SPEKTAKL PT. „CZERWONY KAPTUREK”

13-06-2022 5:51 imprezy i uroczystości

Z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Ojca uczniowie klasy 3b pod opieką swojej wychowawczyni – Pani Katarzyny Włodek – przygotowali ogromną niespodziankę – przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”. Po wielotygodniowych przygotowaniach wreszcie sztuka zagościła na deskach auli budynku A Naszej Szkoły. Próbę generalną stanowiły występy przed uczniami młodszych klas. Dopiero potem przedstawienie obejrzeli rodzice młodych aktorów. Spektakl na wszystkich zrobił ogromne wrażenie! Zachwycała gra aktorska uczniów, ruch sceniczny, dekoracje i rekwizyty. Dopełnienie występu stanowiły tematycznie dobrane piosenki połączone z dynamicznym tańcem, a także elementy gimnastyki oraz gra na skrzypcach. Całość została okraszona sporą dawką humoru, co spotkało się z żywiołową reakcją zgromadzonej w auli publiczności. Dodatkowo dla klas I-III został przygotowany muzyczny kwiz. Dzieci starały się odgadnąć utwory zagrane na dzwonkach i skrzypcach. Uczniowie bez większych problemów rozpoznali, jaka to melodia i w zamian czekała ich słodka nagroda.