POWITANIE PANI JESIENI

23-10-2019 17:42 imprezy i uroczystości

Wczoraj w auli Naszej Szkoły, jak co roku, odbyła się impreza integracyjna dla uczniów klas pierwszych „Powitanie Pani Jesieni”. W zabawie pierwszoklasistom towarzyszyły ich wychowawczynie. Obecnością zaszczycił nas również Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Nadrzędnym celem imprezy była dobra zabawa, ale uczestnicy mieli się również przekonać, że więcej korzyści przynosi współpraca z rówieśnikami niż praca w pojedynkę. Każda klasa stanęła przed wykonaniem specjalnego zadania, do którego instrukcje dzieci znalazły w tajemniczych pudełkach znajdujących się na końcu tropów wykonanych z jesiennych liści. Pierwszoklasiści rozwiązywali jesienne zagadki, układali puzzle przedstawiające różne zwierzęta, dopasowywali dary jesieni do liści drzew, z których pochodzą oraz wybierali obrazki pasujące do jesiennej pogody. Praca nad rozwiązaniem zagadek stanowiła dla dzieci doskonałe utrwalenie wiadomości na temat zmian zachodzących jesienią w przyrodzie. Uczniowie zmierzyli się także z zadaniem plastycznym, którym było złożenie postaci Pani Jesieni z dużych, gotowych elementów oraz ozdobienie jej według własnego pomysłu. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego – każda klasa wykonała piosenkę specjalnie przygotowaną na tę okazję. Zwieńczeniem zabawy było rozdanie dyplomów oraz nagrodzenie każdego z uczestników odznaką wzorowego pomocnika Pani Jesieni. Imprezę przygotowała i prowadziła Pani Aurelia Woźniak.