Przejdź do treści Przejdź do menu

„NA TROPIE PRZYRODY” – NASZ NOWY PROJEKT!!!

13-09-2021 6:13 nasze zainteresowania

EDYCJA: ze względu na prognozowaną złą pogodę spotykamy się przed Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu (ul. Wapienicka 120)

Zapraszamy do udziału w projekcie  „Na tropie przyrody”, który jest wynikiem współpracy Naszej Szkoły z Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. W ramach przedsięwzięcia  zaplanowano szereg ciekawych spotkań, których celem będzie poznanie otaczającej nas przyrody oraz aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Konkretne daty będą podawane na bieżąco, ponieważ będą zależne od prognozowanej na dany dzień pogody. Zaplanowana tematyka: przeloty jesienne ptaków, liczenie ptaków i rozpoznawanie gatunków, obserwowanie nietoperzy, tropienie zwierząt na śniegu, wieczorne nasłuchiwanie sów. We wrześniu zapraszamy na wabienie ciem do światła! Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Aldona Słonka.

 

ZASADY:

 

  1. Informacje o kolejnych spotkaniach publikowane będą na szkolnej stronie internetowej oraz profilu Facebook.
  2. Uczniowie zainteresowani udziałem w spotkaniu zapisują się u Pani Aldony Słonki za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Jest to niezbędne w celu przygotowania odpowiedniej liczby potrzebnego na danym spotkaniu sprzętu (np. lornetek).
  3. Uczniowie przybywają na miejsce spotkania we własnym zakresie i pod opieką rodzica (prawnego opiekuna), który odpowiada za ich bezpieczeństwo w trakcie spotkania oraz w drodze na nie i po jego zakończeniu.
  4. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny zarówno dla uczniów Naszej Szkoły, jak i ich opiekunów.

 

PIERWSZE SPOTKANIE JUŻ W TĘ SOBOTĘ!!!

 

WABIENIE CIEM DO ŚWIATŁA

Miejsce: Goruszka w Jaworzu – od strony północnej

Godzina: 19:00

Data: 18.09.2021 r.

Czas spotkania: ok. 2-3 godz.

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość zaparkowania przy Szkole Podstawowej w Jaworzu lub na parkingu w pobliżu apteki.