SP 32 – GOSPODARZEM KONKURSU WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

30-11-2022 6:26 konkursy sport

25 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej zorganizowany przez Beskidzką Radę Olimpijską. Przeznaczony był on dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i składał się z dwóch części:

– I część: test ze znajomości tematyki olimpijskiej oraz udziału beskidzkich olimpijczyków w igrzyskach zimowych w Pjongczang oraz letnich w Tokio;

– II część: część sportowa – udział w trzech konkurencjach (rzut do kosza, skok obunóż z miejsca, bieg na 20 m).

Spotkanie swoją obecnością uświetnili beskidzcy olimpijczycy: Pani Justyna Iskrzycka, Pani Eliza Surdyka-Kliś, Pani Dorota Kwaśny-Lejawa oraz Pan Marian Kasprzyk. Goście opowiedzieli młodzieży o swoich sportowych dokonaniach, wspomnieniach z udziału w olimpiadzie oraz przygotowaniach do startu. Chętnie też pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. W SP 32 pojawili się również bielscy radni: Pan Piotr Kochowski, Pan Piotr Ryszka, Pan Rafał Ryplewicz, Pan Karol Markowski, Pan Maksymilian Pryga oraz Pan Szczepan Wojtasik.

Przedstawiamy wyniki rywalizacji.

Szkoły podstawowe – klasyfikacja indywidualna:

1. Maja Jackowska (SP 1)
2. Jakub Żaczek (SP 4)
3. Igor Macura (SP Wieszczęta)

Szkoły podstawowe – klasyfikacja zespołowa:

1. SP 4 w Bielsku-Białej
2. SP 1 w Bielsku-Białej
3. SP w Wieszczętach

Szkoły ponadpodstawowe – klasyfikacja indywidualna:

1. Maksymilian Dudys (V LO)
2. Oliwia Zontek (II LO)