UDZIAŁ KLASY 1C W PROJEKCIE CZYTELNICZYM

22-04-2024 7:02 nasze zainteresowania

Klasa 1c w tym roku szkolnym bierze udział w projekcie czytelniczym „Czytuny”. Jego celem jest aktywne czytanie w domu i zbieranie kolekcji kart. Trening czytelniczy ma wzmocnić aspekt techniczny czytania, umiejętność wyboru ciekawej książki, zamiłowanie do czytania, wzbogacenie słownictwa, rozwijanie wyobraźni i współpracy z rodzicami. Obejmuje on trzy wyzwania czytelnicze. Każde z nich składa się z trzech części:

a) zaprezentowanie serii i rozdanie kart z biletami;
b) samodzielny wybór książki do czytania oraz codzienny 15-minutowy trening czytelniczy w domu;
c) odbiór karty za każdy podpisany bilet.

Przy każdym wyzwaniu można zdobyć jedną z trzech kolekcji kart z CZYTUNAMI. Projekt ten czynnie angażuje rodziców w akcje czytelnicze, zaprasza rodziców do czytania dzieciom w szkole i w domu. W związku z tym klasę 1c odwiedził Pan Artur – tata Nikoli, Pani Julia – mama Marceliny oraz Pani Natalia – mama Maksymiliana. Rodzice czytali fragmenty różnych książek, na ich podstawie dzieci mogły wypowiedzieć się na temat, w jaki sposób radzą sobie z wygraną i porażką, jakie uczucia towarzyszą im w tych sytuacjach, odwołując się też do swoich doświadczeń. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się ten projekt. Projekt koordynowała Pani Małgorzata Józefowicz.