Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

MAJOWE WYCIECZKI

16-05-2024 5:36 nasze zainteresowania

8 maja klasa 1c wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Józefowicz odwiedziła Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. To niezwykłe miejsce dostarczyło wszystkim dzieciom niezapomnianych wrażeń. Na gości czekały łamigłówki, eksperymenty, strefy tematyczne i interaktywne ekspozycje, które zagwarantowały wszystkim doskonałą zabawę. Pierwszoklasiści odwiedzali kolejne strefy tematyczne w krainie Pana Kleksa, które inspirowały do wspólnej zabawy. Uczniowie leczyli chore sprzęty, uczyli się wiązać węzły, odkrywali sekrety Pana Kleksa ukryte w szufladach, a także wspólnie tańczyli i śpiewali.

Z kolei 10 maja uczniowie klasy 2b i 2d pod opieką swoich wychowawczyń Pani Katarzyny Włodek i Pani Anny Sądej uczestniczyli w wycieczce klasowej do Radzionkowa i Tarnowskich Gór. Zwiedzili Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek, w którym poznali procedury wypieku chleba oraz „drogę” od ziarna do chleba – doskonale uzupełnili wiadomości poznane w klasie. Wzięli udział w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali eksponaty znajdujące się w muzealnych salach zbierane przez wiele lat. Duże zainteresowanie wzbudziła klasa szkolna z lat 60 i 70-tych poprzedniego stulecia, w której dzieci mogły usiąść w starych drewnianych ławkach z kałamarzami oraz pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach. Kolejnym punktem programu wycieczki klasowej było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz przepływ łódkami pod ziemią w Tarnowskich Górach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali starych legend o losach tarnowskich gwarków, o chłopie zwanym Rybką czy o św. Barbarze – patronce górników. Bogatsi o nowe doświadczenia i cenną wiedzę, pełni niezapomnianych wrażeń szczęśliwie powróciliśmy do domu.