na mecie projektu zameldowało się aż 48 najwytrwalszych uczestników. To również absolutny rekord! W I edycji było to 40, a w II – 41 uczniów.

Tym razem najszybszymi Szkolnymi Globtroterami zostali: Karolina Ptak, Wojciech Ptak oraz Oliwia Kuzdrowska, którzy pokonali wszystkie trasy w 17 dni od rozpoczęcia zabawy.

Najmłodszymi Szkolnymi Globtroterami zostali: Wiktoria Forma, Leon Padzik, Nadia Romik oraz Olaf Pociecha, którzy w momencie ukończenia projektu byli jeszcze pierwszoklasistami.

Najwięcej Szkolnych Globtroterów, bo aż sześcioro, jest w klasie 7d.

Najpopularniejszą wycieczką była trasa Trzy Lipki, którą pokonało aż 64 uczniów.

Trzy edycje naszego projektu zmuszają do dodatkowych podsumowań. W tym miejscu należy wyróżnić naszych najwytrwalszych uczestników. Nagrodę Złotego Szkolnego Globtrotera za ukończenie wszystkich trzech edycji otrzymuje aż 17 uczniów! Są to: Kinga Czyż, Laura Dyczek, Sonia Frydel, Wiktoria Frydel, Katarzyna Halama, Adam Kruczek, Jakub Krzak, Mikołaj Krzak, Wiktoria Kucia, Oliwia Kuzdrowska, Norbert Łoś, Michał Orkisz, Monika Sygut, Filip Szczygliński, Martyna Szkorupa, Jan Ślusarczyk i Szymon Ślusarczyk. Dziękujemy za to, że stale towarzyszycie nam w tej niezwykłej przygodzie!

Wszystkim Szkolnym Globtroterom serdecznie gratulujemy siły, pasji i wytrwałości. Dla pozostałych mamy świetną wiadomość! W związku z tym, że nasz projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, powstała IV edycja! Nowe trasy, następne piękne miejsca i kolejna szansa na nagrody! Szczegóły znajdują się tutaj: https://www.sp32bb.pl/szkolny-globtroter. Podejmiesz wyzwanie?