KINGA CZYŻ LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!

04-12-2018 14:40 konkursy

Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Smog nas zje – dbajmy o czyste powietrze”, którego organizatorem była Fundacja Ekologiczna – Wychowanie i Sztuka „Elementarz” w ramach realizacji zadania publicznego „Smog nas zje – edukacyjna bajka muzyczna dla dzieci” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. Adresowany był on do przedszkoli i szkół podstawowych – kl. 1-3 z terenu województwa śląskiego. Celem rywalizacji było przekazanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza pochodzącego z tzw. niskiej emisji oraz o jego negatywnych skutkach dla środowiska i dzieci, jak również kształtowanie świadomości ekologicznej, postaw proekologicznych, propagowanie działań ograniczających powstawanie smogu. Do udziału w konkursie można było zgłosić tylko jedną pracę – SP 32 reprezentowała praca plastyczna wykonana przez uczennicę klasy 2d – Kingę Czyż pod opieką Pani Małgorzaty Józefowicz. Nasza Szkoła znalazła się w ścisłym gronie laureatów – wśród osiemnastu najlepszych szkół i przedszkoli z całego województwa śląskiego. Otrzymaliśmy bardzo cenną nagrodę – teatrzyk o wartości 500 zł – z pewnością do wykorzystania w pracy każdego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.