Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

REALIZACJA PROGRAMU „PRZYJACIELE ZIPPIEGO"

W tym tygodniu w Naszej Szkole uczniowie klasy 1b rozpoczęli realizację programu „Przyjaciele Zippiego”. To międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na uczniach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało z Gminnego programu  profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii Urzędu Miasta w Bielsku-Białej (Wydział Polityki Społecznej). Zajęcia realizowane są przez psychologa – Panią Agnieszkę Farugę – w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały. Na zajęciach dzieci poznały Zippiego oraz próbowały nazywać i rozpoznawać emocje, m.in. radość, złość i smutek. Ta wiedza wzmocni dzieci oraz nauczy je radzenia sobie ze swoimi emocjami w sytuacjach trudnych oraz dobrego funkcjonowania w relacjach.