Przejdź do treści Przejdź do menu

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

30-09-2021 16:55 profilaktyka i wychowanie
Dzisiaj w Naszej Szkole w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły odbyła się prelekcja prowadzona przez aspiranta Rafała Kobyłeckiego, podczas której uczniom klasy 7 i 8 przekazane zostały podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przejawów demoralizacji. W czasie prelekcji przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej poruszył ponadto temat agresji wśród młodzieży. Przedstawił również konsekwencje wulgarnego i agresywnego zachowania w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Omówiono także skutki posiadania różnych środków psychoaktywnych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji.