O OSTROŻNOŚCI W KONTAKTACH Z NIEZNAJOMYMI

08-10-2019 18:15 profilaktyka i wychowanie

Wczoraj i dzisiaj w Naszej Szkole odbyły się kolejne spotkania z Panią Bożeną Jandurą – przedstawicielką Straży Miejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie oddziałów czwartej, piątej i szóstej klasy. Tym razem problematyka prelekcji dotyczyła kontaktów z nieznajomymi. Dzieci obejrzały film instruktażowy prezentujący odpowiednie zachowanie w przypadku spotkania z obcymi osobami, dowiedziały się, jak reagować w takich sytuacjach, odegrały również kilka scenek. Była to także okazja do powtórzenia numerów alarmowych. Uczniowie przypomnieli ponadto, jakie informacje należy podać przez telefon w sytuacji zagrożenia.