SP 32 W EDUKACYJNEJ SIECI ANTYSMOGOWEJ

W ramach realizacji projektu NASK Edukacyjna Sieć Antysmogowa między październikiem a kwietniem w klasach II-VIII zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące smogu. Uczniowie klas 2 i 3 oglądali filmy „Wygrajmy ze smogiem”, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystali do rozwiązania testu i wykonania prac plastycznych. Niektórzy byli też na spacerze. W klasach 4-6 uczniowie skupili się na tym, czym właściwie jest smog, gdzie występuje oraz kto i co go wytwarza. Uczniowie klas 7 i 8 poszerzali wiedzę na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza, w szczególności wpływu niskiej emisji, sposobu ogrzewania domów i rodzajów paliw stałych na powstawanie zanieczyszczeń oraz wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Poznali sposoby ograniczania zanieczyszczeń i poprawy jakości powietrza. Analizowali dane pomiarowe uzyskane z czujników powietrza montowanych w ramach projektu w różnych miejscach Polski. Zrealizowali interaktywne e-lekcje „SMOG Lab. Zmierz się ze smogiem”.