SP 32 NA BŁĘKITNYM MARSZU

W ostatni piątek (5 kwietnia) w centrum miasta odbyła się parada pt. „W porządku być innym”.  Naszą Szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowała klasa 6c razem z wychowawczynią Panią Barbarą Beruś-Kluką i szkolnym pedagogiem Panią Aleksandrą Wojtanowicz. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa Elf oraz Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. O godz. 9.30 nastąpiło uroczyste otwarcie happeningu. Potem przemawiała m.in. Pani Urszula Międzybrodzka – Dyrektor Szkoły Podstawowej Elf. Następnie Błękitny Marsz zawiódł ok. 800 uczestników ulicą 11 listopada aż do bielskiej starówki i na Rynek. Na mecie odśpiewano piosenkę pt. „Na niebiesko”. Wszystkie szkoły i przedszkola zaangażowane w to wydarzenie zaprezentowały puzzel, który wcześniej własnoręcznie udekorowały, tworząc symbol autyzmu. Nie zabrakło także atrakcji. Był klaun, który  żonglował maczugami, klaun na rowerze, małe, duże i ogromne bańki mydlane, pan, który zionął ogniem, a także pani żonglująca pochodniami. Na koniec spotkania uczestnicy wspólnie wykonali taniec integracyjny. Błękitny Marsz i spotkanie na Rynku przygotowano w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.