UCZNIOWIE SP 32 W EKOEKSPERYMENTARIUM

Klasy 1a, 3a i 3c w mijającym miesiącu (17, 23 i 30.03) odwiedziły Mobilną Wystawę Ekologiczną w Punkcie 11 – Ekoeksperymentarium w ramach zadań podejmowanych w konkursie „Szanuj energię, chroń klimat”. Uczniowie podczas warsztatów w Punkcie 11, odwiedzając kolejne pomieszczenia wzorowane na pomieszczeniach domowych, dowiedzieli się, jak być eko we własnym domu na co dzień. W łazience poznali sposoby dbania o każdą kroplę wody. W kuchni przygotowali śniadanie z produktów, które pozostawiają mały ślad węglowy. W sypialni uczniowie przeglądali różne przedmioty i zastanawiali się, czy można się bez nich obejść i dlaczego warto mieć mniej. W salonie dzieci szukały sposobów na oszczędzanie energii i dowiedziały się, co to są tzw. wampiry energetyczne. Podczas warsztatów dzieci przekonały się, że każdy z nas małymi krokami może dbać codziennie o naszą Planetę.

#bielskobialachroniklimat #ceebielsko #wybbieramczystemiasto #wekozgodzie