SPOTKANIE Z CYKLU "ABC DOBREGO WYCHOWANIA"

W ostatnią środę (27 marca) uczniowie klas I-V wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „ ABC Dobrego Wychowania”. Klasy młodsze rozmawiały o kulturze korzystania z urządzeń elektronicznych – w szczególności z telefonu komórkowego. Uczestnicy spotkania zaobserwowali zachowania w codziennych sytuacjach, takich jak np. jazda autobusem i pociągiem. Przypomnieliśmy także miejsca, w których bezwzględnie należy telefon wyciszyć, a czasem nawet wyłączyć. Nawiązaliśmy nie tylko do kultury używania telefonu, ale także do bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze. Prelekcję zakończono pięknymi słowami, aby uważać, by telefon nie przysłonił nam niespodzianek, jakie niesie każdy dzień. Spotkanie przygotowała klasa 1b wraz z Panią Marceliną Piechotą. Z kolei apel dla klas IV-V przygotowała Pani Anna Sądej wraz z uczniami 5d. Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo w Internecie. Podczas prezentowanego materiału uczniowie zapoznali się z zagrożeniami czyhającymi na nich w świecie wirtualnym. Rozmawialiśmy również o tym, dlaczego uzależnienie od komputera i Internetu jest szkodliwe, z kim możemy porozmawiać, gdy zauważymy coś niepokojącego w sieci, w jaki sposób możemy chronić swój komputer przed niechcianymi treściami. Obejrzeliśmy przedstawienie obrazujące problem. Wiedza, którą utrwalili uczniowie, z pewnością przyda im się na co dzień.