NASZE PASJE – AMELIA KWAŚNIEWSKA

23-01-2022 12:11 nasze zainteresowania

Niektórzy uczniowie Naszej Szkoły mają wiele zainteresowań. Niedawno pisaliśmy o hobby Amelii Kwaśniewskiej – uczennicy klasy 8d. Dzisiaj przedstawiamy jej kolejne pasje, jakimi są jazda na rowerze oraz nartach. Amelia jeździ na rowerze od 5. roku życia. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu samemu, jak i w gronie znajomych czy rodziny. Ważne w uprawianiu tego sportu są wytrzymałość i koordynacja. Podczas treningu najintensywniej pracują mięśnie nóg, lecz ta dyscyplina aktywuje również pracę mięśni brzucha czy ramion. Dodatkowo po wycieczce rowerowej wszyscy poczują satysfakcję, przyjemne zmęczenie i radość. Ponadto można zachwycić się wspaniałymi widokami. Z kolei jazda na nartach to ulubiony sport Amelii. Tę pasję rozwija już od 8 lat i w planie ma ciągłe dążenie do doskonałości. Sport ten wymaga odpowiedniej koordynacji ruchu, skupienia oraz braku strachu przed prędkością zjazdu. W związku z tym, że to sport zimowy, czas na treningi jest ograniczony, ponieważ zimowa pogoda w Polsce nie zawsze sprzyja warunkom jazdy. Uprawianie tej dyscypliny przede wszystkim dostarcza radości i adrenaliny motywującej do podejmowania kolejnych wyzwań. Na zdjęciu nie da się uchwycić prędkości czy towarzyszących temu emocji, jednak każdy, kto kiedyś stał na szczycie stoku, będzie wiedział, o jaki rodzaj adrenaliny chodzi.