Przejdź do treści Przejdź do menu

INAUGURACJA PROJEKTU „NA TROPIE PRZYRODY”!

18-09-2021 21:48 nasze zainteresowania

Przed chwilą zakończyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Na tropie przyrody”. Dzisiaj na północnym stoku Goruszki w Jaworzu mieliśmy wabić ćmy do światła. Jednak ze względu na prognozowaną niekorzystną pogodę spotkaliśmy się w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Pan Bartosz Czader w bardzo ciekawy sposób opowiadał o ćmach, ich zwyczajach i gatunkach oraz cechach odróżniających je od motyli dziennych. Potem przeszliśmy do motylarni, gdzie można było obejrzeć przepiękne motyle, pająki, skorpiony, patyczaki i inne stworzenia zamieszkujące to miejsce. Było interesująco, klimatycznie i ekscytująco. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania! Na październik zaplanowaliśmy obserwację przelotów jesiennych ptaków, liczenie ich i rozpoznawanie gatunków. Zapowiada się znakomicie! Już wkrótce podamy szczegóły. Bądźcie czujni! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi za wspaniałe spotkanie! Dobranoc! Ćmy na noc!