IV MIEJSCE UCZNIÓW SP 32 W MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH!

27-11-2018 14:58 konkursy

23 listopada 2018 r. w V LO w Bielsku-Białej odbyły się Międzynarodowe Zawody Matematyczno-Fizyczne Nàboj Junior. Ich celem było pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki i fizyki. Náboj Junior odbywał się równocześnie w Białymstoku, Łodzi, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji. W Bielsku-Białej do zawodów przystąpiło aż 14 drużyn. Naszą Szkołę reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Małgorzata Grzanka (8c), Wojciech Piwocha (8a), Bartosz Budzyn (8b) oraz Franciszek Ślusarczyk (8b). Drogą do sukcesu okazały się umiejętności uczniów, ich twórczość i pomysłowość oraz efektywna współpraca całej drużyny, która w rezultacie zajęła wysokie IV miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała Pani Monika Korowaj.