MIASTA I REGIONY WŁOCH

22-11-2021 5:44 nasze zainteresowania

16 listopada 2021 r. w holu głównym budynku B Naszej Szkoły zorganizowana została prezentacja miast i regionów Włoch. Uczniowie klas siódmych i ósmych uczący się języka włoskiego przybliżyli nam kulturę Włoch, opowiadając o wybranych miastach i regionach tego kraju. Swoje prezentacje oparli na samodzielnie wykonanych plakatach, które zostały wyeksponowane na specjalnie przygotowanej wystawie. Po prezentacjach został przeprowadzony quiz wiedzy o Włoszech. Spotkanie przygotowane przez Panią Beatę Matyjaszek-Śnieżek, przedstawiające nam piękno i różnorodność kraju leżącego na Półwyspie Apenińskim, zostało zorganizowane również w celu upamiętnienia ważnego wydarzenia sprzed 160 lat, jakim było Zjednoczenie Włoch. W prezentacji uczestniczyli również Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Dziękujemy wszystkim uczniom za wkład artystyczny w wykonanie plakatu oraz przekazanie swojej wiedzy o danym zakątku Italii.