SP 32 NA ZIMOWEJ AKADEMII SPORTU!

02-12-2023 5:29 konkursy sport

W środę (29 listopada) reprezentacja uczniów Naszej Szkoły wzięła udział w Zimowej Akademii Sportu. Projekt ma za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportów zimowych. Impreza odbyła się w hali OSiR „Victoria” przy ulicy Bratków 16.

Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: hokej (strzały do bramki), curling (do celu), minihokej (rywalizacja 1 na 1), snowboard (akrobacje i równoważnia), hokej stołowy (rywalizacja 1 na 1), curling (rywalizacja 1 na 1), biathlon (bieg i strzelectwo na czas), łyżwiarstwo szybkie (ślizgi na slideboard). Gościem specjalnym Zimowej Olimpiady Sportu był srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w biathlonie Tomasz Sikora.

Podczas rywalizacji nasi uczniowie osiągnęli spektakularne sukcesy! Konrad Tlałka zajął II miejsce, a Anastasiia Kyrychenko – III miejsce w konkurencji „biathlon” (bieg i strzelectwo na czas), natomiast Roksana Murańska zajęła II miejsce, a Laura Dyczek – III miejsce w konkurencji „curling” (rywalizacja 1 na 1). Serdecznie gratulujemy!!! Tym samym z wielką radością informujemy, że Konrad i Anastasiia awansowali do finału rywalizacji, który odbędzie się 08.12.2023 r. w Wiśle. Życzymy powodzenia! Opiekunami uczniów podczas Zimowej Akademii Sportu były: Pani Aldona Słonka i Pani Anna Wojtyczka.