MULTIMEDIALNY WYKŁAD O NAŁOGACH

09-04-2022 15:00 profilaktyka i wychowanie

W celu promowania zdrowego stylu życia oraz zapobiegania nałogom we wszystkich oddziałach piątej klasy odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną. Temat wykładu brzmiał: Szkodliwość wynikająca z palenia papierosów i picia alkoholu. Uczniowie poznali ponad 10 powodów, dla których nie warto palić papierosów (w tym e-papierosów) oraz poznali negatywne skutki oddziaływania alkoholu na organizm. Uczniom przypomniano o obowiązującym prawie zakazu spożywania alkoholu do 18. roku życia. Piątoklasistom uświadamiano również, jak żyć, żeby być człowiekiem wolnym od nałogów. Wykład multimedialny przeprowadziła Pani Pedagog Aleksandra Wojtanowicz.