SMACZNE I ZDROWE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

09-10-2019 20:01 profilaktyka i wychowanie

9 października 2019 roku w szkolnej stołówce nasi pierwszoklasiści spotkali się z Panią Małgorzatą Skrzypczak – dietetykiem. Tematem zajęć było wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania wśród dzieci.

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest piramida żywienia. Poznali produkty spożywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz te, których spożycie może nam bardzo zaszkodzić. Wiele uwagi poświęcono zawartości cukru w różnych artykułach – napojach, słodyczach, deserach – tak popularnych wśród najmłodszych konsumentów. Podkreślono, jak ważne jest odpowiednie nawadnianie naszych organizmów. Był też czas na zajęcia plastyczne, czyli wyklejanie w grupach piramidy żywienia. Największą atrakcją okazało się jednak komponowanie własnego jogurtu owocowego oraz konkurs na najpiękniejszą zdrową kanapkę. Zajęcia realizowane były w ramach zadań prozdrowotnych szkoły. Środki, z których sfinansowano zadanie, pozyskane zostały z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bielska-Białej. Koordynatorem spotkania była Pani Sabina Knapik – szkolny pedagog.