TRZECIE ZADANIE Z DETEKTYWEM KROPELKĄ!

Już po raz trzeci uczniowie klas młodszych przybili piątkę detektywowi Kropelce w ramach 12. edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”. Zadanie w marcu polegało na uczestniczeniu uczniów w zajęciach tematycznych dotyczących roli i znaczenia wody prowadzonych przez edukatora Aqua lub innego zaproszonego gościa. W Naszej Szkole w klasach pierwszych takie lekcje 17 marca przeprowadziła Pani Renata Bednarska, która jest właśnie edukatorem Aqua. Podczas zajęć uczniowie zdobyli kolejne informacje na temat szczególnej roli wody w przyrodzie i życiu człowieka. Na podstawie komiksu „Odkrycia Detektywa Kropelki” omówili z edukatorem zagadnienie dotyczące obiegu wody w przyrodzie, czyli jak to się dzieje, że woda nie ginie. Pani edukator opowiedziała uczniom również o ujęciach wody, w tym ujęciu wody w Wapienicy, systemie rur doprowadzających wodę do naszych domów oraz oczyszczaniu ścieków. Uzupełnieniem lekcji było obejrzenie spektaklu pt. „Niezwykła przygoda psa Kropelki” przygotowanego przez Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego. Na podstawie spektaklu dzieci wykonały również ciekawe prace plastyczne. Uczniowie w zajęciach uczestniczyli bardzo aktywnie, byli dociekliwi i zadawali mnóstwo pytań. Wykazali się również dużą znajomością tematu, czym pozytywnie zaskoczyli panią edukator. Bardzo dziękujemy Pani Renacie Bednarskiej za ciekawe zajęcia. W przyszłym miesiącu przed nami czwarte, przedostatnie zadanie. Do zobaczenia!