MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

12-11-2018 15:05 imprezy i uroczystości

11 listopada 2018 r. delegacja uczniów Naszej Szkoły pod opieką Pani Lucyny Peterko oraz Pana Sławomira Porębskiego wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 14.00 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie jej uczestnicy przeszli na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów. W przemarszu ulicami miasta uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, Policji, Straży Pożarnej, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, harcerze ZHP i ZHR oraz delegacje stowarzyszeń i szkół. Z udziałem kompanii honorowej 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego na cmentarzu na osiedlu Wojska Polskiego odbył się apel poległych. Na grobach żołnierzy zapłonęły znicze. Delegacja SP 32 – w imieniu całej szkolnej społeczności – złożyła również wiązankę kwiatów pod pomnikiem bojowników o wolność i demokrację.