PIERWSZE WYZWANIE PROGRAMU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ #REPETUJEMY ZREALIZOWANE!

W lutym grupa uczniów rozpoczęła w świetlicy  realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETUJEMY. Tematem pierwszego wyzwania, z którym zmierzył się  świetlicowy ekopatrol, były uciążliwe odpady i ich konsekwencje dla przyrody. Uczniowie dowiedzieli się, czym są odpady, jak zmieniają przyrodę i nasze najbliższe otoczenie oraz jakie korzyści dla naszego zdrowia ma  czyste środowisko. Wśród dobrych rad wypracowanych przy pomocy Ekobabci znalazły się sugestie, aby sprzątać po swoim psie, zakręcać dokładnie kran, by oszczędzać wodę, po wrzuceniu śmieci do kosza zamykać klapę, a przede wszystkim posegregowane odpady wrzucać do właściwych pojemników. Na podstawie tych sugestii dzieci stworzyły hasła, wykonały do nich rysunki, a następnie przygotowały plakat „O przyrodę dbamy, dobre rady mamy”. Program, którego koordynatorem jest  Pani Iwona Haręża-Lorek, realizowany jest przy współpracy z Panią Beatą Dudek i Panią Mariolą Plazą-Panewką.