PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

We wtorkowe popołudnie gościliśmy w Naszej Szkole uczniów „zerówek” z lokalnych przedszkoli, którzy wzięli udział w warsztatach językowych „Welcome to school!”. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci z najstarszych grup z Przedszkola nr 41 i Przedszkola nr 42 im. Przyjaciół  Przyrody w Bielsku-Białej przybyły pod opieką swoich wychowawczyń.

Tematem przewodnim tego spotkania była oczywiście szkoła. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło aktywności, które przybliżały dzieciom w szczególności tematykę przyborów szkolnych. Wśród wielu gier i zabaw znalazły się między innymi „Bingo”, „Magic eye”, „Chinese whispers”, czyli głuchy telefon połączony z wyścigiem rzędów. Przedszkolaki miały okazję doskonalić umiejętność czytania w języku obcym, „robiąc zdjęcia” kartom obrazkowym czy komunikację w języku angielskim podczas opisywania zawartości plecaka. Ćwiczenia przeprowadzone z wykorzystaniem tablic multimedialnych również okazały się bardzo atrakcyjne.

Przy pożegnaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz smycze do kluczy i długopisy z logo Naszej Szkoły. Warsztaty przygotowały nauczycielki języka angielskiego – Pani Aurelia Woźniak i Pani Agnieszka Krywult.