PIERWSZOKLASIŚCI NA WARSZTATACH "BĄDŹ I TY BEZPIECZNY"

25-11-2018 15:01 profilaktyka i wychowanie

15 listopada uczniowie wszystkich oddziałów pierwszej klasy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Bądź i Ty bezpieczny”. Warsztaty jak co roku organizowane były pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Dzieci pod opieką wychowawców i rodziców pojechały do Zespołu Szkół Samochodowych na ul. Filarowej. Na miejscu uczestniczyły w konkursach dotyczących zasad ruchu drogowego, w zabawowej formie przypominały i utrwalały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Bardzo ważnym momentem było uświadomienie pierwszoklasistom znaczenia odblasków. Powinniśmy o nich pamiętać, kiedy poruszamy się po zmroku, co znakomicie oddał pokaz mody odblaskowej przygotowany przez uczniów ZSS. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki – znaczki odblaskowe i słodycze.