Przejdź do treści Przejdź do menu

SP 32 NA FESTIWALU DOBREJ ENERGII!

7 czerwca 2022 r. uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii. Na początku piętnaścioro przedstawicieli SP 32 ze swoimi  ZaJakami  wysłuchało wystąpienia Prezydenta miasta Bielska-Białej, który podsumował program „Dbam o siebie” i podziękował nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie. Następnie uczniowie szkół, które włączyły się w akcję, uczestniczyli w paradzie, prezentując swoje ZaJaki. Pochód przeszedł ulicami miasta – od Placu Ratuszowego do Parku J. Słowackiego. Podczas pochodu było wesoło i bardzo głośno! Grała orkiestra, przez megafony organizatorzy promowali akcję oraz zachęcali mieszkańców miasta do przyłączenia się do zabawy. W parku przedstawicielom Naszej Szkoły został wręczony dyplom za podejmowanie działań z zakresu zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży w ramach projektu „Dbam o siebie” oraz nagroda w postaci vouchera do MediaExpert o wartości 500 zł. Voucher będzie wykorzystany na potrzeby wychowanków SP 32. Podziękowano również uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Szanuj energię, chroń klimat”. Potem uczestnicy imprezy korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Blok warsztatowy „Twoja energia się liczy!” zapewniał 45 atrakcji analogowych i cyfrowych. Stoiska obejmowały również warsztaty przyrodnicze, recyklingowe, kosmetyczne oraz energetyczne. Warto zaznaczyć, że uczniowie Naszej Szkoły także zaangażowali się w pomoc w organizacji stoiska Nadleśnictwa Bielsko. Wcielili się w rolę edukatorów. Zapoznali dzieci w wieku przedszkolnym z warstwową budową lasu oraz uczyli odróżniać gatunki drzew występujących w polskich lasach po liściach, szyszkach i owocach. Przygotowane zabawy stworzyły możliwość nauki przez doświadczenie. Dla uczestników całego wydarzenia były przygotowane również dmuchane zjeżdżalnie, dzieci dostały lody, mogły również wygrać łakocie. Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny. Nasze ZaJaki zostały zabrane przez organizatorów na wystawę do Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej, skąd niebawem wrócą do właścicieli. Relację z imprezy można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ. Opiekunami uczniów podczas Festiwalu Dobrej Energii byli: Pani Aleksandra Wojtanowicz, Pani Izabela Paruzel, Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak oraz Pan Marcelin Makowski.