NASZE PASJE – PRZEMYSŁAW STASZKIEWICZ

15-02-2022 6:47 nasze zainteresowania

Dzisiaj przybliżymy Wam hobby kolejnego ucznia Naszej Szkoły. Tym razem to Przemysław Staszkiewicz z klasy 7c. Jedną z jego pasji jest chodzenie po górach i zwiedzanie różnych ciekawych miejsc. Oto kilka tras, które pokonał chłopiec.

1. Łysica – jest to najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich o wysokości 614 m n.p.m. Znajduje się w obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Należy do Korony Gór Polski.

2. Kiczera - to szczyt w Beskidzie Małym o wysokości 827 m. n.p.m. Znajduje się w Grupie Kocierza, w grzbiecie, który poprzez Żar opada do Jeziora Międzybrodzkiego.

3. Stare Wierchy - jest to szczyt w Gorcach o wysokości 971 m. n.p.m. Znajduje się w głównym grzbiecie odchodzącym od Turbacza na zachód, na polanie Krauska na obrzeżach enklawy Gorczańskiego Parku Narodowego.

4. Szczeliniec Wielki – jest to najwyższy szczyt w Górach Stołowych o wysokości 919 m. n.p.m. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów.

5.Trasa Chybotek - Złoty Widok - Wodospad Szklarki - jest to trasa, która prowadzi przez trzy miejsca w Szklarskiej Porębie w województwie dolnośląskim. Chybotek to głaz w granitowej grupie skalnej, najwyżej położony, o średnicy ok. 4 m, który daje się rozkołysać. Złoty widok - miejsce widokowe z doskonałym widokiem na Karkonosze. Wodospad Szklarki - drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m.

6. Śnieżka - jest to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, województwa dolnośląskiego, a także całego Śląska. Jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1602 m n.p.m.