OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, CZYLI DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

09-11-2018 15:08 imprezy i uroczystości
W piątek w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada. Na to wydarzenie złożyło się wiele innych, które organizowaliśmy już od stycznia, m.in. „100 flag na stulecie niepodległości”, występ grupy rekonstrukcyjnej, wykonanie plakatów, prezentacji oraz gazetek ściennych, wyjście do koszar i na cmentarz wojskowy czy liczne konkursy. Kulminacją tych działań była piątkowa akademia. W budynku A przygotowana została ona przez klasę 5e, natomiast w budynku B – przez 7a. Wspaniałe przedstawienia, montaże słowno-muzyczne zostały w znakomity sposób przyjęte przez publiczność i nagrodzono je gromkimi brawami. Tego dnia cała społeczność szkolna wzięła również udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych. Każdy oddział wykonał utwór wylosowany kilka tygodni wcześniej. Momentami było radośnie, momentami – wzruszająco, jednak trud przygotowań opłacił się, gdyż o każdym wykonaniu można śmiało powiedzieć, że było wyśmienite. Uczniowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły – także jeśli chodzi o kostiumy. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” – wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Uczniom, którzy zwyciężyli w kwizie historycznym, wręczono atrakcyjne nagrody. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że wszyscy podkreśliliśmy rangę tego wydarzenia, zakładając odświętny strój. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Największe podziękowania należą się jednak organizatorom Dnia dla Niepodległej – Pani Lucynie Peterko, Panu Sławomirowi Porębskiemu, Pani Iwonie Nowak oraz Panu Piotrowi Kuziemce. W naszej fotogalerii opublikowaliśmy najciekawsze zdjęcia upamiętniające to wydarzenie.