NASI LAUREACI KONKURSU INSTALOGIK

30 marca miała swój finał IV edycja Konkursu InstaLogik. To popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. W całości zrealizowany został w formule on-line. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Jego celem jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania, a także rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs był podzielony na trzy etapy:
- etap 1., termin: 1 października - 28 października 2022 r.
- etap 2., termin: 10 grudnia 2022 r.
- etap 3., termin: 18 marca 2023 r.

Z Naszej Szkoły w rywalizacji udział wzięło 24 uczniów, z czego 8 doszło do ostatniego etapu, odnosząc wielki sukces. Szczegółowe wyniki podajemy poniżej:

- Hubert Kobiela (klasa 4a) – finalista na szczeblu ogólnopolskim, drugi wynik w mieście Bielsko-Biała
- Szymon Miler (klasa 4a) – laureat II miejsca, najlepszy wynik w mieście Bielsko-Biała
- Oskar Czuba (klasa 4c) – finalista na szczeblu ogólnopolskim, trzeci wynik w mieście Bielsko-Biała
- Michał Prusak (klasa 5b) – finalista na szczeblu ogólnopolskim, drugi wynik w mieście Bielsko-Biała
- Remigiusz Śledź (klasa 5c) – laureat II miejsca, najlepszy wynik w mieście Bielsko-Biała
- Szymon Ślusarczyk (klasa 6a) – laureat II miejsca, najlepszy wynik w mieście Bielsko-Biała
- Aleksandra Kapała (klasa 7b) – finalistka na szczeblu ogólnopolskim
- Wiktoria Kucia (klasa 8b) – laureatka III miejsca

Uczniów do konkursu przygotowała Pani Joanna Krehut. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!