MAJOWE WYCIECZKI

07-06-2023 11:00 nasze zainteresowania

W ostatnich tygodniach kilka oddziałów udało się na wyjścia i wycieczki krajoznawczo-turystyczne. I tak klasy: 1b, 1c oraz 1d odwiedziły pana Kleksa w jego akademii. „Bajka pana Kleksa” w Katowicach to miejsce, w którym uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu w otoczeniu, które znają z lektury oraz filmów o akademii i podróżach tego zabawnego dziwaka. Przemieszczając się pomiędzy guzikami Mateusza, psim rajem, sekretami pana Kleksa oraz statkiem „Apolinary Baj” czy siadając na fotelu Wielkiego Elektronika, dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej spostrzegawczości i sprawności podczas rozwiązywania licznych zagadek. Klasa 3c udała się na górską wyprawę. Najważniejszymi punktami programu tej wycieczki były: Dębowiec, Cyberniok oraz Krzywa Chata. Pogoda była fantastyczna, a widoki zapierały dech w piersi. Klasy 4a i 4d pojechały do Tarnowskich Gór, aby w tajemniczych zakątkach Szkoły Magii i Czarodziejstwa wziąć udział w lekcji iluzji, różdżkoznastwa, latania na miotle oraz w rywalizacji o Puchar Domów. Wycieczka pełna była niezapomnianych wrażeń i godna polecenia. To samo miejsce wybrały 4b i 4c. Uczniowie mieli możliwość przeniesienia się do świata czarodziejów. Na lekcji iluzji nauczyli się prostych sztuczek magicznych. Na lekcji różdżkoznawstwa dowiedzieli się, z czego wykonuje się różdżki, jakie są ich właściwości, a nawet wykonali różdżkę dla siebie. Na lekcji eliksirów każdy zespół uwarzył miksturę według szczegółowej receptury, a na lekcji latania na miotle zespoły rozegrały ze sobą mecz quidditcha. Z kolei klasa 5c była na wycieczce w Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym w Kiczycach. Jedną z głównych atrakcji był wyścig w wielkich kulach zorbingowych. Poza tym uczniowie budowali tor przeszkód, uczestniczyli w zabawach ruchowych, integracyjnych i w przeciąganiu liny. Klasy 6d i 7b wraz z wychowawcami zwiedziły Kopalnię Soli „Wieliczka”. To piękne miejsce jest bezcennym zabytkiem kultury materialnej świata i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na trasie zwiedzania uczniowie spotkali dobrego ducha kopalni – Skarbnika. Uczniowie klasy 8d wybrali się na wycieczkę do Areny Zoltar oraz na spacer ulicami Bielska-Białej. Rynek, Plac Bolesława Chrobrego wraz z Zamkiem książąt Sułkowskich, Plac Wojska Polskiego ze słynną secesyjną kamienicą Pod Żabami, spacer szlakiem postaci bajkowych w towarzystwie Reksia, Szpiega z Krainy Deszczowców, Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego – to tylko kilka punktów, które udało się odwiedzić. Główny cel wycieczki to pobyt w Arenie Zoltar pełen sportowej rywalizacji, w czasie której uczestnicy gry wykazali się zdolnością współpracy, umiejętnością zdrowej rywalizacji, koordynacją, sprytem, celnością i zmysłem taktycznym.